Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Relacje Ojca z Synem 
Autor Wiadomość
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Tutaj podsyłam jeszcze wypracowanie księdza na temat Niewidzialnego Boga.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD ... rusak.html
Które to wypracowanie oczywiście neguje wszystko co powiedziałeś.


Wt lip 18, 2017 12:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
"To mówi Pan Bóg: Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa".

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 12:10
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Aha. Czyli Gandalf Pokorny nie będzie już ze mną dyskutował, tylko będzie wklejał różne biblijne antropomorfizacje. Smutne, że uczysz się technik "dyskusji" od tutejszych Świadków Jehowy, ale każdy sobie wybiera takiego mistrza, jaki mu imponuje.


Wt lip 18, 2017 12:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1. Czyli Matka Boża nie jest nieskończenie większa od wszelkiego stworzenia.
2. Bóg nie może się upodobnić do człowieka.
3. Nie było objawienia Boga Ojca.
4. Nie było badań przeprowadzonych przez Kościół..
5. Czyli tradycję wyrzucamy do śmieci..
6. Mikołaj Kapusta, który jest teologiem zapewne mylił się.
7. Negujesz wszystko, co "powiedziałem" ? Chociaż Boga w Trójcy Jedynego mogłeś nie negować..
8. Panie Zefciu widać, że pokora przez pana przebija..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1. Podesłałem Ci dwa linki, gdzie znajdziesz opis o Objawieniu Boga Ojca...
2. Następny to wypracowanie księdza...
3. Napisz, co negujesz ?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 12:18
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
1. Czyli Matka Boża nie jest nieskończenie większa od wszelkiego stworzenia.
Jest nieporównanie większa. Czy pasuje przymiotnik "nieskończenie" - nie wiem.
Cytuj:
2. Bóg nie może się upodobnić do człowieka.
Napisałem kilkakrotnie, że może i że się upodobnił. A Ty w odpowiedzi insynuujesz, jakobym twierdził, że nie może. I gdzie tu uczciwość intelektualna?
Cytuj:
3. Nie było objawienia Boga Ojca.
Było. Dokonało się w Synu. Natomiast żadnego "bezpośredniego objawienia Boga Ojca" oczywiście nie ma, o czym Syn wyraźnie zaświadczył mówiąc, że nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, niż przez Niego.
Cytuj:
4. Nie było badań przeprowadzonych przez Kościół..
Pewnie były, ale dlaczego ja mam je uznawać?
Cytuj:
5. Czyli tradycję wyrzucamy do śmieci..
A to jest znowu tak obrzydliwa insynuacja, że nie warto jej komentować.
Cytuj:
6. Mikołaj Kapusta, który jest teologiem zapewne mylił się.
Nie wiem, bo kiedy zapytałem, co konkretnie twierdził Mikołaj Kapusta, Ty mnie zignorowałeś. Ale może i się mylił. W końcu bycie teologiem nie czyni nikogo nieomylnym.
Cytuj:
7. Negujesz wszystko, co "powiedziałem" ? Chociaż Boga w Trójcy Jedynego mogłeś nie negować..
Oooo. Słówek się czepiamy. Więc jeszcze raz - neguje wszystko co powiedziałeś sprzecznego z nauką o prostocie Boga.
Cytuj:
8. Panie Zefciu widać, że pokora przez pana przebija..
I na koniec wycieczka osobista.
Cytuj:
1. Podesłałem Ci dwa linki, gdzie znajdziesz opis o Objawieniu Boga Ojca...
No i co z tego, że mi posłałeś dwa linki, gdzie znajdę opis jakiegoś rzekomego objawienia, które jest prawie na pewno sprzeczne z Objawieniem? Pytam się po raz kolejny i znowu nie dostanę odpowiedzi.
Cytuj:
2. Następny to wypracowanie księdza...
Bardzo lubię te Twoje równoważniki zdań poza kontekstem.
Cytuj:
3. Napisz, co negujesz ?
Napisałem co neguję. Neguję tezę, jakoby Bóg Ojciec posiadał z natury części ciała oraz tezę, jakoby Bóg Ojciec musiał się upodabniać do człowieka, by osiągnąć coś, czego nie osiągnęło Wcielenie Syna. Napisałem to już kilka razy. Z uzasadnieniem. Po polsku.


Wt lip 18, 2017 12:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
Nie mam pojęcia, czym kierował się ów biskup, ale dla mnie uznawanie takich objawień jest niebezpieczne. Uzasadniłem dlaczego. Jeśli masz jakieś argumenty poza "tak powiedział biskup", to je przedstaw. Logicznym jest chyba, że nie będąc rzymskim katolikiem nie będę uznawał rzymskokatolickich biskupów za ostateczne autorytety.

Cytuj:
1. Bóg jest moim Ojcem
Oto wołanie, które dzisiaj staje się coraz częstsze na świecie: czy ludzie rozpoznają w Bogu Ojca? Poczuwamy się do obowiązku opublikować to Orędzie uznane przez Kościół, które Bóg Ojciec dał światu za pośrednictwem stworzenia, które tak bardzo umiłowało, za pośrednictwem siostry Eugenii Elisabetty Ravasio. Uważamy również za stosowne opublikować świadectwo przekazane przez Aleksandra Caillot, biskupa Grenoble, jako rezultat prac Komisji ekspertów powołanych z różnych stron Francji do przeprowadzenia procesu diecezjalnego zapoczątkowanego przez niego w 1935 roku. Trwał on 10 lat. W Komisji brali udział między innymi: Wikariusz biskupa Grenoble Mons. Guerry – teolog; bracia Alberto i Augusto Valencin – jezuici, należący do największych autorytetów w dziedzinie filozofii i teologii, oraz eksperci w ocenianiu podobnych przypadków; dwaj doktorzy medycyny, w tym – psychiatra.


http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_01.htm
Więcej musisz doczytać, ponieważ znowu moje posty zostaną usunięte..

[Oznaczenie cytatu - YZ]

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
zefciu napisał(a):
Nie mam pojęcia, czym kierował się ów biskup, ale dla mnie uznawanie takich objawień jest niebezpieczne. Uzasadniłem dlaczego. Jeśli masz jakieś argumenty poza "tak powiedział biskup", to je przedstaw. Logicznym jest chyba, że nie będąc rzymskim katolikiem nie będę uznawał rzymskokatolickich biskupów za ostateczne autorytety.

1. Bóg jest moim Ojcem
Oto wołanie, które dzisiaj staje się coraz częstsze na świecie: czy ludzie rozpoznają w Bogu Ojca? Poczuwamy się do obowiązku opublikować to Orędzie uznane przez Kościół, które Bóg Ojciec dał światu za pośrednictwem stworzenia, które tak bardzo umiłowało, za pośrednictwem siostry Eugenii Elisabetty Ravasio. Uważamy również za stosowne opublikować świadectwo przekazane przez Aleksandra Caillot, biskupa Grenoble, jako rezultat prac Komisji ekspertów powołanych z różnych stron Francji do przeprowadzenia procesu diecezjalnego zapoczątkowanego przez niego w 1935 roku. Trwał on 10 lat. W Komisji brali udział między innymi: Wikariusz biskupa Grenoble Mons. Guerry – teolog; bracia Alberto i Augusto Valencin – jezuici, należący do największych autorytetów w dziedzinie filozofii i teologii, oraz eksperci w ocenianiu podobnych przypadków; dwaj doktorzy medycyny, w tym – psychiatra.

http://www.voxdomini.com.pl/ojciec/o_01.htm
Więcej musisz doczytać, ponieważ znowu moje posty zostaną usunięte..


To już wszyscy twoi idole? Ja wolę Jezusa Chrystusa i Jego nauki.


Wt lip 18, 2017 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
"Jest nieporównanie większa. Czy pasuje przymiotnik "nieskończenie" - nie wiem."
1. Jest nieskończenie większa. Jest to objawione.
"Napisałem kilkakrotnie, że może i że się upodobnił. A Ty w odpowiedzi insynuujesz, jakobym twierdził, że nie może. I gdzie tu uczciwość intelektualna?"
2. Ja nie mówiłem o Synu i nadal nie mówię... Cały czas odnoszę się do Ojca, który może się upodobnić do stworzenia.
"Było. Dokonało się w Synu. Natomiast żadnego "bezpośredniego objawienia Boga Ojca" oczywiście nie ma, o czym Syn wyraźnie zaświadczył mówiąc, że nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, niż przez Niego."
3. Było Objawienie. I tylko to od Eugenii Ravasio zostało zaakceptowane.
"Pewnie były, ale dlaczego ja mam je uznawać?"
4. Ponieważ zostało to potwierdzone.
"A to jest znowu tak obrzydliwa insynuacja, że nie warto jej komentować."
Stwierdziłem to, ponieważ dwa objawienia odrzuciłeś...
"Nie wiem, bo kiedy zapytałem, co konkretnie twierdził Mikołaj Kapusta, Ty mnie zignorowałeś. Ale może i się mylił. W końcu bycie teologiem nie czyni nikogo nieomylnym."
5. Mikołaj Kapusta "Jezus jest Słowem, które pochodzi z ust Ojca, Duch Święty jest Tchnieniem, które pochodzi od Syna i Ojca"
"Słówek się czepiamy. Więc jeszcze raz - neguje wszystko co powiedziałeś sprzecznego z nauką o prostocie Boga."
6. Tak "złapałem Cię za słówka", ponieważ ty też często to robisz :). Widzę, że jesteś bardzo ograniczony myślowo.
Najpierw zdefiniujmy sobie słowo "duch":
Cytuj:
1. «istota nadprzyrodzona obdarzona tajemniczą siłą»
2. «bezcielesna zjawa»
3. «w filozofii idealistycznej: podstawowy pierwiastek niematerialny, początek wszechrzeczy, podporządkowujący sobie materię»
4. «według pojęć religijnych, mitologicznych i teozoficznych: byt osobowy niematerialny»
5. «właściwości psychiczne i intelektualne człowieka»
6. «temperament, skłonności, usposobienie; też: człowiek o określonym temperamencie, skłonnościach, usposobieniu»
7. «istotna treść, istotny charakter czegoś»
8. «zapał, odwaga»
9. daw. «oddech, tchnienie»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/duch.html

Co przypiszemy Bogu?
-tchnienie - Duch Święty
-istota nadprzyrodzona obdarzona tajemniczą siłą - Trójca Święta
-podstawowy pierwiastek niematerialny, początek wszechrzeczy, podporządkowujący sobie materię
Tak, więc duch nie jest materialny, bowiem nie możesz go dotknąć... Nie wiem, czy Ty mnie dobrze zrozumiałeś. Mi nie chodzi, że Bóg Ojciec ma ciało materialne - tak jak Jezus... Chodzi mi o to, że Bóg Ojciec przybrał kształt człowieka, a nie jego materię... Tak, więc Ojciec nie musi mieć (krwi, wnętrzności, kości). Nie możemy Go zobaczyć, bowiem umarlibyśmy. Ojciec jest Niewidzialny dla nas na Ziemie, ponieważ Jego majestat powaliłby nas...
Ta sama zasada:
Aniołowie przybierając kształt upodabniają się do nas, stają się widzialnymi dla oczu...
"Neguję tezę, jakoby Bóg Ojciec posiadał z natury części ciała oraz tezę, jakoby Bóg Ojciec musiał się upodabniać do człowieka, by osiągnąć coś, czego nie osiągnęło Wcielenie Syna."
A kto napisał, że Ojciec posiadał części ciała z natury?
A kto napisał, że Ojciec musiał się upodobnić do człowieka, by osiągnąć coś, czego nie osiągnęło Wcielenie Syna?
To są łgarstwa.. Ojciec z woli swojej może to uczynić... Może przyjąć kształt człowieka, lecz nie Jego materii... To nie jest potrzebne...

Oznaczenie cytatu i podanie źródła - YZ

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 13:07
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Przede wszystkim Gandalfie, dziękuję, że zacząłeś cytować. Nie wiem, czemu nie używasz do tego "quote". Tak jest naprawdę czytelniej. Spróbuj.

Gandalf_Pokorny napisał(a):
Jest nieskończenie większa. Jest to objawione.
Nie wiem przez kogo, ale to kwestia dialektyczna. Uwierz, że nabożeństwa do Bogurodzicy mi nie brakuje.
Cytuj:
Ja nie mówiłem o Synu i nadal nie mówię... Cały czas odnoszę się do Ojca, który może się upodobnić do stworzenia.
Napisałeś jednak "Bóg", a nie "Bóg Ojciec".
Cytuj:
3. Było Objawienie. I tylko to od Eugenii Ravasio zostało zaakceptowane.
Podobno przez kogoś tam zostało zaakceptowane. Ale nie przyjęło się i nawet wśród rzymskich katolików ma charakter kontrowersyjny. Więc nie rozumiem, czemu ja - niekatolik mam je uznawać.
Cytuj:
Ponieważ zostało to potwierdzone.
Potępienie Filioque też zostało potwierdzone. Czy zatem potępiasz Filioque?
Cytuj:
Stwierdziłem to, ponieważ dwa objawienia odrzuciłeś
non sequitur.
Cytuj:
Mikołaj Kapusta "Jezus jest Słowem, które pochodzi z ust Ojca, Duch Święty jest Tchnieniem, które pochodzi od Syna i Ojca"
Po pierwsze - z pewnością nie miał ów kapust na myśli literalnych ust. Po drugie - to że nie przyjmuję tych słów w całości jest przecież oczywiste.
"Słówek się czepiamy. Więc jeszcze raz - neguje wszystko co powiedziałeś sprzecznego z nauką o prostocie Boga."
Cytuj:
Widzę, że jesteś bardzo ograniczony myślowo.
I wjeździk personalny. Naprawdę musi być taki w każdym Twoim poście?
Cytuj:
Chodzi mi o to, że Bóg Ojciec przybrał kształt człowieka
Jak byt prosty może przybrać jakiś kształt? Co najwyżej byłoby możliwe, że ukazał się w postaci człowieka.
Cytuj:
A kto napisał, że Ojciec posiadał części ciała z natury?
Napisałeś, że sformułowanie "na obraz i podobieństwo" implikuje iż posiadał części ciała zanim powstał człowiek. To raz. Dwa - twierdziłeś, że Ojciec posiada literalne usta, którymi wypowiada przedwiecznie Słowo.
Cytuj:
A kto napisał, że Ojciec musiał się upodobnić do człowieka, by osiągnąć coś, czego nie osiągnęło Wcielenie Syna?
No to po co, jeśli nie po to?


Wt lip 18, 2017 15:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1. Zefciu przepraszam Cię z całego serca, bo zauważyłem teraz swoje błędy :). Masz rację, ktoś z czytających może pomyśleć, że Bóg jako Byt prosty z Swej natury miał kształt itp...
2. To ja wszystko teraz sprostuję :
a) Bóg Ojciec z Swej woli może przybrać kształt, aby ukazać się w postaci człowieka.
b) Na obraz i podobieństwo - teraz to zauważyłem, że tam ostro namieszałem :). Więc postaram się to również sprostować.
- Bóg jako Byt prosty nie jest ograniczony do "kształtu, materii". Jednak Ojciec Przedwieczny ma możliwość przybrania kształtu swego stworzenia, aby się ów stworzeniu pokazać...
- Objawienia Ojca Przedwiecznego prorokom w ST pokazują, że nawet takiego aktu Bóg dokona lub możliwe, że już dokonał.
- (Ciało, ręce, uszy, usta, włosy) Nie chodzi tutaj o kształt odwieczny Boga, tylko możliwość Ojca Przedwiecznego, aby ów kształt przybrać.
c)"Jak byt prosty może przybrać jakiś kształt? Co najwyżej byłoby możliwe, że ukazał się w postaci człowieka"
przybrać — przybierać
- nabrać jakichś cech»
- przyjąć jakieś imię, nazwę, jakiś pseudonim itp.»

ukazać — ukazywać
1. «przedstawić, zaprezentować coś»
2. «uczynić widocznym»

a1. Bóg może zaprezentować się jako człowiek.
a2. Bóg może przyjąć postać człowieka.
Więc nie widzę sprzeczności między przybraniu a ukazaniu się...
d)
ograniczony
1. «mający niewielki zakres»
2. «niemający szerszych horyzontów myślowych»
Ograniczony myślowo, chodziło mi tutaj o to, że nie możesz sobie wyobrazić Boga, który przybiera kształt Swojego stworzenia.
Myślę, że wszystko sprostowałem...
Bożego czasu!
A co do wyznania, to przynależysz do prawosławia?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Wt lip 18, 2017 16:21
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Cieszę się, że udało się wyjaśnić wszystko.


Wt lip 18, 2017 16:49

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
"Jest nieporównanie większa. Czy pasuje przymiotnik "nieskończenie" - nie wiem."
1. Jest nieskończenie większa. Jest to objawione.
"Napisałem kilkakrotnie, że może i że się upodobnił. A Ty w odpowiedzi insynuujesz, jakobym twierdził, że nie może. I gdzie tu uczciwość intelektualna?"
2. Ja nie mówiłem o Synu i nadal nie mówię... Cały czas odnoszę się do Ojca, który może się upodobnić do stworzenia.
"Było. Dokonało się w Synu. Natomiast żadnego "bezpośredniego objawienia Boga Ojca" oczywiście nie ma, o czym Syn wyraźnie zaświadczył mówiąc, że nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, niż przez Niego."
3. Było Objawienie. I tylko to od Eugenii Ravasio zostało zaakceptowane.
"Pewnie były, ale dlaczego ja mam je uznawać?"
4. Ponieważ zostało to potwierdzone.
"A to jest znowu tak obrzydliwa insynuacja, że nie warto jej komentować."
Stwierdziłem to, ponieważ dwa objawienia odrzuciłeś...
"Nie wiem, bo kiedy zapytałem, co konkretnie twierdził Mikołaj Kapusta, Ty mnie zignorowałeś. Ale może i się mylił. W końcu bycie teologiem nie czyni nikogo nieomylnym."
5. Mikołaj Kapusta "Jezus jest Słowem, które pochodzi z ust Ojca, Duch Święty jest Tchnieniem, które pochodzi od Syna i Ojca"
"Słówek się czepiamy. Więc jeszcze raz - neguje wszystko co powiedziałeś sprzecznego z nauką o prostocie Boga."
6. Tak "złapałem Cię za słówka", ponieważ ty też często to robisz :). Widzę, że jesteś bardzo ograniczony myślowo.
Najpierw zdefiniujmy sobie słowo "duch":
Cytuj:
1. «istota nadprzyrodzona obdarzona tajemniczą siłą»
2. «bezcielesna zjawa»
3. «w filozofii idealistycznej: podstawowy pierwiastek niematerialny, początek wszechrzeczy, podporządkowujący sobie materię»
4. «według pojęć religijnych, mitologicznych i teozoficznych: byt osobowy niematerialny»
5. «właściwości psychiczne i intelektualne człowieka»
6. «temperament, skłonności, usposobienie; też: człowiek o określonym temperamencie, skłonnościach, usposobieniu»
7. «istotna treść, istotny charakter czegoś»
8. «zapał, odwaga»
9. daw. «oddech, tchnienie»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/duch.html

Co przypiszemy Bogu?
-tchnienie - Duch Święty
-istota nadprzyrodzona obdarzona tajemniczą siłą - Trójca Święta
-podstawowy pierwiastek niematerialny, początek wszechrzeczy, podporządkowujący sobie materię
Tak, więc duch nie jest materialny, bowiem nie możesz go dotknąć... Nie wiem, czy Ty mnie dobrze zrozumiałeś. Mi nie chodzi, że Bóg Ojciec ma ciało materialne - tak jak Jezus... Chodzi mi o to, że Bóg Ojciec przybrał kształt człowieka, a nie jego materię... Tak, więc Ojciec nie musi mieć (krwi, wnętrzności, kości). Nie możemy Go zobaczyć, bowiem umarlibyśmy. Ojciec jest Niewidzialny dla nas na Ziemie, ponieważ Jego majestat powaliłby nas...
Ta sama zasada:
Aniołowie przybierając kształt upodabniają się do nas, stają się widzialnymi dla oczu...
"Neguję tezę, jakoby Bóg Ojciec posiadał z natury części ciała oraz tezę, jakoby Bóg Ojciec musiał się upodabniać do człowieka, by osiągnąć coś, czego nie osiągnęło Wcielenie Syna."
A kto napisał, że Ojciec posiadał części ciała z natury?
A kto napisał, że Ojciec musiał się upodobnić do człowieka, by osiągnąć coś, czego nie osiągnęło Wcielenie Syna?
To są łgarstwa.. Ojciec z woli swojej może to uczynić... Może przyjąć kształt człowieka, lecz nie Jego materii... To nie jest potrzebne...

Oznaczenie cytatu i podanie źródła - YZ


Biblia nie wspomina ani słowem o trójcy, trochę to dziwne..Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem
Marka 10:18..


Cz wrz 07, 2017 8:22
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Po pierwsze, w Mk 10,18 nie ma zaprzeczenia Chrystusa, że jest Bogiem. Po drugie, kiedy św. Tomasz bezpośrednio wyznawał Chrystusowi swoją wiarę, że ten jest jego Panem i Bogiem, to... Chrystus nie zaprzeczył. Przeciwnie: Potwierdził.


Cz wrz 07, 2017 8:27
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Biblia nie wspomina ani słowem o trójcy,
Biblia nie używa słowa "Trójca". Tym niemniej stwierdzenia trynitarne tam są zawarte.
Cytuj:
Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem Marka 10:18..
Nie. Jezus nie zaprzecza tam, że jest Bogiem. W ogóle nie pada tam stwierdzenie, że Chrystus jest Bogiem, więc jak może mu zaprzeczyć?

Te wszystkie argumenty już padały. Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia po kilku miesiącach nieobecności, to może swoją nieobecność jednak przedłuż?


Cz wrz 07, 2017 8:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL