Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
grzechów pokoleń od Adama i Ewy.
Mi przydałyby się egzorcyzmy może niepełne aby wyjść na prostą...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 8:55
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
mam wrażenie Andy, ze twój zapal do poprawy swojego stanu jest - SŁOMIANY


Pn lip 23, 2012 9:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
Mam nadzieję że wybiorę się do spowiedzi

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
Andy, spowiedź jest silniejszym narzędziem, niż egzorcyzmy :-)

co masz na myśli mówiąc o niepełnych egzorcyzmach?


Pn lip 23, 2012 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
jakąś modlitwę o uwolnienie, uzdrowienie wewnętrzne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
Andy72 napisał(a):
jakąś modlitwę o uwolnienie, uzdrowienie wewnętrzne

Zwykle "egzorcysta" katolicki twierdzi, że wyrzuca diabła, złe duchy, że czyni to ze skutkiem. Tymczasem w przypadku rzeczywistych wpływów demonicznych, zniewoleń czy opętań przez złe duchy, jego interwencje zawsze pogarszają stan cierpiącej osoby. Dochodzi do tragedii, kiedy biedni ludzie uwierzą w ich kłamstwa i poddadzą się katolickim bądź czarnomagicznym praktykom w ich wykonaniu.


Pn lip 23, 2012 15:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
Andy, są Msze z modlitwami o uwolnienie.
O Modlitwę o uwolnienie możesz poprosić jakiegokolwiek kapłana lub grupę np Odnowy.
Ksiądz Egzorcysta nie jest do tego potrzebny.


Pn lip 23, 2012 15:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
szuba napisał(a):
Andy, są Msze z modlitwami o uwolnienie.
......
Ksiądz Egzorcysta nie jest do tego potrzebny.

Po tych mszach niektóre baby głuchną. Tak piszą.


Pn lip 23, 2012 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
Tak, dlatego chodziło mi o "niepełne" gdzie egzorcysta nie jest potrzebny; mam trudności w spowiedzi a potem ona starcza na krótko

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 23, 2012 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
boguśkuszyński, nieraz piszą, że taki nick mają forumowe trolle. Prawda to?

Andy, trudności w spowiedzi są dobre - znaczy, że bierzesz na poważnie sakrament. Pamiętaj, że to Zły chce ci przeszkodzić w pojednaniu z Bogiem. Nie zrażaj się, korzystaj z sakramentu pojednania zawsze wtedy, gdy czujesz potrzebę.
Tylko mam wrażenie że szukasz raczej cudownego sposobu, zamiast ciężkiej pracy.
Egzorcyzmy - czy pełne, czy niepełne nie dadzą ci żadnego efektu jeśli nie będziesz szczerze pragnął tego nawrócenia i o nawrócenie się starał.
To ciężka praca, nie ma cudownych sposobów na świętość, do nieba jest zawsze pod górkę.


Pn lip 23, 2012 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
szuba napisał(a):
.....Egzorcyzmy - czy pełne, czy niepełne nie dadzą ci żadnego efektu jeśli nie będziesz szczerze pragnął tego nawrócenia i o nawrócenie się starał.
To ciężka praca, nie ma cudownych sposobów na świętość, do nieba jest zawsze pod górkę.

Egzorcysta katolicki stawia się ponad prawem
Nie obowiązuje ich kodeks lekarski czy zawodowy. Nikt nie udowodni katolickim "egzorcystom" oszustwa. Nikt nie dowiedzie, że przeprowadzali jakieś praktyki pseudo lecznicze. Jeśli zniechęcą kogoś do korzystania z fachowej pomocy medycznej, to często tym samym doprowadzają do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta. Znane są przypadki odmówienia pomocy lekarskiej przy typowych schorzeniach - właśnie wskutek namowy katolickich "egzorcystów" widzących diabła tam, gdzie go nie ma.


Wt lip 24, 2012 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
Opowiadasz BREDNIE których nawet nie warto komentować.
Egzorcysta przeprowadza egzorcyzmy rzadko, większość penitentów odsyłając do lekarza aby wykluczyć chorobę psychiczną.


Wt lip 24, 2012 14:48
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
...


Wt lip 24, 2012 16:14

Dołączył(a): Pn lip 23, 2012 14:58
Posty: 71
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
szuba napisał(a):
Andy, są Msze z modlitwami o uwolnienie.
O Modlitwę o uwolnienie możesz poprosić jakiegokolwiek kapłana lub grupę np Odnowy.
Ksiądz Egzorcysta nie jest do tego potrzebny.

Wszelkie metody tzw. "katolickiego" leczenia, które nie mają żadnego oparcia w nauce operują różnymi dogmatycznymi mocami. Może być to np. picie wina mszalnego, inkwizycja, uzależnienie i natręctwo, sekty katolickie (np. Radio Maryja, Natanek), molestowanie ministrantów, msze o uzdrowienie, modlitwy o nawrócenie, modlitwy za dusze w czyścu, itp.


Wt lip 24, 2012 19:27
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyzmy - jak je tłumaczy Kościół?
boguśkuszyński napisał(a):
Wszelkie metody tzw. "katolickiego" leczenia, które nie mają żadnego oparcia w nauce operują różnymi dogmatycznymi mocami. Może być to np. picie wina mszalnego, inkwizycja, uzależnienie i natręctwo, sekty katolickie (np. Radio Maryja, Natanek), molestowanie ministrantów, msze o uzdrowienie, modlitwy o nawrócenie, modlitwy za dusze w czyścu, itp.

"Moce dogmatyczne takie jak natręctwo, uzależnienie, molestowanie ministrantów, modlitwy o nawrócenie"

Ciekawe czy choć sam autor wie, o co mu chodziło.
I czy ta...wypowiedź trzyma się wogóle Regulaminu tego działu?


"Ten dział poświęcony rozmowom na temat prawd wiary Kościoła katolickiego.

Ponieważ źródłem wiary Kościoła jest Objawienie, dyskusja o prawdach wiary wymaga przyjęcia Objawienia jako podstawy do dyskusji. Innymi słowy - w tym dziale nie rozważamy punktu widzenia ateistycznego, nie kwestionujemy Pisma Świętego jako Słowa Bożego i nie rozważamy jego historyczności, ani też innych kwestii obocznych.

Temat rozmowy jest poważny - więc zależy nam, żeby również rozmowa była poważna i przede wszystkim merytoryczna. Poglądy na niektóre problemy wiary różnią się w poszczególnych wspólnotach chrześcijańskich czy wywodzących się z chrześcijaństwa. Uważamy, że o tych różnicach można rozmawiać, ale zależy nam, by podstawą rozmowy był wzajemny szacunek, argumenty i czytanie wypowiedzi rozmówcy. Wypowiedzi wykraczające poza te ramy będą usuwane."


Śr lip 25, 2012 7:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL