Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
 Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
"Doskonałe zrozumienie nie jest konieczne do wiary. "

Doskonale rozumienie nie jest konieczne , ale dazenie do jak najlepszego rozumienia, tak.

"Herezja to jest coś, co ciągle się pojawia i jest obecne, a nie czymś, co było w przeszłości i nagle zniknęło. To, że nie nazywamy obecnych protestantów heretykami (bo większość z nich nigdy nie wierzyła w to, co głosi Kościół), nie zmienia faktu, że np. nauczanie o symbolicznej obecności Chrystusa w Eucharystii jest herezją."

Herezja, czy nie, to jest to jedynie Ludzka interpretacja Prawd Bozych, Zaden czlowiek nie jest nieomylny, czego zreszta dowodzi historia, a nazywanie kogos heretykiem samemu nie znajac dokladnie Prawdziwych Prawd Bozych tez jest herezja, nie wspominajac o wywyzszaniu sie.
Jak juz wspomnialem o Sw. Teresie, to jej historia objawien tez nie byla taka prosta i wlasciwie rozumiana przez Kosciol i innych Katolikow, a obecnie jest jednym z podstawowych zrodel Prawd Wiary.

"Czy uwazasz kadzidlo za niezbedna do Przeistoczenia czesc Eucharystii?
Moze jednak niekoniecznie? To jest po prostu symbol."

O! Co ja czytam? Znow ktos wspomina o symbolach i symbolizmie?

A moze jednak powiedzmy wprost, Slyszeliscie o "scent of a saint" , czy innaczej "zapach Swietych"


So paź 03, 2015 12:26
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
sapper napisał(a):
"Doskonałe zrozumienie nie jest konieczne do wiary. "

Doskonale rozumienie nie jest konieczne , ale dazenie do jak najlepszego rozumienia, tak.

Przerabianie nauczania Kościoła na temat Eucharystii na symbolikę to nie jest dążenie do jak najlepszego zrozumienia.

Cytuj:
"Herezja to jest coś, co ciągle się pojawia i jest obecne, a nie czymś, co było w przeszłości i nagle zniknęło. To, że nie nazywamy obecnych protestantów heretykami (bo większość z nich nigdy nie wierzyła w to, co głosi Kościół), nie zmienia faktu, że np. nauczanie o symbolicznej obecności Chrystusa w Eucharystii jest herezją."
Herezja, czy nie, to jest to jedynie Ludzka interpretacja Prawd Bozych,

Czyżbyś uważał, że Duch Święty nie działa w czasie soborów i nie uczestniczy w spisywaniu dogmatów?

Cytuj:
Jak juz wspomnialem o Sw. Teresie, to jej historia objawien tez nie byla taka prosta i wlasciwie rozumiana przez Kosciol i innych Katolikow, a obecnie jest jednym z podstawowych zrodel Prawd Wiary.

Tworzysz jakąś własną wizję Kościoła. Objawienia prywatne nigdy nie były i nie będą źródłem dla prawd wiary, które podaje Kościół do wierzenia. Mogą być ich potwierdzeniem czy przypomnieniem, ale źródłem prawd wiary jest nauczanie Objawienie publiczne.


So paź 03, 2015 12:35
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Jezeli nie potrafisz odroznic symbolu od sakramentu, to masz problem.

Czym jest Sakrament?
Cytuj:
1131 Sakramenty są skutecznymi znakami łaski, ustanowionymi przez Chrystusa i powierzonymi Kościołowi. Przez te znaki jest nam udzielane życie Boże. Obrzędy widzialne, w których celebruje się sakramenty, oznaczają i urzeczywistniają łaski właściwe każdemu sakramentowi. Przynoszą one owoc w tych, którzy je przyjmują z odpowiednią dyspozycją. KKK 1131


Polecam dalej
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-1.htm
Szczegolnie czesc o Eucharystii (1333)


Ostatnio edytowano So paź 03, 2015 12:39 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So paź 03, 2015 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Panie sapper w swoich wypowiedziach robisz krok do przodu i dwa kroki w tył...

sapper napisał(a):
Zaden czlowiek nie jest nieomylny

Czy Ci się to podoba czy nie, dogmaty właśnie należą do kategorii prawd poświadczonych przez Kościół (=ludzi) jako kwestie nieomylne.

sapper napisał(a):
a obecnie jest jednym z podstawowych zrodel Prawd Wiary.

Co ja czytam :o , pisma świętych są jednym z podstawowych źródeł prawd wiary. Do tego momentu brodziłeś po wodach protestantyzmu, teraz wypływasz na szerokie wody... Samotny rejs donikąd...

sapper napisał(a):
O! Co ja czytam? Znow ktos wspomina o symbolach i symbolizmie?

To może rzeczywiście czas naprawdę poczytać coś na temat symboli i symbolizmu, a nie wplatać czyjeś wypowiedzi w swoją pokrętną "logikę"...


So paź 03, 2015 12:37
Zobacz profil
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
remek116 napisał(a):
Panie sapper w swoich wypowiedziach robisz krok do przodu i dwa kroki w tył...

sapper napisał(a):
Zaden czlowiek nie jest nieomylny

Czy Ci się to podoba czy nie, dogmaty właśnie należą do kategorii prawd poświadczonych przez Kościół (=ludzi) jako kwestie nieomylne.

sapper napisał(a):
a obecnie jest jednym z podstawowych zrodel Prawd Wiary.

Co ja czytam :o , pisma świętych są jednym z podstawowych źródeł prawd wiary. Do tego momentu brodziłeś po wodach protestantyzmu, teraz wypływasz na szerokie wody... Samotny rejs donikąd...

sapper napisał(a):
O! Co ja czytam? Znow ktos wspomina o symbolach i symbolizmie?

To może rzeczywiście czas naprawdę poczytać coś na temat symboli i symbolizmu, a nie wplatać czyjeś wypowiedzi w swoją pokrętną "logikę"...


No to teraz juz wiem ze trafilem na niewlasciwe forum.
A ludzilem sie ze Wszyscy Katolicy to tacy wyrozumiali ludzie.
Najciekawsze jest to ze np. jeden ksiadz upatuje we wszystkim dzialania diabla, a inny w tym samym dzialanie Boga.


So paź 03, 2015 12:45
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
sapper napisał(a):
No to teraz juz wiem ze trafilem na niewlasciwe forum.

Czego oczekiwałeś? Że przyklaśniemy błędom i wypaczeniom nauczania o Najświętszym Sakramencie, które tutaj prezentujesz czy przedziwnym poglądom na temat źródeł prawd wiary w Kościele? Zapomnij.

Cytuj:
A ludzilem sie ze Wszyscy Katolicy to tacy wyrozumiali ludzie.

Jeżeli katolicy przyklaskiwali Twoim błędnym poglądom, to nie była to z ich strony wyrozumiałość, tylko ślepota. :(


So paź 03, 2015 12:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
sapper napisał(a):
A ludzilem sie ze Wszyscy Katolicy to tacy wyrozumiali ludzie.


Nie, nie, łudziłeś się, że katolik to taki ktoś kto milczy gdy ktoś gada bzdury, a heretyckie koncepcje bierze jak swoje i idzie dalej. Rzeczywiście, źle trafiłeś :)

I co to jest w ogóle za tekst, chcesz nim wjechać na emocje (vide "Erystyka", A. Schopenhauer). Po pierwsze - nie ma czegoś takiego jak wyrozumiałość kiedy ktoś w sposób świadomy gada bzdury, po drugie - to raczej pominę, żeby jakoś mocno nie pojechać ad personam. Ja łudziłem się, że każdy ochrzczony jest minimum raz w tygodniu na Mszy i przystępuje do Komunii, a jednak tak nie jest, chyba źle trafiłem :D

sapper napisał(a):
Najciekawsze jest to ze np. jeden ksiadz upatuje we wszystkim dzialania diabla, a inny w tym samym dzialanie Boga.

Podaj konkrety i podejmiemy temat, bo póki co to ciągle łudzę się, że sapper poda jakieś argumenty do dyskusji.


So paź 03, 2015 12:56
Zobacz profil
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Podam jeden.
Dlaczego nikt tu na forum nie byl w stanie sie przemoc i wyjasnic mi szczegolowo, tak lopatologicznie w ktorym dokladnie miejscu popelniam blad, bo jak dotychczas to byly porownania do heretykow itp. a zaden nie mial na tyle odwagi by dokladnie wyjasnic, nie poprzez implementacje, a poprzez szczegolowe wyjasnienie. Podawanie odnosnikow biblii jest dowodem jej nie zrozumienia.
Poza tym nikt nie odpowiedzial ani razu uwzgledniajac kazde slowo i ew. pytanie z mojego postu.
Wszystkie odpowiedzi w jakis dziwny sposob przeskakuja na inne tematy i wyrywaja fragmenty z calosci postu.

Ogolnie to juz wiem z cala pewnoscia ze tu nie znajde osoby ktora mogla by mi pomoc w moich dociekaniach, ale w tej chwili to nie jest istotne.


So paź 03, 2015 13:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Zacznę od końca...
sapper napisał(a):
Wszystkie odpowiedzi w jakis dziwny sposob przeskakuja na inne tematy i wyrywaja fragmenty z calosci postu.

Panie sapper mam zacząć cytować Twoje pytania, które zadałeś mi lub innym w wątku dotyczącym przeistoczenia? Przypomnij sobie coś tam o kadzidle, dopełnianiu małżeństwa, św. Teresie, jakimś księdzu który raz widzi Boga, a inny diabła, zapachach świętych itd.
I Ty masz czelność pisać, że wszyscy tu w dziwny sposób przeskakują na inne tematy, dobre :|

sapper napisał(a):
Dlaczego nikt tu na forum nie byl w stanie sie przemoc i wyjasnic mi szczegolowo, tak lopatologicznie w ktorym dokladnie miejscu popelniam blad, bo jak dotychczas to byly porownania do heretykow itp. a zaden nie mial na tyle odwagi by dokladnie wyjasnic, nie poprzez implementacje, a poprzez szczegolowe wyjasnienie.

Odpowiada Ci Yarpen, Kael (podając nawet konkretne linki i cytaty KKK), ale Ty dalej brniesz w przeciwną stronę. Ok, idąc za radą 77 razy przebacz, zapytam wprost dla pewnego porządku: czym według Ciebie jest Eucharystia, a przede wszystkim jak rozumiesz przeistoczenie, które ma miejsce właśnie podczas Mszy?


So paź 03, 2015 13:14
Zobacz profil
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Zgadza sie ze ja sam przeskakiwalem na inne tematy, ale w rzeczywistosci nie sa one inne, bo byly odpowiedzia na pytania mi zadawane i posty.
Nikt tez nie raczyl np. odpowiedziec ona temat dziel Sw. Teresy, czyzby nikt ich tu nie czytal?

Powiem krotko i zwiezle, mozliwe ze uzyje nieodpowiedniego slownictwa, bo nie jestem swiety i popelniam bledy.
Eucharystia to polaczenie-zjednoczenie z Bogiem, poprzez przyjecie (chec przyjecia-wolna wola) Ciala Chrystusa dopelniamy polaczenia-zjednoczenia.


Ostatnio edytowano So paź 03, 2015 13:34 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So paź 03, 2015 13:28
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Nie odpowiedziałeś na pytanie o Przeistoczenie.


So paź 03, 2015 13:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
sapper napisał(a):
Powiem krotko i zwiezle, mozliwe ze uzyje nieodpowiedniego slownictwa, bo nie jestem swiety i popelniam bledy.
Eucharystia to polaczenie-zjednoczenie z Bogiem, poprzez przyjecie (chec przyjecia-wolna wola) Ciala Chrystusa dopelniamy polaczenia-zjednoczenia.


OK, tak czułem, że nieco źle zadałem pytanie, nie chciałem edytować bo myślałem, że dopisek
remek116 napisał(a):
przede wszystkim jak rozumiesz przeistoczenie, które ma miejsce właśnie podczas Mszy?
będzie wystarczający, żeby uchwycić klu sprawy. Odpowiedzi na to pytanie się nie doczekałem, więc ponawiam i proszę o konkretną odpowiedź w miarę możliwości. Podkreślam: Czym według Ciebie jest przeistoczenie?


So paź 03, 2015 13:32
Zobacz profil
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Tego wlasnie nie potrafie opisac.
Moze ktos wyjasni lopatologicznie?


So paź 03, 2015 13:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
sapper napisał(a):
Tego wlasnie nie potrafie opisac.


Zaraz, zaraz, zanim przejdziemy dalej, to czy ja dobrze rozumiem (popraw mnie jeśli się mylę) uczestniczysz we Mszy i nie wiesz co się tam dzieje? Chcesz łopatologii to powiedz po swojemu jak Ty to rozumiesz i co dla Ciebie jest oczywiste, a z czym masz problem.

Mamy pewien progres, wparowałeś tu wczoraj ze swoją definicją/rozumieniem przeistoczenia, a teraz już nie potrafisz opisać tego o czym przez ostatnie kilka godzin rozprawiamy i z czym właściwie tu przybyłeś.


So paź 03, 2015 13:49
Zobacz profil
Post Re: Jak rozumieć, że Chrystus jest obecny w Hostii?
Czy nie wiesz jak to lopatologicznie wyjasnic, czy tez chcesz sie ze mnie ponabijac i pokazac ze jestem gorszy od ciebie?

OK. przyznaje ze popelnilem blad, a teraz chcialbym aby mi ktos wyjasnil.
Chyba ze celem waszym jest ponizanie, to przepraszam i spadam z tad.


Napisalem co napisalem i pozniej staralem sie poprawic ten blad, ale je widze nikt nawet nie probuje zrozumiec wyjasnien roznicy ktora spowodowala zle zrozumienie mojej wypowiedzi.
Czy jest tu ktos kto moze to lopatologicznie objasnic? Jesli nie dla mnie, to chocby dla innych ktorzy moga tego nie rozumiec?


So paź 03, 2015 14:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL