Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Kael napisał(a):
Pytanie do krzysiekniepieklo: kiedy Pan Jezus wyraznie mowil o odpuszczaniu grzechow przez uczniow?


Pewnie Ci chodzi o ten fragment:
J20
19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».


No ale jest jeszcze inny fragment:
Mt 18
15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» 22 Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Więc moim zdaniem, to ten Boży Duch ma raczej nam pomóc przebaczać bratu, który zawinił przeciw nam, niż to, że Jezus daje uprawnienia Apostołom żeby jak Bóg i w jego imieniu odpuszczali grzechy ludziom.
No bo dla mnie to jest taka łatwizna, jak się nie idzie do tego, kogo skrzywdziliśmy, aby go prosić o przebaczenie ale idzie się do kogoś, kto nie ma ze sprawą nic wspólnego, a ten nas rozgrzesza. Nie ma nigdzie w Piśmie żeby Apostoł uzdrawiając mówił do uzdrawianego – odpuszczają ci się twoje grzechy.
Tylko Jezus wypowiadał takie słowa uzdrawiając. Widocznie Apostołowie sobie takich kompetencji nie przypisywali.


Pt kwi 23, 2021 8:53
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swoje zdanie mozesz miec.
Troche wiedzy o nauczaniu Kosciola by ci nie zaszkodzilo.

Znasz warunki Sakramentu Pokuty? Piaty, rownowazny temu o spowiedzi (4) to: "zadoscuczynienie Panu Bogu i blizniemu". Nikt go nigdy nie skreslil, ale czy ludzie, ktorzy ten sakrament sprowadzaja do wyznania grzechow tego przestrzegaja? Nie wiem. Bez tego Sakrament Pokuty moze byc niewazny.


Pt kwi 23, 2021 9:33

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
No a czy zadośćuczynić, to jest to samo, co iść do skrzywdzonego i prosić o przebaczenie? No bo przebaczyć to może tylko ten, kogo skrzywdzono.


Pt kwi 23, 2021 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Kael napisał(a):
Swoje zdanie mozesz miec.
Troche wiedzy o nauczaniu Kosciola by ci nie zaszkodzilo.

Znasz warunki Sakramentu Pokuty? Piaty, rownowazny temu o spowiedzi (4) to: "zadoscuczynienie Panu Bogu i blizniemu". Nikt go nigdy nie skreslil, ale czy ludzie, ktorzy ten sakrament sprowadzaja do wyznania grzechow tego przestrzegaja? Nie wiem. Bez tego Sakrament Pokuty moze byc niewazny.


Jeśli chodzi o zadośćuczynienie Bogu, to tylko człowiek pyszny może tak pomyśleć. No bo co znaczy "zadośćuczynić"? Według mnie to znaczy wyrównać rachunki. Człowiekowi to pewnie i by się dało zadośćuczynić za niektóre rzeczy ale też nie za wszystko. Bogu w żaden sposób zadośćuczynić nie jesteśmy w stanie. Jak ktoś potrafi zadośćuczynić, to nie potrzebuje żadnej łaski, bo wyrównał rachunki.


Pt kwi 23, 2021 14:15
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Ksiadz zadaje pokute. Jak myslisz, po co?
A zadoscuczynic to odwolac pomowienia, oddac skradzione, pomoc temu, komu sie pomocy odmowilo, przeprosic, pojednac sie.. Inteligentny czlowiek sam wie,czego by od kogos oczekiwal, wiec ma zrobic to samo.
Mniej inteligentnemu ksiadz to powinien lopatologicznie powiedziec.

Bogu nie zadoscuczynisz po ludzku, ale wyjscie z kosciola i zycie jak przed spowiedzia to razej nie jest zadne nawrocenie.


Pt kwi 23, 2021 17:30

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Co do spowiedzi to:

J 15
1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który [go] uprawia. 2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy.

No a w warunkach spowiedzi jest:
"""Mocne postanowienie poprawy."""
Jeśli sobie ktoś coś mocno postanawia, to szacuje, że jest go stać, aby osiągnąć to, co sobie postanowił. No więc, nie bardzo liczy na pomoc Boga ale liczy na siebie.
No a u (J15) jest, że to Bóg oczyszcza. Więc zamiast sobie postanawiać, to może lepiej prosić Boga o oczyszczenie? No, trzeba tylko wyrazić chęć oddania swojego grzechu Bogu, bo bez tego, to Bóg nas nie oczyści.


Pt kwi 23, 2021 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
No oczywiste, że Królestwo Boże może być tylko w nas!

Jest tak blisko, że aż to szokuje ludzi, a ponieważ są tak uwarunkowani na czynniki zewnętrzne, to nie chcą tego przyjąć i robią wszystko, żeby tego nie dopuścić do własnej świadomości!


Wt cze 08, 2021 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Dowiar napisał(a):
No oczywiste, że Królestwo Boże może być tylko w nas!

Masz pełną rację. Może być. Nawet jest. Niestety, zwykle jako zalążek.

Ale: Co to jest Królestwo Boże?


Śr cze 09, 2021 6:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a w warunkach spowiedzi jest:
"""Mocne postanowienie poprawy."""
Jeśli sobie ktoś coś mocno postanawia, to szacuje, że jest go stać, aby osiągnąć to, co sobie postanowił. No więc, nie bardzo liczy na pomoc Boga ale liczy na siebie.


Tutaj to budujesz jakieś kuriozum, bo jak ktoś sie zastosuje do tego, przestanie grzeszyć, więc i nie musi sie spowiadać, a ile takich ludzi było w historii Kościoła?

andej napisał(a):
Dowiar napisał(a):
No oczywiste, że Królestwo Boże może być tylko w nas!

Masz pełną rację. Może być. Nawet jest. Niestety, zwykle jako zalążek.

Ale: Co to jest Królestwo Boże?


Królestwo Boże to taki stan umysłu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 09, 2021 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):
Królestwo Boże to taki stan umysłu.


A co to jest umysł? To przecież sztuczny twór, który nabywamy przez urazy i przyjemności od dziecka.

Andej napisał(a):
Masz pełną rację. Może być. Nawet jest. Niestety, zwykle jako zalążek.

Ale: Co to jest Królestwo Boże?


Królestwo Boże to stan duszy, która jest tworem naturalnym w odróżnieniu od umysłu. I wszystko wtedy pasuje. Dusza wędruje przez światy, a umysł ziemski zostaje w grobie razem ze zwojami mózgowymi. Dlatego nauka próbuje przeszczepiać stan umysłu w maszyny, sądząc naiwnie, że zbuduje sztuczną wieczność w ten sposób. jedną z koncepcji wymyślił Asimov w książce "Koniec wieczności", co próbuje się realizować w sekretnych laboratoriach - tzw. przemieszczanie w czasie, aby móc ingerować w tok zdarzeń.

Wieczność już istnieje i tylko dusza może w niej wędrować, a pomoże jej w tym Królestwo Boże jako stan duszy. Aby wejść w wieczność pozytywnie przez Królestwo Boże, trzeba spełnić warunki jakie stawia Bóg, nie wszystkim się to podoba, wiec próbują przedłużać sobie życie poprzez przeniesienie swojego intelektu do programu komputera. To jest alternatywa wieczności dla ateistów - najnowszy pomysł realizowany przez określone fundacje.


Śr cze 09, 2021 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a w warunkach spowiedzi jest:
"""Mocne postanowienie poprawy."""
Jeśli sobie ktoś coś mocno postanawia, to szacuje, że jest go stać, aby osiągnąć to, co sobie postanowił. No więc, nie bardzo liczy na pomoc Boga ale liczy na siebie.


Tutaj to budujesz jakieś kuriozum, bo jak ktoś sie zastosuje do tego, przestanie grzeszyć, więc i nie musi sie spowiadać, a ile takich ludzi było w historii Kościoła?



Nasze grzechy Robek, to taka góra lodowa. Niewiele jest widać na wierzchu, a niektórym się wydaje, że wszystko widzą. No i nie starczy człowiekowi życia żeby wszystkich grzechów się pozbyć. Jak się pozbędziesz jednego, to dojrzysz następny, którego nie widziałeś. No a ci, o których wspomniałeś, to nie pozbyli się tych grzechów ale co najwyżej zamietli pod dywan.


Śr cze 09, 2021 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):
Królestwo Boże to taki stan umysłu.

Dowiar napisał(a):
Królestwo Boże to stan duszy, która jest tworem naturalnym w odróżnieniu od umysłu.

To ciekawe. Sadzę, że obaj macie, w jakimś stopniu, rację. Przynajmniej w tym zakresie, że to jakiś stan.
Ale czy tylko duszy? Skoro, wydaje mi się, musi być zgodny z decyzja rozumu. Przecież to, czy KB rozwija się w nas zależy pod naszej woli. Także od woli. Konieczna jest też łaska.

Wydaje mi się, że nie można KB powiązać wyłącznie z rozumem czy umysłem, ani wyłącznie z duszą.
Wydaje mi się, że rozum i łaska Boża kształtują KB, jak też "kształtują zawartość" duszy. To znaczy, że rozwój KB w nas rzutuje na nasz los po przejściu przez śmierć.

Niestety, nie potrafię sobie tego jeszcze ułożyć. Ale dziękuję za dwa ciekawe spojrzenia.


Cz cze 10, 2021 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Dowiar napisał(a):
Królestwo Boże to stan duszy, która jest tworem naturalnym w odróżnieniu od umysłu.


To umysł jest sztuczny? :D coś ci sie po raz kolejny pokręciło.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Nasze grzechy Robek, to taka góra lodowa. Niewiele jest widać na wierzchu, a niektórym się wydaje, że wszystko widzą. No i nie starczy człowiekowi życia żeby wszystkich grzechów się pozbyć. Jak się pozbędziesz jednego, to dojrzysz następny, którego nie widziałeś. No a ci, o których wspomniałeś, to nie pozbyli się tych grzechów ale co najwyżej zamietli pod dywan.


Co to twoje gadanie, ma do tego o czym ja pisałem? to ja mówiłem że ludzie popełniają mało grzechów? do kogo kierujesz te swoje mądrości o których wszyscy już dawno wiedzą?

andej napisał(a):
To ciekawe. Sadzę, że obaj macie, w jakimś stopniu, rację. Przynajmniej w tym zakresie, że to jakiś stan.


"Dowiar" nie ma racji, więc gdzie jest sens go tutaj popierać.

andej napisał(a):
Wydaje mi się, że nie można KB powiązać wyłącznie z rozumem czy umysłem, ani wyłącznie z duszą.
.


Królestwo Boże jest w ludziach, więc jak nie w rozumie, to może w brzuchu? w nogach? gdzieś na pewno tam jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 11, 2021 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):
Królestwo Boże jest w ludziach, więc jak nie w rozumie, to może w brzuchu? w nogach? gdzieś na pewno tam jest.

Imponujesz mi swoją wiedzą. Ale nie pogardą dla poglądów innych osób. Zapewne masz rację, skoro tak autorytatywnie stwierdzasz.

Ja, niestety, mam wiedzę niewielką. Rozważam, zastanawiam się. I sądzę, że KB jest/może być w ludzkiej jaźni.
Niestety nie potrafię zdefiniować, czym jaźń jest. Ale uważam ją za coś nierozerwalnie związanego z istnieniem człowieka. I jej zawartość decyduje, według mnie, o losie człowieka po przejściu. Jaźń, wydaje mi się, nie jest, ani duszą, ani rozumem. Ale jest. I do tego jest czynnikiem istotnym.

A propos szyderczego zdania zacytowanego powyżej: Gdzie się mieści dusza?


So cze 12, 2021 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
andej napisał(a):
A propos szyderczego zdania zacytowanego powyżej: Gdzie się mieści dusza?


To wszystko jest w ludziach, bo niby gdzie indziej ma być?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 12, 2021 14:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL