Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Przedstawienia Jezusa w malarstwie 
Autor Wiadomość
Post Przedstawienia Jezusa w malarstwie
jesienna napisał(a):
Przed obrazem Jezusa Miłosiernego się nie modlę - to ponad moje siły (nie sprzyja modlitwie ciągłe myślenie o tym, że obraz jest kiczowaty a Jezus na nim zniewieścialy - być może te myśli to natręctwo, mnic na to nie poradzę).
Lol! Dzięki za podniesienie na duchu. Myslałem, ze chyba tylko ja dostrzegam, ze ten wizerunek jest taki ... metroseksualny.

body napisał(a):
....-„ Jestem Ojcem każdego człowieka ...Syn Boży wykupił was swoją Krwią. Wszyscy ... zostaliście już opłaceni przede Mną ofiarą śmierci Krzyżowej Boga –Człowieka....Nie ma wśród was ludzi czystych....Dlatego obiecuję przebaczenie i darowanie win... wszystkim ludziom ziemi...obiecuję wam że odpuszczę wam wszystkie wasze winy za jedną myśl skruchy.
To wszystkie "nowe" gdzies juz czytałem. Brzmią jakos "protestancko" ... A juz wiem: Pismo Święte! Dobrze, że siostra Faustyna przypomniała katolikom te oczywiste prawdy. Zrobiła to w sposób ... bardzo katolicki (to tylko postrzeżenie pewnej duchowości, nie zarzut).


Cz kwi 11, 2013 13:57
Post Re: Boże Miłosierdzie
Kozioł napisał(a):
Myslałem, ze chyba tylko ja dostrzegam, ze ten wizerunek jest taki ... metroseksualny.

Ja tego nie dostrzegam :)
Postać Jezusa Miłosiernego od samego początku kojarzyła mi się z Chrystusem Kramskoja na pustyni.
Obrazek
Rzecz jasna technicznie i malarsko obrazy odbiegają od siebie. Kramskoj to dla mnie mistrzostwo świata, ale też nie nazwałabym obrazu Hyły kiczowatym.
Spójrzcie z bliska na twarz Chrystusa i Jego dłonie (poniżej w gigapikselach)
A zresztą i tak mało kto traktuje ten obraz jako obiekt sztuki, ważne że wielu z nas w jakiś sposób pomaga się wyciszyć i skupić na modlitwie
http://www.faustyna.pl/index.php?option ... temid=1046


Cz kwi 11, 2013 14:33
Post Re: Boże Miłosierdzie
Dla mnie najbardziej niesamowitym obrazem przedstawiającym Pana Jezusa jest "Książę Pokoju" autorstwa Akiany Kramarik: http://osuch.sj.deon.pl/files/2012/10/akiana_JEZUS.jpg


Cz kwi 11, 2013 19:33
Post Re: Boże Miłosierdzie
MIXer napisał(a):
Dla mnie najbardziej niesamowitym obrazem przedstawiającym Pana Jezusa jest "Książę Pokoju" autorstwa Akiany Kramarik: http://osuch.sj.deon.pl/files/2012/10/akiana_JEZUS.jpg

Niesamowity! Niesamowity dar! Operowanie światłem nadające każdej połowie twarzy inny wyraz a zarazem podkreślające oczy.... I to wszystko 8-mio latka. Wieku dojrzałych artystów by sobie z tym obrazem nie poradziło.


Pt kwi 12, 2013 6:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Boże Miłosierdzie
Akiana to fenomen, ale jej prace propagowane są w kontekście New Age'u (no wiecie, te wszystkie dzieci indygo, zstępujący mistrzowie, itd)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 12, 2013 12:02
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Miłosierdzie
medieval_man napisał(a):
Akiana to fenomen, ale jej prace propagowane są w kontekście New Age'u (no wiecie, te wszystkie dzieci indygo, zstępujący mistrzowie, itd)
Mówi raczej to, co wielu mistyków: że ma styczność, kontakt z Bogiem, że On podsuwa jej obrazy i kieruje pędzlem. Od tego do dzieci indygo jeszcze daleko.


Pt kwi 12, 2013 14:37
Post Re: Boże Miłosierdzie
Prace tej dziewczyny (ma 18 lat, nie 8 jak pisał Kozioł (chyba że akurat ten Chrystus, o którym pierwszy napisał MIXer powstał, gdy miała 8 lat)) przypominają mi ilustracje zamieszczane w Strażnicy.
Mały przegląd z Google obrazy:
http://www.google.com/search?q=akiana+k ... 66&bih=528

Osobiście do mnie taka sztuka nie przemawia, co rzecz jasna nie musi oznaczać że nie przemawia do nikogo ;)

Nie wiem w jakim kierunku rozwinie się ten temat, ale jeśli będziemy kontynuować temat przedstawień Jezusa w malarstwie to trzeba to będzie wydzielić ;)


Pt kwi 12, 2013 14:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Boże Miłosierdzie
Jesteś, Kozioł, bardzo ufny (to eufemizm) :-D
Chodzi o to, że jest reklamowana i popularyzowana jako zjawisko New Age
http://astrotranslatio.com/?p=2194
A tu można posłuchać jej wypowiedzi
http://www.youtube.com/watch?v=jQlZv29E4_0
Nie, żebym miał coś przeciwko. Chcę tylko zaznaczyć, że jej przekaz jest przekazem w gruncie rzeczy newageowskim

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 12, 2013 15:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Miłosierdzie
MARIEL napisał(a):
Prace tej dziewczyny (ma 18 lat, nie 8 jak pisał Kozioł (chyba że akurat ten Chrystus, o którym pierwszy napisał MIXer powstał, gdy miała 8 lat)) ...
Nie pisałem, że ma 8 lat lecz że jako 8-latka namalowała piękny obraz.


Pt kwi 12, 2013 16:28
Post Re: Boże Miłosierdzie
medieval_man napisał(a):
Chodzi o to, że jest reklamowana i popularyzowana jako zjawisko New Age
http://astrotranslatio.com/?p=2194

Dzis to samo by pisali o Fryderyku Chopinie czy o Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie

Oto wywiad z nia gdy miała 10 lat. Z polskimi napisami.
Czy New Age charakteryzuje się nawróceniami na chrześcijaństwo?


Pt kwi 12, 2013 16:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Boże Miłosierdzie
Kozioł napisał(a):
Dzis to samo by pisali o Fryderyku Chopinie czy o Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie

obawiam się, że to zupełnie różne sprawy
Kozioł napisał(a):
Oto wywiad z nia gdy miała 10 lat. Z polskimi napisami.
Czy New Age charakteryzuje się nawróceniami na chrześcijaństwo?

Znam osobę głoszącą istnienie Trzeciego Testamentu objawionego ludzkości w Meksyku w XIX wieku, pism całkowicie sprzecznych z chrześcijaństwem (poza osobą Jezusa) i pełnych bzdur czy herezji, która uważa się za chrześcijankę.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 12, 2013 19:05
Zobacz profil WWW
Post Re: Boże Miłosierdzie
@medieval_man
Mam wrażenie, że jesteś uprzedzony.

MARIEL napisał(a):
Prace tej dziewczyny ... przypominają mi ilustracje zamieszczane w Strażnicy.
To przez brak prostych pofalowanych włosów :) Od razu zwróciłem na to uwagę.


Pt kwi 12, 2013 22:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Boże Miłosierdzie
Masz rację Kozioł, chyba jestem trochę uprzedzony.
Moje uprzedzenie wynika jednak tylko z troski o to, by zafascynowanie pięknem sztuki (jak w tym przypadku) nie pociągnęło kogoś wierzącego w Chrystusa w zafascynowanie New Age'em, o który jednak ta sztuka dość niebezpiecznie się ociera.
I tylko ta troska była powodem mojego wpisu w tym wątku.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 13, 2013 12:23
Zobacz profil WWW
Post Re: Re:
Kozioł napisał(a):
jesienna napisał(a):
Przed obrazem Jezusa Miłosiernego się nie modlę - to ponad moje siły (nie sprzyja modlitwie ciągłe myślenie o tym, że obraz jest kiczowaty a Jezus na nim zniewieścialy - być może te myśli to natręctwo, mnic na to nie poradzę).
Lol! Dzięki za podniesienie na duchu. Myslałem, ze chyba tylko ja dostrzegam, ze ten wizerunek jest taki ... metroseksualny.

Te promienie światła, wywołujacy mdłości wyraz twarzy - Jezus wyglada jak świety mąż albo inny guru z new age'owych broszurek.


Pn kwi 22, 2013 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Boże Miłosierdzie
Ja bardzo polubiłem ten wizerunek:

Obrazek

Jest w tym spojrzeniu coś autentycznego...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn kwi 22, 2013 20:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL