Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 15:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czym jest Niebo? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 21, 2010 16:10
Posty: 54
Post Czym jest Niebo?
Bóg obajwił nie którym mistykom piekło np dzieci z Fatimy widzialy i człowiek czytajac to mozna łatwo sobie wyobrazic czym ono jest ,ale nigdy Bóg nie obajawił nikomu Nieba ,a jak juz objawił to tylko lekki opis.. widziałam miasto Jeruzalem ze złota i to wszystko
O piekle duzo mozna znalesc infomracji z objawien ,ale o Niebie prawe nic
Ja wnioskuje,ze w Niebie moża jesc i pic ,a to z ostatniej wieczerzy Pana Jezusa gdy mówił do aposotołów,ze z winnego krzewu wino dopieru u Ojca w niebie z wami bede pił
Dlaczego Bóg nie obajawia Nieba, tylko zawsze wszystko sporwadza do dramatu piekła


So lis 20, 2010 12:27
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Niebo?
Wyszukiwarka nie boli...

viewtopic.php?f=13&t=4984&hilit=czym+jest+niebo
viewtopic.php?f=38&t=363&hilit=czym+jest+niebo


So lis 20, 2010 12:38

Dołączył(a): Cz sty 21, 2010 16:10
Posty: 54
Post Re: Czym jest Niebo?


Opinie internatów na temat Nieba?mnie interesuje Niebo z obajwien,bo wyobrazac to sobie kazdy moze na swój sposob:)


So lis 20, 2010 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post Re: Czym jest Niebo?
Z Objawienia wiemy jedno - ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują


So lis 20, 2010 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czym jest Niebo?
Kamyk napisał(a):
Z Objawienia wiemy jedno - ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują
Otóż był taki człowiek i poświadcza to swoim autorytetem ten sam Apostoł Paweł:

Jeżeli trzeba się chlubić - choć co prawda nie wypada - przejdę do widzeń i objawień Pańskich.
Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie
- został porwany aż do trzeciego nieba.
I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie -
został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.
Z tego więc będę się chlubił (...)

(2 Kor 12:1-5)

Choć co prawda nie wypada, ale warto się czasem pochlubić z widzeń, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lis 20, 2010 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czym jest Niebo?
A skąd Elbrus wie, że Piotrowi i Pawłowi chodziło o to samo?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So lis 20, 2010 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czym jest Niebo?
Johnny99 napisał(a):
A skąd Elbrus wie, że Piotrowi i Pawłowi chodziło o to samo?
Z tego co mi wiadomo, to
2 List do Koryntian napisał Paweł, a 1 List do Koryntian:

lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to,
czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.

(1 Kor 2:9)

napisał... też Paweł, ale jeśli Johny99 wie coś o teorii piotrowego autorstwa tego listu,
to bardzo chętnie się z taką informacją zapoznam.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lis 20, 2010 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czym jest Niebo?
Fakt, coś mi się pomieszało. Ale pytanie pozostaje: skąd Elbrus wie, że Paweł mówi o tym samym? Bo chyba Elbrus nie zakłada tego tylko po to, by móc wytknąć Pawłowi sprzeczność?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 21, 2010 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czym jest Niebo?
Johnny99 napisał(a):
skąd Elbrus wie, że Paweł mówi o tym samym?
Nie wiem, ale zastanawiam się, co za tajemne słowa mógł usłyszeć porwany do raju człowiek?
No i po co Paweł o tym wspomina, skoro nie godzi się powtarzać?
Chyba dlatego, żeby się tym chlubić (choć co prawda nie wypada).
Johnny99 napisał(a):
Bo chyba Elbrus nie zakłada tego tylko po to, by móc wytknąć Pawłowi sprzeczność?
Niekoniecznie, a żeby tych sprzeczności nie było,
musielibyśmy zrobić kilka (daleko idących) założeń:
- albo 1 List do Koryntian został napisany więcej niż 14 lat przed 2 listem (co jest mało prawdopodobne),
ale wtedy ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało byłoby już nieaktualne,
- albo ów człowiek w Chrystusie został porwany do raju, ale nic nie widział,
a te słowa tajemne które usłyszał, nie mogły mówić o tym, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg.


Nie wiemy kiedy zostały napisane oba Listy
(chociaż niektórzy maja czelność podawać przybliżone daty z pewną granicą błędu)
i także nie wiemy, czy oba fragmenty nie są sprzeczne
(bo nie wiemy, co tamten człowiek usłyszał w raju oraz czy niczego nie widział).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N lis 21, 2010 13:24
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Niebo?
Witaj,
myślę, że dla każdego z nas niebo kojarzy się z czymś innym...ale wzbudza te same uczucia: bezwarunkowej miłości, bezpieczeństwa, ciepła w sercu, ładu, harmonii, pokoju. Odczuwania całym sobą bliskości Boga, siedząc u Niego na kolanach, tak jak w dzieciństwie siedząc na kolanach matki, czując jej ciepło, miłość...gdy karmiła nas łyżeczką manny.


N lis 21, 2010 15:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czym jest Niebo?
Elbrus napisał(a):
Nie wiem, ale zastanawiam się


No i co ci z tego zastanawiania się wynikło?

Cytuj:
Niekoniecznie, a żeby tych sprzeczności nie było, musielibyśmy zrobić kilka (daleko idących) założeń:


Ależ skądże, wystarczy jedno: po prostu Paweł mówi za każdym razem o czymś innym. Zresztą nie trzeba nawet tego zakładać, bo przecież w pierwszym fragmencie w ogóle nie pada określenie "niebo". Przeciwnie więc: żeby znaleźć sprzeczność, trzeba najpierw ZAŁOŻYĆ, że Paweł w drugim przypadku widział to, co za pierwszym razem określił jako coś, czego żadne oko nie widziało. A więc ZAŁOŻYĆ istnienie sprzeczności.. no a jak się założy istnienie sprzeczności, to się, oczywiście, sprzeczność wykryje. Tyle warte są twoje rozważania.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N lis 21, 2010 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Czym jest Niebo?
Ciekawe czy apostoł widział to co widział ludzkim okiem, a tajemne słowa słyszał ludzkim uchem, skoro nie był w stanie stwierdzić czy znajdował się w ciele, czy poza nim. Celowo używam słowa "znajdował się" bo prawdopodobnie, autor słów mówi o samym sobie.


Pn lis 22, 2010 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czym jest Niebo?
Z tego więc będę się chlubił
Znam człowieka w Chrystusie
Sadomaczo napisał(a):
Ciekawe czy apostoł widział
(...)
Celowo używam słowa "znajdował się" bo prawdopodobnie, autor słów mówi o samym sobie.

Ciekawa to jest interpretacja i ukazuje w trochę innym świetle psychikę apostoła pogan.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn lis 22, 2010 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post Re: Czym jest Niebo?
Kamyk napisał(a):
Z Objawienia wiemy jedno - ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują


Oj Kamyku, juz jakis czas temu pisałem w temacie:

viewtopic.php?f=1&t=25867&start=45
Cytuj:
1 Koryntian 2:9
„lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani ok. nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują”

Ludzie powszechnie odnoszą go do tego jak ma wyglądać życie w niebie. Wysnuwają z tego wniosek że nie ma sensu wnikać w takie zagadnienia jak przyszły los ludzi zbawionych i w ogóle przyszłość bo i tak tego „człowiek nie zdoła pojąć”.

Jest to jednak typowy przykład błędnego rozumienia bez oglądania się na kontekst (wyrywanie z kontekstu).
Cały rozdział Paweł pisze o głoszeniu mądrości Bożej która nie jest mądrością ludzką. A już kolejny werset (10) mówi:
„Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko nawet głębokości Boga samego”
W tym zdaniu Paweł pisał że te wszystkie rzeczy których „oko nie widział, serce nie zrozumiało” OBJAWIŁ im (chrześcijanom) Bóg poprzez Ducha Świętego. Skoro objawił to przestały być dla chrześcijan niepojętą tajemnicą. I nie chodzi tu bynajmniej o warunki panujące w niebie, ale, jak o tym też mówią przypisy w BT, o zrozumienie nauk Chrystusa.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr lis 24, 2010 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Czym jest Niebo?
Cytuj:
"Z tego więc będę się chlubił
Znam człowieka w Chrystusie"
Ciekawa to jest interpretacja i ukazuje w trochę innym świetle psychikę apostoła pogan.


Nie musi być tak jak pisze, ale wg mnie jest to bardzo możliwe. "Odwoływanie się do" to profesjonalny mechanizm znany w dzisiejszych czasach z technik negocjacji. Postaw się w miejscu apostoła, który musi nawrócić tłum pogan. Jeśli zaczniesz powoływać się na siebie, opowiadać jakich to wizji nie dostałeś to raz, że mogą uznać Cię za niespełna rozumu, dwa stworzysz podświadomą barierę. Podświadomie kojarzone jest to z egoizmem i próbą przekonania do swoich racji. Ludzie nie lubią ulegać czyjejś racji, bo to podświadomie oznacza, że jej nie mieli. Uwłacza to ich godności. Lubią natomiast mieć poczucie wyboru (choćby złudne). Apostoł dał ludziom możliwość utożsamienia się z osobą o której mówił, a przy okazji wszelkie negatywne konsekwencje opowieści zdystansował od siebie.
Najlepsze jest to, że w tym wszystkim wcale by nie skłamał. Kluczowy jest właśnie cytowany powyżej fragment. Z pozoru jest banalny, chociaż można mieć wrażenie, że nie jesteśmy pewni co do tego jak to rozumieć. Czuć, że może mieć pewno ukryte znaczenie... i prawdopodobnie ma, jako kontekst całej wypowiedzi.

Nie twierdzę, że apostoł znał techniki negocjacji i działał bez skrupułów, bo to dość często naturalny mechanizm. Moim zdaniem on i pozostali apostołowie faktycznie byli natchnieni przez Ducha Świętego, który udzielił im daru języka i przekonywania. W końcu dwunastu ludzi sprawiło, że przez 2 tysiące setki milionów ludzi, podporządkowuje życie pewnym wartościom. Dla mnie osobiście ta niepozorna sytuacja, to bardzo dobitna sugestia, co do faktycznego działania Boga. 12 ludzi osiągnęło, coś czego nie potrafi osiągnąć armia świadomych metod speców od marketingu i manipulatorów, mających do dyspozycji media.


Cz lis 25, 2010 17:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL