Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 6:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Objawienia prywatne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
cieplutki napisał(a):
Brachu!

Na pytanie:

Cytuj:
Bracie cieplutki, a gdzie KRzK w swoich dokumentach mówi,
iż mamy wierzyć w "objawienie prywatne"?


Odpowiem pytaniem:

A gdzie zakazuje w nie wierzyć?

Z Bogiem.


To czysta demagogia - i brak argumentów do dyskusji. Ale wiedz bracie iz jestem (jak byś jeszcze nie zaskoczył w KRzK i uważam się za wierzącego) Kościół każe wierzyć w Obiawienie zawarte w Biblii czyli ST i NT , czas Objawienia kończy się na św. Janie - i oczywiście wszystkie prywatne objawienia owszem w nauce Kościoła Rzymmsko Katolickiego są pomocne, lecz nie obowiązujące w doktrynie KRzK i w osiągnięciu poznania o Dobrej Nowinie. Do tego wystarczy nam to co mamy na kartach Biblii. I taka jest nauka Kościoła - jeśli się mylę to podaj dokumenty na których się opierasz?!.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr maja 19, 2004 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2004 8:55
Posty: 26
Post 
Proponuje świetna książkę Mel Tari"Łagodny powiew Jezusa".Przebudzenie w Indonezji w latach 70 tych.Poganom ukazywał sie Jezus.i nie było zadnych tajemnic tylko proste przesłanie Ewangelii.tam sie po prostu dzieja dzieje Apostolskie.Nic nie musi niczego zatwierdzać.


Śr maja 19, 2004 21:19
Zobacz profil
Post 
cieplutki napisał(a):
Zaczerpnąłem fakt o sprawach sądowych z artykułu tygodnika NIEDZIELA.


Spędziłam właśnie mnóstwo czasu w Archiwum "Niedzieli".
Nie był to czas stracony, znalazłam nawet kilka zdań o sobie w artykule jednego księdza... ho, ho... dostrzegli mnie.

W temacie procesów FiM znalazłam tylko to:
"Tymczasem owo "pismo antyklerykalne" ma już dwa procesy w sądach: jeden wytoczony z powództwa Kurii Archidiecezjalnej w Łodzi, drugi - przez ks. Ryszarda Olszewskiego, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach." ("Niedziela, z archiwum na www.niedziela.pl)

2 procesy na 6 lat, to chyba najmniejszy wynik na Świecie wśród pism aferalnych.

Cytuj:
Czy muszę strugać błazna i szukać go dla Ciebie i przepisywać?


Nie musisz przepisywać, bo archiwum Niedzieli jest dostępne dla każdego.
Bardzo poproszę o przykłady tych rzekomych "licznych procesów" o których pisałeś....


Śr maja 19, 2004 21:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Po pierwsze zapytałem się:czy wiesz,ile procesów...?
Powiedz mi,w którym miejscu powiedziałem,że były one liczne.
Nie przypominam sobie...Pozatym:

Ja w przeciwieństwie do Ciebie przepisałem przynajmiej część artykułu.
Widzę,że i Ty przekręcasz prawdę na ten temat.Chcesz ludzi wprowadzić w błąd?

Plują,potem przepraszają i płacą...


...Prowadzi "rozwiązły tryb życia",rozprowadza narkotyki"
bogaci się w "podejrzany sposób", ponadto "pije,prowadzi
ciemne interesy,urządza orgię" - tak rozpoczynał się w szmatławcu
"Fakty i Mity" tekst szkalujący jednego z sieradzkich kapłanów,podpisany tylko pseudonimem.Sprawa trafiła do sądu,przed obliczem którego radakcja nie potrafiła udowodnić ani jednego z oszczerczych zarzutów..(krążą pogłoski,że autorem może być jeden z zabójców Ks.Jerzego Popiełuszki.)
Redakcja opluwającego Kościół i kapłanów pisma musi teraz przeprosić publicznie,oraz na łamach 3 sieradzkich tygodników;ponadto ponosi koszta procesu oraz wpłaci na CARITAS 5 tys.złotych tytułem zadośćuczynienia(Sprawa zakończona wyrokiem prawomocnym przed Sądem Okręgowym w Łodzi....)
tak oszczercy muszą odwołać swe bezczelne oszczerstwa.
Kolejny raz Spółka wydająca pisemko,zmuszona jest sądownie do publicznego odwołania kłamstw i inwektyw,kierowanych pod adresem instytucji Kościoła i Duchowieństwa...
Wcześniej przepraszać musiała m.in. Kurię Archidiecezji Łódzkiej oraz proboszcza w Pabianicach.
Warto tu przypomnieć,że w przegranym procesie oszczerca usiłował przedstawić jako dowód w sądzie rzekome..."taśmy z podsłuchów" pomieszczeń kurialnych nagrane w czasach komunistycznych.
Czy aby nie z kręgów b.komunistycznej bezpieki wyrastają tej spółce
i temu Pismu zawierającemu szmatławcowe
teksty?Opluwają,a potem przepraszają i płacą: kto to finansuje???????

("Niedziela"-Fakty i Oszczerstwa-nr 4 - 25.01.2004r)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Cz maja 20, 2004 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Kolega nasz pytał:
Cytuj:
dlaczego Matka Boska nie ukazala sie jeszcze zadnemu Hindusowi, Mahomentaninowi, albo Indianinowi. Przeciez kto jak kto, ale wlasnie Ci ludzie potrzebuja znakow, by mieli czas sie nawrocic...


1.Znasz fakty z objawień w Guadalupe?
Komu objawiła się Maryja?

2.Może Cię to zaciekawi:

Cytuj:
Słynne rzymskie sanktuarium powstało wiosną 1947 roku w Tre Fontane, kiedy to Matka Boża
objawiła się rzymskiemu tramwajarzowi, który należał do adwentystów, związany był z partią komunistyczną
i do tego stopnia nienawidził Kościół Katolicki, że postanowił zamordować papieża (...)
Pewnego razu zabrał się do pisania wystąpienia, jakie miał wygłosić nazajutrz na rzymskim Placu Czerwonego Krzyża. Zamierzał w nim wykazać fałszywość przywilejów Maryji i bezpodstawność jej kultu w Kościele Katolickim. W tym czasie był jednym z najgorliwszych członków wspólnoty adwentystów (...)
Wiarę swoją tramwajarz porzucił po spotkaniu się z pewnym niemieckim Protestantem. W tym samym czasie
trafił do baptystów, przyjął wraz z rodziną chrzest (...)
Wkrótce jednak wstąpił do adwentystów, poddawszy się wstępnemu rytowi mającemu charakter przysięgi.
Mianowano go dyrektorem Misyjnej Młodzieży adwentystów (...)
Bruno Cornacchiola, bo tak się nazywał wspomniany tramwajarz był człowiekiem o silnej osobowości, energia i "dobra wola" szybko zostały zauważone przez Adwentystów i docenione należycie (...)
Od tego momentu Brono wytoczył otwartą walkę prawdom wiary w Kościele Katolickim. Ze szczególną pasją
atakował dogmat Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Całym sercem dążył do zamordowania papieża (...)Jak już buło pisane w tym tekście pewnego razu zabrał się do pisania wystąpienia, jakie miał wygłosić nazajutrz na rzymskim Placu Czerwonego Krzyża (...) Wyszedł w tym celu na polankę z dziećmi.
Tam jedno z nich się zgubiło szukając piłki. Znalazł dziecko u wejścia do pewnej groty. Klęczało mówiąc:
"Pani,Piękna Pani". Ojciec oniemniał z wrażenia. Zobaczył, że pozostałe dzieci kolejno usuwały się na kolana powtarzając za pierwszym jego słowa. (...)Bruno poczuł się zagubiony. Przestraszony wołał do Boga : Boże Dopomóż! W tym momencie, jakby ktoś położył mu ręce na twarzy i usunął łuski z oczu. Dostrzegł Kobietę, która zwróciła się do niego słowami:

JESTEM DZIEWICĄ OBJAWIENIA. PRZESTAŃ MNIE PRZEŚLADOWAĆ I WRACAJ DO KOŚCIOŁA
KATOLICKIEGO - ŚWIĘTEJ OWCZARNI KRÓLESTWA NIEBIESKEIGO NA ZIEMII. OBIRTNICA BOGA
JEST I POZOSTAJE WIECZNA I NIEZMIENNA (...) MOJE CIAŁO NIE ROZŁOŻYŁO SIĘ (...) MÓJ SYN I ANIOŁOWIE PRZYSZLI, ABY ZABRAĆ MNIE W MOMENCIE PRZEJŚCIA Z TEGO ŚWIATA (...) PROSZĘ O TO, ABY DUŻO SIĘ MODLONO I CODZIENNIE ODMAWIANO RÓŻANIEC O NAWRÓCENIE
GRZESZNIKÓW, NIEWIERZĄCYCH I JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN (...) JESTEM PRZYCIĄGANIEM TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

Podczas objawienia trwającego ponad godzinę Bruno usłyszał także i inne słowa,a także orędzie dla Papieża.
Bruno zapisał wszystko w zeszycie,który przygotował tekst przeciwko MARYJI. (...)
Wszystkie zapowiedzi Maryji spełniły się (...)
Bruno przyczynił się do wielu nawróceń swoich znajomych.
Jeden z nich wyznał: Chciałbym wyznać wobec wszystkich,że byłem Protestantem i uczyniłem wiele zła Kościołowi Katolickiemu, zawzięcie walcząc przeciw niemu. (...)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Cz maja 20, 2004 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Techta,czy ja mam wrażenie,że kłamiesz?

Napisałaś cytując:
Cytuj:
Tymczasem owo "pismo antyklerykalne" ma już dwa procesy w sądach:


świadomie przekręcasz słowa,podczas,gdy ja zeskanowałem powyżej
prawie całą treść artykułu.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Cz maja 20, 2004 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Cieplutki, odnosze wrazenie, ze bardzo wierzysz w to co piszesz i choc zupelnie inaczej patrze na swiat, to szanuje Cie za Twoja wiare.

Historia o tramwajarzu bardzo ladna i mam nadzieje, ze przyniesie wielu poboznym ludziom samych radosci. Mnie oczywiscie taka historia przekonac nie moze. Jakos tak z natury tego typu przyklady odbieram bardzo sceptycznie. W przypadku Guadelupy macie racje, ale sprawa nie jest zamknieta. Powinienem sie moze troche jasniej wyrazac. Czy znasz moze przyklad objawienia Matki Boskiej komus, kto nie mogl miec stycznosci z Chrzescijanstwem?

Troche zaluje, ze na emigracji nie mam stycznosci z pismem FiM i nie moge sam ocenic co to za publikacja. Ale skoro ktos wydaje takie cos to pewnie chce zarobic i bedzie szukal rozglosu na wiele sposobow - w tym przez pomawianie. Osobiscie jestem przeciwny takim praktykom, a jesli jeszcze dzialaja w tym esbecy, to juz calkiem bym sie wnerwil. Ale z drugiej strony nie wiem czy Kosciol ma prawo domagac sie przeprosin. Przeciez wielu ksiezy dopuszcza sie czynow niezgodnych z tym co glosza, a ja nie pamietam, zeby kiedykolwiek przepraszali.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Cz maja 20, 2004 15:50
Zobacz profil WWW
Post 
cieplutki napisał(a):
Techta,czy ja mam wrażenie,że kłamiesz?

Napisałaś cytując:
Cytuj:
Tymczasem owo "pismo antyklerykalne" ma już dwa procesy w sądach:


świadomie przekręcasz słowa,podczas,gdy ja zeskanowałem powyżej
prawie całą treść artykułu.


Nie wiem jakie masz "wrażenia", bo i skąd mam wiedzieć?

A co do cytatu, to zapamietaj sobie jedno:
Ja Nie Kłamię !
i nie osądzaj innych swoją miarką...

Cytat był wierny, sam se zobacz:
http://www.niedziela.pl/xml.php?wyd=nd& ... .xml&nr=20

PS. nadal czekam na przykłady tych licznych procesów. Bo na razie mamy 2 (słownie DWA) i to sama je sobie znalazłam.


Cz maja 20, 2004 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Cieplutki, czy ja moge wiedziec co dokladnie masz do zarzucenia Faktom i Mitom? Jakies przyklady? Bo ja dostalem tutaj linka do ich strony i z tego co zdazylem poczytac to strona jest calkiem powazna. Nie zauwazylem zadnych naduzyc. Nawet uwazam, ze zbyt ostroznie pisze o pewnych sprawach.

Wczesniej pisales cos o pomowieniach wydrukowanych w FiM, ktore rozumie sa dla Ciebie nie do przyjecia. Pare dni temu pisales, ze w FiM dzialaja esbecy. Czy masz jakies dowody na to?

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Pt maja 21, 2004 5:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Znalazlem cos takiego:


o. Rydzyk w Rozmowach Niedokończonych:
– Jest taka gazeta „Fakty i Mity” i wszyscy tam pracujący przedtem pracowali w departamencie czwartym UB. A ten ksiądz, który porzucił kapłaństwo... Ja się modlę za niego i to nic nie daje, bo on jest coraz bardziej jakiś pokaleczony. Na niego to już nawet sierpa i młota szkoda używać...


Cieplutki, mam nadzieje, ze mi powiesz, ze z Radiem Maryja nie masz nic wspolnego...

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Pt maja 21, 2004 5:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Techta,przepraszam Cię za niezrozumienie.
Ty mówiłaś o innym artykule,ja o innym.
W tym momencie sytuacja przedstawia się w innym świetle.

Jednak pragnę zauważyć i porównać artykuły.
W podanym przez Ciebie artykule pisze:
Cytuj:
Tymczasem owo "pismo antyklerykalne" ma już dwa procesy w sądach


W moim pisze:
Cytuj:
Wcześniej przepraszać musiała
m.in. Kurię Archidiecezji Łódzkiej oraz proboszcza w Pabianicach.


Jakie są różnice proszę samemu wywnioskować.
Nie jesteśmy dziećmi.

Ale tak czy inaczej nie jest to potwierdzenie na ilość procesów!!!


Stąd wzięła się moja "opinia na temat przekręconej Prawdy".
Myślałem,że treść zdania była zmieniona.
Nie jestem winny,gdyż byłem nieświadom.
Na moim miejscu też mogłabyś tak pomyśleć.

Ja Ci tylko zadałem pytanie,
a nie twierdziłem,że mam rację na dany temat:

Cytuj:
"Czy wiesz,ile mają procesów za sobą.."


Ty się uparłaś na tej liczbie...
Źle mnie zrozumiałaś.Uspokój się...

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


So maja 22, 2004 14:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Cytuj:
Czy znasz moze przyklad objawienia Matki Boskiej komus,
kto nie mogl miec stycznosci z Chrzescijanstwem?


Przyznam,że nie powiem Ci.Czemu?Bo nie wiem...
Jednak jeśli Ty agnostycznie podchodzisz do Objawień,
to po co Ci wiedzieć o tym?

Wiesz?Jestem człowiekiem,który uważa,że należy Prawdę wykładać
na zewnątrz,bez ukrywania.Ale stawiam jeden warunek:
Sprawiedliwa Prawda.

Ale...z tego co mi wiadomo,to nie jest jedyne źródło tak skrajnie
i z wielką niechęcią(by nie rzec nienawiścią)podchodzące do Kościoła.

Cytuj:
jesli jeszcze dzialaja w tym esbecy, to juz calkiem bym sie wnerwil.


Wiesz?Nie mam pojęcia kim są Ci ludzie(to co pisałem o "ezbekach"
to nie moje słowa,lecz "Niedzieli",ale jeśli korzystają oni,
jak wspomniałem wcześniej z "komunistycznych" dowodów
oskarżając duchowieństwo i kapłanów,to już sama praktyka
daje wiele do zrozumienia.

Cytuj:
Bo ja dostalem tutaj linka do ich strony i z tego co zdazylem poczytac to strona jest calkiem powazna. Nie zauwazylem zadnych naduzyc. Nawet uwazam, ze zbyt ostroznie pisze o pewnych sprawach.


To masz szczęście,bo gdy ja raz trafiłem na obrażająca wiarę chrześcijańską okładkę FiM to myślałem,że (censored) w sklepie wszystkie do kosza.Oczywiście płacąc za to...

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


So maja 22, 2004 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Do adminów:
Nie wiedziałem,że takie słowa należą do cenzury... :o
Mam na myśli końcówkę mojej ostatniej odpowiedzi.
Ale spokojnie.Rozumiem.
Z Bogiem.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


So maja 22, 2004 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Echhhh... Też macie wymagania. Komuś, kto nie zetknął się z Chrześcijaństwem ma się objawić Matka Boska...

To ja mam kilka pytań:
1. Skąd ta osoba ma wiedzieć, że to Matka Boska i kim właściwie Ona jest? Ma się zacząć od wykładu chrześcijaństwa?

2. Jaki miałoby ono mieć cel?
Dowód na prawdziwość wiary? "Żaden znak nie będzie dany prócz znaku Jonasza" Objawienie prywatne nie jest po to, żeby ludzie uwierzyli w Boga. Jest rodzajem dodatkowego drogowskazu na drodze do nawrócenia, nie wnosi nic nowego do Objawienia.
Przesłanie? A co miałby niby ten człowiek z tym przesłaniem zrobić? Pójść poszukać tych niewidzianych na oczy chrześcijan nie wiadomo gdzie by je przekazać?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 22, 2004 15:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Myślę,że mimo różnic zdania,warto się zastanowić nad tym,co napisała
JOTKA.W gruncie rzeczy ma rację...Nie wpadłem na to.A to jest Prawda.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


So maja 22, 2004 15:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL