Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 5:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Egzorcyzmy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Egzorcyzmy
narsisus napisał(a):
Zresztą taka dyskusja jest pozbawiona sensu, bo mam wrażenie że własnie powtórzyłem się po raz tysięczny. Wiara w Boga musi mieć jakieś podstawy, a nie na zasadzie- " wierzę, bo ktoś 2000 lat temu spisał historie o Jezusie, o jego cudach, o zmartwychwstaniu i ja uważam że on nie kłamał". To trochę za mało i jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie mam z nim o czym dyskutować.


A ile razy tobie powtórzono, że te podstawy są, wystarczy tylko po nie sięgnąć? Np. w bibliotece?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lip 05, 2012 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 22:23
Posty: 133
Post Re: Egzorcyzmy
To mam iść do biblioteki i zapytać o książkę dowodzącą istnienia Boga? Czy może sam przewertować całą bibliotekę w jej poszukiwaniu? A może podasz mi tytuł, albo jeszcze lepiej- przedstawisz argumenty tu na forum?

Ale czekaj, myśmy już tę dyskusję prowadzili. Wtedy też pisałeś o jakichś dowodach, by ostatecznie wykręcić się jednym, obalonym już dawno, dowodem z przyczynowości.


Cz lip 05, 2012 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Egzorcyzmy
narsissus napisał(a):
To mam iść do biblioteki i zapytać o książkę dowodzącą istnienia Boga? Czy może sam przewertować całą bibliotekę w jej poszukiwaniu? A może podasz mi tytuł, albo jeszcze lepiej- przedstawisz argumenty tu na forum?


Na początek polecam:

J. McDowell, "Encyklopedia apologetyczna" i "Więcej niż cieśla"

W tematyce bardziej ogólnej wzorcowa jest wciąż L. Kołakowski "Jeśli Boga nie ma.." (moim zdaniem tę książkę powinien przeczytać każdy, zanim w ogóle zacznie dyskutować na te tematy).

Warto też sięgnąć po dowolny podręcznik teologii fundamentalnej.

Cytuj:
Ale czekaj, myśmy już tę dyskusję prowadzili. Wtedy też pisałeś o jakichś dowodach, by ostatecznie wykręcić się jednym, obalonym już dawno, dowodem z przyczynowości.


Po prostu nie chce mi się referować ci książek, po które sam sobie możesz sięgnąć, albo argumentów, które tylko na tym forum przytaczano milion razy i które ja też milion razy musiałem powtarzać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lip 05, 2012 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Egzorcyzmy
ale masz "tylko" 8600 postów :P

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pt lip 06, 2012 8:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Egzorcyzmy
Właśnie o to chodzi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lip 06, 2012 8:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL