Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 19, 2024 23:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Bóg-Człowiek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 10:51
Posty: 57
Post 
Kamyk napisał(a):
Do wszystkich piszących tutaj - proszę zapoznać się z regulaminem tego działu. Wszystkie posty sprzeczne z wiarą Kościoła będą usuwane


Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.

Proszę zatem powiedzieć konkretnie o jaki kościół chodzi, którego to ja zasady łamię. Wypowiadam się zgodnie z tym co mówi Słowo Boże - Biblia, a w tym kraju, chyba wszystkie kościoły chrześcijańskie ją uznają i posługują się w swoim nauczaniu. Czy zatem to ja łamię punkty regulaminu, czy moderatorzy, którzy odrzucają moje głosy w dyskusji?

_________________
Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone.Ap 4:11(BT)


Cz lut 21, 2008 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Doprecyzowanie - chodzi o Kościół katolicki


Cz lut 21, 2008 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 10:51
Posty: 57
Post 
Kamyk napisał(a):
Doprecyzowanie - chodzi o Kościół katolicki


Kamyku, miałam już pozostawić ten temat, ale muszę wskazać Wam (moderatorom), sprzeczności Waszych ocen z regulaminem. To jest część rwgulaminu - zreszta kolejna juz cytowana - " konkretne pytanie w którym autor oczekuje odpowiedzi zgodnej ze swoim światopoglądem); może również w pewnym stopniu określić założenia konkretnej dyskusji (np. może wyrazić życzenie, aby w tym temacie dyskusja była prowadzona z punktu widzenia katolika czy chrześcijanina) albo zechcieć, aby w dyskusji np. na tematy etyczne nie odwoływać się do argumentów biblijnych, a jedynie naukowych (z oczywistych powodów to ostatnie ograniczenie nie może dotyczyć zagadnień, które są przedmiotem wiary). Takie ograniczenie powinno być szanowane. Nie może ono jednak nigdy dotyczyć wypowiadania się w danym temacie jednej osoby lub grupy osób, a jedynie założeń światopoglądowych".

Zgadzam sie , że autor ma prawo do określania charakteru tematu, to logiczne. Na wstępie tematów nie ma informacji, kto może sie tam wypowiadać, katolik, prawosławny, czy chrześcijanin ogólnie. Natomiast regulamin jak już było cytowane, mówi, że mogą wypowiadać sie wszyscy.

Tylko jak rozumieć to - "aby w dyskusji np. na tematy etyczne nie odwoływać się do argumentów biblijnych, a jedynie naukowych". Skoro etyka to - "nauka o moralności zajmująca sie opisem istniejących zjawisk moralnych i ustaleniem dyrektyw postępowania // ogół zasad i norm postępowania, obowiązujących w danej epoce i środowisku." Przecież rozmawiamy o środowisku chrześcijańskim i żyjemy w środowisku chrześcijańskim, dla którego wyznacznikiem postępowania we wszelkich dziedzinach życia, powinno być Słowo Boże - Biblia. Obecnie w sądownictwie, medycynie, administracji obowiązują prawa i zasady zaczerpnięte z Biblii. Rozmowa o moralności bez powoływania sie na Biblię w środowisku chrześcijańskim jest niemożliwa.
Jeszcze parę słów do tego - "" Autor tematu ma prawo do określenia jego charakteru (np. tematy rozważaniowe, dzielenie się doświadczeniem, rozważanie konkretnych wypowiedzi autorytetów lub dokumentów...").
Czy dla chrześcijan mogą być lepsze autorytety od Apostołów Jana, Piotra, Pawła i największego Jezusa Chrystusa? Czy jeżeli chodzi o dokumenty, to dla chrześcijanina nie jest najbardziej wiarygodnym i rzetelnym dokumentem Biblia? Przecież nie została napisana wczoraj w stodole u Zenka. Jej autentyczność jest potwierdzona przez wiele świeckich źródeł.

Wierzenia moderatora nie mogą mieć wpływu na ocenę wypowiedzi uczestnika forum, jeżeli podaje on biblijne poparcie swojej wypowiedzi. Takie forum stanie sie prywatnym forum, gdzie moderator promuje własne poglądy.

_________________
Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone.Ap 4:11(BT)


Pt lut 22, 2008 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Droga annobart1, w IV wieku trwał ogromny spór między ortodoksami a heterodoksami, dotyczący Bóstwa Jezusa. Żeby było śmiesznie, obie strony, na poparcie swych przeciwnych racji, używały w argumentacji cytatów z tego samego Pisma Świętego. Z Pisma można naprawdę bardzo wiele wywnioskować złych rzeczy, jeśli odczytuje się je nieumiejętnie i w oderwaniu od Tradycji Kościoła. Należy Je odczytywać w tym Duchu, w Którym zostało Ono napisane
Pogląd, jakoby Jezus był stworzeniem, został w IV wieku ostatecznie potępiony i przezwyciężony w Kościele, grupa heretyków, takich jak Ty, pozostała bardzo niewielka
Pismo Święte i nauczanie Kościoła są ze sobą nierozdzielne, więc kolejny i ostatni raz powtórzę - tutaj dyskutujemy wyłącznie z punktu widzenia Kościoła katolickiego, bez negowania prawd wiary. Do wspomnianych dyskusji służą inne działy


Pt lut 22, 2008 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2315
Post 
Takie pytanie filozoficzne, (trochę) w związku z tematem: jakie cechy bytu są określane przez jego naturę, a jakie nie? I jak powyższe wygląda w przypadku bytu posiadającego dwie natury?

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


N maja 25, 2008 16:40
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
Zacznijmy od tego, że ja pojmuję trochę inaczej Trójcę Świętą..

Widzę Jezusa i Pana Boga jako DWIE jednostki.. oczywiście jako JEDNO, ale jednak DWIE JEDNOSTKI... dwie osoby...

Bóg był ZAWSZE .. trudno to czymkolwiek zmierzyć,bo myślę, że człowiek tego nie obejmie swoim rozumem...

Bóg był,jest i będzie...

Bóg poprzez Jezusa stał się człowiekiem właśnie ,kiedy przyszedł na świat..
wcześniej był po prostu.. Istotą Boską i nadal nią jest. To JEZUS stał się człowiekiem.. aby nas zbawić... :)


N wrz 28, 2008 17:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
*Julka* napisał(a):
Zacznijmy od tego, że ja pojmuję trochę inaczej Trójcę Świętą..

Widzę Jezusa i Pana Boga jako DWIE jednostki.. oczywiście jako JEDNO, ale jednak DWIE JEDNOSTKI... dwie osoby...



Julka, mam jedno pytanie: a gdzie w Twojej Trójcy jest Duch Święty? Bo piszesz tylko o dwóch osobach.
Mam nadzieję, że Go nigdzie nie zgubiłaś.
Bo On jest taką samą oddzielną osobą jak Bóg Ojciec i Syn Boży.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N wrz 28, 2008 19:06
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
jest, jest :) po prostu chciałam to jakoś zobrazować... na dwóch przykładach.. oczywiście to tak samo się ma do Ducha św...


N wrz 28, 2008 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Zacznijmy od tego, że ja pojmuję trochę inaczej Trójcę Świętą..

Widzę Jezusa i Pana Boga jako DWIE jednostki.. oczywiście jako JEDNO, ale jednak DWIE JEDNOSTKI... dwie osoby...

Inaczej niż kto/co? Bo Kościół uczy o Trójcy dokładnie tak, jak Ty to zaprezentowałaś - 2 odrębne Osoby, chociaż stanowiące jedność w Boskiej naturze :)


N wrz 28, 2008 20:11
Zobacz profil
zbanowana na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 10:05
Posty: 1111
Post 
Kamyk napisał(a):
Cytuj:
Inaczej niż kto/co?


inaczej niż autor postu, chodziło mi po prostu o Trójce właśnie.. skomplikowane to :D


N wrz 28, 2008 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2315
Post 
Tyle, że ja tu nie rozważałem relacji między Synem a pozostałymi osobami Trójcy, a między boską i ludzką natura Jezusa.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Pn wrz 29, 2008 6:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL