Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 poproszę konkrety 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 22:05
Posty: 48
Post Re: poproszę konkrety
Formek jeżeli KrK zmienił pismo?. To tak jabyś zaprzeczał najstarszym manuskryptom NT i w zasadzie całe pismo święte, bo one wg. Ciebie jest sfałszowane a ono przecież dla Was jest najważniejsze, to na czym opiera się Twoja wiara, gdyż przcież KrK mógł wiele innych rzeczy zmienić a w które ty wierzysz.

Odnośnie Dz Ap to akurat grekę trochę znam, a dla ciebie polecam wydanie grecko-polskie, gdzie w znajdziesz przekład gdzie napisano- "Dz 5,42
"codziennie w świątyni i po domach -pasan te hemeran kal oikon -słowo "oikon" dom jest użyty tu jeden raz.
Zresztą mógłbym wiele fragmentów sfałszowanych wskazać ale nie oto teraz chodzi.


Śr lip 20, 2011 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
Johnny99 napisał(a):

formek"]
Kiedy ostatnio uczyłeś narody i udzielałeś im chrztu.?

A ty?


A gdzie ja napisałem, że jestem naśladowcą Jezusa?
Naśladowcy Jezusa- jego uczniowie, uczą i chrzczą narody.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lip 20, 2011 16:22
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 9:39
Posty: 412
Post Re: poproszę konkrety
Dziś na zajęciach: jak wykładać pismo święte tak, żeby wyszło na nasze. Dla zaawansowanych praca domowa: "Bóg" - podaj definicję. :mrgreen:

_________________
__I__ napisał(a):
Bóg to coś w rodzaju gazowego kręgowca.


Śr lip 20, 2011 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
viko napisał(a):
Formek jeżeli KrK zmienił pismo?. To tak jabyś zaprzeczał najstarszym manuskryptom NT i w zasadzie całe pismo święte, bo one wg. Ciebie jest sfałszowane a ono przecież dla Was jest najważniejsze, to na czym opiera się Twoja wiara, gdyż przcież KrK mógł wiele innych rzeczy zmienić a w które ty wierzysz.

Gdzie ja tak napisałem,że Biblia jest zafałszowana.?
Korzystam z wielu przekładów. Akurat co do Biblii Tysiąclecia nie potrzeba być mędrcem poniewaz we wstępie kolegium redakcyjne samo przyznaje się, że pozmieniało imię boże Jahwe na Pan lub Bóg.
KK katolicki pozmieniał oczywiście wiele rzeczy . Na szczęście są inne przekłady Biblii nie katolickie i nie polskie i można sobie posprawdzać.
Cytuj:
Odnośnie Dz Ap to akurat grekę trochę znam, a dla ciebie polecam wydanie grecko-polskie, gdzie w znajdziesz przekład gdzie napisano- "Dz 5,42
"codziennie w świątyni i po domach -pasan te hemeran kal oikon -słowo "oikon" dom jest użyty tu jeden raz.

Gdzie cytowałem dzieje apostolskie?
A na marginesie ...czemu to zaprzecza, że głosili w domach, po wsiach i miasteczkach?
Bo nie zrozumiałem.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr lip 20, 2011 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 22:05
Posty: 48
Post Re: poproszę konkrety
Właśnie o to chodzi że tylko pismo Nowego Świata jako jedyne dodaje imię Boże do Nowego Testamentu, na jakiej podstawie? nie na podstawie Najstarszych manuskryptów odkrytych przez uczonych , czyli na najwierniejszym przekładzie dla mnie i dla Ciebie, ale na podstawie jakiś logicznych dla Was wniosków, lub własnej interpretacji.

Do tego sprawdź wszystkie inne pisma a zauważysz jak SJ fałszują pismo.

Co do Dz Ap to podałem tylko przykład fałszowania, czyli dodawania słów do pisma, gdzie nie powinniśmy nic dodawać a SJ to czynią w piśmie Nowego Świata.
Rz 9,5; Kol 1,16 ; Dz 20, 7 ; Dz 5,42 ; Dz 2, 46; Wj 3,14 itd.

Dwa największe grzechy SJ : fałszowanie pisma za które swego czasu bibliści chcieli wytoczyć im sprawę sądową, i fałszywe proroctwa o których wyraźnie mówi pismo by ich nie słuchać.
Zresztą sami SJ przyznają się do zmian w biblii w swoich publikacjach jak i nie podają w bilbii kto dokonał tłumaczenia.

"Pewne wersety mogą nie być oddane tak, jak to jest ogólnie przyjęte" ("Prowadzenie rozmów na podstawie Pism", s.259, 261)


Śr lip 20, 2011 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
viko napisał(a):
Właśnie o to chodzi że tylko pismo Nowego Świata jako jedyne dodaje imię Boże do Nowego Testamentu, na jakiej podstawie? nie na podstawie Najstarszych manuskryptów odkrytych przez uczonych , czyli na najwierniejszym przekładzie dla mnie i dla Ciebie, ale na podstawie jakiś logicznych dla Was wniosków, lub własnej interpretacji.

Ja wykazałem cytat to cytat.
Skoro w starym testamencie występuje imię boże to i w nowym testamencie musi występować skoro to cytat ze starego testamentu.
A jeśli nie występuje w cytacie ze ST to jest jasne, że ktoś to zmienił.I na pewno nie była to osoba cytująca czyli Jezus.


Najstarsze manuskrypty to są 100-200 lat po oryginałach więc wyobrax sobie jakie zmiany mogli zrobić.
Po za tym mylisz się co do występowania imienia bożego w NT.
objawienie
1) Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego, (2) bo wyroki Jego prawdziwe są i sprawiedliwe, bo osądził Wielką Nierządnicę, co znieprawiała nierządem swym ziemię, i zażądał od niej poniesienia kary za krew swoich sług. (3) I rzekli powtórnie: Alleluja! A dym jej wznosi się na wieki wieków. (4) A dwudziestu czterech Starców upadło i czworo Zwierząt, i pokłon oddało Bogu zasiadającemu na tronie, mówiąc: Amen! Alleluja!

[i]Alleluja (hebr. הַלְלוּיָהּ hallelujah – wychwalajcie Jahwe), to w Biblii zwrot nawołujący do wychwalania Jahwe. Jah to poetycka, skrócona forma imienia Bożego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alleluja

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz lip 21, 2011 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 22:05
Posty: 48
Post Re: poproszę konkrety
Około III/II wieku przed Chr. powstaje tłumaczenie ST na język grecki. Było ono przeznaczone dla Żydów żyjących poza granicami swej ojczyzny, którzy zapomnieli jęz. hebrajskiego.
Wśród dotychczas odnalezionych, najstarszych fragmentów Septuaginty (sprzed naszej ery) istnieją 3 wersje oddawania imienia Bożego w tym tłumaczeniu:
1. W greckim tekście Septuaginty Imię Boże pozostawiono nie przetłumaczone i pisano je po hebrajsku (np. papirus Fouad 266 z I wieku przed Chr.)

2. W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało oddane przez Kyrios (gr. Pan). Przykładem jest papirus Rylands 458 pochodzący z II wieku przed Chr.

3. W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało zastąpione greckimi literami IAO. Tak w papirusie 4QLXXLev b z I wieku przed Chr.

.W Nowym Testamencie zdecydowana większość cytatów ze Starego Testamentu pochodzi z greckiego tekstu (Septuaginta), a nie z oryginalnego tekstu hebrajskiego. Wśród tych cytatów było sporo takich, które zawierały imię Boże. Z której wersji Septuaginty cytowano? Z wersji 3a, 3b czy 3c? Dotychczas odnaleziono:

* 0 (słownie: zero) fragmentów Nowego Testamentu z imieniem Bożym zapisanym po hebrajsku (tak jak w Septuagincie w pkt 3a)

* ponad 20000 fragmentów Nowego Testamentu, gdzie w cytatach ze Starego Testamentu zamiast imienia Bożego występuje forma "Pan" (tak jak w Septuagincie w pkt. 3 b)

* 0 (słownie: zero) fragmentów Nowego Testamentu z formą IAO (tak jak w Septuagincie w pkt. 3c)

Odpowiedź jest jednoznaczna. Cytowano z Septuaginty, z wersją "Pan". Jeśli więc pierwsi chrześcijanie cytowali z tej wersji Starego Testamentu, to także ta wersja Starego Testamentu była w powszechnym użyciu.

Logika ale inna niż Twoja gdyż potwierdzona faktami uczonych.

SJ ukrywają przed swoimi wyznawcami fakt, że istnieje kopia Septuaginty z II w. przed Chr., która zamiast imienia Bożego zawiera formę"Pan" ( ich publikacja [:(] "Insight on the Scriptures" t.II, s.315 i 1152 wspomina, co prawda, o tej kopii, ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności milczy na temat formy imienia Bożego w niej użytej)

W swojej broszurze pt. [:(] "Imię Boże, które pozostanie na zawsze" na str. 26 sugerują, że forma "Pan", jako zastępcza forma imienia Bożego, pojawiła się dopiero w V wieku n.e. Jest to ewidentne oszustwo, gdyż już wyżej wspomniany fragment (3b) pochodzi z II w przed Chr. Poniżej zostały przedstawione inne manuskrypty Septuaginty, które zawierają formę"Pan" i pochodzą sprzed V w. n.e.: [2]

Zatem niestety Twoja logika się nie sprawdziła odnośnie imienia a jak podważasz swoje wlasne Pismo gdyż ono własnie opiera się na tych mnauskryptach więc co Ci pozostaje jak podważasz pismo źródło swojej wiary?

A jeżeli powolujesz się na formę Allelujah-- potwoerdającą zresztą formę Jah - chwalcie Jah od Jahwe- to właśnie ona nie została wymazana z BTysiąclecia.


Cz lip 21, 2011 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
viko napisał(a):
Zatem niestety Twoja logika się nie sprawdziła odnośnie imienia a jak podważasz swoje wlasne Pismo gdyż ono własnie opiera się na tych mnauskryptach więc co Ci pozostaje jak podważasz pismo źródło swojej wiary?

Nie mam własnego pisma .Cytowałem z Biblii tysiąclecia.

Cytuj:
A jeżeli powolujesz się na formę Allelujah-- potwoerdającą zresztą formę Jah - chwalcie Jah od Jahwe- to właśnie ona nie została wymazana z BTysiąclecia.

Tak . Świadczy to o tym że w NT występuje imie boże .
Co było do udowodnienia.
Ktoś tam twierdził, że takie imię nie występuje w NT.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz lip 21, 2011 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
viko napisał(a):
Odpowiedź jest jednoznaczna. Cytowano z Septuaginty, z wersją "Pan".

Jeśli więc pierwsi chrześcijanie cytowali z tej wersji Starego Testamentu, to także ta wersja Starego Testamentu była w powszechnym użyciu.

Logika ale inna niż Twoja gdyż potwierdzona faktami uczonych.


Jezus cytował a on chyba znał najlepiej imię swojego Ojca.
I raczej nie zmienił tego imienia ze starego testamentu tylko dlatego, że jakiś tłumacz Septuaginty cytat ten zmienił bo tak mu pasowało.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz lip 21, 2011 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 22:05
Posty: 48
Post Re: poproszę konkrety
Jak już wspomnieliśmy pisma NT nie wskazują na cytowanie a lepiej na nich się opierać niż na domysłach.
Owszem Jezus mógł wymawiać ale raczej stosował formę -Ojciec, jak we wzorcowej modlitwie której nas nauczył -Jednak najważniejsze było zbawienie ludzi i i wskazanie jak kochać. Drogą do tego jest Jezus który jest Bogiem więc myślę że dla niego nie było istotne czy nazwą go Jezusem czy JESTEM- Jahwe, lecz pragnął by żyć Jego nauką bo największe przykazanie to miłość bliźniego gdyż bez niej nie można kochać Boga (Gal 5,14)


Pt lip 22, 2011 17:26
Zobacz profil
Post Re: poproszę konkrety
Jak to nie występuje imię Boga w NT - viko podał wers (J 18,6).
Już teraz zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM(J 13,19)....cóż jeszcze winien Jezus dopowiedzieć.
Owszem dla ŚJ, którzy odrzuciłi bóstwo Jezusa wypowiedź niewygodna, a imienia Boga nie potrafią znaleźć w NT.


Pt lip 22, 2011 18:03

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
viko napisał(a):
Jak już wspomnieliśmy pisma NT nie wskazują na cytowanie a lepiej na nich się opierać niż na domysłach.
Owszem Jezus mógł wymawiać ale raczej stosował formę -Ojciec, jak we wzorcowej modlitwie której nas nauczył -Jednak najważniejsze było zbawienie ludzi i i wskazanie jak kochać. Drogą do tego jest Jezus który jest Bogiem więc myślę że dla niego nie było istotne czy nazwą go Jezusem czy JESTEM- Jahwe, lecz pragnął by żyć Jego nauką bo największe przykazanie to miłość bliźniego gdyż bez niej nie można kochać Boga (Gal 5,14)


Dywagować możemy sobie czy czarne jest czarne czy nie ale fakty są faktami.
Pismo NT wskazuje na cytowanie .
Dla Jezusa było bardzo istotne jak Go nazwa ponieważ sam to powiedział.
Nigdy nie chciał by przypisywano mu chwalę równą Bogu.
A największe przykazanie jest inne niż napisałeś.To tez jest w Biblii.
(35) a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: (36) Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? (37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

(Ew. Mateusza 22:35-40, Biblia Tysiąclecia)

Reszta co napisałeś to miganie się .

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt lip 22, 2011 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 22:05
Posty: 48
Post Re: poproszę konkrety
) "Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. "- tak zacytowaleś -
i słusznie tylko ja zacytowałem Pawła który de dwa podsumował w jednym -"bo całe prawo mieści się w tym jednym-
Jeżeli Paweł Cię nie przekonał interpretując Jezusa to ja też nie. Ale nie to najistotniejsze ale to iż ja podalem fakty a Ty nie a twierdzisz iż masz rację a ja się migam . Podalem ci fakty naukowe a Ty jak potrafisz to uzasadnij tezę iż Jezus cytował imię Boga. Na jakim dowodzie to oprzesz? może na manuskrypcie "strażnica" .

[quote][/quote]
Podaj zatem jakie pismo NT wskazuje na cytowanie jak uzasadniłem ci że żadne?

Jezus sam jest Jahwe- również jest Pierwszym i ostatnim Ap -Obj 2,8 " który był martwy i znów ożył" co odnosi się do -Iz 44,6 "Oto rzekł Jehowa
Ja jestem Pierwszy i Ostatni ,oprócz mnie nie ma Boga"

Rz 14,11
Mówi Jehowa:Ugnie się przede mną każde kolano, a każdy język otwarcie wyzna Boga
Iż 45,23 przede Mną ugnie się wszelkie kolano,
Wszelki język na mnie przysięgać będzie..
Flp 2,10
Żeby w IMIĘ Jezusa zgięło się każde kolano tych co w niebie i tych co na ziemi… i żeby wszelki język otwarcie wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM..ku chwale Boga Ojca.

Pan zatem jest Jeden i jest nim Jezus, którego to imię jest dużo bardziej podkreślane w NT niż Boga i .....
Dz 4,12
w nikim innym nie ma wybawienia, bo nie ma pod niebem żadnego innego imienia..
J 20,30
Byście mieli życie za sprawą jego imienia
J 1,12
Ponieważ wierzyli w jego imię
Zatem wiemy jakie imię mamy mieć we czci.


Pt lip 22, 2011 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: poproszę konkrety
viko napisał(a):
)
Podaj zatem jakie pismo NT wskazuje na cytowanie jak uzasadniłem ci że żadne?

Każde.
Jezus wielokrotnie cytuje ze ST.

Cytuj:
Jezus sam jest Jahwe- również jest Pierwszym i ostatnim Ap -Obj 2,8 " który był martwy i znów ożył" co odnosi się do -Iz 44,6 "Oto rzekł Jehowa
Ja jestem Pierwszy i Ostatni ,oprócz mnie nie ma Boga"

Ty nie czytasz tego co pisałem ?

jeśli chodzi o Objawienie to pierwsze zdanie tej księgi mówi jasno co się wydarzyło
.(1) Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a On wysławszy swojego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi.

Objawienie Jezusowi dał BÓG.
I Jezus kiedy otrzymał to objawienie od Boga wysłał anioła do Jana.

Więc to co mówi anioł ... to tak jakby mówił Bóg.
Bo to anioł mówi do Jana .

obj 22:
8) To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał.

To taka droga służbowa.
Bóg mówi Synowi a ten aniołowi a ten Janowi.

Więc słowa jam jest alfa i Omega to słowa Boga mimo ze mówi je w pierwszej osobie anioł.
(13) Jam Alfa i Omega,

więc słowa :
"(8) A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył

mówi anioł do Jana.
Czy Anioł jest pierwszy i ostatni?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt lip 22, 2011 22:49
Zobacz profil
Post Re: poproszę konkrety
Ale słow Jezusa o sobie JA JESTEM dziwnym trafem nie czytasz.
Taka jest wasza znajomośc Biblii - wykute na pamiec wskazane pasujące dowizji działy i wersy.......
Może jeszcze jedna wypowiedź - Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM (J 8,58).
Może w waszych wydaniach Biblii wyrzucono te wypowiedzi, rujnujące koncepcję Jezus li tylko człowieka?


So lip 23, 2011 7:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL