Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Czyściec 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):
Załóżmy, że nikt z żyjących nie pomodli się za taką "duszę czyśćcową". Nie dojdzie do oczyszczenia? Co wtedy z faktem, że taka dusza przecież "jest już zbawiona"?

Nie ma tekiej opcji, gdyż często modlimy się po prostu za dusze w czyśćcu cierpiące bez określenia tożsamości.
Po drugie, dusze w czyśćcu są już zbawione, więc na pewno nie trafią do piekła i na końcu czasów po prostu przestaną cierpieć będąc blisko Boga. Z czyśćca droga wiedzie tylko w jedną stronę, do Boga.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 19, 2016 11:35
Zobacz profil
Post Re: Czyściec
Sprzeczność Małgosiuu. Pewność zbawienia wyklucza jakiekolwiek wymagania ponad to (modlitwy za takie osoby - po co skoro są pewne zbawienia). Druga rzecz: KK dopuszcza możliwość, że cierpienia czyśćcowe trwają krótko, być może nawet "oka mgnienie" - Ty natomiast piszesz o końcu cierpienia "na końcu czasów".


So lis 19, 2016 11:59

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):
Załóżmy, że nikt z żyjących nie pomodli się za taką "duszę czyśćcową". Nie dojdzie do oczyszczenia?
Dojdzie.
Modlitwa za osoby w czyśćcu ma charakter ulgi w cierpieniu Przemiany jaką jest czyściec, jej ułatwienia.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lis 19, 2016 12:42
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):
Sprzeczność Małgosiuu. Pewność zbawienia wyklucza jakiekolwiek wymagania ponad to (modlitwy za takie osoby - po co skoro są pewne zbawienia). Druga rzecz: KK dopuszcza możliwość, że cierpienia czyśćcowe trwają krótko, być może nawet "oka mgnienie" - Ty natomiast piszesz o końcu cierpienia "na końcu czasów".

Żadna sprzeczność. Modlitwy skracają cierpienie w czyśćcu i powodują szybsze przejście w stan szczęścia w niebie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 19, 2016 14:13
Zobacz profil
Post Re: Czyściec
Dowód biblijny?

Ja znam Rz 6:7,23 mówiące prosto, że sam moment śmierci już jest karą za grzechy i zarazem uwolnieniem/oczyszczeniem od grzechu. Do tego wiemy o oczysczającej krwi Chrystusa. Konieczność czyśćca sugeruje, że środki przewidziane przez Boga w celu zmazania grzechu są niewystarczające. Czym więc poprzesz swoją tezę?


So lis 19, 2016 15:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):
Dowód biblijny?

Ja znam Rz 6:7,23 mówiące prosto, że sam moment śmierci już jest karą za grzechy i zarazem uwolnieniem/oczyszczeniem od grzechu. Do tego wiemy o oczysczającej krwi Chrystusa. Konieczność czyśćca sugeruje, że środki przewidziane przez Boga w celu zmazania grzechu są niewystarczające. Czym więc poprzesz swoją tezę?

Tu masz mnóstwo dowodów:
https://www.youtube.com/watch?v=v2jJ8aWGUWg
Co do Rz6, 7-23 (tak się podaje sigla. Przecinek po rozdziale, a wersy od do z myślnikiem) mówi o tym, że śmierć cielesna kończy możliwość grzeszenia, a nie że oczyszcza z grzechu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 19, 2016 16:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):
Dowód biblijny?

Ja znam Rz 6:7,23 mówiące prosto, że sam moment śmierci już jest karą za grzechy i zarazem uwolnieniem/oczyszczeniem od grzechu. Do tego wiemy o oczysczającej krwi Chrystusa. Konieczność czyśćca sugeruje, że środki przewidziane przez Boga w celu zmazania grzechu są niewystarczające. Czym więc poprzesz swoją tezę?

A może trochę poczytać o teologii Czyśćca zamiast powtarzać z broszurek pisanych przez ignorantów?
Czyściec nie jest środkiem dla zmazania grzechu.
Pytanie o dowód biblijny jest negowaniem słów Chrystusa o tym, że będzie On zawsze ze swoim Kościołem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lis 19, 2016 23:03
Zobacz profil WWW
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):

Konieczność czyśćca sugeruje, że środki przewidziane przez Boga w celu zmazania grzechu są niewystarczające. Czym więc poprzesz swoją tezę?


Spowiedź gładzi grzechy, ale pozostają formy kary nałożnej za grzech, formy pokuty, oczyszczenia, poznania realnej miłości, aby przejść do Królestwa, musisz nauczyć się kochać, musisz zrozumieć swoje błędy i odpokutować je, oczyścić duszę całkowicie. Jeśli ofiarujesz odpust zupełny za siebie, wtedy te kary są usuniete, masz czyste konto i gdybyś umarł w tym czasie, to prawdopodobnie poszedłbyś prosto do Nieba, albo byłbyś tylko na mgnienie oka w czyścu. Ale człowiek, cóż, istota grzeszna i niedoskonała, dlatego masz taką możliwość każdego roku, w Święto Miłosierdzia, aby dostapić takiej łaski, a nawet większej niż odpust zupełny, bo w tym dniu darowane są winy i kary.


N lis 20, 2016 1:40

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec
Fischer napisał(a):
Dowód biblijny?

Ja znam Rz 6:7,23 mówiące prosto, że sam moment śmierci już jest karą za grzechy i zarazem uwolnieniem/oczyszczeniem od grzechu. Do tego wiemy o oczysczającej krwi Chrystusa. Konieczność czyśćca sugeruje, że środki przewidziane przez Boga w celu zmazania grzechu są niewystarczające. Czym więc poprzesz swoją tezę?
Kolejny przykład tego, że wypowiadasz się w sprawie nauczania, którego nie znasz.
Czyściec NIE zmazuje grzechów.

Tez CI się "nie chciało przeczytać" zanim rzuciłeś ciężkim oskarżeniem?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 20, 2016 12:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czyściec
Nie zrozum mnie źle - każdy CI powie, że jeśli dostrzegam jakikolwiek kontakt, chętnie i wyczerpująco (w ramach swoich możliwości) staram się wyjaśnić. Ale nie cierpię, kiedy ktoś jednocześnie operuje ostrymi zarzutami i nie stara sie zachować przyzwoicie i zbadac sprawy, którą zarzuca.
Jak mówi Księga Przysłów 18:13 "Kto odpowiada, zanim wysłucha, zdradza swoją bezmyślność i naraża się na hańbę."
Nie rób tego. Zapoznaj się z tematem i dopiero potem wyjeżdżaj z zarzutami.
Być może i wówczas się nie zgodzimy (choć kto wie...) ale zaoszczędzisz nam wszystkim sporo czasu i irytacji.

Proponuję Ci układ - Ty zapoznasz się o czym faktycznie mówi nauka o Czyśćcu i dopiero później zaczniesz ja krytykować (chyba że się zgodzisz... ;) ) a ja postaram Ci się wskazać biblijne namiary na czyściec.
Pasuje?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 20, 2016 12:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Czyściec
Meg napisał(a):
Czy wierzycie, że dusze po śmierci trafią do czyścca? Czy jest w Piśmie Świętym jakaś wzmianka na ten temat tzn. o czyśccu? A może to tylko wymysł ludzi, co o tym sądzicie?
Pozdrawiam sedrecznie

Zadajmy sobie pytanie. Czy sprawiedliwy będzie sądzony.
Jana 5:45
"Nie myślcie, że Ja was będę oskarżał przed Ojcem; [/b]oskarża was Mojżesz[/b], w którym wy złożyliście nadzieję."
2 Koryntian 5:19
"To znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania."
Rzymian 5:8-9
"Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.
Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu /czyli sądu/."
Jana 3:18
"Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."
Jana 5:24
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł /czas przeszły dokonany/ z śmierci do żywota."
Jana 3:3,56
"Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest."
1 Koryntian 2:15
"Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi."
Kolosan 2:12,13
"W nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe.
Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych.
I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam WSZYSTKIE grzechy;"
1 Koryntian 15:46-49
"Wszakże nie to, co duchowe, jest pierwsze, lecz to, co cielesne, potem dopiero duchowe.
Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebiański człowiek, tacy są i niebiańscy.
Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebiańskiego człowieka."
Kolosan 2:11,12
"W nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe.
Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych."
Idea czyśćca zaprzecza doskonałej ofierze na krzyżu.


Wt lis 22, 2016 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec
Zaprzeczanie istnienia czyśćca to czysty egoizm - niech inni idą nawet do piekła, ale ja muszę prosto do niebka, bez żadnego nawet czyścca!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 22, 2016 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Czyściec
Andy72 napisał(a):
Zaprzeczanie istnienia czyśćca to czysty egoizm - niech inni idą nawet do piekła, ale ja muszę prosto do niebka, bez żadnego nawet czyścca!

Czyżbyś Andy nie miał pewności co będzie z Tobą "po drugiej stronie"? Powyższy tekst wskazuje na to, że w głębi duszy nie wierzysz w doskonałą ofiarę.


Wt lis 22, 2016 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czyściec
Mogę mieć tylko nadzieję na czyściec. Czyściec wynika z miłosierdzia Bożego: bo bez tego tylko niektórzy trafiali by do Nieba a z resztą co? do piekła?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 22, 2016 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Czyściec
Andy72 napisał(a):
Mogę mieć tylko nadzieję na czyściec. Czyściec wynika z miłosierdzia Bożego: bo bez tego tylko niektórzy trafiali by do Nieba a z resztą co? do piekła?

Jana 5:24
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł /czas przeszły dokonany/ z śmierci do żywota."
Doskonała ofiara powoduje to, że osoba która powierzyła życie Jezusowi, czyli uznała Go za swojego Pana i Zbawiciela, jest zbawiona bez żadnych warunków dodatkowych. Narodziła się na nowo, otrzymała nowe "mięsiste" serce co powoduje, że nie grzeszy. Żyje w pełnej harmonii z Ojcem.
Andy, tylko Bóg mieszka i tylko Bóg będzie mieszkał w Niebie. Zbawieni będą żyli w odnowionym Raju na ziemi.


Wt lis 22, 2016 11:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 516 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL