Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Co się może stać z człowiekiem po śmierci? 
Autor Wiadomość
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Robek....argument iście z przedszkola......


A może być nawet i ze żłobka :lol: ważne że po raz kolejny, mam racje.

Miałbyś racje gdybyś był jedynie nauczoną mówić papugą zamnkięta w klatce, pozbawiona wyborów, ale jesteś człowiekiem myślącym, a myślenie nie boli.
Nadto obdarzony zostałeś wolną wolą i od Ciebie zależą Twoje wybory.


So kwi 01, 2017 7:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Robek napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
W chwili śmierci znane są Twoje czyny. Ale nie są znane (no, Bóg zna, ale człowiek nie, bo jeszcze nie powstały) wszystkie skutki moich czynów. Na przykład polegające na tym, że wymyśliłem ideologię, z powodu której ludzie grzeszą (albo i się zabijają) jeszcze przez 300 lat. Albo po prostu dobrze/źle wychowałem syna, który potem dobrze/źle wychował swojego syna a w życiu narobił dobra/zła. Albo napisałem książkę, która dobrze/źle wpływa na ludzi jeszcze 30 lat po mojej śmierci.
To wszystko pokaże Sąd Ostateczny.


No i co z tego że nie powstały?
Skoro Bóg zna przyszłość, to przecież może pokazać takiemu gościowi jak Marek P. który jest sądzony, wszystkie skutki jego czynów i to na setki czy nawet tysiące lat do przodu.
W końcu Bóg jest wszechmogący i dla niego nie jest to problem.


Skoro Bóg jest wszechmogący, czy raczej wszechwiedzący, to idąc tropem twojego rozumowania powinniśmy żyć co najwyżej kilka dni: i tak wiadomo jakie będą nasze czyny więc po co się męczyć? Bóg może nas od razu osądzić. Prawda?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 01, 2017 9:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Po co żyć? Od razu stworzyć niektórych w piekle, a niektórych w Niebie :)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 01, 2017 10:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Robek napisał(a):

A może być nawet i ze żłobka :lol: ważne że po raz kolejny, mam racje.


To wcale nie jest takie ważne, więcej - życie uczy, choć Robka jeszcze nie nauczyło, że czasem tej racji lepiej nie mieć :D

_________________
Tylko Bogu chwała


So kwi 01, 2017 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
medieval_man napisał(a):
Skoro Bóg jest wszechmogący, czy raczej wszechwiedzący, to idąc tropem twojego rozumowania powinniśmy żyć co najwyżej kilka dni: i tak wiadomo jakie będą nasze czyny więc po co się męczyć? Bóg może nas od razu osądzić. Prawda?


Jakby chciał to by tak zrobił w końcu jest wszechmogący.
Z tego co się orientuje, to zanim ktoś się urodzi to już Bóg wie co się z nim stanie po jego śmierci.
Więc z perspektywy Boga to już wszystko z góry wiadomo.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Po co żyć? Od razu stworzyć niektórych w piekle, a niektórych w Niebie :)


Wydaj się że to jest celowe działanie.
Bo życie doczesne ma jakiś cel, jak to dokładnie opisuje wersja katolicka to nie wiem :biggrin: natomiast z tego co na to wszystko patrze to większość ludzi musi za życia doczesnego trochę pocierpieć, i dopiero wtedy po śmierci trafi tam gdzie ma trafić, część ludzi z jakiś powodów pocierpi nieco mniej, inni pocierpią dużo więcej, różnie z tym może być.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 01, 2017 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
No cóż, tak to właśnie jest: z własnych pomysłów pochodzą własne wyobrażenia. Nie dziwi mnie, że odrzucasz chrześcijaństwo, mając taki jego obraz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 01, 2017 12:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 16:24
Posty: 63
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jacek.K. napisał(a):
Z tego co zrozumiałem Otchłań zwana też Szeolem, Hadesem lub Piekłem
Nie nalezy mylić Szeolu z Piekłem (Hadesem)....


Szanowny panie Marku Piotrowski, czym według szanownego pana różni się Szeol od Hadesu?

Według mojego zrozumienia biblii, jest to inne określenie tego samego miejsca. Słowo Szeol ma pochodzenie hebrajskie, a słowo Hades greckie. Słowo Hades jest odpowiednikiem słowa Szeol. W Septuagincie (Stary Testament przetłumaczony na język grecki) w większości przypadków zamiast słowa Szeol użyto słowa Hades. Zamieszanie w tej kwestii zrobili Świadkowie Jehowy, którzy w swojej Biblii w Starym Testamencie używają słowa Szeol, a w nowym Hades. Proszę sprawdźmy w ich Biblii:

Dzieje 2:26, 27
(...)Ponadto nawet moje ciało mieszkać będzie w nadziei, gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał skażenie.

Psalm 16:10
(...)Bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu. Nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał dół.

Po śmierci możemy zatem, jeżeli byliśmy niegrzeczni nasza dusza może trafić do Szeolu (Hadesu) lub jeżeli byliśmy grzeczni do Nieba:

Psalm 139:8 (
...)Choćbym wstąpił do nieba, byłbyś tam, a choćbym rozpostarł swe posłanie w Szeolu, oto byłbyś i tam.

Tam dusze czekają na zmartwychwstanie i sąd ostateczny.

Po zmartwychwstaniu dusze połączą się z ciałem i jeżeli były niegrzeczne mogą trafić do już wraz z ciałem do właściwego Piekła nazywanego przez Świadków Jehowy ognistą Gehenną:

Mateusza 18:9
(...)Także jeśli cię gorszy twoje oko, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść jednookim do życia, niż z dwojgiem oczu zostać wrzuconym do ognistej Gehenny.

W przekładzie Rzymskich Katolików mowa o ognistym Piekle:

Mateusza 18:9
I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.

Skoro Szeolu - Hadesie ciała czekają na zmartwychwstanie, stan ten nie jest zatem wieczny, chyba że istnieją osoby, które nie zmartwychwstaną.
W Księdze Daniela napisano, że wielu śpiący w prochu ziemi się zbudzi:

Daniela 12:2
Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się:
jedni do wiecznego życia,
drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie.

Wielu nie znaczy wszyscy.
Jeżeli tłumaczenie to jest poprawne i proroctwo prawdziwe, to nie wszyscy muszą zmartwychwstać. Mogą oni pozostać w Szeolu by tam już wiecznie smakować nieszczęścia duchowego.

_________________
http://www.youtube.com/user/JacekKwasniewski?feature=mhee


Śr kwi 05, 2017 8:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Jacku,
różnica pomiędzy "Szeol" i "Hades" jest mniej - więcej taka, jak między "piekłami" z Credo ("wstąpił do piekieł") a piekłem - miejscem potępienia.
Czy to wyjasnienie wystarczy, czy rozwijać?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr kwi 05, 2017 11:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 16:24
Posty: 63
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jacku,
różnica pomiędzy "Szeol" i "Hades" jest mniej - więcej taka, jak między "piekłami" z Credo ("wstąpił do piekieł") a piekłem - miejscem potępienia.
Czy to wyjasnienie wystarczy, czy rozwijać?

Szanowny panie Marku. dalej nie rozumiem.
Zastanówmy się nad dwoma podobnymi wersetami.

Dzieje 2:27
nie zostawisz duszy mojej w Otchłani (Hadesie w tłumaczeniu Świadków Jehowy) ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu.

Psalm 16:10
nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.

Wersety te wskazują na to, że zarówno Szeol i Hades jest miejscem przebywania duszy zmarłego człowieka.

Kwestia wstąpienia do Piekła szanownego władcy Jehoszua (Jezusa) przypuszczam ma swoje poparcie z w listach szanownego pana Piotra. W pierwszym liści mowa o duchach zamkniętych w więzieniu.

1 Piotra 3:18-20
Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz10, zostało uratowanych przez wodę.

Nazwa tego więzienia nie została tutaj sprecyzowana.

Z kolei w 2 liście mowa o aniołach zamkniętych w Tartarze:


2 Piotra 2;4, 5
Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd;jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych;

Jak mniemam, oba te Piekła nie dotyczą ludzi, tylko duchów i aniołów. Mogą one przebywać razem w jednym więzieniu nazywanym Tartarem. W takim przypadku szanowny władca Jehoszua (Jezus) wstąpił do Piekła zwanego Tartarem.

My jednak zastanawiamy się co się stanie z duszą człowieka po śmierci i ewentualnie już po zmartwychwstaniu.

_________________
http://www.youtube.com/user/JacekKwasniewski?feature=mhee


Cz kwi 06, 2017 9:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Jacek.K. napisał(a):
Dzieje 2:27
nie zostawisz duszy mojej w Otchłani (Hadesie w tłumaczeniu Świadków Jehowy) ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu.

Psalm 16:10
nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.

Wersety te wskazują na to, że zarówno Szeol i Hades jest miejscem przebywania duszy zmarłego człowieka.


To sobie można w przeróżny sposób interpretować.
Choćby nawet taki że ta otchłań czy tam ten Szelo i Hades, jest stanem śmierci z której każdy zostanie przywrócony do życia, przez to całe zmartwychwstanie.

Jacek.K. napisał(a):
My jednak zastanawiamy się co się stanie z duszą człowieka po śmierci i ewentualnie już po zmartwychwstaniu.


A na co ci wiedza na ten temat?
Jeśli po śmierci nic nie ma , to co za sens się tym teraz zajmować?
A jeśli jednak jest to całe Niebo i Piekło, to przecież i tak nie będzie miał wpływu na to w jaki sposób to wszystko będzie tam wyglądać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 06, 2017 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Trochę uporządkujmy:
Gehenna
Gehenna; Hebr. "גי(א)-הינום" (Gehinnom) - Dolina Hinnom; znajduje się za Bramą Gnojną w Jerozolimie. Zasłynęła w Biblii z tego, że królowie judzcy Achaz i Manasses uprawiali tam kult bałwochwalczy, składając ofiary z ludzi (Jer 7:31). W czasach Jezusa służyła jako wysypisko śmieci; tu wyrzucano i palono też zwłoki niektórych, szczególnie „nieczystych” przestępców. Śmieci cały czas się paliły.
W Biblii jest synonimem piekła (w sensie miejsca wiecznego potępienia grzeszników), miejsca gdzie „gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie” /Mk 9,48/
Odpowiednikiem w Apokalipsie jest prawdopodobnie synonimem Gehenny jest „jezioro ognia” ( „A Śmierć i Otchłań [Hades] wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia." /Ap 20,14/).
Zwracam uwagę, że Hades jest wrzucany do Gehenny!

O znaczeniu Gehenny jako „piekła” (w sensie – tam gdzie są potępieńcy) swiadczą poniższe wersety, gdzie słowo to występuje:
"A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego."/Mt 5,22/
"(29)Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła."/Mt 5,29/
"(30)I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła."/Mt 5,30/
"(9)I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego."/Mt 18,9/
"(15)Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami."/Mt 23,15/
"(43)Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony."/Mk 9,43/
"(45)I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła."/Mk 9,45/
"(47)Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła,"/Mk 9,47/
"Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!"/Łk 12,5/
„Po zabiciu” – a więc Gehenna nie może oznaczać śmierci.


Hades – kraina umarłych – czyli ludzie którzy umarli.
Zanim Jezus „zwyciężył śmierć” umarli byli „w Hadesie” („W Nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.”). Oczywiście, poza naszą rzeczywistością nie ma czasu, więc Jezus wyprowadza ludzi z „Hadesu” w sensie przyczynowym, niekoniecznie czasowym – czego dowodzi choćby zdarzenie na Górze Tabor.
Znaczenie słowa Hades dobrze pokazują następujące wersety:
"(27)że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz świętemu Twemu ulec skażeniu."/Dz 2,27/
"(31)widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi."/Dz 2,31/
„Skażenie” oznacza rozkład ciała w grobie. Interpretacje Prawa Starego Testamentu określały, że po trzech dniach rozpoczynał się rozkład („skażenie”). Dlatego właśnie Jezus nie mógł przebywać dłużej w grobie niż 3 dni.
"(18)i żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani."/Ap 1,18/
Jezus ma klucze śmierci i grobu – a nie piekła.
"(13)I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów."/Ap 20,13/
Zmartwychwstanie umarłych – „wydają je” śmierć i Otchłań. Jeszcze jest przed osądzeniem, więc nie chodzi o piekło.
Słowo Hades występuje też w Ap 20,14;Ap 6,8 ; Mt 11,23;Łk 10,15 i Łk 16,23 (uczciwie przyznać trzeba, że ten ostatni fragment z Łukasza trochę „nie pasuje” do pozostałych).


Odpowiednikiem hebrajskim (używanym w ST) greckiego „Hadesu” jest „szeol”
Dosłowne znaczenie – „dół”, „grób” ewentualnie „cmentarz”.
Świadczą o tym takie wersety jak:
"Do Szeolu są gnani jak owce, pasie ich śmierć, zejdą prosto do grobu, serca prawych zapanują nad nimi, rano zniknie ich postać, Szeol ich mieszkaniem." /Ps 49,15/
"Podziemny Szeol poruszył się przez ciebie, na zapowiedź twego przybycia; dla ciebie obudził cienie zmarłych, wszystkich wielmożów ziemi; kazał powstać z tronów wszystkim królom narodów." /Iz 14:9/
"Zaiste, nie Szeol Cię sławi ani Śmierć wychwala Ciebie; nie ci oglądają się na Twoją wierność, którzy w dół zstępują." /Iz 38:18/
"(…) bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu." [/color]/Ps 16,10/
"Gdy zaś wszyscy jego synowie i córki usiłowali go pocieszać, nie słuchał pociech, mówiąc: Już w smutku zstąpię za synem moim do Szeolu. I ojciec jego [nadal] go opłakiwał." /Rdz 37:35/
"Mam ufać? Szeol mym domem, w ciemności rozścielę swe łoże." /Hi 17,13/


Co do „Tartaru” to jest to grecki odpowiednik „Gehenny”. Słowo pochodzi z mitologii greckiej.
Grecy, którzy nie znali radosnego Nieba (człowiek siedział w platońskiej jaskini tyłem do wyjścia, widząc na ścianie tylko cienie życia – w najlepszej wersji był na „Polach Elizejskich” gdzie wprawdzie miał spokój i nie było cierpień, ale też nie było pragnień – był o jakby cień życia na ziemi, znacznie od życia mniej atrakcyjny), uważali, że odległość pomiędzy Tartarem a Hadesem jest równa odległości pomiędzy piekłem a niebem – stanowczo więc nie były to synonimy.

Jeśli idzie o fragment Wyznania wiary: Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał to oczywiście, Jezus nie zstąpił do piekła (Gehenny) tylko umarł (zstąpił do grobu, do krainy śmierci – Hadesu, zwanego po hebrajsku Szeolem).
„W Chrystusie sam Bóg wkroczył w przestrzeń śmierci i uczynił ją przestrzenią swej obecności. Bóg nawiedzając śmierć przez Chrystusa przezwyciężył ją właśnie”/J.Ratzinger „Śmierć i życie wieczne” /


Podsumowując:
  • gehenna, Tartar – piekło
  • hades, szeol – grób, dół, cmentarz, kraina umarłych, w credo nazywana „piekłami” (ale nie „piekłem”!)
  • Jezus zstąpił do krainy umarłych (hadesu, szeolu) a nie do piekła (gehenny, tartaru)

(Błędne) utożsamianie piekła (gehenny, Tartaru) z piekłami (hadesem, szeolem) wykorzystują niektóre grupy wyznaniowe (np. Świadkowie Jehowy) do (błędnej) argumentacji, jakoby piekło nie istniało.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz kwi 06, 2017 19:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2017 22:31
Posty: 20
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Dosłownie wszystko i dosłownie nic może być ...
Po to mamy wiarę by wierzyć i robić i działać i rozwijać te cnoty i to w sobie do tego miejsca którego chcemy trafić po śmierci , ale prace wykonujemy na ziemi i wszystko od nas zależy .
Czyńcie wolę swoja .


N kwi 16, 2017 8:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
adrian1111 napisał(a):
Dosłownie wszystko i dosłownie nic może być ...


To się zdecyduj, albo jedno albo drugie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 16, 2017 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmieci?
Jacek.K. napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Po co zadajesz takie pytania, jakbyś właśnie przyjechał do Europy po raz pierwszy w życiu i nie miał pojęcia, w co wierzą katolicy? Nie lepiej byłoby wprost napisać, o co Ci chodzi?

Natomiast oficjalna nauka Kościoła jest w Katechizmie. Dostępny w sieci za darmo.


Szanowny Soul33, wychowałem się w rodzinie ateistycznej, ale uwierzyłem w Boga i teraz jestem Jego poszukiwaczem.

Chodzi mi o to, by otrzymać jak najprostszą, zgodną z oficjalnymi dogmatami wiary odpowiedź.
Może być podana strona w Katechizmie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę najlepszości, Jacek.


W biblii pisze że karą za grzech jest śmierć, czyli umierasz i tyle..Zobacz księgę Kaznodziei 9:5,6..Inaczej księga nazywa się Koheleta..


Pt lip 14, 2017 10:05
Zobacz profil
Post Re: Co się może stać z człowiekiem po śmierci?
Biblia na Księdze Koheleta się nie kończy. Wiesz o tym? Proponuję, abyś poczytał NT pod kątem tego, co mówi na temat losów człowieka po śmierci.


Pt lip 14, 2017 10:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL