Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Wyznanie wiary 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wyznanie wiary
Opętania najczęściej zdarzają się wśród katolików, Diabeł najczęściej daje o sobie znać w obecności katolickich kapłanów... jaki można stąd wywieść wniosek?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 17, 2012 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wyznanie wiary
Taki, że Kościół katolicki cieszy się największym zainteresowaniem Szatana, bo jest prawdziwym Kościołem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 17, 2012 8:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wyznanie wiary
Tak, to też możliwie. Dobra robota.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 17, 2012 8:28
Zobacz profil
Post Re: Wyznanie wiary
często ateiści to ludzie ochrzczeni...
szatan walczy o ich oddzielenie od Boga od Kościoła, wmawiając im swoje nieistnienie,
a im się wydaje, ze to ich intelekt i logiczne myślenie triumfuje.
stad moje pytanie o egzorcyzmy.


Cz maja 17, 2012 8:29
Post Re: Wyznanie wiary
mkb napisał(a):
absolutnie nie chce tu znowu dywagować na temat ateizmu, ale ta dyskusja przyniosła mi pytanie czy ateizm może wynikać z opętania lub zniewolenia? czy np. egzorcyzmy mogłyby tu co pomoc? (w pewnych przypadkach)

Nie . To wynika z wolności człowieka. O egzorcyzmy może prosić tylko osoba wierząca czująca dyskomfort. Zły daje ateiście raczej przekonanie o wolności i szczęściu. Swoją obecność może ujawnić dopiero przy próbach nawrócenia. Będzie walczył o swego.


Cz maja 17, 2012 8:36
Post Re: Wyznanie wiary
to jak pomoc takim ludziom?
bo ewangelizowanie tu nic nie daje.
myślę, ze tylko modlitwy o uwolnienie danej osoby (modlitwy za dana osobę), mogą coś dać.
(to tez forma egzorcyzmu)


Cz maja 17, 2012 8:43
Post Re: Wyznanie wiary
Liza napisał(a):
Zły daje ateiście raczej przekonanie o wolności i szczęściu. Swoją obecność może ujawnić dopiero przy próbach nawrócenia. Będzie walczył o swego.


dobrze to ujęłaś.
no właśnie...czuja się szczęśliwi i wolni.
to jak mogą zapragnąć czegoś innego?
sytuacja bez wyjścia...wydaje się..


Cz maja 17, 2012 8:50
Post Re: Wyznanie wiary
Liza napisał(a):
Będzie walczył o swego.


no właśnie...czy "swego"?
czy raczej - Chrystusowego ?
..jak ktoś jest ochrzczony to jest Chrystusowy.


Cz maja 17, 2012 8:55
Post Re: Wyznanie wiary
mkb napisał(a):
no właśnie...czy "swego"?
czy raczej - Chrystusowego ?
..jak ktoś jest ochrzczony to jest Chrystusowy.

Kiedyś czytałam, że Jezus traktuje ludzi ochrzczonych ze szczególną troską. Podchodzi do nich wielokrotnie w życiu. Nigdy nie naruszy wolnej woli człowieka. Prawdę o miłości do siebie ujrzy człowiek dopiero po śmierci.
Odchodząc od Boga człowiek staje się bezbronny wobec sił zła. Najlepszy dowód: nie wpuści nikt takiego człowieka na egzorcymy odbywające się nad innym człowiekiem.


Cz maja 17, 2012 9:54
Post Re: Wyznanie wiary
Liza napisał(a):
Czytając wasze posty nasuwa mi się parafraza do słów J.Twardowskiego: nie przyszłam pana nawracać, przyszłam poinformować. Uważam, że moja postawa powinna być czytelna a nie uniżona akceptacją wartości i przekonań, z którymi się nie zgadzam.
Nikt ci nie karze akceptować. Nie trafisz jednak do ludzi jeżeli od początku bijesz ich po głowie mówiąc:"źle myślisz, źle czynisz". Kurs Filipa ma taką skuteczność z tego powodu, ze wypowiedzieć się można swobodnie w pełnym szacunku bez narażania się na obsmiewanie czy krytykę. Przedstawienie własnego poglądu nie musi oznaczać ataku.

Liza napisał(a):
Z badań przeprowadzonych na maturzystach wynikało, że Maryja jest wymieniana jako osoba Trójcy. No cóż: jeśli bozia jest rodzaju żeńskiego to Maryja pasuje. Niedojrzali ateiści nie są w stanie pojąć wolności człowieka. Nie mogą więc uwierzyć w coś co sobie wyprojektowali w swoich głowach poddani jednocześnie manipulacji silnych śwodowisk z zewnątrz. Przyznaję im więc rację: w takiego Boga nie można uwierzyć. Dla własnej ciekawości zawsze interesuje mnie rzeczywisty powód niewiary. Jeśli to powiem zainteresowanemu na pewno zaprzeczy. Został poinformowany...
Cóż, KK w Polsce sam po trochu jest tu sobie winien. Ceremonia przemarszu kopii ikony częstochowskiej jaką widziałem w Lublinie przewyższała przepychem jakąkolwiek procesję jaka widziałem w Boże Ciało. Do tego ludzie padający przed kopia ikony na kolana... Taka pobozność...
Cos podobnego musiał chyba widzieć Mahomet skoro w Koranie też w Trójcy wymieniana jest Maria.


Cz maja 17, 2012 10:12
Post Re: Wyznanie wiary
mkb napisał(a):
wybacz, ale w twoich wypowiedziach widać brak szacunku dla mnie i moich doświadczeń,
trudno mi wiec uwierzyć w to co piszesz o swoich "technikach ewangelizacyjnych" wobec innych.
Czasem na forach ostro polemizuję, fakt. Internet jest nieco dziki ;)

mkb napisał(a):
ja próbowałam wszystkiego, po dobroci, "po złości", skończyło się na tym, ze muszę bronic wiary, bronic własnej tożsamości.
rozmawiałam z osoba duchowna (nie była to spowiedź!), o tym w jaki sposób traktować ateistów, jak się odnaleźć w kontaktach z nimi, czy walczyć o nich?
usłyszałam, ze "mam ratować siebie".
...Gdy my sami przybliżamy się do Boga, pociągamy innych za sobą, w sposób jak gdyby automatyczny, wszystkich tych, którzy są drodzy naszym sercom...
Widocznie tego potrzebujesz. To jest jak z maskami tlenowymi w samolocie: wpierw zakładamy sobie a potem rozglądamy się komu pomóc. Inaczej nie pomożemy nikomu z sobą włącznie. Niektórzy maja maskę mocniej "przyklejona" do twarzy i nie obawiają się zerwania jej. Mi Bóg dał takiego szturchańca, że nie jestem w stanie o Nim zapomnieć a jednocześnie jak tylko o tym pomyślę, to mocno pokornieję (a uparty i dumny jestem).

mkb napisał(a):
...koniec końców, to Bóg Zbawia ludzkość, nie my.
To jest wymówka aby nie robić nic. W KK jest chyba pojęcie powszechnego kapłaństwa?


Cz maja 17, 2012 10:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wyznanie wiary
Czyżby protestanci nie uważali o wiele silniej od katolików, że to Bóg zbawia ludzkość, a nie my, na dodatek, że my nic w tym kierunku nie możemy uczynić, bo zbawienie jest łaską daną darmo itd.?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz maja 17, 2012 14:51
Zobacz profil
Post Re: Wyznanie wiary
prawda leży jak zwykle pośrodku.
łaska Boga i wysiłki człowieka składają się na jego Zbawienie.
bo to ja wstaje rano i robię co do mnie należy, a nie Bog czy anioł.
czynie to nie tylko dzięki łasce bożej, ale także mojej wolnej woli i decyzji,
ze chce to robić i chce współpracować z łaska.


Cz maja 17, 2012 15:39
Post Re: Wyznanie wiary
Łaskę otrzymujemy za darmo. Wierzymy, że każdy ją otrzyma, kto prosi. Potem dopiero mamy przyjęcie lub odrzucenie łaski. Bóg posługuje się też niektórymi ludźmi, by pomagali innym w przyjęciu łaski. Dlatego święci sami cierpiąc przyprowadzali Bogu wielu grzeszników. To ludzie, w których towarzystwie czujemy obecność Boga.


Cz maja 17, 2012 15:56
Post Re: Wyznanie wiary
Liza ja czuje obecność Boga w twoim towarzystwie.


Cz maja 17, 2012 15:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL