Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Chyba nie posądzasz Boga o brak sprawiedliwości?
Sprawiedliwe jest to, że to nasze grzechy zostają osądzone na Krzyżu Golgoty a śmierć nie ma mocy nad sprawiedliwym, który trzeciego dnia zmartwychwstaje. Nam natomiast Bóg okazuje swoje miłosierdzie i chwała Mu za to!

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lut 19, 2024 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Wybawiony napisał(a):
Chyba nie posądzasz Boga o brak sprawiedliwości?

Gdy mówisz "Bóg" - co masz na myśli?


Pn lut 19, 2024 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Co ma oznaczać Twoje pytanie w kontekście tego co napisałem?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lut 20, 2024 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
....

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lut 20, 2024 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Wprawdzie moje pytanie nie jest ściśle związane z kontekstem Twojej wypowiedzi, jednak piszesz w niej o Bogu jako kimś dobrze Ci znanym. A mnie zawsze interesuje, gdy ktoś mówi o Bogu, kogo tak naprawdę ma na myśli. Jaki ten Bóg ma charakter, kim on właściwie jest?


Wt lut 20, 2024 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Jest On kimś, kogo warto poznawać i kim można się zachwycać. Jest dobrym Ojcem, jest łaskawy i miłosierny, zaskakujący swymi rozwiązaniami i wierny, jest źródłem pokoju i radości, zachęcający ale nie narzucający się, znający nas lepiej niż my samych siebie, mający...poczucie humoru. Oczywiście to nie wszystko co mógłbym o Nim powiedzieć.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lut 20, 2024 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Wiem, że to pewne OT i zaangażowany moderator @bramin może niebawem zainterweniować :-D

Ale zapytam: odczuwasz pokój i radość płynący od Ojca w Niebie? Jeśli tak, to czy jest to rzeczywista radość, jeśli jednocześnie musisz uważać, czy aby zgrzeszysz czy nie zgrzeszysz? Jeśli musisz zaspokajać jakieś oczekiwania tego Boga?

Czy można mówić w takiej sytuacji o wolności?


Wt lut 20, 2024 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Czując się ukochanym dzieckiem Ojca, przywróconym do relacji z Nim dzięki drogocennej krwi Jezusa, w ogóle nie odczuwam żadnej presji oczekiwań z Jego strony. Wiem, że podobać się Jemu mogę jedynie poprzez ufanie Mu i przyjmowanie Jego zbawiennej łaski, a to jest bardziej fascynujące niż trudne.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lut 20, 2024 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
To mam dwa pytania:

1) jak to możliwe, że nie odczuwasz presji oczekiwań ze strony Boga - skoro mówi się w chrześcijaństwie, że jedną z najważniejszych rzeczy jest pełnienie woli Boga?

2) na czym polega ufanie Bogu?


Śr lut 21, 2024 8:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
ad.1
Ponieważ wiem, że nie jestem w stanie o własnych siłach pełnić woli bożej, lecz potrzebuję do tego Jego łaski i to On sam sprawia we mnie chcenie i wykonanie, to nie ma powodu abym się czymkolwiek stresował. Ponadto nie muszę, ani też nie mam najmniejszego zamiaru polegać na własnej sprawiedliwości, gdyż Bóg obdarował mnie doskonałą sprawiedliwością swego Syna, który nigdy nie zgrzeszył.
ad.2
Ufanie Bogu polega na uznawaniu za wiarygodne wszelkich wskazówek dotyczących życia, relacji międzyludzkich, jak również przyjmowaniu za pewnik tego, że On jest w stanie zapanować nad każdą sytuacją i rozwiązać każdy problem którego doświadczymy, o czym poucza nas Słowo Boże.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lut 21, 2024 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi. Obie robią na mnie wrażenie jako coś, co otwiera przede mną nową przestrzeń, której nie doświadczyłem w swoim Kościele (Kościele katolickim).

Mam jednak jeszcze pytanie.

Piszesz: "...i to On sam sprawia we mnie chcenie i wykonanie, to nie ma powodu abym się czymkolwiek stresował."

Zastanawiam się, jaki sens ma sytuacja, gdy chcenie i wykonywanie woli Bożej następuje także z woli Bożej. Bo tak to brzmi. To co napisałeś wygląda tak, że to co robisz jest działaniem samego Boga, więc jakby sam Bóg "bawi się" ze sobą w nakazywanie a następnie w wypełnianie przez siebie samego Swojej Woli.

Gdzie jest tam miejsce na Ciebie samego? Czy Ty znikasz, i jest tylko Bóg?


Śr lut 21, 2024 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Wybawiony napisał(a):
Ponieważ wiem, że nie jestem w stanie o własnych siłach pełnić woli bożej, lecz potrzebuję do tego Jego łaski i to On sam sprawia we mnie chcenie i wykonanie, to nie ma powodu abym się czymkolwiek stresował.
Masz jakieś sensowne wyjaśnienie tego, że np. jedni chrześcijanie za święty dzień uznają niedzielę, a drudzy szabat/sobotę?
Bo to tak wygląda, w myśl tego, co piszesz, że w jednych swoich dzieciach Bóg sprawia chcenie i wykonanie odnośnie do zachowywania niedzieli, ale już w innych to samo ma miejsce, ale odnośnie do zachowywania szabatu; a są i tacy chrześcijanie, co mówią, że ich nie dotyczy żaden dzień...
Umiesz to ogarnąć?!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz lut 22, 2024 8:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Swołocz napisał(a):
Zastanawiam się, jaki sens ma sytuacja, gdy chcenie i wykonywanie woli Bożej następuje także z woli Bożej. Bo tak to brzmi. To co napisałeś wygląda tak, że to co robisz jest działaniem samego Boga, więc jakby sam Bóg "bawi się" ze sobą w nakazywanie a następnie w wypełnianie przez siebie samego Swojej Woli.

Gdzie jest tam miejsce na Ciebie samego? Czy Ty znikasz, i jest tylko Bóg?

To, do czego powinniśmy dążyć, to przejawianie w jak największym stopniu charakteru Jezusa. Nie stanie się to dzięki naszym wysiłkom, lecz dzięki łasce, czyli mocy ku przemianie. Łaska działa poprzez wiarę w Tego, w którym została ona zdeponowana, czyli w Jezusie Chrystusie. Wiara zaś rodzi się z uważnego słuchania, rozważania i przyjmowania Słowa Bożego. Zatem Pan sprawia w nas chcenie i wykonanie na bazie tego, co już przyjęliśmy.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lut 22, 2024 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Czyli jednak jakiś wysiłek z naszej strony jest konieczny - piszesz bowiem: "Wiara zaś rodzi się z uważnego słuchania, rozważania i przyjmowania Słowa Bożego."


Cz lut 22, 2024 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Czy uszkodzenie mózgu działa na duszę?
Myślę, że unikanie jakiegokolwiek wysiłku nie jest receptą na szczęście.
Jerzy_67 napisał(a):
Masz jakieś sensowne wyjaśnienie tego, że np. jedni chrześcijanie za święty dzień uznają niedzielę, a drudzy szabat/sobotę?
Bo to tak wygląda, w myśl tego, co piszesz, że w jednych swoich dzieciach Bóg sprawia chcenie i wykonanie odnośnie do zachowywania niedzieli, ale już w innych to samo ma miejsce, ale odnośnie do zachowywania szabatu; a są i tacy chrześcijanie, co mówią, że ich nie dotyczy żaden dzień...
Umiesz to ogarnąć?!

Zdecydowanie wolą Boga nie jest to, aby ktokolwiek potępiał drugiego brata z powodu zachowywania innego dnia, jak również usiłował narzucić dzień uznawany przez siebie samego.Każdy dzień jest dobry na oddawanie czci Stwórcy i dowolny dzień może być dniem odpoczynku dla człowieka.Najistotniejsze jest to, by znaleźć odpocznienie w naszym Panu.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lut 23, 2024 20:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL