Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności' 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ZG63 napisał(a):

- trójca
- Maria zawsze dziewica
- czyściec

itd..

To teraz dodaj jeszcze do tego uzasadnienie dla tezy, iż są sprzeczne z Biblią.


Już pisałem że odpowiedzi uzyskacie w oddzielnych stosownych wątkach, np. trójca w wątku o trójcy który istnieje w innym miejscu.
Masz jeszcze jakiś problem? :mrgreen:


Śr wrz 13, 2017 11:48
Zobacz profil
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
ZG63 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ZG63 napisał(a):

- trójca
- Maria zawsze dziewica
- czyściec

itd..

To teraz dodaj jeszcze do tego uzasadnienie dla tezy, iż są sprzeczne z Biblią.

Już pisałem że odpowiedzi uzyskacie w oddzielnych stosownych wątkach, np. trójca w wątku o trójcy który istnieje w innym miejscu.
Masz jeszcze jakiś problem? :mrgreen:

Jeden: Nie przedstawiłeś uzasadnienia ani tam, ani tutaj. Co sprawia, że Twoja teza to czyste gołosłowie.


Śr wrz 13, 2017 12:16

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
W Biblii nie ma słowa o tym, że dusza człowieka idzie do czyścca po śmierci.

W Biblii nie ma słowa o tym, że Maryja nie współżyła z mężem po ślubie. Bóg nie nakazał Józefowi nie współżyć seksualnie z Marią.


Śr paź 18, 2017 20:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Jeśli nawet, (choć mam inne zdanie na ten temat) to co z tego?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr paź 18, 2017 21:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Ano to, że nauczanie KK jest niewłaściwe - sprzeczne z tym, co mówi podstawa chrześcijaństwa. A to powinno być dla myślących i chcących prawdy rozsądnym argumentem.


Śr paź 18, 2017 21:59
Zobacz profil
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
No przepraszam, ale od kiedy "brak" = "sprzeczne"? Sprzeczność istniałaby, gdyby w Biblii było zapisane, że NMP współżyła z Józefem, albo że czyściec nie istnieje. Zaś podstawą chrześcijaństwa jest całe nauczanie Apostołów, a nie jedynie to, które jest spisane w Biblii.


Śr paź 18, 2017 22:02

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
A skąd bierzesz to dodatkowe nauczanie Apostołów, którego nie ma w Biblii?

Jeżeli byłby czyściec, to ofiara Jezusa nie jest doskonała - nie było więc sensu dawać Syna na zabicie, jeśli człowiek i tak ileś tam setek lat ma jeszcze cierpieć za swoje grzechy. Biblia mówi, ze ofiara Jezusa jest doskonała i wystarczająca (umarł za wszystkie grzechy, a nie tylko ich część), by wejśc do Raju, a więc tutaj jest sprzeczność. Teoria o czyścu sugeruje, że prawdziwie wierzący w Chrystusa będą musieli jeszcze cierpieć, a to się nie zgadza z resztą zapisu o Jezusie.
Nie musi być napisane wszystko wprost.

Co do Maryi - w jakiś dziwny sposób KK upodobał sobie czczenie jej zamiast Jezusa i stawianie jej za wzór zamiast Niego. W Biblii jest napisane, że mamy się stawać jak Chrystus, a nie Maryja. Mamy mieć Chrystusa przed oczami cały czas.

Który apostoł zmienił te zasady, kiedy i na jakiej podstawie?

W Biblii mamy zresztą odniesienia do braci Jezusa.


Ostatnio edytowano Śr paź 18, 2017 22:12 przez Kezz, łącznie edytowano 1 raz



Śr paź 18, 2017 22:10
Zobacz profil
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Proponuję, abyś najpierw sprawdził jak to rzeczywiście jest w Kościele katolickim, a potem wypowiadał. Wcześniej zaś wyjaśnij jakim cudem "brak" = "sprzeczne".


Śr paź 18, 2017 22:12

Dołączył(a): N wrz 03, 2017 10:58
Posty: 89
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Wiem, jak to jest w KK, bo byłem jego członkiem, a jeśli uważasz że nie wiem, to proszę, żebyś wyjaśnił to mi oraz innym, którzy również czytają ten wątek - aby mogli poprawić swój bład, jeśli źle myślą.

Już wyjaśniłem na jakiej zasadzie uważam dogmaty KK za sprzeczne. Czy moje wyjaśnienie jest niewystarczające?

Jeśli w Biblii byłoby odniesienie, że istnieje czyściec, wtedy nie byłoby tematu. Ale skoro nie ma bezpośrednio o tym, ale z innych fragmentów wiemy, jak jest, to jakąkolwiek inną teorię powinniśmy sprawdzać z tym, co jest w podstawie i fundamencie (Biblii), a nie z tym, co powiedział jakiś święty / papież / inny osobnik.

Widocznie dla Ciebie Biblia nie jest podstawą wiary.


Śr paź 18, 2017 22:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kezz napisał(a):
Teoria o czyścu sugeruje, że prawdziwie wierzący w Chrystusa będą musieli jeszcze cierpieć, a to się nie zgadza z resztą zapisu o Jezusie.
Nie musi być napisane wszystko wprost.

A kto jest tym prawdziwym wierzącym w Chrystusa? Ty? To może spójrz na celnika i faryzeusza modlących się w świątyni.
Twoim zdaniem każdy grzech jest zgładzony bezwarunkowo? Jeśli tak, to przypomnij sobie przypowieść o synu marnotrawnym. Poza tym nie ten, kto mówi "Panie, Panie" wejdzie do Królestwa Niebieskiego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 19, 2017 6:08
Zobacz profil
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kezz napisał(a):
Co do Maryi - w jakiś dziwny sposób KK upodobał sobie czczenie jej zamiast Jezusa i stawianie jej za wzór zamiast Niego. W Biblii jest napisane, że mamy się stawać jak Chrystus, a nie Maryja. Mamy mieć Chrystusa przed oczami cały czas.

Który apostoł zmienił te zasady, kiedy i na jakiej podstawie?

Nie zmienił, udobitnił na krzyżu - w Biblii pisze - właśnie w Biblii pisze jaki w godzinach agonii ostatni testament sporządził Chrystus - Oto Matka twoja, oto Syn Twój..
A przecież logika wskazuje, że gdyby nie wypowiedział tych słów, nikt z Jego wyznawców nie porzuciłby, nie zapomniał o samotnej Matce Pana.
A Matka jak troszczyła się Synem przez 33 lata, taką troską otoczyła Jego Kościół.

Cytuj:
W Biblii mamy zresztą odniesienia do braci Jezusa.

Naturalne, że odniesiono, skoro odniesiono sie do siostry Maryi i jej synów.....a na okoliczność, gdybyś tego nie wiedział - Izraelici nie dzielili rodzeństwa na cioteczne czy stryjeczne.


Cz paź 19, 2017 7:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kezz napisał(a):
Ano to, że nauczanie KK jest niewłaściwe - sprzeczne z tym, co mówi podstawa chrześcijaństwa. A to powinno być dla myślących i chcących prawdy rozsądnym argumentem.

A co jest podstawą chrześcijaństwa?
Rozumiem, że według ciebie litera Biblii?
A moim zdaniem "głoszenie", z którego potem wzięła się Biblia Nowego Testamentu.
To "głoszenie" jest cały czas obecne w Kościele, a nie tam, gdzie wersety biblijne okrawa się i przykrawa skalpelem zaglądając we wszystkie możliwe miejsce jak w przypadku trupa na stole sekcyjnym.
Dla takich jak wy Biblia jest trupem, który można dowolnie poddawać sekcji i potem tryumfalnie ogłaszać, że "odkryło się prawdę". Obrzydliwe.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz paź 19, 2017 10:19
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kezz napisał(a):
Jeśli w Biblii byłoby odniesienie, że istnieje czyściec, wtedy nie byłoby tematu. Ale skoro nie ma bezpośrednio o tym, ale z innych fragmentów wiemy, jak jest, to jakąkolwiek inną teorię powinniśmy sprawdzać z tym, co jest w podstawie i fundamencie (Biblii), a nie z tym, co powiedział jakiś święty / papież / inny osobnik.

O czyśćcu już pisano na tym forum. Poszukaj sobie zamiast wyskakiwać jak z pudełka, z nowym rzekomo odkryciem.
Poza tym:
tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz paź 19, 2017 10:22
Zobacz profil WWW
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Kezz napisał(a):
Już wyjaśniłem na jakiej zasadzie uważam dogmaty KK za sprzeczne. Czy moje wyjaśnienie jest niewystarczające?

Jest kuriozalne, a nie jedynie "niewystarczające". Brak czegoś w Biblii nie oznacza, że to coś jest sprzeczne z Biblią. Aby było sprzeczne musi istnieć w Piśmie Świętym nauka przeciwna temu, co głosi Kościół, a Ty takich zapisów nie wskazałeś.

Cytuj:
Widocznie dla Ciebie Biblia nie jest podstawą wiary.

Chyba coś przegapiłeś, protestancie:
Yarpen_Zirgin w tym postcie napisał(a):
Zaś podstawą chrześcijaństwa jest całe nauczanie Apostołów, a nie jedynie to, które jest spisane w Biblii.

Biblię jako jedyną podstawę chrześcijaństwa, zresztą wbrew temu co w niej zapisano, wymyślili odstępcy od Kościoła katolickiego. Zaś całe nauczanie Apostolskie jest w Kościele Chrystusa, który porzuciłeś na rzecz własnych pomysłów.


Cz paź 19, 2017 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 8:21
Posty: 69
Post Re: Nauczanie kościoła - gdzie leżą granice 'nieomylności'
Yarpen_Zirgin napisał(a):
podstawą chrześcijaństwa jest całe nauczanie Apostołów

Dlaczego tylko część została spisana jako Nowy Testament?

Wiem, to pewnie głupie pytanie i zacny Yarpen pewnie zaraz mi wskaże katechizm i inne dokumenty, gdzie to jest wyjaśnione, jednak jakoś do tej pory się nad tym nie zastanawiałem...

_________________
Pokój i dobro :)


N paź 22, 2017 14:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL