Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Odpusty 
Autor Wiadomość
Post Re: Odpusty
Ale nie uzurpujesz sobie prawa do jedynej racji? ;)


Cz cze 30, 2011 12:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 20:58
Posty: 87
Post Re: Odpusty
Cytuj:
A kiedykolwiek to objawienie KK zatwierdził? Bo obecność samej modlitwy w książeczce nic do sprawy nie wnosi.

Istotne, że zatwierdził formę modlitwy. atwierdzić tekst nie oznacza zatwierdzić przypisywanego objawienia. Ale jak już napisałem - moje wyobrażenie o KK legło w gruzach.[/quote]

Ależ proszę pana, tu nie o magię chodzi. Pan Jezus mówi tutaj, że jeśli ktoś Z WIARĄ, SZCZERZE w tej modlitwie będzie prosił Boga o miłosierdzie nad zmarłym to ten go wysłucha nie przez sam fakt odmówienia, ale przez jego obiektywną postawę wobec niej i Boga. Zgodnie ze słowami Chrystusa: "twoja wiara cię uleczyła". Dla przykłądu podam obietnicę Matki Bożej, która mówi że jeśli ktoś umrze w Szkaplerzu Karmelitańskim, nie pójdzie do piekła. Co to oznacza? Że jest to amulet? Nie, że jeśli w życiu przyjmując Szkaplerz (symbol życia upodabniającego się do posłusznego Bogu życia Najświętszej Maryi Panny) będziemy żyć zgodnie z Jego Wolą, zgodnie z przykazaniami Boga i Kościoła, wprowadzając w swoje życie zmiany na lepsze wobec Stwórcy i bliźniego to wtedy umierając w nim (co ma oznaczać, jako symbol, życie do końca zgodne z tym co napisałem) nie pójdziemy do piekła. Nie dlatego że nosiliśmy amulet, którym tak naprawdę Szkaplerz nie jest, tylko tak jak w przypadku Koronki do Miosierdzia Bożego żyliśmy zgodnie z poleceniami Boga. Rozumie już? :-D Jak nie, to czekam na pytania.


Cytuj:
Papież skonał właśnie w sobotę - Dzień Maryji (Totus Tuus), wieczorem w wigilię święta Miłosierdzia - przypadek? .....skoro Bóg jest panem przypadku :-D

A może w szabat? A może w pierwszy dzień tygodnia (wg miary żydowskiej - skoro to był wieczór) Jeżeli zechcemy, to dopatrzymy się wszystkiego co potrzebne.

Co do reszty się nie wypowiadam, tym bardziej, że splątałaś wszystko w jedno i
jak już wspomniałem, moje pozytywne wyobrażenie o KK legło w gruzach (i jako chrześcijanina ciągle jeszcze bardzo mnie to boli).[/quote]

Czy ciągle leży w gruzach? - jeśli tak to proszę mnie spytać o co chodzi, a chętnie odpowiem. :)

_________________
"Sit autem sermo vester, est, est : non, non : quod autem his abundantius est, a malo est."(Mt 5, 37) [Vulgata]
"Credo [...] in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam..."
"Quoniam omnes dii gentium dæmonia"(Ps 95, 5)


Śr lip 13, 2011 0:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 20:58
Posty: 87
Post Re: Odpusty
Alus napisał(a):
Ale nie uzurpujesz sobie prawa do jedynej racji? ;)


Nie musi. To Jezus Chrystus jest prawdą i po to założył Kościół, aby ją strzegł i głosił. Dalej to robi, aż do końca tego świata.

_________________
"Sit autem sermo vester, est, est : non, non : quod autem his abundantius est, a malo est."(Mt 5, 37) [Vulgata]
"Credo [...] in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam..."
"Quoniam omnes dii gentium dæmonia"(Ps 95, 5)


Śr lip 13, 2011 0:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 22:36
Posty: 19
Post Re: Odpusty
Witam wszystkich forumowiczow;p;p;p
chce was szczególnie zaprosić na tydzień dla Czyścca który odbędzie sie 3 Października szczegóły tutaj

http://katolik.d500.pl/index.php?option ... Itemid=121


Pt wrz 16, 2011 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 04, 2011 9:07
Posty: 1
Post Re: Odpusty
Słuchajcie, a teraz jak są nabożeństwa różańcowe i można otrzymać za nie odpust zupełny, to jak to jest, mogę dostać odpust zupełny za jedno nabożeństwo, czy za odmówienie całego różańca w domu, czy jak? Jakoś się u nas w parafii ksiądz nieprecyzyjnie wyraził i nie jestem pewna...


Śr paź 05, 2011 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 22:36
Posty: 19
Post Re: Odpusty
na tej stronie masz http://katolik.d500.pl/index.php?option ... Itemid=121 wyjaśnione kiedy można utrzymać odpust i w jakich okolicznościach


Pt lis 11, 2011 18:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL