Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
 Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Małgosiaa napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
felek, czy zastanawiales sie kiedys co dzieje sie z takim pokarmem fizycznym po przetrawieniu przez organizm ? A co dzieje sie z pokarmem duchowym ?

A jaki to ma związek z Eucharystią? Eucharystia nie jest pokarmem fizycznym, a duchowym na życie wieczne.


Czytam tutaj jak sie niektorzy wypowiadaja ze Eucharystia to ``fizyczne cialo Chrystusa``wiec zjadam ``cialo rzeczywiste Chrystusa`` ktore smakuje jak chleb i pozniej zostaje wydalone, i dowiaduje sie jak Pani pisze jest na zycie duchowe. Czy nie wydaje sie to Pani jakies pokrecone?
A co na ten temat mowi Pismo Swiete ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 7:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Na jaki temat? Czy słowa Jezusa to jest Ciało moje, są jakimś tematem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt mar 27, 2018 7:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
chwat napisał(a):
Na jaki temat? Czy słowa Jezusa to jest Ciało moje, są jakimś tematem?


Widocznie tak, jezeli ktos ten temat zalozyl ?!
Jezus powiedzial to jest Cialo moje i co sie stalo, chleb stal sie cialem fizycznie czy duchowo ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
To przecież amadeus35 mówi, że:
amadeus35 napisał(a):
A co na ten temat mowi Pismo Swiete ?

więc niech się nie wykręca założycielem tematu, skoro to amadeus35 mówi, że to jest tamat, a nie mówi amadeus35, że to temat jedynie w opinii założyciela tematu.
Dlatego to amadeusa35 pytam, cóż to takiego "ten" temat i co ma na myśli mówiąc "ten"? Za słowem "ten", kryje się zapewne jakaś znaczeniowość.




amadeus35 napisał(a):
Jezus powiedzial to jest Cialo moje i co sie stalo, chleb stal sie cialem fizycznie czy duchowo ?

To się stało, co Jezus powiedział. Czy Jezus powiedział "to jest moje fizyczne Ciało", czy powiedział "to jest moje duchowe Ciało"?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt mar 27, 2018 9:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
chwat napisał(a):
To przecież amadeus35 mówi, że:
amadeus35 napisał(a):
A co na ten temat mowi Pismo Swiete ?

więc niech się nie wykręca założycielem tematu, skoro to amadeus35 mówi, że to jest tamat, a nie mówi amadeus35, że to temat jedynie w opinii założyciela tematu.
Dlatego to amadeusa35 pytam, cóż to takiego "ten" temat i co ma na myśli mówiąc "ten"? Za słowem "ten", kryje się zapewne jakaś znaczeniowość.




amadeus35 napisał(a):
Jezus powiedzial to jest Cialo moje i co sie stalo, chleb stal sie cialem fizycznie czy duchowo ?

To się stało, co Jezus powiedział. Czy Jezus powiedział "to jest moje fizyczne Ciało", czy powiedział "to jest moje duchowe Ciało"?


Szanowny ``chwacie`` to pytanie nie bylo skierowane do ciebie, wiec nie od ciebie oczekuje odpowiedzi.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Niech się amadeus35 nie obraża. W końcu "to jest Ciało moje" i "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje" to tyko cytaty z Pisma, żadne tam chwata odpowiedzi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt mar 27, 2018 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
chwat napisał(a):
Niech się amadeus35 nie obraża. W końcu "to jest Ciało moje" i "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje" to tyko cytaty z Pisma, żadne tam chwata odpowiedzi.


amadeus35 sie nie obraza. Mozemy chetnie podzielic sie opiniami, moje pytanie i co w tym momencie sie dzieje, cialo przemienia sie fizycznie w Cialo Jezusa czy duchowo ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Wt mar 27, 2018 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
amadeus35 napisał(a):
...cialo przemienia sie fizycznie w Cialo Jezusa czy duchowo ?

Masz chyba na myśli "chleb przemienia się...", a nie "ciało przemienia się..."

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt mar 27, 2018 11:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
W Eucharystii nie ma fizycznego ciała Chrystusa. Jest substancja ciała i krwi, a nie fizyczność. Jest to obecność realna, ale nie fizyczna. Jest to obecność sakramentalna.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt mar 27, 2018 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
To ciekawe zagadnienie nad ktorym sam sie kilka razy zastanawialem, po dowiedzeniu sie jak K.K. do tego podchodzi ( tak samo jak problem Trojcy Swietej i ciaglego dziewictwa Matki Boskiej ).
Uwazam ze nie ma co napadac na ludzi starajacych sie to zrozumiec, ja osobiscie musze przyznac ze zdanie Szumiego z postu wyzej jest dla mnie czysta zonglerka slowna. Realna, ale nie fizyczna, a rowniez nie duchowa tylko sakramentalna ?
Znaczy co to znaczy ? ( jak mowil "znaczy kapitan" )


Wt mar 27, 2018 14:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Cytuj:
Ciało i Krew Chrystusa nie oznaczają materialnych elementów Jezusa-Człowieka, Jego ziemskiej postaci czy przemienionego ciała. Przeciwnie, Ciało i Krew oznaczają tutaj obecność Chrystusa w znaku chleba i wina. Jak uczniowie przed zmartwychwstaniem byli namacalnie razem z Chrystusem przez to, że słuchali Jego słowa i postrzegali Jego zmysłową postać w sposób właściwy człowiekowi, tak my dziś mamy z Nim wspólnotę, spożywając chleb i pijąc wino.
https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/wi ... ucharystii

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 27, 2018 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
chwat napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
...cialo przemienia sie fizycznie w Cialo Jezusa czy duchowo ?

Masz chyba na myśli "chleb przemienia się...", a nie "ciało przemienia się..."


Chwat, dziekuje widocznie sie zamyslilem :) Oczywiscie mialem na mysli przemiane chleba.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr mar 28, 2018 7:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
szumi napisał(a):
W Eucharystii nie ma fizycznego ciała Chrystusa. Jest substancja ciała i krwi, a nie fizyczność. Jest to obecność realna, ale nie fizyczna. Jest to obecność sakramentalna.


Czym rozni sie obecnosc realna od obecnosci fizycznej i czym jest obecnosc sakramentalna ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr mar 28, 2018 7:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
subadam napisał(a):
To ciekawe zagadnienie nad ktorym sam sie kilka razy zastanawialem, po dowiedzeniu sie jak K.K. do tego podchodzi ( tak samo jak problem Trojcy Swietej i ciaglego dziewictwa Matki Boskiej ).
Uwazam ze nie ma co napadac na ludzi starajacych sie to zrozumiec, ja osobiscie musze przyznac ze zdanie Szumiego z postu wyzej jest dla mnie czysta zonglerka slowna. Realna, ale nie fizyczna, a rowniez nie duchowa tylko sakramentalna ?
Znaczy co to znaczy ? ( jak mowil "znaczy kapitan" )


Moim zdaniem nie nalezy zonglowac slowami a wystarczy przeczytac to co napisane jest w Slowie Bozym i do tego sie odniesc, mowienie realne a nie fizyczne, nie duchowe a sakramentalne, przyznam nie wiem o co chodzi. Mam nadzieje ze Szumi nam to wyjasni na czym polegaja te roznice.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr mar 28, 2018 7:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Małgosiaa napisał(a):
Cytuj:
Ciało i Krew Chrystusa nie oznaczają materialnych elementów Jezusa-Człowieka, Jego ziemskiej postaci czy przemienionego ciała. Przeciwnie, Ciało i Krew oznaczają tutaj obecność Chrystusa w znaku chleba i wina. Jak uczniowie przed zmartwychwstaniem byli namacalnie razem z Chrystusem przez to, że słuchali Jego słowa i postrzegali Jego zmysłową postać w sposób właściwy człowiekowi, tak my dziś mamy z Nim wspólnotę, spożywając chleb i pijąc wino.
https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/wi ... ucharystii


W jaki sposob przejawia sie obecnosc Jezusa w chlebie i winie ? W fizyczny - realny- namacalny, czy tez duchowy - zmyslowo - sakramentalny ? W tym naprawde mozna sie pogubic.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Śr mar 28, 2018 7:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL