Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Cytuj:
24 8 W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. 25 Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. 26 Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą.

Dawniej zawsze myślałem, że chodzi tutaj o zjawiska naturalne, związane może z jakimiś ciałami niebieskimi.

Ale tu może zupełnie nie o to chodzić.

Spotkałem się z interpretacją, że owe zaćmienie słońca to zatarcie się Boga w sercach ludzkich, to, że księżyc nie daje blasku oznacza kryzys w Kościele a padające gwiazdy to upadający ludzie kościoła (np. księża).

Bardzo spodobała mi się taka interpretacja, jest taka realistyczna i jakże aktualna.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


So lis 02, 2013 22:29
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Qwerty2011 napisał(a):
Cytuj:
24 8 W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. 25 Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. 26 Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą.

Dawniej zawsze myślałem, że chodzi tutaj o zjawiska naturalne, związane może z jakimiś ciałami niebieskimi.

Ale tu może zupełnie nie o to chodzić.

Spotkałem się z interpretacją, że owe zaćmienie słońca to zatarcie się Boga w sercach ludzkich, to, że księżyc nie daje blasku oznacza kryzys w Kościele a padające gwiazdy to upadający ludzie kościoła (np. księża).

Bardzo spodobała mi się taka interpretacja, jest taka realistyczna i jakże aktualna.

Jezus w przekazie do św Faustyny mówi jednak o zjawisku fizycznym - Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki.Zgaśnie wszelkie światło na niebie i na ziemi i będzie wielka ciemność. Wówczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświetlały ziemię. Będzie to na krótko przed dniem ostatecznym, Dzienniczek 83.


N lis 03, 2013 9:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
O tym mówi Ewangelia wg św. Mateusza (Marek, Łukasz i Jan nie wspominają o tym):
Cytuj:
24.29. Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i nie da swego blasku;
gwiazdy zaczną padać z nieba, i moce niebios zostaną wstrząśnięte.
24.30. Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi;
I ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.

Wg dokładniejszego tłumaczenia znak Syna Człowieczego "zostanie uczyniony widocznym".

Czyli po kolei:

1. Upadek wiary w ludziach, zaćmienie Światła Bożego (Słońca), trzeba pamiętać, że w czasie śmierci Jezusa też nastąpiło zaćmienie Słońca - i dosłowne i duchowe (Boże mój Boże, czemuś mnie opuścił)

2. Kryzys w Kościele i duchownych (Łukasza, Marka - Księżyc nie da blasku)

3. Moce niebios zostaną wstrząśnięte - czyżby wielki akt Miłosierdzia Bożego?

4. I następnie ukaże się znak na niebie - zapewne krzyż (oczywiście por. św. Faustyna)

5.Wywoła on szok a więc i u ludzi skruchę, poczucie winy, żalu ("i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi")

6. I wszyscy zobaczą Chrystusa "w chwale".

Jak dla mnie całkiem niezła interpretacja.

No i oczywiście wszystko to nastąpi po ucisku owych dni. Ale jaki to ucisk? Wojna? Prześladowania religijne? Presja prawna (prawo sprzeczne z bożym)?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N lis 03, 2013 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 12, 2014 22:13
Posty: 64
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Cześć. Chcę odpowiedzieć na pytanie :Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?". Qwerty2011 przypomniał następujące słowa Pana Jezusa z Ewangelii wg. św. Marka: ,,Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec" (Mk 13, 32). Aby wyjaśnić znaczenie tych słów zacytuję nauczanie Soboru Chalcedońskiego z 451 roku i Soboru Watykańskiego II z lat 1962-1965 . Nauczanie Soboru Chalcedońskiego (które cytuję za Katechizmem Kościoła Katolickiego z1992 roku) brzmi tak: ,,Idąc za świętymi Ojcami, uczymy jednogłośnie wyznawać, że jest jeden i ten sam Syn, nasz Pan Jezus Chrystus, doskonały w Bóstwie i doskonały w człowieczeństwie, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, złożony z duszy rozumnej i z ciała, współistotny Ojcu co do Bóstwa, współistotny nam co do człowieczeństwa, <<we wszystkim..z wyjątkiem grzechu>>(Hbr 4, 15). Przed wiekami zrodzony z Ojca jako Bóg, w ostatnich czasach narodził się dla nas i dla naszego zbawienia jako człowiek z Maryi Dziewicy, Bożej Rodzicielki. Jeden i ten sam Chrystus Pan, Syn Jednorodzony, ma być uznany w dwóch naturach bez pomieszania, bez zamiany, bez podziału i bez rozłączenia. Nigdy nie została usunięta różnica natur przez ich zjednoczenie, lecz właściwości każdej z nich są zachowane i zjednoczone w jednej osobie i w jednej hipostazie" (KKK 467)-(hipostaza-zjednoczenie natury Boskiej i ludzkiej w jednej osobie Chrystusa). Sobór Watykański II stwierdza: ,,Syn Boży , przez wcielenie swoje zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękoma pracował, ludzkim myślał umysłem, ludzką działał wolą, ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas , we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu" (Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym ,,Gaudium et spes", 22).
Te teksty oznaczają, że Jezus Chrystus jest w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem. W jednej Osobie Jezusa Chrystusa zjednoczyły się dwie natury: Boska i ludzka. Nastąpiło to w momencie zwiastowania (zwiastowanie Najśw. Maryi Panny-por. Łk 1, 26-38), . Jezus Chrystus jako odwieczny, jedyny Syn Boga, Jego Słowo, posiada wszystkie atrybuty natury Bożej, takie jak np. miłość, wszechpotęga Boga, prostota, wieczność, jedność i jedyność Boga, nieograniczone i duchowe istnienie Boga, działanie Boga, wszechwiedza i mądrość Boga. Syn Boży jest więc Bogiem równym Bogu Ojcu.. Nowy Testament stwierdza to w wielu tekstach, np w: Mt 11, 27.
Chrystus też posiada (jak stwierdził to Sobór Watykański II) naturę ludzką. Miał ciało ludzkie:,,Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam"(Łk 24, 39). Jezus Chrystus miał normalny, ludzki rozwój psychofizyczny i duchowy: zrodzenie (ale zrodzony a nie stworzony!), dojrzewanie, życie dorosłe, śmierć. Doznawał ludzkich uczuć: radość, smutek, strach, gniew, współczucie, zmęczenie, pragnienie, głód, cierpienie (por. Łk 10, 21;19, 41n Mk 14, 32-42; J 2, 13-17; 4, 6-8 i in-por. M.Kaszowski, Nauka Kościoła w pytaniach i odpowiedziach, w:www.teologia.pl/m_k/zag04-01.htm-wydruk z dnia 2015-11-27). Przecież opis Jego męki świadczy nie tylko o tym, że jest prawdziwym Bogiem, ale też, że jest prawdziwym Człowiekiem.
Wyjaśnienie wypowiedzi Chrystusa z Mk 13,32 było potrzebne do udzielenia odpowiedzi na postawione przez Qwerty2011 pytanie. Słowa Pana Jezusa w Mk 13, 32 należy rozumieć tak: Pan Jezus wypowiada te słowa jako człowiek. Jako Syn Boży równy w Bóstwie Bogu Ojcu wie kiedy nastąpi koniec świata. Nie wie tego jako cżłowiek. Jezus Chrystus ,,w swej ludzkiej świadomości wiedział tylko to, co musiał wiedzieć, by wypełnić swoją misję" (Jean-Marc Bot, Koniec świata. Duch czasów ostatecznych, w:www.katolik.pl/koniec-swiata--duch-czasow ostatecznych-,22). Zresztą tekst Mk 13, 32 można skojarzyć sobie z innym tekstem ewangelicznym. W Ewangelii wg. św. Jana czytamy:,,...oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego" (J 15, 15)-(por. Fr.Dreyfuss, Czy Jezus wiedział, że jest Bogiem?,Poznań 1995, str. 145n).
I na koniec jeszcze jedno. W Mk 13, 32 Jezus wyraźnie zaznacza, że nikt oprócz Ojca nie zna daty końca świata. Tak więc wszelkie dywagacje i typowanie tej daty są niezgodne z prawdą Biblii, a tym samym z nauczaniem Kościoła. Potwierdzają to inne teksty Nowego Testamentu (np. 2 Tes 2, 2P3).
Tyle mojej odpowiedzi. Z Bogiem.


Pn lis 30, 2015 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Jezus Chrystus już jest Królem i króluje. Ale świadomość tego nie występuje na ziemi. Aby nastąpiło powtórne przyjście Jezusa musi nastąpić całkowite przyjęcie Go przez człowieka. nie wiem tylko czy wystarczy 1 osoba czy musi to być już jakaś grupa ? Ale to Bóg Ojciec rozpozna, że dokonało się to prawdziwie ponieważ nie będą istniały w tych ludziach bariery,jakie obecnie wytwarzamy bojąc się Boga ( bo nie można złączyć się z Bogiem i jednocześnie tego się bać). Tak samo nie można chcieć jednocześnie istnienia tego świata i połączenia z Bogiem. Koniec świata nastąpi wtedy gdy ci co połączą się z Jezusem całkowicie zaufają Bogu co Bóg oczywiście rozpozna i zakończy ten świat

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


N gru 13, 2015 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Gdzie mamy przyjąć tego Jezusa? Do dużego pokoju, do wątroby, śledzion?
Koniec tego świata i jego utrapień to stanie się jak Jezus, zostanie wędrowcem czerpiącym przyjemność w każdej chwili życia.
Koniec świata czyli zniszczenie ziemi bądź ludzkości nastąpi po wyczerpaniu jej zasobów lub wcześniej w wyniku kosmicznej katastrofy.


Pn gru 14, 2015 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 19, 2013 12:31
Posty: 2
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Odp. samego Boga Trójjedynego. google-----> Księga Prawdy!


Pn gru 14, 2015 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 21:49
Posty: 22
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Gdy przyjdzie czas, to nie my będziemy decydowali o swoim każdym kolejnym kroku. Staniemy przed obliczem Stwórcy, nie mogąc cofnąć czasu. Dlatego więc trzeba żyć tak, by w każdej chwili być przygotowanym na spotkanie..


Wt sty 19, 2016 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Mariel napisał(a):
WIST napisał(a):
Ludzkimi ograniczeniami tłumaczy się tą niewiedzę.

Tak się tłumaczy, ale to wyjaśnienie ma jeden mankament - nie tłumaczy dlaczego wiedzy tej nie posiada także trzecie Osoba Trójcy (skoro wie tylko Ojciec).
Ciężko zrozumieć, biorąc pod uwagę Wszechwiedzę Bóstwa oraz zapis z Katechizmu:
"Osoby Boskie, nierozdzielne w tym, kim są, są także nierozdzielne w tym, co czynią. W jednym działaniu Bożym każda Osoba Boska ukazuje jednak to, co jest Jej własne w Trójcy, przede wszystkim w Boskich posłaniach wcielenia Synu i daru Duchu Świętego." (KKK 267)

Można próbować tłumaczyć to w ten sposób, że skoro niektóre działania Trójcy są bardziej własne dla jednej z Osób, to być może podobnie jest z Boską Wiedzą (oczywiście pojawia się zagadnienie Wszechwiedzy, czym ona jest i czy jest możliwe jakiekolwiek Jej ograniczenie).


Ja myślę że to jeden z dowodów na to że trójca to niebiblijna bajeczka. Druga sprawa to to że sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18..


Śr wrz 13, 2017 6:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
radoslaw_kowalczyk72 napisał(a):
Cześć. Chcę odpowiedzieć na pytanie :Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?". Qwerty2011 przypomniał następujące słowa Pana Jezusa z Ewangelii wg. św. Marka: ,,Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec" (Mk 13, 32). Aby wyjaśnić znaczenie tych słów zacytuję nauczanie Soboru Chalcedońskiego z 451 roku i Soboru Watykańskiego II z lat 1962-1965 . Nauczanie Soboru Chalcedońskiego (które cytuję za Katechizmem Kościoła Katolickiego z1992 roku) brzmi tak: ,,Idąc za świętymi Ojcami, uczymy jednogłośnie wyznawać, że jest jeden i ten sam Syn, nasz Pan Jezus Chrystus, doskonały w Bóstwie i doskonały w człowieczeństwie, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, złożony z duszy rozumnej i z ciała, współistotny Ojcu co do Bóstwa, współistotny nam co do człowieczeństwa, <<we wszystkim..z wyjątkiem grzechu>>(Hbr 4, 15). Przed wiekami zrodzony z Ojca jako Bóg, w ostatnich czasach narodził się dla nas i dla naszego zbawienia jako człowiek z Maryi Dziewicy, Bożej Rodzicielki. Jeden i ten sam Chrystus Pan, Syn Jednorodzony, ma być uznany w dwóch naturach bez pomieszania, bez zamiany, bez podziału i bez rozłączenia. Nigdy nie została usunięta różnica natur przez ich zjednoczenie, lecz właściwości każdej z nich są zachowane i zjednoczone w jednej osobie i w jednej hipostazie" (KKK 467)-(hipostaza-zjednoczenie natury Boskiej i ludzkiej w jednej osobie Chrystusa). Sobór Watykański II stwierdza: ,,Syn Boży , przez wcielenie swoje zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem. Ludzkimi rękoma pracował, ludzkim myślał umysłem, ludzką działał wolą, ludzkim sercem kochał, urodzony z Maryi Dziewicy, stał się prawdziwie jednym z nas , we wszystkim do nas podobny oprócz grzechu" (Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym ,,Gaudium et spes", 22).
Te teksty oznaczają, że Jezus Chrystus jest w 100% Bogiem i w 100% człowiekiem. W jednej Osobie Jezusa Chrystusa zjednoczyły się dwie natury: Boska i ludzka. Nastąpiło to w momencie zwiastowania (zwiastowanie Najśw. Maryi Panny-por. Łk 1, 26-38), . Jezus Chrystus jako odwieczny, jedyny Syn Boga, Jego Słowo, posiada wszystkie atrybuty natury Bożej, takie jak np. miłość, wszechpotęga Boga, prostota, wieczność, jedność i jedyność Boga, nieograniczone i duchowe istnienie Boga, działanie Boga, wszechwiedza i mądrość Boga. Syn Boży jest więc Bogiem równym Bogu Ojcu.. Nowy Testament stwierdza to w wielu tekstach, np w: Mt 11, 27.
Chrystus też posiada (jak stwierdził to Sobór Watykański II) naturę ludzką. Miał ciało ludzkie:,,Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam"(Łk 24, 39). Jezus Chrystus miał normalny, ludzki rozwój psychofizyczny i duchowy: zrodzenie (ale zrodzony a nie stworzony!), dojrzewanie, życie dorosłe, śmierć. Doznawał ludzkich uczuć: radość, smutek, strach, gniew, współczucie, zmęczenie, pragnienie, głód, cierpienie (por. Łk 10, 21;19, 41n Mk 14, 32-42; J 2, 13-17; 4, 6-8 i in-por. M.Kaszowski, Nauka Kościoła w pytaniach i odpowiedziach, w:www.teologia.pl/m_k/zag04-01.htm-wydruk z dnia 2015-11-27). Przecież opis Jego męki świadczy nie tylko o tym, że jest prawdziwym Bogiem, ale też, że jest prawdziwym Człowiekiem.
Wyjaśnienie wypowiedzi Chrystusa z Mk 13,32 było potrzebne do udzielenia odpowiedzi na postawione przez Qwerty2011 pytanie. Słowa Pana Jezusa w Mk 13, 32 należy rozumieć tak: Pan Jezus wypowiada te słowa jako człowiek. Jako Syn Boży równy w Bóstwie Bogu Ojcu wie kiedy nastąpi koniec świata. Nie wie tego jako cżłowiek. Jezus Chrystus ,,w swej ludzkiej świadomości wiedział tylko to, co musiał wiedzieć, by wypełnić swoją misję" (Jean-Marc Bot, Koniec świata. Duch czasów ostatecznych, w:www.katolik.pl/koniec-swiata--duch-czasow ostatecznych-,22). Zresztą tekst Mk 13, 32 można skojarzyć sobie z innym tekstem ewangelicznym. W Ewangelii wg. św. Jana czytamy:,,...oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego" (J 15, 15)-(por. Fr.Dreyfuss, Czy Jezus wiedział, że jest Bogiem?,Poznań 1995, str. 145n).
I na koniec jeszcze jedno. W Mk 13, 32 Jezus wyraźnie zaznacza, że nikt oprócz Ojca nie zna daty końca świata. Tak więc wszelkie dywagacje i typowanie tej daty są niezgodne z prawdą Biblii, a tym samym z nauczaniem Kościoła. Potwierdzają to inne teksty Nowego Testamentu (np. 2 Tes 2, 2P3).
Tyle mojej odpowiedzi. Z Bogiem.


Teksty soborowe swoje a biblia swoje. :mrgreen:
Chrystus nie tylko posiada nature ludzką, ale jest w pełni człowiekiem inaczej nie mógłby złożyć w siebie w okupie za innego człowieka Adama.

Na jakiej podstawie twierdzisz że Syn Boży jest równy w bóstwie Bogu? Bóg ma wielu synów, czy Lucyfer, albo Adam tez jest równy Bogu w bóstwie?


Śr wrz 13, 2017 6:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
ZG63 napisał(a):
Teksty soborowe swoje a biblia swoje. :mrgreen:
Chrystus nie tylko posiada nature ludzką, ale jest w pełni człowiekiem inaczej nie mógłby złożyć w siebie w okupie za innego człowieka Adama.

Na jakiej podstawie twierdzisz że Syn Boży jest równy w bóstwie Bogu? Bóg ma wielu synów, czy Lucyfer, albo Adam tez jest równy Bogu w bóstwie?

Prośba do ZG63 o nie zmienianie tematu.
Tutaj jest rozmowa o tym dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata a nie miejsce na popisywanie się antytrynitarzy

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 13, 2017 7:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
medieval_man napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Teksty soborowe swoje a biblia swoje. :mrgreen:
Chrystus nie tylko posiada nature ludzką, ale jest w pełni człowiekiem inaczej nie mógłby złożyć w siebie w okupie za innego człowieka Adama.

Na jakiej podstawie twierdzisz że Syn Boży jest równy w bóstwie Bogu? Bóg ma wielu synów, czy Lucyfer, albo Adam tez jest równy Bogu w bóstwie?

Prośba do ZG63 o nie zmienianie tematu.
Tutaj jest rozmowa o tym dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata a nie miejsce na popisywanie się antytrynitarzy



Mój post ma związek z tematem, szkoda że go nie widzisz..


Śr wrz 13, 2017 7:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Ponieważ sam to potwierdził.


Cz paź 12, 2017 7:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Ponieważ na ziemi nie posiadał wszechwiedzy, uzyskał ją dopiero po wstąpieniu do Nieba.


Cz paź 12, 2017 8:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 12, 2017 7:06
Posty: 185
Post Re: Dlaczego Chrystus nie zna daty końca świata?
Proroctwa biblijne jednoznacznie wskazują że żyjemy w czasach końca tego systemu, dlatego jest prawdopodobne że Bóg mógł już objawić Jezusowi datę Armagedonu i zagładę bezbożnego świata ludzkiego.


Pn paź 16, 2017 6:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL