Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 1:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Pytanie o "pochwycenie" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
Lukaszu, jeśli odebrałeś to personalnie, to spieszę z wyjaśnieniami, że nie taka była moja intencja i nie chodzi mi o Ciebie, ani nic do Ciebie nie mam - wyjaśniałem tyko jakie zasady panują w tym dziale


So wrz 04, 2010 18:02
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
Kamyk to ja nie widzę problemu. Wystarczy tylko dla jasności zmienić tytuł działu z Prawdy wiary na Katolickie prawdy wiary.
Ale jest tez druga kwestia ponieważ jak widzę kolega wypowiadał się w oparciu wyłącznie o Pismo Święte, które jest fundamentem wiary w wyznaniu katolickim.
Ale tu znów problem wykracza poza temat bo doszlibyśmy do podważania nieomylności kościoła katolickiego.


So wrz 04, 2010 22:03

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
W tym dziale jest specjalny dodatek do Regulaminu ogólnego forum, który to uszczegóławia. Ale być może trzeba będzie pomyśleć nad zmianą treści na bardziej jednoznaczną, żeby takich nieporozumień było jak najmniej...
Ale na tym chyba możemy już zakończyć OffTop


N wrz 05, 2010 9:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
Ciało duchowe, to ciało po przemienieniu, materia przemieniona.
Materialne w sensie duchowym a nie fizycznym. Człowiek to ciało i dusza. Człowiek nie będzie samą duszą, a wejdzie w posiadania ciała uwielbionego, żyjącego w zgodzie z duchem. Ciała, które ma pewną formę, a jednocześnie nie ma fizycznych ograniczeń. Można by powiedzieć będzie to ciało duchowe, a nie duch jakim jest na przykład anioł. W tym kontekście rozumie się to jako materię. Zupełnie inną niż ta obecna.


Pn lis 22, 2010 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
Sadomaczo napisał(a):
Ciało duchowe, to ciało po przemienieniu, materia przemieniona.
Ciała będą przemienione na wzór chwalebnego ciała Jezusa.

Sprawa substancji przemienionych ciał była wyjaśniana także tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=23417 (Ciała Zmartwychwstanie),
viewtopic.php?f=27&t=21960 (,,Ciała zmartwychwstanie"),
viewtopic.php?f=46&t=20673 (Czym jest ZMARTWYCHWSTANIE?),
viewtopic.php?f=46&t=25876 (Wierzę w ciała zmartwychwstanie.).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn lis 22, 2010 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
No okej, można to nazwać "substancją". Niczego to nie zmienia, bo to tylko bardziej ogólne określenie.

Co do tematu, nie jestem do końca przekonany co do sugestii jakoby fragment miał być metaforą.
Jest fragment, w którym wyraźnie opisanych jest kilka sytuacji w tym stylu "dwóch, będzie na pulu, jeden zostanie zabrany, drugi pozostanie" myślę, że bierze się to z założenia, że wydarzenia opisane w apokalipsie miały by mieć już miejsce w pierwszych wiekach chrześcijaństwa a jako takiej apokalipsy pewnie nigdy nie będzie. Wg mnie to zbyt luźne interpretowanie pisma. O wydarzeniach końca jest sporo napisane, w wielu księgach. Na tyle dużo, że nie powinno usprawiedliwiać się tego metaforą jak księgi genesis, szczególnie, ze trzeba by wówczas zanegować fakt powszechnego sądu ostatecznego.


Cz lis 25, 2010 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 26, 2012 18:23
Posty: 131
Post Re: Pytanie o "pochwycenie"
Księga apokalipsy Świętego Jana opisuje prawdziwe wydarzenia które się wydarzą. Jednak robi to za pomocą symboli. A więc armagedon (koniec świata) nie będzie wyglądał dosłownie tak jak jest opisany w ostatniej księdze Pisma Świętego. Opisy w Apokalipsie to symbole. Naturą symbolu jest to że można interpretować go w bardzo różny sposób.
Po zmartwychwstaniu nasze ciała będą przemienione na wzór ciała Jezusa.
Cóż ... Jezus jadł i pił. Był Bogiem więc nie musiał tego robić ale robił to jak mówi ewangelia po to żeby dać świadectwo.
To prawda że Jezus wchodził do domu w którym byli Apostołowie mimo zamkniętych drzwi. Materializował się itp.
Chciałbym jednak przypomnieć to że był Bogiem i jeszcze przed śmiercią chodził po wodzie i czynił cuda...


Pt sie 10, 2012 15:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL