Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Przestrzen i czas u Boga 
Autor Wiadomość
Post 
czlowiek ma wolna wole a to ze sie urodziles to wola twoich rodzicow a nei twoja pepe, no chyba ze wpadka byles to wtedy wola"boga":) jesli ci sie to nei podoba to sie zabij:)
mam wolna wole, moge wybrac w barze wino lub piwo, moge wybrac jaka droga chce isc nie liczy sie sam wybor( co wybiore) ale sama mozliwosc wyboru i spełnanie własnych pragnien.


Wt lip 03, 2007 22:12
Post 
killing-joke napisał(a):
czlowiek ma wolna wole a to ze sie urodziles to wola twoich rodzicow a nei twoja pepe, no chyba ze wpadka byles to wtedy wola"boga":) jesli ci sie to nei podoba to sie zabij:)
mam wolna wole, moge wybrac w barze wino lub piwo, moge wybrac jaka droga chce isc nie liczy sie sam wybor( co wybiore) ale sama mozliwosc wyboru i spełnanie własnych pragnien.



Podobno jak się zabije to nadal będe żyć bo człowiek ma nieśmiertelną dusze. Wiec zabicie się nie rozwiąże mojego problemu. No chyba że Bóg w zaświatach zabije moją dusze.
Jak wyobrażacie sobie wieczne życie, coś co nie ma końca? Przecież to musi być jakiś koszmar.

Odnośnie wolnej woli to masz możliwość wyboru tylko tego na co pozwala ci świat i nic więcej. Możliwości wyboru jest ponadto uwarunkowana zasadą funkconowania mózgu.


Śr lip 04, 2007 0:44
Post 
wyatarcza mi mozliwosci jakie daje mi swiat, po coz mi mozliwosci ktorych nawet nie znam??? to jest własnie moja wolna wola


Śr lip 04, 2007 12:02
Post 
killing-joke napisał(a):
czlowiek ma wolna wole...


A co to?


Śr lip 04, 2007 15:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:06
Posty: 625
Lokalizacja: Londyn
Post 
Stationary Traveller napisał(a):
killing-joke napisał(a):
czlowiek ma wolna wole...


A co to?

Podobno jest to możliwość napisania na forum "A co to?" ;)

Pozdrawiam
/M


Cz lip 05, 2007 21:42
Zobacz profil
Post 
np.


Pt lip 06, 2007 16:12
Post 
Komputer też ma możliwość napisania frazy "a co to" jak się go odpowiednio zaprogramuje. Kwestia odpowiednniego algorytmu. Ciekaw jestem co powiecie jak zbudują sztuczny umysł który będzie miał świadomość plus możliwości podejmowania decyzji. Już teraz AI jest na wysokim poziomie. Człowiek to jest poprostu świadoma maszyna. http://gizmodo.com/gadgets/robots/amazi ... 255821.php


Pt lip 06, 2007 16:28
Post 
ok jak zbudujesz maszyne z wolna wola to pogadamy:]


Pt lip 06, 2007 16:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:06
Posty: 625
Lokalizacja: Londyn
Post 
Pepe napisał(a):
Komputer też ma możliwość napisania frazy "a co to" jak się go odpowiednio zaprogramuje. Kwestia odpowiednniego algorytmu. Ciekaw jestem co powiecie jak zbudują sztuczny umysł który będzie miał świadomość plus możliwości podejmowania decyzji. Już teraz AI jest na wysokim poziomie. Człowiek to jest poprostu świadoma maszyna. http://gizmodo.com/gadgets/robots/amazi ... 255821.php

Czekam na to, oraz na wyniki praktyki medytacyjnej takiego sztucznego umysłu.

Pozdrawiam
/M


Pt lip 06, 2007 16:35
Zobacz profil
Post 
killing-joke napisał(a):
ok jak zbudujesz maszyne z wolna wola to pogadamy:]


Już teraz budują maszyny z wolną wolą. Ty nie rozumiesz co to jest wolna wola. Wolną wole tworzą impulsy elektryczne które to reagują na czynniki zewnętrzne. Na takiej samej zasadzie działa sztuczna sieć neuronowa.


Pt lip 06, 2007 19:52
Post 
mi sie wydaje ze to ty nei rozumiesz co to jest wolna wola.... ona nie powstaje w prymitywnych ukladach jakie tworzy czlowiek( biorac pod uwage inteligencje bo z nia zwiazana jest niejako wolna wola)


N lip 08, 2007 21:27
Post 
Zapytam jeszcze raz: co to jest wolna wola? (chce definicje, nie przyklad, pisze na forum czy mam wolna wole czy nie mam)

Maszyny nigdy nie osiagna wolnej woli, ale przewyzsza czlowieka pod kazdym wzgledem.


N lip 08, 2007 21:35
Post 
killing-joke napisał(a):
mi sie wydaje ze to ty nei rozumiesz co to jest wolna wola.... ona nie powstaje w prymitywnych ukladach jakie tworzy czlowiek( biorac pod uwage inteligencje bo z nia zwiazana jest niejako wolna wola)


Sztuczna sieć neuronowa ma wolną wole ponieważ może rozwiązać zadanie na wiele sposobów. Uczy się i to od niej zależy jaki sposób wybieże na rozwiązanie danego zadania. To jest dokładnie tak samo jak człowiek.

Wolna wola powstaje gdy człowiek ma świadomość podejmowanych dezycji. Ale one tak naprawde nie są wolną wolą czlowieka.To nam się tylko tak wydaje bo mamy świadomość. Naukowcy udowodnili że 99% procesów wykonywanych przez człowieka jest wykonywana nieświadomie i automatycznie. Jesteśmy automatami które mają świadomość przy wykonywaniu tylko niektórych czynników dzięki czemu wydaje nam się że mamy wolną wole.


N lip 08, 2007 21:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 10:06
Posty: 625
Lokalizacja: Londyn
Post 
Pepe napisał(a):
Wolna wola powstaje gdy człowiek ma świadomość podejmowanych dezycji.

Świadomośc podejmowanych decyzji jest chyba świadomością tego co się robi ?


Pepe napisał(a):
Ale one tak naprawde nie są wolną wolą czlowieka.To nam się tylko tak wydaje bo mamy świadomość. Naukowcy udowodnili że 99% procesów wykonywanych przez człowieka jest wykonywana nieświadomie i automatycznie. Jesteśmy automatami które mają świadomość przy wykonywaniu tylko niektórych czynników dzięki czemu wydaje nam się że mamy wolną wole.

No więc co proponujesz zrobić z tym jednym procentem ?

Pozdrawiam
/M


Cz sie 23, 2007 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
gabriel napisał(a):
Podobnie postepujemy z naszą przestrzenią w ktorej żyjemy, czyli trojwymiarowa alfa-beta-gamma
.Mylisz się gabriel,nasza przestrzeń w której żyjemy ma 4 wymiary ,czwartym wymiarem jest czas.W innych przestrzeniach żyją ufoludki ,elfy krasnoludki i wieżchoce jednorogie.


N sie 26, 2007 20:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL