Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Swołocz napisał(a):
To Bóg jest takim tatusiem, który zbije pasem, jak mu się coś nie spodoba?

Bóg jest kochającym tatusiem, który mądrze wychowuje swoje dzieci.
Swołocz napisał(a):
To co Ty mówisz o Bogu, to też są ludzkie koncepcje. Potrafisz udowodnić, że to coś więcej niż ludzkie koncepcje?

To nie ja wymyśliłem Boga. To On wymyślił mnie. Na tyle, na ile dał mi się poznać, na tyle o Nim świadczę.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 31, 2021 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Wybawiony napisał(a):
Bóg jest kochającym tatusiem, który mądrze wychowuje swoje dzieci.

Wykręcasz się. Powiedziałeś poprzednio, że przed Bogiem się ponosi odpowiedzialność. Nie wiem, czy wiesz, ale odpowiedzialność wiąże się zwykle z jakimś dyskomfortem, dolegliwością. Na czym polega odpowiedzialność przed Bogiem?
Cytuj:
To nie ja wymyśliłem Boga. To On wymyślił mnie.

Tak, to nie Ty wymyśliłeś Boga. Zrobili to izraelscy pasterze tysiące lat temu. Ty powielasz ich wymysł.
Cytuj:
Na tyle, na ile dał mi się poznać, na tyle o Nim świadczę.

W jaki sposób dał Ci się poznać? Poczułeś coś? Jak coś spływa na Ciebie i nazwałeś to Duchem Świętym? Usłyszałeś w głowie jakieś słowa? Powiedz, jakie jest źródło Twojego poznania.


Pt gru 31, 2021 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Swołocz napisał(a):
Tak, to nie Ty wymyśliłeś Boga. Zrobili to izraelscy pasterze tysiące lat temu. Ty powielasz ich wymysł.

Jakie jest źródło twojego poznania?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 01, 2022 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Z opracowań naukowych i lektury Biblii.


So sty 01, 2022 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Z lektury Biblii nie mogłeś się tego dowiedzieć. No ale skoro naukowcy twierdzą, że Bóg został wymyślony, to nie można im nie wierzyć :D

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 01, 2022 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Uczeni pokazali mi, że księgi Biblii powstały gdzieś między X-VIII wiekiem p.n.e. w środowiskach żydowskich. Mam więc informację, kto mniej więcej je napisał oraz to, że są to dzieła ludzkie. Lektura Biblii upewnia mnie, że to wszystko wytwór umysłu ludzkiego - nie ma tam nic, czego człowiek sam nie mógłby wymyślić; nie ma tam niczego nadzwyczajnego, a raczej wiele z tych rzeczy nie mogło się wydarzyć naprawdę (vide: historia plag egipskich i wiele innych).

Nie muszę więc "wsadzać" jakiegoś bytu pomiędzy człowieka który to pisał, a treść uwiecznioną na pergaminie czy papirusie. Bóg, jako dodatkowy byt, który miałby tłumaczyć powstanie tych tekstów, jest zbędny.


So sty 01, 2022 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Przez kilkaset liczni autorzy zmówili się?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 01, 2022 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Idea Boga funkcjonowała w tych społecznościach zapewne na długo przed spisaniem tekstów. Zarówno wtedy, jak i potem - gdy pierwsze księgi Biblii zostały spisane - idea ta była przekazywana dzieciom w procesie ich edukacji i socjalizacji podobnie, jak to dzieje się dziś w krajach chrześcijańskich. Wszyscy więc "wiedzieli", że Bóg istnieje. W tej sytuacji nie było niczym dziwnym, gdy nowo narodzony "prorok" wpadł na pomysł, że ten wszem i wobec znany Bóg coś mu przekazuje, a następnie na pomysł, żeby to wszystko spisać. Potem inni religijni ludzie dołączali te teksty do Biblii.


So sty 01, 2022 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Swołocz napisał(a):
Lektura Biblii upewnia mnie, że to wszystko wytwór umysłu ludzkiego - nie ma tam nic, czego człowiek sam nie mógłby wymyślić; nie ma tam niczego nadzwyczajnego, a raczej wiele z tych rzeczy nie mogło się wydarzyć naprawdę (vide: historia plag egipskich i wiele innych).

Ależ oczywiście. Przecież rzeczy niezwykłe się nie wydarzają.Każdy to wie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So sty 01, 2022 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Weź na przykład te plagi egipskie. Czy nie jest absurdem - co wskazuje na zmyślenie historii - że za nieposłuszeństwo jednostki czyli faraona, Bóg dotkliwie nawiedza plagami cały kraj? Niewinnych ludzi, w tym dzieci? Czy nie jest kolejnym absurdem, że Biblia pisze coś w rodzaju: "Ale Jahwe uczynił upartym serce faraona" - czyli z jednej strony Bóg nasyłał na niego i kraj plagi, a z drugiej specjalnie tak nastawiał faraona, żeby nie został przez te kataklizmy przekonany? Jest to racjonalne? I wreszcie trzeci argument: dlaczego w dawnych czasach, gdy jakiś władca ciemiężył naród Boga poprzez ciężką pracę, Bóg się ulitował i zadziałał w spektakularny sposób, a nie uczynił tego, gdy 3 tysiące lat później inny władca posyłał ludzi tego narodu do komór gazowych? Wniosek chyba nasuwa się sam.


So sty 01, 2022 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Gdybyście mogli tak wrócić do tematu kreacjonizmu, to byłoby fajnie. Bo jak na razie tylko ukrywacie swoimi dygresjami fakt, że żaden kreacjonista nie potrafi wykazać, że jego „teoria” cokolwiek wyjaśnia.


So sty 01, 2022 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
taryjel napisał(a):
Teza, że pochodzą od wspólnego przodka wyjaśnia, dlaczego są podobne (a niepodobne do skrzykła owada). Alternatywnego wyjaśnienia nie ma. Właśnie dlatego stworzyłem ten wątek — abyś mógł podać takie wyjaśnienie. Ty jednak również w tym wątku piszesz tylko brednie o TE i owe brednie atakujesz.

Alternatywne wyjaśnienie jest, że pochodzą od wspólnego kreatora.
A twoje wypowiedzi ograniczają się do subiektywnych opinii. Jak nie chcesz dyskutować, tylko prowadzić wątek "złote myśli taryjel-a", to masz teraz dyskusję jaką chciałeś.....

taryjel napisał(a):
Bo niektóre Twoje wypowiedzi są gramatycznie składne. Z tymi polemizuję. Kiedy napiszesz bełkot — nie.

To co? Odpowiesz na moje pytania, czy będziesz dalej offtopował?

To nie jest odpowiedź na moje pytanie, a raczej kilka pytań, kolejne stwierdzenia.....
To Ty wolisz cały czas offtopować, na opiniowanie załóż wątek dla siebie........


Cz sty 06, 2022 14:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Przeemek napisał(a):
Alternatywne wyjaśnienie jest, że pochodzą od wspólnego kreatora.
Twierdzisz, że skrzydło kolibra i motyla są niepodobne, bo pochodzą od tego samego kreatora? Czy też sugerujesz, że kolibry i motyle stworzył inny bóg? Już parę razy o to pytałem, ale Ty ignorujesz moje pytanie. Wybierasz sobie z przyrody fakty, które Ci pasują, a ignorujesz niepasujące.
Cytuj:
A twoje wypowiedzi ograniczają się do subiektywnych opinii.
Proszę je wskazać. Być może coś niezręcznie napisałem i dlatego odniosłeś takie wrażenie.


Cz sty 06, 2022 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
taryjel, dlaczego założyłeś, że kreacjonizm zajmuje się nauką?


N mar 06, 2022 22:11
Zobacz profil
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Ciężkie czasy nastały dla kreacjonistów. :D W związku ze zmianami klimatycznymi topnieją lodowce, Syberia się rozmraża, topi się Arktyka, wysychają rozległe mokradła, bagna ... Ewolucjoniści zacierają ręce. :-D Tajemnica życia jest szerzej poznawana. Na powierzchnię "wychodzą" prehistoryczne zwierzątka i to, co po sobie pozostawiły, np. koprolity (odchody). :D Metody badawcze też ewoluują, z roku na rok ... No ciężkie czasy idą ! :D Kreacjonizm będzie co najwyżej jedną z bajek w zbiorze Braci Grimm albo Andersena.

Jakie zwierzątka trafiają na aukcje, to aż głowa boli. Przykład sprzed kilku miesięcy.

https://pbs.twimg.com/media/FB-YT4xX0AE ... name=large

https://www.nhm.ac.uk/discover/news/202 ... lions.html

https://blazetrends.com/big-john-a-tric ... r-auction/


N maja 15, 2022 17:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL