Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Odpusty 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Odpusty
Alus napisał(a):
Modlitwa skierowana jako oręż p-ko drugiemu człowiekowi, jest tylko klepaniem zdrowasiek
- więc Cejrowski uczciwie określił swoją "modlitwę".
Tylko pan Cejrowski przyznał, że ZAWSZE klepie zdrowaśki,
bo "ze zrozumieniem" modlić się na różańcu nie umie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt cze 28, 2011 14:48
Zobacz profil
Post Re: Odpusty
Alus napisał(a):
Ten "dżin w butelce" przekazał swoim wyznawcom - proście a otrzymacie.

Ale nie powiedział : "odmówcie modlitwe x w pozycji y a na pewno otrzymacie o co prosiliście". Migasz się, a nie odpowiadasz wprost.
Alus napisał(a):
Objawień uznanych przez Kosciół nie kwestionuję

Nigdzie nie wykazałeś, że jest to uznane objawienie, a nie np. ludowa tradycja.
Alus napisał(a):
Modlitwa skierowana jako oręż p-ko drugiemu człowiekowi, jest tylko klepaniem zdrowasiek - więc Cejrowski uczciwie określił swoją "modlitwę".
A dlaczego przeciwko komuś? Mogę poprosić i o BMW u sąsiada :twisted:

Czyli nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie.


Wt cze 28, 2011 17:52
Post Re: Odpusty
Odpowiedziałam.....nie rozliczam wyznawców żadnych religii z ich praktyk religijnych, przyjętych, uznanych w ich Kosciołach, Tradycji.
Biblia nie zawiera słów Jezusa "odmawiajcie x razy" ale eksponuje "złotą zasadę postępowania", o której jak widać chrześcijanie zapominają.
Choćby ta modlitwa była tylko ludową praktyką istotne, że przynosi owoce, przybliża do Boga, pomaga w zawierzeniu Mu, przypomina jak krótkie jest doczesne życie.
Nie odpowiedziałam jedynie w wersji wedle Twoich oczekiwań - ale pamiętaj, ze Twoje formy praktykownia wiary nie są uniwersalne, obligujące wszystkich chrześcijan.
Prawisławni i katolicy modlą się w intencji zmarłych.
http://www.swietykrzyz.pl/index1.php?go ... sci&id=201
Nie zapominaj jeszcze o przestrodze - kto wami gardzi, Mną gardzi.


Wt cze 28, 2011 18:51
Post Re: Odpusty
Alus napisał(a):
Odpowiedziałam.....nie rozliczam wyznawców żadnych religii z ich praktyk religijnych, przyjętych, uznanych w ich Kosciołach, Tradycji.
Właśnie wątpię, czy jest uznana w twoim kościele.
Alus napisał(a):
Biblia nie zawiera słów Jezusa "odmawiajcie x razy" ale eksponuje "złotą zasadę postępowania", o której jak widać chrześcijanie zapominają.
Wielu szasta tym złotem na lewo i prawo,: taka złota zasada, inna złota zasada. Jezus nakłania abyśmy nie bali się prosić, nie bali się modlić do Pana, wskazuje go nie jako sędzie, nie jako władcę ale jako Ojca - po dzisiejszemu Tatusia. Nalega abyśmy nie ustawali w modlitwach, abyśmy nie zniechęcali się, bo Bóg wysłuchuje naszych modlitw - czy i w jaki sposób je spełnia to inna sprawa, nie zawsze wiemy co dla nas czy innych dobre. Jezus nigdy nie dawał żadnego przepisu na spełnienie naszej prośby w 100% - Bóg to nie dżin w butelce.
Alus napisał(a):
Choćby ta modlitwa była tylko ludową praktyką istotne, że przynosi owoce, przybliża do Boga, pomaga w zawierzeniu Mu, przypomina jak krótkie jest doczesne życie.
Istotne, że uczy magicznego myślenia niewiele wspólnego z Ewangelią. Niby wszystko wolno ale nie wszystko jest pożyteczne.
Alus napisał(a):
Nie odpowiedziałam jedynie w wersji wedle Twoich oczekiwań - ale pamiętaj, ze Twoje formy praktykownia wiary nie są uniwersalne, obligujące wszystkich chrześcijan.
Prawisławni i katolicy modlą się w intencji zmarłych.
http://www.swietykrzyz.pl/index1.php?go ... sci&id=201
Nie zapominaj jeszcze o przestrodze - kto wami gardzi, Mną gardzi.
Przypinasz mi niegodnie intencje których nie mam i nawet się zastrzegłem tego wcześniej. Świadczysz fałszywe świadectwo - czy świadomie to robisz?

Moja intencja jest prosta: chcę przestrzec wszystkich przed poszukiwaniem magicznych formułek czy praktyk zmuszających Boga do czegokolwiek, a w tym przypadku do spełnienia naszych próśb!
Twoja próba sprowadzenia tego do konfliktu wyznaniowego jest podłością i obciąży twoje sumienie!


Wt cze 28, 2011 20:51
Post Re: Odpusty
Przestrzegasz przed modlitwami - a traktowanie słów Chrystusa To jest ciało Moje traktujesz jako symbolikę.
Typowe - osoby od urodzenia przynależące do Kosciołów protestanckich nie koncentrują się na "nawracaniu" katolików.
Osoby, które porzuciły KK non stop zajmują się "nieprawidłowosciami" w liturgii, rycie w porzuconym Kościele......czyzby potrzeba samousprawiedliwienia?

Oczywiscie, że dawał przepis - rozmowa z Syrofenicjanką niezbicie dowodzi proście, a otrzymacie.
Św. Paweł - Apostoł wybrany przez Pana - apeluje W modlitwie nieustawajcie (1 tes 5,17).
Każda szczera, pobożna modlitwa jest Bogu miła - tak Psalmy jak i inne modlitwy autorstwa człowieka.
Bo jesli mielibyśmy odmawiać modlitwę wskazaną przez Jezusa, tylko Ojcze nasz byłaby "prawidłową".

Modlitwa za zmarłych wskazana św. Taidzie została oficjalnie uznana przez Kościół - jej treść znam z książeczki do nabożeństwa mojej babci, wydanej w 1908r.


Śr cze 29, 2011 9:04
Post Re: Odpusty
I znów niesprawiedliwie sprowadzasz problem ogólny, pojawiający się w całym chrześcijaństwie, do różnicy wyznaniowej.
Znów przypisujesz mi intencji jakich nie mam.
Przypisujesz mi słowa jakich nie powiedziałem.
Przypisujesz mi opinie jakich nie wyraziłem.
Nawet zdajesz się wiedzieć o mnie to, czego nie powiedziałem (sondujesz?).

Zauważ, że to ty ciągle atakujesz moje wyznanie, ja twojego nie.

Tak, każda szczera modlitwa do Boga jest wspaniała.

Nadal twierdzę, że nie ma magicznej formuły modlitwy zawsze spełniającej się. I nadal będę ironizował z traktowania Boga jak dzina z butelki - bez względu na wyznanie wierzącego w dżiny, czy samego dżina.

Omawiane objawienie przypisujące danej modlitwie czarodziejską moc spełniania się jest wg mnie ludową fantazją przypisaną świętej. Równie fantazyjnych jest wiele żywotów świętych, a fantazji ludowi nie brakuje co dowodzi choćby św. Guinefort.

Na marginesie : mam w rodzinie, już nie wiem skąd, książeczkę katolicką z początku XXw. z adnotacją przy każdej modlitwie o ile wypowiedzenie danej modlitwy zmniejsza wyrok czyśćca - tego już chyba w KK nie nauczają, prawda?

A co do Ciała i Krwi u metodystów, to poczytaj troszkę.


Śr cze 29, 2011 14:47
Post Re: Odpusty
Ja atakuję Twoje? :o ...wskaż choć jeden mój wpis podważający sens praktyk.
Ty non stop kwestionujesz objawienie, orzeczenie KK, skutecznośc modlitw.
Osobiście nie stosuję "klepania paciorków" w odpowiedniej ilości, o określonej porze, wskazanych przez rzesze "wizjonerów", podawanych przez nich technik, metod na odpusty, zbawienie.
Modlitwy podane w modlitewnikach opatrzonych Imprimatur stanowią tradycję Koscioła, jako osoba przynależąca do tegoż Koscioła wybieram je do prywatnego odmawiania.
Magiczna formuła modlitwy, która zadziała jak moneta do szafy grającej nie istnieje.
Wiara w przyjęcie, wysłuchanie danej modlitwy skutkuje dla mnie namacalną łaską Pana - dlaczego zatem mam doszukiwac się w formule modlitwy, sposobie jej powstania, jakich luk, niewłaściwosci?
Ważne, że działa :) ...a jesli ja otrzymują za przyczyną tej modlitwy łaski, to głęboko wierzę, że pomaga i duszom zmarłym.
O odpustach cząstkowych, zupełnych nie podejmuję debaty, gdyż podchodzę do tych praktyk z pewną rezerwą.


Śr cze 29, 2011 16:50
Post Re: Odpusty
Owszem Alus, przypisujesz mi stwierdzenia których nie powiedziałem, wypominasz domniemane przez ciebie czysto symboliczne znaczenie Wieczerzy itd itp, próbujesz dyskredytować mnie jako pieniącego się i atakującego KK protestanta.

Jeszcze raz powtórzę: nie atakuję KK, uważam wręcz, że KK nie naucza o żadnych magicznych formułach wymuszających na Bogu spełnienie próśb zawartych w modlitwie. Na tej podstawie uważam, że rzekome objawienie przypisywane Tais jest pochodzenia ludowego. Do tego samego skłania mnie tekst modlitwy przypisywanej Tais, posługujący się pojęciami pojawiającymi się 2 wieki po jej śmierci.
Cytuj:
Magiczna formuła modlitwy, która zadziała jak moneta do szafy grającej nie istnieje.

I wreszcie się ze mną zgodziłeś! A właśnie owe "objawienie" mówi coś innego.
I jeszcze raz powtórzę: nie chodzi tu o treść modlitwy ale o magiczne znaczenie jej i tylko jej przypisywane.

Cytuj:
Wiara w przyjęcie, wysłuchanie danej modlitwy skutkuje dla mnie namacalną łaską Pana - dlaczego zatem mam doszukiwac się w formule modlitwy, sposobie jej powstania, jakich luk, niewłaściwosci?

Zależy z jaką intencją i wiarą tą modlitwą się posługujesz - jeżeli z wiarą, że zostanie automatycznie wysłuchana ze względu na formułę, to znów jest myślenie magiczne.
Sprawa nie dotyczy tej czy innej modlitwy, bo nie raz spotkałem się z magicznym myśleniem (koniecznie zawsze trzeba na klęcząco, koniecznie trzeba zwrócić się w stronę krzyża, obrazka, ikony,koniecznie amen, koniecznie własnymi słowami, najlepsza modlitwa "językami" i wiele, wiele innych przykładów magicznego myślenia) ale sposobu jej traktowania.

Nie rozumiem też twojej wybiórczości: z jednej strony podchodzisz z rezerwą do tradycji związanej z odpustami częściowymi która była podmiotem nauczania w całym kościele (obowiązywała wszystkich katolików), a z drugiej strony bronisz rękoma i nogami co najmniej wątpliwego objawienia prywatnego (objawienie prywatne ponoć sa do rozpatrzenia wg własnego sumienia, nie trzeba w nie wierzyć), a wątpienie w nie traktujesz jak atak na KK. Przy czym tradycja z tego samego czasu - skąd ta niekonsekwencja?


Śr cze 29, 2011 17:58

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Odpusty
Dzięki widzeniu Ojca św Grzegorza I mamy Msze św gregoriańskie. Nie są one jednak związane z żadnymi odpustami, a tylko z przeświadczeniem zamawiającego o skuteczności Mszy św.


Śr cze 29, 2011 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Odpusty
mareta napisał(a):
Nie są one jednak związane z żadnymi odpustami, a tylko z przeświadczeniem zamawiającego o skuteczności Mszy św.
A o jaką skuteczność Mszy Św. chodzi?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr cze 29, 2011 19:32
Zobacz profil
Post Re: Odpusty
mareta napisał(a):
Dzięki widzeniu Ojca św Grzegorza I mamy Msze św gregoriańskie. Nie są one jednak związane z żadnymi odpustami, a tylko z przeświadczeniem zamawiającego o skuteczności Mszy św.

Proszący przyszedł po 30 dniach podziękować. Dlatego mamy msze gregoriańskie trwające miesiąc, muszą być odprawiane codziennie. Podziękowanie oznaczało, że czyściec został skrócony. Czyż nie taka jest idea odpustów, które przeznaczamy za naszych zmarłych?


Śr cze 29, 2011 21:10
Post Re: Odpusty
Kozioł napisał(a):
Owszem Alus, przypisujesz mi stwierdzenia których nie powiedziałem, wypominasz domniemane przez ciebie czysto symboliczne znaczenie Wieczerzy itd itp, próbujesz dyskredytować mnie jako pieniącego się i atakującego KK protestanta.

Nie dyskredytuję - nie piszesz do krórego protestanckiego Kosćioła należysz - a fukcjonują takie, które Sakrament Komunii traktuja jedynie jako symbol, ale nie Przeistoczenie, przyjmowanie ciała Chrystusa.

Cytuj:
Jeszcze raz powtórzę: nie atakuję KK, uważam wręcz, że KK nie naucza o żadnych magicznych formułach wymuszających na Bogu spełnienie próśb zawartych w modlitwie. Na tej podstawie uważam, że rzekome objawienie przypisywane Tais jest pochodzenia ludowego. Do tego samego skłania mnie tekst modlitwy przypisywanej Tais, posługujący się pojęciami pojawiającymi się 2 wieki po jej śmierci.

Ale tylko "uważasz" - a jeśli nawet jak "uważasz" objawienia są "pochodzenia ludowego" a KK nigdy ich nie zanegował, to katolik nie ma prawa ich negować.
Nie musi uznawać - takie jest stanowisko KK w kwestii prywatnych objawień.

Cytuj:
I wreszcie się ze mną zgodziłeś! A właśnie owe "objawienie" mówi coś innego.
I jeszcze raz powtórzę: nie chodzi tu o treść modlitwy ale o magiczne znaczenie jej i tylko jej przypisywane.

Zadna modlitwa nie nosi cech magicznych - jest darem nieba:
Odmawiaj nieustannie tą koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostapi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako oststanią deske ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeśli raz tylko zmówi te koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego, Dzienniczek 687
O trzeciej godzinie błagaj mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w mojej męce, szczególnie w moim osamotnieniu w chwili konania. Jest to godzina miłosierdzia dla świata całego. Pozwolę ci wniknąc w mój śmiertelny smutek; w tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mekę moją, Dzienniczek 1320.
Czyli jednak KK naucza o boskich "magicznych" formach darowanych światu przez Boga.
Objawienie św. Taidzie IV w, a św. Faustyna XX, więc łatwiejszy do zweryfikowania - jak dla mnie niezbitym dowodem jest opis Mszy kanonizacyjnej (Dz 1044), niepojęte dla ówczesnych jednoczesne widzenie ceremoniiw Vatykanie i Krakowie.

Cytuj:
Zależy z jaką intencją i wiarą tą modlitwą się posługujesz - jeżeli z wiarą, że zostanie automatycznie wysłuchana ze względu na formułę, to znów jest myślenie magiczne.

Ale tylko "jeśli" :)
Cytuj:
Sprawa nie dotyczy tej czy innej modlitwy, bo nie raz spotkałem się z magicznym myśleniem (koniecznie zawsze trzeba na klęcząco, koniecznie trzeba zwrócić się w stronę krzyża, obrazka, ikony,koniecznie amen, koniecznie własnymi słowami, najlepsza modlitwa "językami" i wiele, wiele innych przykładów magicznego myślenia) ale sposobu jej traktowania.

Albo rzucanie się do gałązek brzozy przy 4 ołtarzach podczas procesji Bożego Ciała :(

Cytuj:
Nie rozumiem też twojej wybiórczości: z jednej strony podchodzisz z rezerwą do tradycji związanej z odpustami częściowymi która była podmiotem nauczania w całym kościele (obowiązywała wszystkich katolików), a z drugiej strony bronisz rękoma i nogami co najmniej wątpliwego objawienia prywatnego (objawienie prywatne ponoć sa do rozpatrzenia wg własnego sumienia, nie trzeba w nie wierzyć), a wątpienie w nie traktujesz jak atak na KK. Przy czym tradycja z tego samego czasu - skąd ta niekonsekwencja?

Bo osobiście odczułam skutek zawierzenia - modlitwa za zmarłych, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec - to "moje" modlitwy.


Śr cze 29, 2011 21:11
Post Re: Odpusty
Alus napisał(a):
Nie dyskredytuję .....

Przeczytaj swój własny post z dnia Śr cze 29, 2011 9:04

Cytuj:
Ale tylko "uważasz" - a jeśli nawet jak "uważasz" objawienia są "pochodzenia ludowego" a KK nigdy ich nie zanegował, to katolik nie ma prawa ich negować.
Nie musi uznawać - takie jest stanowisko KK w kwestii prywatnych objawień.
A kiedykolwiek to objawienie KK zatwierdził? Bo obecność samej modlitwy w książeczce nic do sprawy nie wnosi.

Cytuj:
...
Czyli jednak KK naucza o boskich "magicznych" formach darowanych światu przez Boga...

Smutne :beksa: Moje wyobrażenie o KK runęło ! Szczęście w nieszczęściu, że to nauka nieobowiązkowa, ale małe to pocieszenie. :(

Cytuj:
Cytuj:
Nie rozumiem też twojej wybiórczości: z jednej strony podchodzisz z rezerwą do tradycji związanej z odpustami częściowymi która była podmiotem nauczania w całym kościele (obowiązywała wszystkich katolików), a z drugiej strony bronisz rękoma i nogami co najmniej wątpliwego objawienia prywatnego (objawienie prywatne ponoć sa do rozpatrzenia wg własnego sumienia, nie trzeba w nie wierzyć), a wątpienie w nie traktujesz jak atak na KK. Przy czym tradycja z tego samego czasu - skąd ta niekonsekwencja?

Bo osobiście odczułam skutek zawierzenia - modlitwa za zmarłych, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec - to "moje" modlitwy.
Więc i ty uległeś złudzeniu magią. Takie czy inne modlitwy są przecież kwestią takiej a nie innej praktyki (np. rzadziej używasz psalmów, nie modlisz się językami), a wychodzi na to, że są to twoje "gałązki brzozy".
Ups, zapomniałem, Faustyna uczy inaczej... już milknę i idę sobie do garażu z żalu głową w worek walić :(
EOT


Cz cze 30, 2011 1:44
Post Re: Odpusty
Cytuj:
Przeczytaj swój własny post z dnia Śr cze 29, 2011 9:04

Przeczytałam - jest to smutna konstatacja o bardzo często napotykanym zachowaniau "nawróconych" od KK.
Napisałam, że Komunie traktujesz symbolicznie - ale jeśli nie piszesz otwarcie o swoim wyznaniu, przynależnosci do Koscioła, niestety możesz możesz napotykac na podobne wpisy pod swoim adresem.

Cytuj:
A kiedykolwiek to objawienie KK zatwierdził? Bo obecność samej modlitwy w książeczce nic do sprawy nie wnosi.

Istotne, że zatwierdził formę modlitwy.

Cytuj:
...Smutne :beksa: Moje wyobrażenie o KK runęło ! Szczęście w nieszczęściu, że to nauka nieobowiązkowa, ale małe to pocieszenie. :(

Nauka o Bożym Miłosierdziu należy do kanonu wiary.
Święto Bożego Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkiejnocy ustanowione przez JPII jest darem Boga.....Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielac duszom, które ufają mojemu miłosierdziu, Dz 687.
Papież skonał właśnie w sobotę - Dzień Maryji (Totus Tuus), wieczorem w wigilię święta Miłosierdzia - przypadek? .....skoro Bóg jest panem przypadku :-D


Cytuj:
Więc i ty uległeś złudzeniu magią. Takie czy inne modlitwy są przecież kwestią takiej a nie innej praktyki (np. rzadziej używasz psalmów, nie modlisz się językami), a wychodzi na to, że są to twoje "gałązki brzozy".
Ups, zapomniałem, Faustyna uczy inaczej... już milknę i idę sobie do garażu z żalu głową w worek walić :(
EOT

Uległeś złudzeniu:
- nie moje gałązki brzozy - nigdy nie obłamyałam, nie upatrywałam w nich świętości,
- nie uczy św. Faustyna, bo wiejska dziewczyna po 3 klasach wiejskiej szkoły nie potrafiła zrozumieć słow Jezusa, a coż dopiero uczyć. Jezus przekazywał poprzez nią orędzie światu - przez "sekreterkę Bożęgo miłosierdzia".
A Łagiewniki są najbardziej znanym sanktuarium na śiecie, najliczniej odwiedzanym przez pielgrzymów - fenomen Boży od 11 lat świat poznał i pokochał Boże orędzia o miłosierdziu.
I tak własnie działa Boża "magia" :-D


Cz cze 30, 2011 7:52
Post Re: Odpusty
Alus napisał(a):
Cytuj:
Przeczytaj swój własny post z dnia Śr cze 29, 2011 9:04

Przeczytałam - jest to smutna konstatacja o bardzo często napotykanym zachowaniau "nawróconych" od KK.
Napisałam, że Komunie traktujesz symbolicznie - ale jeśli nie piszesz otwarcie o swoim wyznaniu, przynależnosci do Koscioła, niestety możesz możesz napotykac na podobne wpisy pod swoim adresem.
No widzisz, nie znasz mnie a zakładasz z góry taką a nie inną postawę i taką a nie inną wiarę. I niewiedza tutaj ciebie nie usprawiedliwia.
Otwarcie mówię, że jestem metodystą, a to że niektórzy mają z tym problem świadczy tylko o nich samych.
Dla twojej informacji: metodyści bardzo szeroko i różnorodnie rozumieją Ciało i Krew. Ważniejsze jest uczestnictwo i wspólnota chrześcijan w Wieczerzy niż poszczególne definicje.
Osobiście najbliższe jest mi prawosławne metabole, nie uzurpuję sobie prawa do jedynej racji ale tez i nie rozumiem potrzeby ścisłego definiowania tak jak w katolicyzmie czy u luteran.

Cytuj:
Cytuj:
A kiedykolwiek to objawienie KK zatwierdził? Bo obecność samej modlitwy w książeczce nic do sprawy nie wnosi.

Istotne, że zatwierdził formę modlitwy.
Zatwierdzić tekst nie oznacza zatwierdzić przypisywanego objawienia. Ale jak już napisałem - moje wyobrażenie o KK legło w gruzach.

Cytuj:
Papież skonał właśnie w sobotę - Dzień Maryji (Totus Tuus), wieczorem w wigilię święta Miłosierdzia - przypadek? .....skoro Bóg jest panem przypadku :-D

A może w szabat? A może w pierwszy dzień tygodnia (wg miary żydowskiej - skoro to był wieczór) Jeżeli zechcemy, to dopatrzymy się wszystkiego co potrzebne.

Co do reszty się nie wypowiadam, tym bardziej, że splątałaś wszystko w jedno i
jak już wspomniałem, moje pozytywne wyobrażenie o KK legło w gruzach (i jako chrześcijanina ciągle jeszcze bardzo mnie to boli).


Cz cze 30, 2011 10:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL