Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Koniec Big Bangu? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Czekam wciąż na przykłady wymysłów będących niczym niepotwierdzonymi tezami a uważanymi za naukowe.


czy ty mnie słuchasz czy nie?
bo coś mysle, że sie jednak nie dogadamy

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt paź 28, 2005 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
Mieszek napisał(a):
Cytuj:
Czekam wciąż na przykłady wymysłów będących niczym niepotwierdzonymi tezami a uważanymi za naukowe.


czy ty mnie słuchasz czy nie?
bo coś mysle, że sie jednak nie dogadamy


Wystarczy że zrozumiesz że określenie "cywilizacja kosmiczna" nie jest tezą. Z dotychczasowej dyskusji nie wynika żebyś był na dobrej drodze do zrozumienia tego, więc raczej się nie dogadamy - ale to już nie moja wina.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


So paź 29, 2005 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 15:08
Posty: 63
Post 
Zacznijmy od tego, że nikt nie mówi o Big Bang (Wielki Wybuch) jako początku wszechświata, a jedynie był on początkiem pewnego etapu jego życia. Jest mnóstwo dowodów naukowych na jego istnienie jak choćby Promieniowanie Reliktowe (1965 – Arno Penzias i Robert Wilson; nobel z fizyki). Jest to mgła świetlna będąca pozostałością po Wielkim Wybuchu której obłok rozprzestrzenia się z prędkością ok. 300 000 km/s. Wielki wybuch to rozpoczęcie ekspansji wszechświata od punktu osobliwego. Tego co było wcześniej nauka nigdy się nie dowie (Teoria nieoznaczoności Heissenberga). Zresztą trudno tu mówić co było wcześniej, skoro czasu wtedy nie było i jest on pojęciem względnym. Dlatego nie można powiedzieć kiedy był Wielki Wybuch (bo czas wtedy biegł zupełnie inaczej), gdzie był (bo był w całym wszechświecie, jako punkt osobliwy) oraz co było wcześniej, gdzie samo słowo „wcześniej” jest nonsensem. Nie było czegoś takiego jak wcześniej, ale nie dlatego że Wielki Wybuch był początkiem, ale dlatego, że czasu wcześniej nie było.

Einstein jest autorem dwóch teorii względności (ogólna i szczególna) i mimo tego że nie możemy ich w 100% potwierdzić badaniami (dlatego nie mógł On dostać za nią Nobla, bo tylko prace potwierdzone badaniami mogą być nagrodzone, a jedynie za zjawisko fotoelektryczne zewnętrzne i „ogólny wkład” w fizykę teoretyczną) to całkowicie sprawdza się w naszej rzeczywistości. Bez nich nie było by GPRSa, nie potrafilibyśmy tak dokładnie celować rakietami wojskowymi, nie byłoby podróży w kosmos, jak i wielu innych rzeczy.

Kiedy odkryto galaktyki większość uczonych myślało że poruszają się przypadkowo, zatem połowa widm powinna być przesunięta w stronę czerwieni, a druga połowa w kierunku niebieskiego krańca widma. Okazało się jednak że niemal wszystkie były przesunięte ku czerwieni, czyli prawie wszystkie galaktyki oddalają się od nas! Dzieje się tak dlatego, że wszechświat rozszerza się jak „rodzynki w cieście” a nie jak balon. Dlatego niektóre jego elementy się przybliżają, mimo że jako całość się rozszerza (zresztą to było dowiedzione już dawno temu). Ponadto trzeba pamiętać że każda masa przyciąga każdą inną masę. Tak jak ziemia przyciąga człowieka, tak człowiek przyciąga ziemię. Dlatego mimo rozszerzalności świata, w rejonach czarnych dziur (o niewyobrażalnej masie) świat się kurczy.
Dlaczego wszechświat nie może byś statyczny? Bo zapadłby się grawitacyjnie i doprowadziłby do osobliwości (czyli sytuacji sprzed Wielkiego Wybuchu).

Jeśli tempo ekspansji byłoby niewielkie, to siła ciążenia wkrótce powstrzymałaby rozszerzanie się wszechświata, a następnie spowodowałaby jego kurczenie się. Gdyby jednak tempo ekspansji było większe niż pewna krytyczna wielkość, to grawitacja nigdy nie byłaby zdolna do powstrzymania ekspansji i wszechświat rozszerzałby się już zawsze. Przypomina to odpalenie rakiety z powierzchni Ziemi. Jeśli prędkość rakiety jest dość niewielka, to ciążenie zatrzymuje rakietę i powoduje jej spadek na Ziemię. Jeśli jednak prędkość rakiety jest większa niż pewna prędkość krytyczna (około 11 km/s), to grawitacja nie może jej zatrzymać i rakieta oddala się w przestrzeń kosmiczną na zawsze.
Niestety w dobie naszych czasów nie jesteśmy wykonać na tyle dokładnych pomiarów aby określić czy świat się skurczy czy nie.

W 1951 roku Kościół Katolicki uznał model Wielkiego Wybuchu za zgodny z Biblią.

Szkoda że jest tutaj tak wiele filozofii, a tak mało fizyki.


So paź 29, 2005 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
skoro czasu wtedy nie było


czas jest pojęciem abstrakcyjnym wymyslonym przez człowieka
więc pytanie o to czy był wtedy czas...

po prostu wydaje sie mi być śmieszne


jeśli wymyśliliśmy czas to znaczy że musi on "dotrzeć" i w ten moment gdy niby czasu nie było...
i bedzie on wtedy oznaczony literkami: xxxxxxx... pne.

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So paź 29, 2005 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:15
Posty: 30
Post 
przyznam,że bardzo często oglądamy programy poświęcone tej tematyce,razem czyli ja i moje chłopaki,mąż i synowie no i dochodzimy do jednego wniosku jesteśmy jeszcze bardzo daleko od odkrycia tego co było na początku czy wielki wybuch czy jeszcze co innego ,każdy człowiek ma potrzebe szukania ale byle w mądry sposób ,byle nie doszukiwać się sensacji a szukać z Pomocą Jego Mocy :aniol:

_________________
Miłość jest lekiem na każde zło
Obrazek


N paź 30, 2005 1:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Wystarczy że zrozumiesz że określenie "cywilizacja kosmiczna" nie jest tezą.



a czym??
faktem potwierdzonym ????
podaj na to dowody

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N paź 30, 2005 14:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 15:08
Posty: 63
Post 
isabell 1 napisał(a):
przyznam,że bardzo często oglądamy programy poświęcone tej tematyce,razem czyli ja i moje chłopaki,mąż i synowie no i dochodzimy do jednego wniosku jesteśmy jeszcze bardzo daleko od odkrycia tego co było na początku czy wielki wybuch czy jeszcze co innego ,każdy człowiek ma potrzebe szukania ale byle w mądry sposób ,byle nie doszukiwać się sensacji a szukać z Pomocą Jego Mocy :aniol:


Właśnie dzięki Jego Mocy nie dowiemy się nigdy jak powstał nasz świat. Człowiek w swej istocie jest zamknięty w postrzeganiu czasu, przez co nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić świata bez czasoprzestrzeni. Tylko Bóg (w fizyce superistota lub hiperistota) jest w stanie postrzegać zdarzenia transcendentnie, czyli poza czasem i przestrzenią. Dla człowieka zapomnienie o czymś takim jak "kolejność" jest czymś niemożliwym. Nie potrafimy sobie wyobrazić świata bez przedtem, bez teraz, bez potem...


N paź 30, 2005 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
Mieszek napisał(a):
Cytuj:
Wystarczy że zrozumiesz że określenie "cywilizacja kosmiczna" nie jest tezą.


a czym??
faktem potwierdzonym ????


W cytacie na który odpowiedzialeś zawiera się odpowiedź na twoje pytanie. Ciekawe czy ją dostrzeżesz - jeśli tak, to podaj wreszcie te naukowo niepotwierdzone tezy, które każdy wygłasza. Jeżeli nie dostrzeżesz, nie odpowiadaj.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


N paź 30, 2005 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Irbisol napisał:
Cytuj:
Ciekawe czy ją dostrzeżesz



wygląda na to ze nie dostrzegam
oświeć mnie

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N paź 30, 2005 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
Mieszek napisał(a):
wygląda na to ze nie dostrzegam
oświeć mnie


Jest to napisane tak bardzo wprost, że bardziej się nie da.
Wierzący często zarzucają ateistom, że wystarczy otworzyć oczy i wszystko jest jasne. W kontekście twojego niepostrzegania brzmi to komicznie.
Postaraj się jednak dostrzec.
Jeżeli ci się nie uda (wg mnie to niemożliwe, ale dyskutowałem już z lepszymi aparatami), to podam odpowiedź. Ale ta odpowiedź naprawdę jest widoczna - wystarczy otworzyć oczy.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Pn paź 31, 2005 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
napisałem ci byś podał
mam paść na kolana
i co to wogóle za wstyd niby przyznać sie do czegoś że się nie wie lub nie rozumie?

a może to ty źle tłumaczysz i dlatego ja tego nie widze co mam niby widzieć?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn paź 31, 2005 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
Mieszek napisał(a):
napisałem ci byś podał
mam paść na kolana
i co to wogóle za wstyd niby przyznać sie do czegoś że się nie wie lub nie rozumie?

a może to ty źle tłumaczysz i dlatego ja tego nie widze co mam niby widzieć?


Jednak nie posłuchałeś mnie i nie zastanowiłeś się 5 s nad zdaniem gdzie jest odpowiedź.
Tłumaczyć tu nie ma czego, bo jest to napisane wprost - a jak się nie widzi czegoś co jest napisane wprost, to jest to powód do wstydu.
W zdaniu w którym jest odpowiedź przeczytaj sobie piąte słowo.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Wt lis 01, 2005 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
to podam odpowiedź


to podaj odpowiedź
a nie kombinuj
nie jesteśmy w zadnym teleturnieju tylko na forum
albo sie przyznaj, ze nie wiesz o co ci samemu chodziło
wśród katolików panuje pewna zasada etyczna:
jeśli cos mówisz, że zrobisz to zrób (pod warunkiem, ze jest to moralne) nawet jeśli stracisz na tym
to po prostu dane tzw. "słowo"
byc moze nie wiesz tego bo nie wyrosłeś na katolickiej tradycji

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt lis 01, 2005 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
Mieszek napisał(a):
albo sie przyznaj, ze nie wiesz o co ci samemu chodziło


Uświadomiłem sobie rzecz straszną: ty naprawdę nie udajesz - nie widzisz tego co jest napisane jak wół i to nawet przy wskazaniu które to słowo.

Wystarczy że zrozumiesz że określenie "cywilizacja kosmiczna" nie jest tezą.

Zapytałeś czym jest określenie "cywilizacja kosmiczna".
Już widzisz czym jest?
Jeżeli nie, policz do pięciu.

W tym momencie niemożliwe jest żebyś nie znał odpowiedzi.
A więc przeczytaj kilka postów wstecz i zapytaj sam siebie jak to możliwe że tego nie zauważyłeś.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Wt lis 01, 2005 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
no dobra pomine twoje matactwo (może motactwo powiniem powiedzieć)
i brak dotrzymywania danego słowa




dlaczego uważasz, że to okreslenie nie jest równocześnie i tezą?
jesli coś nazywamy to mamy ku temu powód
mamy w tym słowie jakieś uzgodnione odniesienie sie do zaistniałej sytuacji lub przynajmniej budujemy abstrakt o jakies skojarzenia mózgu z czyms tam

"cywilizacja" - jest to metoda ustroju zycia zbiorowego
nie zyjemy w Kosmosie tylko na Ziemi
nie wypracowalismy żadnej metody w przestworzach...
chyba że kosmiczna odniesiesz do wszystkich cywilizacji bo nasza planeta w końcu bądź co bądź się znajduje w kosmosie...
nie ma czegoś takiego jak cywilizacja kosmiczna
mozna jedynie to odnieść do jakieś religii która sobie ktoś wytworzy sam i bedzie w to uparcie wierzył...


mówiąc więc "cywilizacja kosmiczna" musisz mieć jakies ugruntowanie tego pojęcia w jakies nauce
od razu takie okreslenie kieruje mnie myslami w strone nizantyńskiej cywilizacji która dzis własnie buduje pojęcia tego typu
uczeni z tej cywilizacji widza tylko szczeble cywilizacji
i nazywaja je np
cywilizacja technokratyczna
cywilizacja pary
cywilizacja...
i co tylko mozna widzieć jako szczebel w naszym rozwoju
bardzo poularne także jest skojarzenie "cywilizacja wojenna"
no tym doprawdy mnie zaskakuja bo sa najblizej odkrycia prawdy o niektórych cywilizacjach

nie obrax sie ale takie tworzenie głupich odniesień i niezgodnych z prawda mnie bawi
choć uznaje ze można sie mylić i rewidować swoje poglądy
lecz dla tej cywilizacji bizantyńskiej to typowe...
(i by potem nie rewidować swoich "odkryć")

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Cz lis 03, 2005 23:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL