Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 duch boży w nas 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 14, 2013 20:04
Posty: 24
Post duch boży w nas
Spotykam się z opinią, że zesłanie Ducha Świętego dotyczyło tylko paru wybrańców,
co mówi o tym tradycja, jak wy sądzicie, czy dziś mamy w naszych sercach takiego samego ducha?
Czy ten duch może nas wesprzeć w taki sposób byśmy mogli rozmawiać w obcych językach?
To trochę kontynuacja dyskusji z innego wątku, chciałbym dowiedzieć się więcej co myślicie o tym.


Śr lis 06, 2013 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: duch boży w nas
dar języków o który podejrzewam Ci chodzi - to forma modlitwy uwielbiania Boga a nie posługiwania sie tym na codzień w sensie rozmowy. Duch Bozy jest ten sam, i to od nas zalezy na ile sie na relacje z Nim otworzymy tyle będzie przez nas działał.

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Śr lis 06, 2013 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: duch boży w nas
Termin „zesłanie Ducha Świętego” w zasadzie odnosi się do wydarzenia historycznego, w tym sensie, faktycznie został zesłany na wybrańców, czyli apostołów i Maryję. Z drugiej strony, od tego momentu, Duch Święty jest ciągle obecny w kościele, czyli współdziała z każdym wierzącym.

Łaski Ducha Świętego mogą być różne. Pierwszą ma każdy wierzący, przez sam fakt uczestnictwa w Kościele. Innym rodzajem są łaski sakramenty bierzmowania, które również wszyscy otrzymujemy, ale których owoce zależą od tego, jak się na nie otworzymy. W końcu są łaski bardzo indywidualne, które jedni mają, a inni nie.

Czy Duch święty może sprawić abyśmy rozmawiali obcymi językami? No zdecydowanie, inaczej nie byłby osobą boską. Pytanie czy to robi, lub czy chce to robić?


Cz lis 07, 2013 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
Przeciez zeslanie Ducha Świetego a Duch Bozy w nas to dwie rozne rzeczy.
Biblia mowi nam jasno:
"Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego."
A wiec kto nie ma Ducha Chrystusa ten nie nalezy do Boga, nie pojdzie do nieba, nie jest bozym dzieckiem.
Ktos kto mysli o niebie MUSI narodzic sie na nowo wlasnie z Bozego Ducha, bo do nieba nie wejdzie nic nieczystego nic skalanego, ziemskiego, cielesnego.
"A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone."
oraz
"Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. "


Wt lis 12, 2013 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
silgar napisał(a):
Termin „zesłanie Ducha Świętego” w zasadzie odnosi się do wydarzenia historycznego, w tym sensie, faktycznie został zesłany na wybrańców, czyli apostołów i Maryję. Z drugiej strony, od tego momentu, Duch Święty jest ciągle obecny w kościele, czyli współdziała z każdym wierzącym.

Łaski Ducha Świętego mogą być różne. Pierwszą ma każdy wierzący, przez sam fakt uczestnictwa w Kościele. Innym rodzajem są łaski sakramenty bierzmowania, które również wszyscy otrzymujemy, ale których owoce zależą od tego, jak się na nie otworzymy. W końcu są łaski bardzo indywidualne, które jedni mają, a inni nie.

Czy Duch święty może sprawić abyśmy rozmawiali obcymi językami? No zdecydowanie, inaczej nie byłby osobą boską. Pytanie czy to robi, lub czy chce to robić?

Nigdzie nie ma wersetu, ze te dary ustaly, ze Duch Swiety juz nie dziala w naszych czasach.
Mysle, ze wrecz przeciwnie, ze w naszych tzw. 'ostatecznych czasach' potrzebujemy darow Ducha Swietego jeszcze bardziej, aby zaswiadczyc ludziom i diablu, ze Jezus nadal zyje i aby objawiac Jego moc wsrod nas. Poza tym dary sa nam tez dane jako bron duchowa, to wielka pomoc dla nas w kazdym czasie.


Wt lis 12, 2013 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: duch boży w nas
A ja napisałem, że ustały?


Wt lis 12, 2013 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
silgar napisał(a):
A ja napisałem, że ustały?


Napisales: "Czy Duch święty może sprawić abyśmy rozmawiali obcymi językami? No zdecydowanie, inaczej nie byłby osobą boską. Pytanie czy to robi, lub czy chce to robić?"
Dlatego odpisalam, ze Duch Swiety chce, bo Jego celem, pragnieniem jest budowanie nas, zacheta.
Jestes ochrzczony Duchem Swietym silgarze? Sadzac po twoich pytaniach to podejrzewam, ze nie, a chcialbys?
Na zachete moge zacytowac Pismo:
"Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach. (27) A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi. "
"Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować. (2) Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza"
"Dziękuję Bogu, że ja (czyli ap.Pawel) o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy"


Śr lis 13, 2013 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: duch boży w nas
Nie widzę nigdzie w tych cytatach zapowiedzi, że każdy miałby otrzyma dar języków.


Śr lis 13, 2013 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
silgar napisał(a):
Nie widzę nigdzie w tych cytatach zapowiedzi, że każdy miałby otrzyma dar języków.


Widzisz dar mowienia jezykami to dar, ktorego potrzebujemy absolutnie wszyscy. Dlaczego?
- sluzy budowaniu naszego wewnetrznego czlowieka
- modlimy sie ZAWSZE zgodnie z Boza wola
- uwielbiamy Boga modlac sie na jezykach
Pawel mowi:
"Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy"
A poza tym mamy wrecz nakaz:
"starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować"
Nawet usilnie mamy sie starac o dary. Bez DAWCY nie ma daru, zgadza sie? Wiec najpierw musimy przyjac do serca DAWCE, a potem mozemy sie usilnie starac o dary.
Zobacz co mowia Dzieje AP.
"ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi."
I na kogo zstapil Duch Swiety? Na wszystkich. Bez wyjatku. Bez mocy Ducha Swietego nie mozemy byc efektywni silgarze, nie mamy mocy by byc swiadkami Jezusa. A wiesz co tak naprawde, jakie znaczenie ma slowo swiadek? To meczennik. Tak mocny jest przekaz tego slowa.
Wiesz, ze nawet Pan Jezus nie uczynil zadnego cudu dopoki nie zstapil na Niego Duch Swiety?


Cz lis 14, 2013 20:04
Zobacz profil
Post Re: duch boży w nas
Sw Pawel mowi takze cos wiecej:
Cytuj:
1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym. 1 Kor 13,1-3


A o darze jezykow mowi wyraznie:
Cytuj:
29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. 1 Kor 12,29-31

I znowu majanovak udowodnila, ze wierzy w to, co chce, a nie w to, co mowi (nawet) Biblia


Cz lis 14, 2013 20:10
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: duch boży w nas
majanovak, a może wskażesz, gdzie w Piśmie jest opisane jak wygląda "mówienie językami". Skąd wiesz, że to właśnie to, a nie coś innego?

Jak dla mnie, "mówienie językami" godzinami i nawet przy zmywaniu naczyń, o czym kiedyś wspominałaś, bardziej przypomina jakieś objawy nerwicy, niż dar od Boga.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 14, 2013 20:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
Soul33 napisał(a):
majanovak, a może wskażesz, gdzie w Piśmie jest opisane jak wygląda "mówienie językami". Skąd wiesz, że to właśnie to, a nie coś innego?

Jak dla mnie, "mówienie językami" godzinami i nawet przy zmywaniu naczyń, o czym kiedyś wspominałaś, bardziej przypomina jakieś objawy nerwicy, niż dar od Boga.


"Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy"
Czyli Pawel modlil sie wiecej na jezykach niz wszycy razem wzieci koryntianie do ktorych to mowil. To mi sugeruje, ze musial sie DUZO modlic na jezykach i dziekowal za to Bogu, ze tak jest.
Pewnie przy kazdej okazji sie modlil na jezykach, nie mowiac juz jak byl w podrozy na jakies misji i szedl nie rzadko na piechote.
Jesli ktos nie chce darow Ducha Swietego to sam sie ograbia, bo to sa DARY a nie kara, to nas buduje, pomaga, sluzy nam. Czy mozna isc do nieba bez darow Ducha Swietego? Jak najbardziej. Przypuszczam, ze dotrze sie tam nawet szybciej jak sie nie ma darow bo co za tym idzie nie ma sie tez mocy..
Ale oczywiscie do nieba sie trafi jesli sie tylko narodzi na nowo z Boga.
Skad wiem? Wiesz, ze mozna to sprawdzic? Bo na jezykach modlimy sie z ducha a nie z glowy. Gdyby ktos wymyslal jezyki to musialoby to pochodzic z glowy i w tym samym czasie nie moglby robic nic innego w czym musialby myslec. Nie moglby wymyslac jezykow i czytac ksiazki w tym samym czasie, albo modlic sie na jezykach i ogladac film ze zrozumieniem. Jesli to z Ducha Bozego to mozesz robic cokolwiek chcesz i modlic sie jednoczesnie na jezykach.
Wiem, ze niektorzy katolicy tez sie modla na jezykach. Wszystko zalezy od wspolnoty, do ktorej sie chodzi i oczywiscie wiary czy w to sie wierzy, czy przyjmuje, ze dary ustaly wraz z ostatnimi apostolami..
Jesli piszesz, ze dar mowienia jezykami przypomina ci objawy nerwicy - chociaz nie masz pojecia jak sie te dary przejawiaja to tylko swiadczy o twoim uprzedzeniu i zamknieciu. Pewnie dlatego, ze ja to mowie, a nie jakis katolik.
Ale przeciez to tylko ty sie ograniczasz i zamykasz na dary od Boga. A przeciez Bóg nie daje czegos zlego, szkodliwego, ale Jego dary sa dobre i dla nas korzystne. Wiec ja osobiscie bym walczyla o nie. Ale mamy wolna wole i kazdy wybiera jak chce.


Pt lis 15, 2013 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
Kael napisał(a):
Sw Pawel mowi takze cos wiecej:
Cytuj:
1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
2 Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym. 1 Kor 13,1-3


A o darze jezykow mowi wyraznie:
Cytuj:
29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. 1 Kor 12,29-31

I znowu majanovak udowodnila, ze wierzy w to, co chce, a nie w to, co mowi (nawet) Biblia


Po 1 nikt nie mowi, ze milosc jest mniejsza niz dary.
Widzisz mozna kochac i miec dary Ducha Swietego.. Polecam ta opcje. :D
Po 2 Biblia nie mowi, ze dary mowienia jezykami nie sa dla wszystkich. Moglabym tu napisac dlaczego i o co chodzi w tym cytowanym przez ciebie wersecie, ale mysle, ze szkoda mi pisania i czasu, bo i tak ani nie docenisz ani pewnie nie przyjmiesz niczego co napisze. Z toba to nie jest zadna dyskusja Kaelu. Tylko krzyczysz i awanturujesz sie. Czyli wiele szumu i nic z tego nie ma.


Pt lis 15, 2013 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: duch boży w nas
Jeśli ktoś się narodził na nowo, ma w sobie Ducha Świętego i jest dzieckiem Bożym. Natomiast dary Ducha to już inny temat.
Cytuj:
A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam. (5) I różne są posługi, lecz Pan ten sam. (6) I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich. (7) A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi. (8) Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy, (9) inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu. (10) Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków. (11) Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.


Jak ktoś pragnie mieć dar mówienia językami i chce użyć tego dla budowania Królestwa Bożego, to proszę bardzo. Niech się modli, a Bóg mu da jak będzie taka jego wola. Natomiast nie mogę pojąć dlaczego jeden wierzący próbuje udowodnić drugiemu, że coś mu brakuje bo nie mówi językami. Jeśli masz ten dar od Boga, to się ciesz i proś także o wykładanie tych języków żeby było na zbudowanie kościoła, bo tak nakazuje nam Pismo (o ile pamiętam). Tylko jakoś tak dziwnie się składa, że się nie słyszy aby ci którzy twierdzą, że mówią językami, potrafili je wykładać.


Pn lis 18, 2013 8:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: duch boży w nas
Login2 napisał(a):

Jak ktoś pragnie mieć dar mówienia językami i chce użyć tego dla budowania Królestwa Bożego, to proszę bardzo. Niech się modli, a Bóg mu da jak będzie taka jego wola. Natomiast nie mogę pojąć dlaczego jeden wierzący próbuje udowodnić drugiemu, że coś mu brakuje bo nie mówi językami. Jeśli masz ten dar od Boga, to się ciesz i proś także o wykładanie tych języków żeby było na zbudowanie kościoła, bo tak nakazuje nam Pismo (o ile pamiętam). Tylko jakoś tak dziwnie się składa, że się nie słyszy aby ci którzy twierdzą, że mówią językami, potrafili je wykładać.


Spojrz na to ze strony Boga.
Bóg nam daje dary. To dary od samego Boga. Czy Bóg daje nam cos zbednego? Nieprzydatnego? Czy ap. Pawel Piotr mieli te dary?
Czytales jak tchorzliwie zachowywali sie apostolowie zanim otrzymali dar Ducha Swietego, a potem po ich otrzymaniu, jak wyszli ze swych komor i juz sie nie bali, ale jak mowi Pismo z radoscia i odwaga, z przekonaniem glosili Slowo Boze? To jest wlasnie roznica miedzy moca a brakiem mocy. To wlasnie roznica kiedy sie ma dary a kiedy ich brak.
Jesli Pan Jezus potrzebowal darow, jesli apostolowie potrzebowali darow to kim my jestesmy zebysmy mieli myslec, ze nam one sa juz niepotrzebne?
Ja nie probuje udowodnic, ze ktos jest gorszy jak nie ma darow, ale wlasnie, ze te dary sa dla wszystkich wierzacych NIEZBEDNE.
Pismo mowi, ze "A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości."
albo inaczej
"nie ruszajcie sie z miasta dopoki nie zostaniecie wyposazeni w moc z nieba."
Jest wiec zakaz robienia czegokolwiek bez mocy Bozej, czyli jedynie w mocy czlowieka. Jestesmy gotowi do skladania swiadectwa, do dzialania jedynie w mocy Boga. Inaczej jestesmy slabi, nieprzekonujacy, nieefektywni.
Ja akurat sie modle o dar wykladania jezykow, ale widzisz mylisz dwie rzeczy.
Wiesz jest roznica kiedy czlowiek modli sie w swojej komorze, 'dla prywatnego uzytku' czyli by siebie samego zbudowac, by uwielbiac Boga, a co innego jest przemawiac do ludzi w kosciele, wtedy konieczne jest miec tlumaczenie, bo inaczej nikt by przeciez nie zrozumial przekazu. Wiec w jednym przypadku wcale nie musisz sie modlic o tlumacznie a w drugim przypadku jest to wrecz niezbedne.
Jesli ktos mowi, ze nie jest zainteresowany darami, ktore pochodza od Boga to mnie to naprawde zastanawia. :o


Pn lis 18, 2013 22:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL