Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 6:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Problem mojej dzisiejszej spowiedzi... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
ziele_force napisał(a):
A jeżeli traktuje się spowiedz jako "odpuszczalnie grzechów" to jasne że świat jest jaki jest :)

Tylko np. jeżeli ja sobie zaplanuje, że zrobię sobie coś złego przeciwko woli Boga, a On i tak mi wybaczy popełniam grzech przeciw Duchowi Św. Sprawa nie jest tak krystalicznie prosta.


Cz lut 18, 2010 9:10
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
0bcy_astronom napisał(a):
Czy mam iść jeszcze raz i wyznać czego nie zdązyłęm czy nie?


Wyznaj je przed Bogiem, jeżeli człowiek nie ma czasu aby je wysłuchać.

_________________
Nicea 325, początek końca...


So lut 27, 2010 12:05
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2010 10:36
Posty: 74
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
Sposób zwracania się do księdza
Ciągle jeszcze używa się tradycyjnej formuły: „Za wszystkie te grzechy i inne, których nie pamiętam, serdecznie żałuję, przyrzekam poprawę, ciebie zaś, ojcze duchowny, proszę o pokutę i rozgrzeszenie” (ks. dr M. Dybowski, Liturgika, 1945
Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem*; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.Mateusza 23:9

Nigdzie w Pismie Swiętym nie ma że trzeba się spowiadac komukolwiek
Grzechy, które mogą być odpuszczone
„Kościół zawsze nauczał, że każdy grzech, bez względu na to, jak jest ciężki, może być odpuszczony” (R. C. Broderick, The Catholic Encyclopedia [opatrzona nihil obstat oraz imprimatur], Nashville, Tennessee 1976
Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy hebrajczyków10:26
Jesli ktos wie jakie są zasady Boskie a nadal nagminnie je łamie to jaka jest ofiara za grzech????

Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». marka 3:29

Kapłani żydowscy,faryzeusze i sadyceusze widząc cuda Jezusa ,a były one czynione poprzez Ducha Swietego-nie wierzyli i bluznili zostali odrzuceni przez Boga i potępieni


So wrz 04, 2010 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
I co amittaj, sugerujesz że spowiedź jest nieważna a może nawet sprzeczna z Pismem? Że Kościół źle interpretuje Pismo, które sam stworzył?


N wrz 05, 2010 9:27
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2010 10:36
Posty: 74
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
To ciekawe,to kosciół stworzył własne pismo????Z tego co wiem to Pismo Swięte,oryginalne,było spisywane setki lat,1600 lat ,około 40 osób spisywało kierowanych duchem Swiętym.Największymi pisarzami byli-Mojżesz,Samuel,Jeremiasz,David,Salomon,Daniel,Ezechiel-Stary Testament.A Nowy Testament w większosci spisał Paweł,Piotr i Jan. A to czego używają koscioły chrzescijanstwa to jakies sladowe i zminimalizowane częsci oryginału.No bo oryginał niestety wyklucza podboje innych narodowosci,wszczynanie wojen,trzymanie w zabobonnej ciemnocie i strachu przez setki lat niewinnych ludzi,straszenie piekłem i karami Boskimi,życie w przepychu i bogactwie o jakim nikomu się nie sniło.Biblia oryginalna a stworzona przez jak sam napisałes kosciół to przepasc.I jeszcze jedna kwestia-dlaczego przez setki lat oryginalne Pismo Swięte było zakazane,było dostępne li tylko dla wybranych.Tych pytan jest dziesiątki.Z poważaniem-amittaj


N wrz 05, 2010 14:02
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2010 10:36
Posty: 74
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
Publiczne wyzwanie swej wiary
Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie*. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (rzym 10:9,10)

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.(mat10:32,33)

Grzech przeciwko Bogu

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, WEJDZ DO SWEJ IZDEBKI, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo* będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
* Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11 Chleba naszego powszedniego* daj nam dzisiaj;
12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.
Post

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


N wrz 05, 2010 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
@amittaj
Pomyliłeś działy:
viewtopic.php?f=23&t=15872 (Co Biblia mówi o spowiedzi ?)
viewtopic.php?f=23&t=5527 (Czy spowiedź jest niezbędna do odpuszczenia grzechu?)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N wrz 05, 2010 16:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz wrz 02, 2010 10:36
Posty: 74
Post Re: Problem mojej dzisiejszej spowiedzi...
Ok,zajrzę na inne działy.Dzięki za informacje.Zobacze mam nadzieję inne (rewelacje)koscioła.


Pn wrz 06, 2010 9:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL