Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 07, 2021 6:04

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość

Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Kael napisał(a):
Pytanie do krzysiekniepieklo: kiedy Pan Jezus wyraznie mowil o odpuszczaniu grzechow przez uczniow?

Pewnie Ci chodzi o ten fragment:
J20
19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

No ale jest jeszcze inny fragment:
Mt 18
15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» 22 Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Więc moim zdaniem, to ten Boży Duch ma raczej nam pomóc przebaczać bratu, który zawinił przeciw nam, niż to, że Jezus daje uprawnienia Apostołom żeby jak Bóg i w jego imieniu odpuszczali grzechy ludziom.
No bo dla mnie to jest taka łatwizna, jak się nie idzie do tego, kogo skrzywdziliśmy, aby go prosić o przebaczenie ale idzie się do kogoś, kto nie ma ze sprawą nic wspólnego, a ten nas rozgrzesza. Nie ma nigdzie w Piśmie żeby Apostoł uzdrawiając mówił do uzdrawianego – odpuszczają ci się twoje grzechy.
Tylko Jezus wypowiadał takie słowa uzdrawiając. Widocznie Apostołowie sobie takich kompetencji nie przypisywali.

Pt kwi 23, 2021 8:53

Swoje zdanie mozesz miec.
Troche wiedzy o nauczaniu Kosciola by ci nie zaszkodzilo.

Znasz warunki Sakramentu Pokuty? Piaty, rownowazny temu o spowiedzi (4) to: "zadoscuczynienie Panu Bogu i blizniemu". Nikt go nigdy nie skreslil, ale czy ludzie, ktorzy ten sakrament sprowadzaja do wyznania grzechow tego przestrzegaja? Nie wiem. Bez tego Sakrament Pokuty moze byc niewazny.

Pt kwi 23, 2021 9:33

No a czy zadośćuczynić, to jest to samo, co iść do skrzywdzonego i prosić o przebaczenie? No bo przebaczyć to może tylko ten, kogo skrzywdzono.

Pt kwi 23, 2021 10:07

Kael napisał(a):
Swoje zdanie mozesz miec.
Troche wiedzy o nauczaniu Kosciola by ci nie zaszkodzilo.

Znasz warunki Sakramentu Pokuty? Piaty, rownowazny temu o spowiedzi (4) to: "zadoscuczynienie Panu Bogu i blizniemu". Nikt go nigdy nie skreslil, ale czy ludzie, ktorzy ten sakrament sprowadzaja do wyznania grzechow tego przestrzegaja? Nie wiem. Bez tego Sakrament Pokuty moze byc niewazny.

Jeśli chodzi o zadośćuczynienie Bogu, to tylko człowiek pyszny może tak pomyśleć. No bo co znaczy "zadośćuczynić"? Według mnie to znaczy wyrównać rachunki. Człowiekowi to pewnie i by się dało zadośćuczynić za niektóre rzeczy ale też nie za wszystko. Bogu w żaden sposób zadośćuczynić nie jesteśmy w stanie. Jak ktoś potrafi zadośćuczynić, to nie potrzebuje żadnej łaski, bo wyrównał rachunki.

Pt kwi 23, 2021 14:15

Ksiadz zadaje pokute. Jak myslisz, po co?
A zadoscuczynic to odwolac pomowienia, oddac skradzione, pomoc temu, komu sie pomocy odmowilo, przeprosic, pojednac sie.. Inteligentny czlowiek sam wie,czego by od kogos oczekiwal, wiec ma zrobic to samo.
Mniej inteligentnemu ksiadz to powinien lopatologicznie powiedziec.

Bogu nie zadoscuczynisz po ludzku, ale wyjscie z kosciola i zycie jak przed spowiedzia to razej nie jest zadne nawrocenie.

Pt kwi 23, 2021 17:30

Co do spowiedzi to:

J 15
1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. 2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.

No a w warunkach spowiedzi jest:
"""Mocne postanowienie poprawy."""
Jeśli sobie ktoś coś mocno postanawia, to szacuje, że jest go stać, aby osiągnąć to, co sobie postanowił. No więc, nie bardzo liczy na pomoc Boga ale liczy na siebie.
No a u (J15) jest, że to Bóg oczyszcza. Więc zamiast sobie postanawiać, to może lepiej prosić Boga o oczyszczenie? No, trzeba tylko wyrazić chęć oddania swojego grzechu Bogu, bo bez tego, to Bóg nas nie oczyści.

Pt kwi 23, 2021 18:13
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19