Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 23:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy to herezja? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 15:45
Posty: 232
Post Re: Czy to herezja?
ToMu napisał(a):
Dokładnie nie podam namiarów - ale Jezus mówił, że to nie działa tak, w tym ewangelicznym obrazku o uleczonym niewidomym bodajże, którego faryzeusze pytali (uleczonego i jego rodziców), kto mu to uczynił. Może ktoś poda dokładnie cytat :?:

Jana 9:10 Mówili więc do niego: Jakżeż oczy ci się otwarły?
11 On odpowiedział: Człowiek zwany Jezusem uczynił błoto, pomazał moje oczy i rzekł do mnie: Idź do sadzawki Siloam i obmyj się. Poszedłem więc, obmyłem się i przejrzałem.
12 Rzekli do niego: Gdzież On jest? On odrzekł: Nie wiem.
13 Zaprowadzili więc tego człowieka, niedawno jeszcze niewidomego, do faryzeuszów.
14 A tego dnia, w którym Jezus uczynił błoto i otworzył mu oczy, był szabat.
15 I znów faryzeusze pytali go o to, w jaki sposób przejrzał. Powiedział do nich: Położył mi błoto na oczy, obmyłem się i widzę.
16 Niektórzy więc spośród faryzeuszów rzekli: Człowiek ten nie jest od Boga, bo nie zachowuje szabatu. Inni powiedzieli: Ale w jaki sposób człowiek grzeszny może czynić takie znaki? I powstało wśród nich rozdwojenie.
17 Ponownie więc zwrócili się do niewidomego: A ty, co o Nim myślisz w związku z tym, że ci otworzył oczy? Odpowiedział: To prorok.
18 Jednakże Żydzi nie wierzyli, że był niewidomy i że przejrzał, tak że aż przywołali rodziców tego, który przejrzał,
19 i wypytywali się ich w słowach: Czy waszym synem jest ten, o którym twierdzicie, że się niewidomym urodził? W jaki to sposób teraz widzi?
20 Rodzice zaś jego tak odpowiedzieli: Wiemy, że to jest nasz syn i że się urodził niewidomym.
21 Nie wiemy, jak się to stało, że teraz widzi, nie wiemy także, kto mu otworzył oczy. Zapytajcie jego samego, ma swoje lata, niech mówi za siebie.

_________________
Pan mym Pasterzem, Dawid.


Cz mar 11, 2010 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Czy to herezja?
Dokładnie o ten kawałek mi chodziło - podziękował :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt mar 12, 2010 11:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 23, 2009 18:34
Posty: 44
Post Re: Czy to herezja?
to na bank abo 2 nie herezja


Pt mar 12, 2010 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 12, 2010 21:43
Posty: 11
Post Re: Czy to herezja?
Wiem że Bóg jest mądrym,kochającym Ojcem. Gdybyśmy potrafili kochać go chociaż odrobinę tak jak On nas, gdybyśmy byli Mu bezgranicznie oddani nie utracilibyśmy raju....


Pt mar 12, 2010 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Czy to herezja?
A mało to mamy przykładów w Pismie, kiedy to Bóg karał ludzi za grzechy już za zycia? Od Adama poczynając.

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


So mar 13, 2010 14:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 12, 2010 21:43
Posty: 11
Post Re: Czy to herezja?
Kyllyan Bóg nie ukarał Adama i Ewy,ostrzegał ich ci się stanie gdy go nie będą słuchać i zjedzą z drzewa poznania, dokonali wyboru i sami w ten sposób zesłali na siebie karę. My teraz też dokonujemy wyborów w życiu za które odpowiadamy... :)


So mar 13, 2010 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: Czy to herezja?
Jest rodzaj grzechów które mogą ściągać na człowieka karę doczesną już za życia. Tradycyjnie nazywamy je "grzechy wołające o pomstę do Nieba".
Katechizm 1867 Tradycja katechetyczna przypomina również, że istnieją "grzechy, które wołają o pomstę do nieba". Wołają więc do nieba: krew Abla101, grzech Sodomitów102, narzekanie uciemiężonego ludu w Egipcie103, skarga cudzoziemca, wdowy i sieroty104, niesprawiedliwość względem najemnika105.

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Śr mar 17, 2010 0:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post Re: Czy to herezja?
Adam i Ewa byli niewolnikami, gdyż nie mieli własnej woli nie wiedząc co jest dobre a co złe. Bóg ukarał ich (i co lepsze od poczatku wiedział, że to zrobi) za to że wybrali wolność. Ale on ich tak kochał


So kwi 17, 2010 10:34
Zobacz profil
Post Re: Czy to herezja?
Nie.
Poznanie dobra i zła oznacza to że chcieli decydować co dobre i złe, a nie że wcześniej tego nie znali.


So kwi 17, 2010 11:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy to herezja?
Tajemnice Biblii- Braterska Wojna 1/5 (dalsze częśći w playliście).
Proszę zwrócić uwagę na rabiniczne wyjaśnienie grzechu Kaina - bardzo zastanawiające...

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So kwi 17, 2010 13:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL