Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 16:29
Posty: 5
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
tibliskow napisał(a):
A mnie dręczy to, że Jezus modlił się często do Boga Ojca. Jeżeli Bóg jest tylko Jeden, ale w trzech osobach, to jak Jezus modlił się... to co, do siebie? Nie rozumiem tego. Skoro Bóg jest i Ojcem, i Synem, i Duchem. Może mi ktos wyjasnic to?



Miałem podobne wątpliwości na temat tego kim był w zasadzie Jezus i ja wyobrażam go sobie jako człowieka który począł się z nieskończenie wielkiej miłości Boga do nas, ludzi. Miłość Boga jest tak wielka że potrafiła "stworzyć", począć Jezusa. Więc Jezus jest tożsamy z Bogiem - no bo skoro stworzyła go miłość Boża, wiec coś co jest taką esencją Boga. To jest z nim jedno. Tłumaczyło by to też dlaczego Jezus modlił się do Boga, bo modlił się jako człowiek. Tłumaczył by to też dlaczego mógł działać cuda, bo skoro jest miłością Bożą to został również niejako obdarzony nieskończonym zaufaniem Boga (dziwnie to brzmi) więc mógł dostawać o cokolwiek tylko prosił ojca. Tłumaczyło by to też dlaczego i my idąc drogą Jezusa możemy prosić Boga o cokolwiek. Bo jeśli kierujemy się miłością (a taką drogę wskazywał Jezus), to jesteśmy podobni do niego a więc podobnie jak on mamy "fory" u Boga.

Staje sie też jasne dlaczego możemy modlić się do "zwykłej" kobiety, Maryi, i otrzymywać tak wielkie łaski. Bo skoro otrzymała takie zaufanie od Boga, ze powierzył jej swojego syna. A nawet więcej, sama przyjęła ogromną miłość Bożą tak ogromną że spowodowało to poczęcie sie dziecka. To ma ogromne względy u Boga. A jako kobieta, matka ma bardzo miękkie serce, więc jest nam o wiele łatwiej przebić się z prośbami. Tak jak w życiu, jak tata nie da kasy to idziemy do mamy i robimy "kocie oczka".

Dla mnie więc, Jezus jest "esencją" Boga - miłością upakowaną w ludzkie Ciało. Tłumaczy to zwykłe ludzkie życie, ale i nadludzkie możliwości. I to że powinienem go nazywać Bogiem.
A i również sprawa św. Faustyny robi się jasna, dlaczego mamy modlić sie koronką, a więc wypraszać u Boga łaski przez wzgląd na umęczonego dla nas Jezusa.
Tak jak byś miał syna i z bliżej niewyjaśnionych przyczyn zgodził się oddać jego wszystkie organy do przeszczepu. I jedna z osób która dostała - załóżmy serce, przychodzi i prosi o łaskę ze względu na żyjącą w niej część Twojego dziecka. (Bo w każdym z nas który idzie drogą Jezusa, drogą prawdy i miłości żyje on sam.) Jak mógł byś nie pomóc?

Jest to taki najbardziej ludzkie i przyjazne jak dla mnie wytłumaczenie.


A z racji ze wypowiadam sie pierwszy raz - a pojawiają sie tu różni ludzie. Jestem wyznania rzymskokatolickiego :D


Wt wrz 06, 2011 0:42
Zobacz profil
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
Cytuj:
A z racji ze wypowiadam sie pierwszy raz - a pojawiają sie tu różni ludzie. Jestem wyznania rzymskokatolickiego.


Też tak myślałem do niedawna.Ale aby być katolikiem to trzeba wierzyć we wszystko co głosi Kościół katolicki a Ty nie wierzysz.Nie jesteś zatem katolikiem ale heretykiem.
Kościół głosi,że Jezus z Nazaretu istniał przed narodzeniem się z Dziewicy Maryi jako odwieczny Bóg.
Kościół naucza,że Bóg to Trójca Święta a Syn jest Drugą Osobą Trójcy Świętej.
Jeśli w to nie wierzysz to nie tylko nie jesteś katolikiem ale według Kościoła nie jesteś nawet chrześcijaninem. :)


Wt wrz 06, 2011 7:44

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 16:29
Posty: 5
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
I wierzę. Ale jak każda istota myśląca mam jakieś tam swoje wątpliwości. I staram to sobie jakoś wytłumaczyć najlepiej jak potrafię to pojąć.
A to co ja napisałem i to co Ty napisałeś się wyklucza?
To co Ty napisałeś było "oczywistą oczywistością", więc nie zamierzałem się nad tym rozpisywać.
Myślę że największym problemem jest tutaj pojmowanie niepojętej Trójcy Świętej.


Wt wrz 06, 2011 12:05
Zobacz profil
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
No cóż, tego i św. Augustyn nie mógł pojąć. Znasz pewnie tę opowiastkę o chłopcu, który muszelką przelewał wodę z oceanu do dołka. Powiedział Augustynowi, że prędzej on przeleje wodę z oceanu niż ten zrozumie tajemnicę Trójcy Świętej. By wierzyć nie musimy wszystkiego wiedzieć.


Wt wrz 06, 2011 12:24

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 16:29
Posty: 5
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
Wiara bez żadnych wątpliwość jest czymś pięknym i naprawdę cennym. Jednak mnie nie zawsze było stać na taką wiarę i miałem swoje wątpliwości. Lecz zamiast tracić ją starałem się umacniać, poprzez wyjaśnianie sobie tych wątpliwości w najlepszy jak tylko potrafiłem sposób...


Wt wrz 06, 2011 12:31
Zobacz profil
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
Wiara to dar widzenia w ciemności tego co pewnego dnia ujrzymy w pełnym świetle. Postępując w życiu duchowym masz coraz więcej pytań. Nigdy nie przestaje się szukać...
Należy jednak zaufać zasadom, które tu obowiązują.


Wt wrz 06, 2011 12:43
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
justaman--a więc chyba coś źle zrozumiałem.Sorry!


Wt wrz 06, 2011 13:45

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 16:29
Posty: 5
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
Może ja nie zbyt jasno wyraziłem co chciałem powiedzieć. Albo nawet na pewno. Wiesz nie jestem zbyt dobrym mówcą.


Wt wrz 06, 2011 13:58
Zobacz profil
Post Re: Jezus - Bóg czy Syn Boży i Mesjasz?
Nic nie szkodzi.Zawsze można sobie wyjaśnić ewentualne nieporozumienia.

Pozdrawiam!


Śr wrz 07, 2011 7:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL