Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Piekło dla nieochrzczonych? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
@Iago ma rację.
@adaBRD jest proszona formalnie o wskazanie przykładów szowinizmu we wpisie @Iago

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 10, 2017 13:09
Zobacz profil WWW
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Iago napisał(a):
Ach księżniczko, Droga, Mario-Magdaleno, Moje gratulacje
Tą mądrość warto zapamiętać

Czuję się zażenowana, czytając Twoje peany na temat mojej skromnej osoby.


Pn sty 16, 2017 15:54
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Cytuj:
"Dochodzimy do wniosku, że liczne czynniki, które wyżej przeanalizowaliśmy, do- starczają poważnych racji teologicznych i liturgicznych, by mieć nadzieję, że dzieci, które umierają bez chrztu, zostaną zbawione i będą cieszyć się oglądaniem uszczęśliwiającym. Podkreślamy, iż chodzi tutaj o racje nadziei w modlitwie, a nie o elementy pewności. Jest wiele rzeczy, które po prostu nie zostały nam objawione (por. J 16,12). Wierzymy i pokładamy nadzieję w miłosiernym i miłującym Bogu, który został nam objawiony w Chrystusie, a Duch Święty skłania nas do wdzięcznej modlitwy i nieustannej radości (por. 1Tes 5,18)."


''Będą się cieszyć oglądaniem uszczęśliwiającym'' - w pełni być może po ponownym przyjściu Jezusa, na końcu czasów. Nawet jeśli te dzieci nie trafiają do Nieba w sensie ogldania Boga w pełni, to jednak nie są także w piekle. One są szczęśliwe tak bardzo że więcej nie mogłyby. Trzeba przyjąć to, że są to istoty ludzkie które nawet nie zdążyły się narodzić w większości przypadków, w takim razie nie mają nic, nie posiadają żadnych wspomnień z życia bo nie zdążyły żyć naprawdę, nie otrzymały nawet świadomości - one nie są nawet świadome kim są i kim były. Nie mają świadomości swojego życia bo go nie przeżyły, nie doświadczyły, w sensie poza łonem matki. Może spojrzeć na to w taki sposób? Teraz Bóg być może umieszcza ich w pewnym miejscu, gdzie te dzieci są szczęśliwe, i przecież, nie są przeznaczone do potępienia. Nie rozumiem tych dywagacji i oburzenia jakoby to miejsce nazywane limbusem czy otchłanią było jakimś rodzajem piekła. Nie jest. Może to jest jak rodzaj przedszkola.

I dlatego można skłonić się do takiej hipotezy że na końcu czasów, po Sądzie Ostatecznym, one otrzymają nowe ciało i wtedy będą poznawać Boga jakby w nowym życiu, aby wejść do Nieba. Te dzieci nie miały nawet swojego wyglądu. Mówi się że to małe aniołki, niewinne i tym podobnie. Jednak one nie przeżyły swojego życia, i nie wiadomo kim stałyby się w tym życiu, nie wiadomo jakich wyborów dokonałyby. Może nie byłyby aniołkami jako dorosłe osoby. Może spojrzeć na to w taki sposób? Człowiek może dostąpić zbawienia z miłosierdzia Boga, i wtedy kiedy jest świadom swoich grzechów, błędów i kiedy żałuje za to wszystko. Te dzieci mają dusze jak czysta karta, nie posiadają świadomości swojego życia a nawet samych siebie. Bóg ich nie potępi, ale może potrzebują stanu przejściowego.


Wt sty 17, 2017 20:46

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Nie chciałbym, aby ktokolwiek umarł nieochrzczony, w grzechu pierworodnym. Tym bardziej nie chcę, żeby ktoś umarł w innym grzechu śmiertelnym.

"Przeraża mnie" możliwość wiecznego potępienia. Nie chcę, żeby kogokolwiek to spotkało. Boję się cierpienia po śmierci i nikomu jego nie życzę.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lut 16, 2017 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piekło dla nieochrzczonych?
Nie chcę popaść w herezję. Dlaczego w przypadku dzieci nienarodzonych wina Adama miałaby przeważyć nad odkupieniem Chrystusa? Odkupienie jest mocniejsze od grzechu. Dawniej (chyba) wierzono, że dzieci nienarodzone idą do piekła. Ich cierpienia miałyby być małe. Nie wiem, czy św. Augustyn z Hippony nie stwierdził, że stan tych dzieci w piekle byłby lepszy od nieistnienia (bo cierpienia byłyby na tyle małe; w gorszym stanie są ci, którzy zostali potępieni z powodu uczynkowego grzechu śmiertelnego).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr maja 24, 2017 16:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL