Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Prawo Mojżeszowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Prawo Mojżeszowe
Jest tu osoba na tym forum, która napisała do mnie, a która pilnie potrzebuje pomocy. Czy jesteśmy w stanie jej pomóc? Chodzi o pomoc finansową. Np. po niewielkiej kwocie od każdego. Musi uzbierać się suma 600 zł.


So lis 12, 2016 17:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Prawo Mojżeszowe
gedeon2 napisał(a):
Jest tu osoba na tym forum, która napisała do mnie, a która pilnie potrzebuje pomocy. Czy jesteśmy w stanie jej pomóc? Chodzi o pomoc finansową. Np. po niewielkiej kwocie od każdego. Musi uzbierać się suma 600 zł.
Nie pomagam mikomu na podstawie oświadczenia przez internet.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lis 12, 2016 17:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Prawo Mojżeszowe
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie pomagam mikomu na podstawie oświadczenia przez internet.

No trudno panie Marku. Poczekamy na inne osoby.


So lis 12, 2016 17:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Prawo Mojżeszowe
gedeon2 napisał(a):
Jest tu osoba na tym forum, która napisała do mnie, a która pilnie potrzebuje pomocy. Czy jesteśmy w stanie jej pomóc? Chodzi o pomoc finansową. Np. po niewielkiej kwocie od każdego. Musi uzbierać się suma 600 zł.

Podaję treść tej prośby:
"Witam jestem samotna mamą 2 dzieci utrzymujemy sie z alimentów i zasiłku rodzinnego syn ma orzeczona niepełnosprawność szukam pomocy bardzo prosiła bym o pomoc potrzebujemy opału jest coraz zimniej a my nie mamy czym palic prosimy o pomoc z Panem Bogiem."


So lis 12, 2016 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Prawo Mojżeszowe
§ II.9.
- zamieszczenie prośby o pomoc (np. dla chorego dziecka) wymaga skontaktowania się z administratorem i podania danych umożliwiających potwierdzenie prawdziwości sytuacji. Prośby niepotwierdzone będą usuwane;

Regulamin forum, mówi coś na temat prośby o pomoc. Rozumiemy, że skontaktowałeś się z administratorem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 12, 2016 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Prawo Mojżeszowe
chwat napisał(a):
Regulamin forum, mówi coś na temat prośby o pomoc. Rozumiemy, że skontaktowałeś się z administratorem?

Nie.


So lis 12, 2016 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Prawo Mojżeszowe
dominikbartlomiej napisał(a):
nawrocenie napisał(a):
Słysze prawie zawsze że nas już nie obowiązuje. Macie jakieś wersety w Piśmie Świętym?



Pan Jezus powiedział: "Nie przyszedłem znieść Prawa i Proroków"
Tyle tylko,że to się ma głównie do Dekalogu, chociaż i niektóre zapisy z Prawa Mojżeszowego można by pewnie podpiąć pod współczesną Liturgię Kościoła,ale zaprzątaj sobie tym głowy,mianowicie te 613 przykazań żydowskich,to nie jest kanon obowiązującego cię Prawa. Pan Jezus ogrzał sercem i Swoją Męką na Krzyżu ów zapisy ST i nadał Nowe Przymierze.
Musiałbyś nieco łyknąć duchowości charyzmatycznej w dobrej wspólnocie charyzmatyków aby to ogarnąć tak aby sobie w głowie nie namieszać.

Nie chcę tu być zgorszeniem dla kogokolwiek.

Przyznaję, że spotkałem się z poglądami głoszącymi, że Prawo Mojżeszowe (Tora) wciąż obowiązuje i że trzeba go przestrzegać. Domyślam się, że według poglądów osób, które wierzą, że owo Prawo wciąż obowiązuje, przestrzeganie jego jest warunkiem otrzymania zbawienia. Tego typu idee pojawiały się także w mojej głowie kilka lat temu(?), być może po przeczytaniu Mat. 5:17-19. Nie chcę siać zgorszenia. Według katolicyzmu NIE ma obowiązku przestrzegania Tory, a niektóre praktyki z Pięcioksięgu (jak obrzezanie) są zakazane.

Czytałem nie tylko o poglądach, według których trzeba zachowywać Torę (czyli przepisy związane między innymi z szabatem, obrzezaniem, noszeniem frędzli na ubraniach), ale i o zjawisku sedewakantyzmu i dochodzę do wniosku, że w kwestii monoteizmu na świecie panuje Wielki Zamęt, który jest efektem tego, że zaistniał grzech. Nie ma jednej religii monoteistycznej, są niestety różne, nierzadko wzajemnie się wykluczające. Nie ma podziału: monoteizm - pogaństwo - ateizm, tylko jest szerszy podział - też wewnątrz monoteizmu.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So lut 18, 2017 14:54
Zobacz profil
Post Re: Prawo Mojżeszowe
Cytuj:
(...)ci, którzy wierzą w Boga, mają się starać usilnie o pełnienie dobrych czynów. Jest to dobre i pożyteczne dla ludzi. 9 Unikaj natomiast głupich dociekań, rodowodów, sporów i kłótni o Prawo [Mojżeszowe]! Są bowiem bezużyteczne i puste. 10 Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, 11 wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok.


Genialne :-)


Śr kwi 19, 2017 15:22

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Prawo Mojżeszowe
nawrocenie napisał(a):
Słysze prawie zawsze że nas już nie obowiązuje. Macie jakieś wersety w Piśmie Świętym?

Prawo Mojżeszowe jednych obowiązuje a innych już nie obowiązuje.


Pt kwi 21, 2017 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Prawo Mojżeszowe
servus napisał(a):
nawrocenie napisał(a):
Słysze prawie zawsze że nas już nie obowiązuje. Macie jakieś wersety w Piśmie Świętym?

Prawo Mojżeszowe jednych obowiązuje a innych już nie obowiązuje.


Przypomnijmy sobie tą niezwykłą przemowę Szczepana do kapłanów i żydów, w której znajdujemy pewne subtelne pierwiastki:
Dzieje /NBG/
7:51 Ludzie twardego karku, nieobrzezani na sercu i na uszach, wy się zawsze sprzeciwiacie Duchowi Świętemu; zarówno wasi ojcowie jak i wy.
7:52 Którego z proroków nie prześladowali wasi przodkowie? Także pozabijali tych, co wcześniej opowiadali odnośnie przyjścia Sprawiedliwego, którego wy staliście się teraz zdrajcami i zabójcami.
7:53 Wy, którzy na rozporządzenia Aniołów otrzymaliście Prawo, a nie staliście na straży.
7:54 To zaś słysząc, zżymali się ich sercami oraz zgrzytali na niego zębami.

Co miał na myśli Szczepan wypowiadając powyższe słowa?
O jakich "aniołach" tutaj wspomina?


Cz maja 18, 2017 9:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL