Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wasze doświadczenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Wasze doświadczenia
adam78 napisał(a):
Witam, jakie są wasze doświadczenia o obecności Boga ? Pozdrawiam

W Jana 4, czytamy /NBG/
4:14 zaś kto wypije z wody, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieczność; a woda którą mu dam, stanie się w nim zdrojem wody, co wytryskuje ku życiu wiecznemu.
4:20 Nasi ojcowie oddają cześć na tej górze; a wy powiadacie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie trzeba oddawać cześć.
4:21 Mówi jej Jezus: Kobieto, wierz mi, że przychodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawać Ojcu czci.
4:23 Lecz nadchodzi godzina i jest teraz, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca w Duchu i prawdzie.
4:24 Bo i Ojciec szuka tych, którzy Go tak czczą. Bóg jest Duchem, więc owi czciciele powinni Go czcić w Duchu i prawdzie.
Jeśli będziesz szukał/a Boga duchowo, czyli sercem, to Go odnajdziesz i będziesz miał/a z Nim relację duchową, odczuwalną nie zmysłami ziemskimi ale duchowymi.
Należy pamiętać aby szczególną wagę przykładać do słów "który jesteś w Niebie" wypowiadając modlitwę Pańską. Aby modlitwa była skierowana we właściwą stronę. Jest to ważne, Pan Jezus podkreślał to na każdym kroku.
Jeśli zaufamy Panu Jezusowi w każdym aspekcie naszego życia, zobaczymy Jego wyraźne działanie. I nie może to być na zasadzie "Panie Jezu, powierzam Ci tą sprawę ale pozwól, że jednak coś zrobię po swojemu.." Nie, powierzamy się całkowicie działaniu Bożemu. I w modlitwie osobistej tuż po "Ojcze Nasz" musimy to oświadczyć, ponieważ bez oświadczenia Bóg nie będzie działał. Bóg nigdy nic nie zrobi dla nas bez naszej prośby, oświadczenia. Tak bardzo szanuje naszą wolę.
Pozdrawiam...


Cz maja 18, 2017 9:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Wasze doświadczenia
servus napisał(a):
(...) Bóg nigdy nic nie zrobi dla nas bez naszej prośby, oświadczenia. Tak bardzo szanuje naszą wolę.
Pozdrawiam...

Tak naprawdę szatan jest oskarżycielem i Boga. Więc nawet w kwestii zbawienia musimy tu wykazać się swoją własną inicjatywą i przyjść do Jezusa po zbawienie z własnej woli w akcie pokuty.


Cz maja 18, 2017 10:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wasze doświadczenia
servus napisał(a):
przyjść do Jezusa po zbawienie z własnej woli w akcie pokuty.

Wyjaśnij mi, proszę, jak rozumiesz akt pokuty. Na czym polega, skoro przez chrzest jesteś zbawiony?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 18, 2017 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 22, 2017 10:23
Posty: 8
Post Re: Wasze doświadczenia
Jeśli chodzi o doświadczenie Boga to przede wszystkim u mnie jest ono na Eucharystii (zwłaszcza kiedy uczestniczę w niej sposób pełny) ale też przez każdą inną modlitwę :)
Oprócz tego doświadczam obecności Boga kiedy przebywam z ludźmi którzy też wierzą - zwłaszcza kiedy są w stanie łaski uświęcającej - uświadomienie sobie że np. twój bliski przyjaciel staje się tabernakulum jest niesamowite... :)
Oprócz tego wiele razy doświadczyłam obecności Boga przez różne wydarzenia w moim życiu :)


N lip 23, 2017 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wasze doświadczenia
Annie21 napisał(a):
Oprócz tego wiele razy doświadczyłam obecności Boga przez różne wydarzenia w moim życiu :)


Jakie wydarzenia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 14:03
Zobacz profil
Post Re: Wasze doświadczenia
Robek napisał(a):
Annie21 napisał(a):
Oprócz tego wiele razy doświadczyłam obecności Boga przez różne wydarzenia w moim życiu :)


Jakie wydarzenia?

Chciałbyś aby ujawniła, bo Ty miałbyś więcej tematów do obśmiania i kpin....


N lip 23, 2017 14:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wasze doświadczenia
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
Annie21 napisał(a):
Oprócz tego wiele razy doświadczyłam obecności Boga przez różne wydarzenia w moim życiu :)


Jakie wydarzenia?

Chciałbyś aby ujawniła, bo Ty miałbyś więcej tematów do obśmiania i kpin....


Jak komuś coś się na ubzdurało, to mam obowiązek tą osobe o tym uświadomić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 14:55
Zobacz profil
Post Re: Wasze doświadczenia
Cytuj:
Jak komuś coś się na ubzdurało, to mam obowiązek tą osobe o tym uświadomić.

Nie posiadasz zdolności rozeznania co stanowi ubzduranie a co jest realne, trollujesz jedynie, bo to sprawia Ci satysfakcję.


N lip 23, 2017 15:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wasze doświadczenia
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jak komuś coś się na ubzdurało, to mam obowiązek tą osobe o tym uświadomić.

Nie posiadasz zdolności rozeznania co stanowi ubzduranie a co jest realne, trollujesz jedynie, bo to sprawia Ci satysfakcję.


A właśnie że posiadam takie zdolności :biggrin:

Bo jak widze taki cud jak choćby tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=84YZxJIU3KU&t=8s

To od razu widze że to są jakieś bzdury.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 15:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wasze doświadczenia
Robek napisał(a):

A właśnie że posiadam takie zdolności :biggrin:

Zmień nick na @wybrany :mrgreen:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lip 23, 2017 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wasze doświadczenia
Małgosiaa napisał(a):
Robek napisał(a):

A właśnie że posiadam takie zdolności :biggrin:

Zmień nick na @wybrany :mrgreen:


Co prawda "wybrana" to moja ulubienica i mam z nią dość dobre wspólne doświadczenia, no ale nie aż tak, żebym zmieniał dla niej swoje imie :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 23, 2017 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 02, 2017 22:35
Posty: 1
Post Re: Wasze doświadczenia
Doświadczyłam obecności Ducha Swietego podczas pobytu w szpitalu, Potem byla żarliwa modlitwa i podczas jednej Jezus mine dotknáł , mojej głowy, w ktorej poczulam dwa razy dziwny dźwięk, od razz wiedzialam, ze to On i płaczác dzièkowałam za uzdrowienie. Nowotwòr już po pięciu latach a ja żyję! Dzięki Wielkie Bogu!!!


Śr sie 02, 2017 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wasze doświadczenia
Tadek napisał(a):
Doświadczyłam obecności Ducha Swietego podczas pobytu w szpitalu, Potem byla żarliwa modlitwa i podczas jednej Jezus mine dotknáł , mojej głowy, w ktorej poczulam dwa razy dziwny dźwięk, od razz wiedzialam, ze to On i płaczác dzièkowałam za uzdrowienie. Nowotwòr już po pięciu latach a ja żyję! Dzięki Wielkie Bogu!!!


To z tego nowotworu wyleczyli cie lekarze, czy może jednak Bóg?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sie 03, 2017 6:45
Zobacz profil
Post Re: Wasze doświadczenia
To jest trochę tak jak w Harrym Potterze "Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie? - Ależ oczywiście to dzieje się w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę?"

moim zdaniem jest coś takiego jak przeczucie istnienia Boga sądzę też że jest ono związane z samym istnieniem świadomości ludzkiej

poszczególne zdarzenia utwierdzające nas w tym nie mają waloru dowodu jednak jako takie je interpretujemy
i nie jest interpretacja gorsza niż każda inna


N kwi 23, 2023 19:07

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Wasze doświadczenia
Moim doświadczeniem obecności Boga jest Wiara.


Cz lip 13, 2023 5:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL