Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Paprotka 
Autor Wiadomość
Post Paprotka
Pochwalę się moim najnowszym nabytkiem skamieniałości. Przepiękna, młodziutka gałązka paproci karbońskiej, rozkwitająca i w tym rozkwicie uśmiercona przez niszczycielski orkan karboński. Trafiła do bagna, które zamieniło się w torf, a potem w węgiel. Twierdzę wraz z innymi ewolucjonistami, że paprotka ta ma ok. 310 milionów lat. Nie jest odciskiem, jak to najczęściej bywa w przypadku skamieniałości karbońskich. Jest istniejącą paprotką na kamieniu, z najdrobniejszymi szczegółami swojej budowy, co stanowi rzadki okaz. Paprotka jest obecnie węglem, co można stwierdzić pod mikroskopem. Zachowała jednak w pełni swój dawny wygląd. Mam ją od znajomego górnika. Paprotka pochodzi z polskiej kopalni. Pochwalę się, że posiadam wszystkie gatunki roślin karbońskich, jakie występowały na terenie obecnej Polski, w dodatku w idealnych stanach zachowania. Prezentowany egzemplarz to Mariopteris daviesi. Ile - zdaniem innych Forumowiczów - ma lat ta paprotka ? W jaki sposób została uśmiercona ? Może na skutek potopu biblijnego ?

Zdjęcie paprotki na żądanie autora postu usunięte - AM


N paź 17, 2021 13:35
Post Re: Paprotka
Podoba mi się Twoja skamielina z obrazem liścia paprotki. Wyborne że zestawiłeś z napisem na kartce papieru. Krótko, zwięźle i na temat - w kwestii udanego żartu.

Co do pytania odnośnie biblijnego potopu spodziewam się także od innych adwersarzy równie obrazowego przedstawienia sprawy. Ja mogę jedynie powiedzieć że o takim biblijnym potopie słyszałam, ale nie mam na to dowodów.

P.S. Mam nadzieję, że Cię znów nie zbanują. Miło pogadać z kimś inteligentnym choć czupurnym :)
Młodość rządzi się swoimi prawami, w przeciwieństwie skamielin. One mogę już tylko istnieć.


N paź 17, 2021 13:47
Post Re: Paprotka
Moderacja chce, aby na forum było, jak Kościół naucza. Delikatna krytyka jest tolerowana. Ostra krytyka, a już na pewno czepianie się nauki JPII skutkuje tym, że krytyk wpada na celownik moderacji, która zaczyna się go czepiać w sposób szczególny, aby w końcu się go pozbyć. Moderacja może ukrywać prawdziwe intencje, stwarzać pozory, ale inteligentni ludzie wiedzą i tak, o co chodzi. Kreacjoniści chcą, abym udowodniał każde wypowiedziane zdanie, abym dodawał coś w rodzaju przypisu. Powiem tak: w rozmowach pomiędzy ludźmi oczytanymi przypisy są zbędne, bo tacy rozmówcy mają ogromną wiedzę, wyczytaną z książek i nie potrzebują przypisów. Ale skoro niektórzy Forumowicze chcą przypisów, pomęczę się i dam im te przypisy.

Owa paprotka została znaleziona na głębokości ok. 1050 metrów pod ziemią. Jest węglem kamiennym, który kiedyś był torfem, a potem węglem brunatnym. Naukowcy udowodnili, że torf przyrasta 1 mm na rok. Podaję link do najszybciej znalezionego przypisu:

https://www.google.com/search?channel=n ... +mm+na+rok

Głębsze warstwy torfu przekształcają się w coraz czystszy węgiel. Najpierw powstaje węgiel brunatny, potem twardszy węgiel, czyli kamienny. Przypis:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Torf

Pytanie. W jaki sposób ta paprotka znalazła się na głębokości ponad 1 kilometra w czasie np. 6000 lat (bo niektórzy twierdzą, że tyle lat liczy sobie Ziemia) ?


N paź 17, 2021 15:22

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Paprotka
Mam skamieniałego jeżowca. Pochodzi ze Stevns Klint. Jakieś 40 m. grubości. Jest tam też warstwa z okresu wyginięcia dinozaurów - o charakterystycznym zabarwieniu, są tam ślady materiału pochodzenia pozaziemskiego. Czyli meteorytu który zabił dinozaury.
Skamieniałości ułożone są systematycznie - najniżej proste organizmy, potem ryby (rekiny - są zęby) potem pływające gady, itp. Wszystko ładnie widoczne, bo morze podcieło warstwę skał. Chodzi się po skamieniałościach. I teraz pytanie - jak to niby miało powstać w czasie potopu?


Wt maja 03, 2022 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Paprotka
pławikonik napisał(a):
I teraz pytanie - jak to niby miało powstać w czasie potopu?

Alez Plawikoniku - jak tak mozesz z mlotkiem do mercedesa?
Przeciez potop to woda ktora np pomogla Izraelitom w ucieczce z Egiptu, woda ktora chrzcil Jan, ktora Jezus przemienil w wino, ktora wytrysnela z boku lub ktora dala nam poczatek nowego zycia przez Sakrament Chrztu itd.


Wt maja 03, 2022 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Paprotka
To rozumiem ma być ironia? Bo nie znam uczestników forum i nie rozumiem intencji.


Śr maja 04, 2022 10:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL