Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Relacje Ojca z Synem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 31, 2015 20:35
Posty: 14
Post Re: Relacje Ojca z Synem
@sowa
proponuję Ci przeczytać książkę Paul Young'a "Chata". Wiele Ci wyjaśni i pomoże. Jest w niej wiele o relacji Osób w Trójcy Świętej. Wyjaśnia też mądrze kwestię cierpienia.

Bóg Ojciec zrodził Syna tylko i wyłącznie z miłości. Aby się tą miłością też dzielić więcej i więcej stworzył człowieka na Swój obraz.
Proponuję zapoznać się z początkiem Ewangelii św. Jana. Bóg jest Światłością. Syn to Logos, odwieczne Słowo.
Duch Święty jest dla mnie Miłością, jaka jest w relacji między Ojcem a Synem. Bóg jest Bogiem relacji, Bogiem Miłości. Trójca Św. jest pełnią relacji, podobnie jak mężczyzna i kobieta, oraz narodzone z ich miłości dziecko.

Co do cierpienia, to jest takie mądre powiedzenie "per aspera ad astra" (przez cierpienie do gwiazd). Cierpienie jest darem, nie jest niczym złym. Pomyśl nad tym. Cierpienie poza tym uszlachetnia człowieka. Sprawia, że szanuje on życie. Ważne jest też podejście do cierpienia. Polecam przeczytać księgę Hioba.
Gdyby nie moje cierpienie na przestrzeni kilkunastu lat nie byłbym tu gdzie jestem. Obecnie jestem przeszczęśliwy, cieszę się każdą chwilą życia. Istotna jest tu też pokora. Pokora wobec Boga i tego co nas spotyka.
Pomyśl nad tym

_________________
drzewojozuego.blog.pl


N lip 16, 2017 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1.Masakra.. Znowu jakaś herezja:
a) "Bóg Ojciec zrodził Syna tylko i wyłącznie z miłości" Bzdura.. Bóg Jezus - Logos nie ma początku, ani końca..
b) Bóg Ojciec nie jest starszy i młodszy od Boga Syna i Boga Ducha
c) Jezus jest Słowem, które pochodzi z ust Ojca, zaś Duch jest Tchnieniem, które pochodzi od Syna i Ojca.. Jedna substancja, trzy hipostazy, które są sobie równe..
d) Bóg Ojciec można powiedzieć jest Mózgiem całego przedsięwzięcia, ale wszystko nadal jest sobie równe...
e) Trzeba, to wyjaśnić, bo zaraz będą hipotezy, że Bóg Ojciec stworzył Syna i Ducha i dał im naturę "boską"..
2. Bracie, żebyś nie pomyślał, że Cię jakoś atakuję, ale nie chcę, żeby potem rodziły się w głowach pomysły, że Pan Jezus został stworzony..
3." Aby się tą miłością też dzielić więcej i więcej stworzył człowieka na Swój obraz" Tutaj się zgodzę. Takie jest nauczania Kościoła.. Ale z tym zrodzeniem tylko i wyłącznie z miłości.
4.Teologia współczesna
We współczesnej teologii podkreśla się, że Trójca to tajemnica niezgłębionej miłości Boga, który nie jest wieczną samotnością, ale wspólnotą Ojca, Syna i Ducha Świętego i przez to źródłem wszelkiej wspólnoty - komunii. Jezus objawił nam, że Bóg jest Ojcem w niezwykłym sensie - nie tylko jako Stwórca, lecz jako odwieczny Ojciec w relacji do swojego jedynego Syna. Z kolei Jezus jest Synem i Zbawcą wyłącznie na mocy swojej szczególnej relacji z Tym, którego nazywa swoim Ojcem i wzywa jako swojego Abbe, ukochanego Ojca. Cały sens ziemskiego dzieła Jezusa polegał na objawianiu Ojca, pełnieniu Jego woli i zbawieniu ludzkości jako Syn Ojca, przyjmujący naturę ludzką. Wreszcie uwielbienie Jezusa, przyjęcie Jego ofiary, objawienie Kościoła, modlitwa - wyznawanie Jezusa jako Pana (por. Rz 10, 9) i ukazanie ostatecznych losów świata dokonuje się w mocy Ducha Świętego (por. Rz 1, 4; 1 Tm 3, 15). W tym sensie Duch Święty jest węzłem miłości spajającym Ojca i Syna oraz Tym, który otwiera człowieka do wejścia we wspólnotę życia Trójcy i prowadzi świat do spełnienia się w miłości Trójcy.
Wiara trynitarna jest zatem podstawą ludzkiej godności, wspólnoty i modlitwy. Wołając Abba, Jezus umożliwił wszystkim swoim braciom i siostrom nowe odniesienie do Boga - jako do Ojca. Przez Ducha Świętego możemy uczestniczyć w Jego synowskiej więzi z Ojcem i jak On wołać: "Abba, drogi Ojcze" (por. Rz 8, 15; Ga 4, 6). Kościół w Liturgii wielbi Boga "przez Chrystusa, Pana naszego, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków". Ze szczególną mocą czyni to w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Ks. Henryk Seweryniak

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Ostatnio edytowano N lip 16, 2017 20:03 przez Gandalf_Pokorny, łącznie edytowano 1 raz



N lip 16, 2017 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1. Znaczy może miałeś inne intencje, a ja coś wyrwałem z kontekstu... Jeśli tak to przepraszam i odwołam te słowa..
2. Nie rozumiem tych słów "tylko i wyłącznie z miłości".

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


N lip 16, 2017 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 31, 2015 20:35
Posty: 14
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
a) "Bóg Ojciec zrodził Syna tylko i wyłącznie z miłości" Bzdura.. Bóg Jezus - Logos nie ma początku, ani końca..

Przecież jest napisane: "zrodzony, a nie stworzony"

Gandalf_Pokorny napisał(a):
b) Bóg Ojciec nie jest starszy i młodszy od Boga Syna i Boga Ducha

"Na początku było Słowo
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało." (J 1,1-3)
Bóg Ojciec jest odwieczny. Nie ma początku, ani też końca. Istniał zawsze i zawsze istnieć będzie.
Czy to samo można powiedzieć odnośnie Syna? Nie wiem. Jest napisane: "na początku". "Wszystko przez Nie się stało". Musiał być jednak jakiś początek.
Rozumiem to w ten sposób, że Słowo było początkiem wszelkiego stworzenia, kreacji, jako Alfa i Omega.
Zresztą jest to Tajemnica, którą mniej lub bardziej dane nam jest pojąć.

Gandalf_Pokorny napisał(a):
e) Trzeba, to wyjaśnić, bo zaraz będą hipotezy, że Bóg Ojciec stworzył Syna i Ducha i dał im naturę "boską"..
2. Bracie, żebyś nie pomyślał, że Cię jakoś atakuję, ale nie chcę, żeby potem rodziły się w głowach pomysły, że Pan Jezus został stworzony..

Nic takiego nie napisałem. Syn został zrodzony.

Gandalf_Pokorny napisał(a):
4.Teologia współczesna
We współczesnej teologii podkreśla się, że Trójca to tajemnica niezgłębionej miłości Boga, który nie jest wieczną samotnością, ale wspólnotą Ojca, Syna i Ducha Świętego i przez to źródłem wszelkiej wspólnoty - komunii. Jezus objawił nam, że Bóg jest Ojcem w niezwykłym sensie - nie tylko jako Stwórca, lecz jako odwieczny Ojciec w relacji do swojego jedynego Syna. Z kolei Jezus jest Synem i Zbawcą wyłącznie na mocy swojej szczególnej relacji z Tym, którego nazywa swoim Ojcem i wzywa jako swojego Abbe, ukochanego Ojca. Cały sens ziemskiego dzieła Jezusa polegał na objawianiu Ojca, pełnieniu Jego woli i zbawieniu ludzkości jako Syn Ojca, przyjmujący naturę ludzką. Wreszcie uwielbienie Jezusa, przyjęcie Jego ofiary, objawienie Kościoła, modlitwa - wyznawanie Jezusa jako Pana (por. Rz 10, 9) i ukazanie ostatecznych losów świata dokonuje się w mocy Ducha Świętego (por. Rz 1, 4; 1 Tm 3, 15). W tym sensie Duch Święty jest węzłem miłości spajającym Ojca i Syna oraz Tym, który otwiera człowieka do wejścia we wspólnotę życia Trójcy i prowadzi świat do spełnienia się w miłości Trójcy.
Wiara trynitarna jest zatem podstawą ludzkiej godności, wspólnoty i modlitwy. Wołając Abba, Jezus umożliwił wszystkim swoim braciom i siostrom nowe odniesienie do Boga - jako do Ojca. Przez Ducha Świętego możemy uczestniczyć w Jego synowskiej więzi z Ojcem i jak On wołać: "Abba, drogi Ojcze" (por. Rz 8, 15; Ga 4, 6). Kościół w Liturgii wielbi Boga "przez Chrystusa, Pana naszego, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków". Ze szczególną mocą czyni to w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Ks. Henryk Seweryniak

Dziękuję za ten tekst. Właśnie to chciałem ująć w moim poście.

Gandalf_Pokorny napisał(a):
2. Nie rozumiem tych słów "tylko i wyłącznie z miłości".

W moim mniemaniu Bóg, który jest Miłością, wszystko co czyni, czyni z miłości. To chciałem powiedzieć, pisząc "tylko i wyłącznie z miłości". Miłość, to największa, najpiękniejsza i najpotężniejsza z intencji, która nie ma granic, wszechpotężna. Ona, w moim mniemaniu, najbardziej oddaje istotę Boga.

_________________
drzewojozuego.blog.pl


N lip 16, 2017 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Relacje Ojca z Synem
1. Wybacz.. Ja zrozumiałem to w kontekście decyzji Ojca..
2. Ojciec, Syn i Duch Święty - to Wieczne i Niezmienne... Syn był od zawsze Bogiem, nie miał początku, ponieważ jest Słowem Ojca.
3. Zastanawiało mnie to zawsze "zrodzić"... Co Ojciec chce przez to powiedzieć?
a) Słowo Wcielone, zrodzone przez Ojca w łonie Maryi
b) Słowo zrodzone na zasadzie wypowiadania "słowa" przez Boga, czyli odwieczne "rodzenie". Słowo pochodzące z ust Ojca?
4. Nigdy w tą tematykę "rodzenia" się nie angażowałem. Dlatego chętnie posłucham waszego zdania na ten temat..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


N lip 16, 2017 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
1.Masakra.. Znowu jakaś herezja:
a) "Bóg Ojciec zrodził Syna tylko i wyłącznie z miłości" Bzdura.. Bóg Jezus - Logos nie ma początku, ani końca..
b) Bóg Ojciec nie jest starszy i młodszy od Boga Syna i Boga Ducha
c) Jezus jest Słowem, które pochodzi z ust Ojca, zaś Duch jest Tchnieniem, które pochodzi od Syna i Ojca.. Jedna substancja, trzy hipostazy, które są sobie równe..
d) Bóg Ojciec można powiedzieć jest Mózgiem całego przedsięwzięcia, ale wszystko nadal jest sobie równe...
e) Trzeba, to wyjaśnić, bo zaraz będą hipotezy, że Bóg Ojciec stworzył Syna i Ducha i dał im naturę "boską"..
2. Bracie, żebyś nie pomyślał, że Cię jakoś atakuję, ale nie chcę, żeby potem rodziły się w głowach pomysły, że Pan Jezus został stworzony..
3." Aby się tą miłością też dzielić więcej i więcej stworzył człowieka na Swój obraz" Tutaj się zgodzę. Takie jest nauczania Kościoła.. Ale z tym zrodzeniem tylko i wyłącznie z miłości.
4.Teologia współczesna
We współczesnej teologii podkreśla się, że Trójca to tajemnica niezgłębionej miłości Boga, który nie jest wieczną samotnością, ale wspólnotą Ojca, Syna i Ducha Świętego i przez to źródłem wszelkiej wspólnoty - komunii. Jezus objawił nam, że Bóg jest Ojcem w niezwykłym sensie - nie tylko jako Stwórca, lecz jako odwieczny Ojciec w relacji do swojego jedynego Syna. Z kolei Jezus jest Synem i Zbawcą wyłącznie na mocy swojej szczególnej relacji z Tym, którego nazywa swoim Ojcem i wzywa jako swojego Abbe, ukochanego Ojca. Cały sens ziemskiego dzieła Jezusa polegał na objawianiu Ojca, pełnieniu Jego woli i zbawieniu ludzkości jako Syn Ojca, przyjmujący naturę ludzką. Wreszcie uwielbienie Jezusa, przyjęcie Jego ofiary, objawienie Kościoła, modlitwa - wyznawanie Jezusa jako Pana (por. Rz 10, 9) i ukazanie ostatecznych losów świata dokonuje się w mocy Ducha Świętego (por. Rz 1, 4; 1 Tm 3, 15). W tym sensie Duch Święty jest węzłem miłości spajającym Ojca i Syna oraz Tym, który otwiera człowieka do wejścia we wspólnotę życia Trójcy i prowadzi świat do spełnienia się w miłości Trójcy.
Wiara trynitarna jest zatem podstawą ludzkiej godności, wspólnoty i modlitwy. Wołając Abba, Jezus umożliwił wszystkim swoim braciom i siostrom nowe odniesienie do Boga - jako do Ojca. Przez Ducha Świętego możemy uczestniczyć w Jego synowskiej więzi z Ojcem i jak On wołać: "Abba, drogi Ojcze" (por. Rz 8, 15; Ga 4, 6). Kościół w Liturgii wielbi Boga "przez Chrystusa, Pana naszego, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków". Ze szczególną mocą czyni to w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Ks. Henryk Seweryniak


Piszesz Bóg Jezus Logos nie ma początku? Sam to wymyśliłeś?

W Rodzaju jak byk pisze że Stwórca stwarzał wszystko swoim literalnym słowem, robił to sam,
wersetów które to potwierdzają jest kilkadziesiąt, np. Hebr 11:3, Iz 44:24, Wyj 20:11..
Ty najwyraźniej polegasz na zniekształconym prologu Jana.
J1:14 mówi nam ze Jezus jest ucieleśnieniem słów Boga i Jego proroków zapowiadających przyjście Jezusa.
Łukasz pisze kiedy Jezus stał się Synem Boga, kiedy się urodził. Zresztą to typowe dla wszystkich ludzi a Jezus nawet w niebie jest nadal człowiekiem - 1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31..
Boską naturę, czyli przymioty ma każdy człowiek bo zostaliśmy stworzeni na Jego obraz..


Pn lip 17, 2017 6:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
Gandalf_Pokorny napisał(a):
1. Wybacz.. Ja zrozumiałem to w kontekście decyzji Ojca..
2. Ojciec, Syn i Duch Święty - to Wieczne i Niezmienne... Syn był od zawsze Bogiem, nie miał początku, ponieważ jest Słowem Ojca.
3. Zastanawiało mnie to zawsze "zrodzić"... Co Ojciec chce przez to powiedzieć?
a) Słowo Wcielone, zrodzone przez Ojca w łonie Maryi
b) Słowo zrodzone na zasadzie wypowiadania "słowa" przez Boga, czyli odwieczne "rodzenie". Słowo pochodzące z ust Ojca?
4. Nigdy w tą tematykę "rodzenia" się nie angażowałem. Dlatego chętnie posłucham waszego zdania na ten temat..


Straszne bzdury piszesz..Czy literalnie wypowiedziane słowo może być czyimś synem..
Wiesz co to takiego osoba?
Syn z racji tego że jest synem ZAWSZE ma początek, ma ojca..
Szkoda że nie wiesz co to znaczy zrodzić.. :(


Pn lip 17, 2017 7:00
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Ty najwyraźniej polegasz na zniekształconym prologu Jana.
Czy jest jakaś Wasza doktryna, której umiecie bronić nie powołując się na argument "Pismo zostało sfałszowane, tak naprawdę powinno być inaczej"?
Cytuj:
Czy literalnie wypowiedziane słowo może być czyimś synem
Nie wiem, jak u Was, być może rzeczywiście Wasz bóg-ufoludek wypowiada literalnie słowa. Jednak Bóg chrześcijański nie posiada strun głosowych ani języka. Nie wypowiada "słów literalnie".


Pn lip 17, 2017 7:45

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Ty najwyraźniej polegasz na zniekształconym prologu Jana.
Czy jest jakaś Wasza doktryna, której umiecie bronić nie powołując się na argument "Pismo zostało sfałszowane, tak naprawdę powinno być inaczej"?
Cytuj:
Czy literalnie wypowiedziane słowo może być czyimś synem
Nie wiem, jak u Was, być może rzeczywiście Wasz bóg-ufoludek wypowiada literalnie słowa. Jednak Bóg chrześcijański nie posiada strun głosowych ani języka. Nie wypowiada "słów literalnie".


Porównaj prolog Jana z Rodzaju i innymi miejscami w biblii, np. Hebr 11:3..POMYŚL przy okazji..

Tam pisze każdorazowo ..i rzekł Bóg..Co Twoim zdaniem ten werset oznacza?
Skąd wiesz co Stwórca posiada a czego nie posiada?


Pn lip 17, 2017 8:33
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
POMYŚL
Nie drzyj się na mnie!
Cytuj:
Tam pisze
Kto tam teraz coś pisze? Mnie się wydawało, że NT jest już zamkniętą księgą. Jeśli ktoś tam teraz coś pisze, to poczekam, aż skończy pisać.
Cytuj:
i rzekł Bóg..Co Twoim zdaniem ten werset oznacza?
To że Bóg wyraził swoją Wolę.
Cytuj:
Skąd wiesz co Stwórca posiada a czego nie posiada?
Stwórca niczego (co by można było oddzielić od Niego) nie posiada, bo jest prosty. Tyczy się to oczywiście Boga chrześcijan, a nie ufoludka, w którego wierzą ŚJ. Bóg chrześcijański nie potrzebuje strun głosowych, aby wyrazić swoją wolę.


Pn lip 17, 2017 10:13

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
POMYŚL
Nie drzyj się na mnie!
Cytuj:
Tam pisze
Kto tam teraz coś pisze? Mnie się wydawało, że NT jest już zamkniętą księgą. Jeśli ktoś tam teraz coś pisze, to poczekam, aż skończy pisać.
Cytuj:
i rzekł Bóg..Co Twoim zdaniem ten werset oznacza?
To że Bóg wyraził swoją Wolę.
Cytuj:
Skąd wiesz co Stwórca posiada a czego nie posiada?
Stwórca niczego (co by można było oddzielić od Niego) nie posiada, bo jest prosty. Tyczy się to oczywiście Boga chrześcijan, a nie ufoludka, w którego wierzą ŚJ. Bóg chrześcijański nie potrzebuje strun głosowych, aby wyrazić swoją wolę.


Biblia swoje a ty swoje..


Pn lip 17, 2017 10:38
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Biblia swoje a ty swoje..
Biblia mówi o wyposażonym w struny głosowe potężnym ufoludku? Bo ja myślałem, że o Bogu.


Pn lip 17, 2017 10:55

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Biblia swoje a ty swoje..
Biblia mówi o wyposażonym w struny głosowe potężnym ufoludku? Bo ja myślałem, że o Bogu.


Skoro w biblii pisze, że rzekł. To co innego masz na myśli? :mrgreen:

Z tym ufoludkiem to robisz z siebie kretyna..Jak cie to bawi..Może powinieneś wrócić do przedszkola.. :mrgreen:


Pn lip 17, 2017 11:08
Zobacz profil
Post Re: Relacje Ojca z Synem
ZG63 napisał(a):
Skoro w biblii pisze
Kto w biblii pisze? W tej chwili ktoś w jakiejś biblii coś pisze? A co mnie to obchodzi. Generalnie można wziąć Biblię i napisać w niej cokolwiek.
Cytuj:
Z tym ufoludkiem to robisz z siebie kretyna
To gdzie Twoim zdaniem jest Bóg?
Cytuj:
Może powinieneś wrócić do przedszkola.. :mrgreen:
Już mówiłem, że nie masz zdolnosci mnie obrazić, więc daruj sobie.


Pn lip 17, 2017 11:28

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Relacje Ojca z Synem
zefciu napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Skoro w biblii pisze
Kto w biblii pisze? W tej chwili ktoś w jakiejś biblii coś pisze? A co mnie to obchodzi. Generalnie można wziąć Biblię i napisać w niej cokolwiek.
Cytuj:
Z tym ufoludkiem to robisz z siebie kretyna
To gdzie Twoim zdaniem jest Bóg?
Cytuj:
Może powinieneś wrócić do przedszkola.. :mrgreen:
Już mówiłem, że nie masz zdolnosci mnie obrazić, więc daruj sobie.



Wiem, już dawno przywykłeś do takich "komplementów".. :mrgreen:


Pn lip 17, 2017 11:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL