Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
Sorry, YZ, nauczanie KK mówi o nowej ziemi, o nowej Jerozolimie, o zmartwychwstaniu ciał. Apokalipsa 21.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lip 14, 2017 18:42
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
Yhm. Mówi. Mówi też, że nie wiemy na czym ta przemiana będzie polegała i jak będzie wyglądała ta nowa ziemia i niebieskie Jeruzalem.


Pt lip 14, 2017 19:04

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
medieval_man napisał(a):
Sorry, YZ, nauczanie KK mówi o nowej ziemi, o nowej Jerozolimie, o zmartwychwstaniu ciał. Apokalipsa 21.


Ta Nowa Jerozolima na końcu millenium znajdzie się na Ziemi. Pisze o tym właśnie w Ap. 21..


Pn lip 17, 2017 7:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 30, 2018 19:36
Posty: 6
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
wydaje mi się, że to co innego. W raju Adama i Ewy były dwie osoby. W Niebie mamy się spotkać i radować ze wszystkimi. Całkiem inne nazwanie tych miejsc raj-niebo wskazuje, że to nie to samo.

_________________
Darmowe chwilówki online na https://pozyczasz.pl


Pn lip 23, 2018 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
wojtekmazan napisał(a):
wydaje mi się, że to co innego. W raju Adama i Ewy były dwie osoby. W Niebie mamy się spotkać i radować ze wszystkimi. Całkiem inne nazwanie tych miejsc raj-niebo wskazuje, że to nie to samo.


Trafna uwaga. W raju były dwie osoby, w Niebie będzie Jedna - wspólnota wszystkich ludzi.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 8:51
Zobacz profil
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
towarzyski_pelikan napisał(a):
w Niebie będzie Jedna
towarzyski_pelikan, która wchłonie wszystkich ludzi w akcie potworniejszym jeszcze niż „potworna apokatastasis” Orygenesa.


Wt lip 24, 2018 8:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
Sw. Bazyli:
"warto podkreślić czynione przez św. Bazylego odróżnienie raju od „tego
świata”. Rajem była cała „ziemia” stworzona przez Boga. Przy czym św.
Bazyli nie utożsamia tej ziemi z „ziemią” w obecnym znaczeniu tego słowa.
Raj nie należy zatem do tego, naszego, świata. Nie ma sensu umieszczanie raju gdziekolwiek na naszej planecie Ziemi. Nasza „ziemia” stała się miejscem pobytu człowieka dopiero po grzechu. W
wyniku grzechu zmienione też zostało nasze ciało. Bóg dał nam ciało ze „skór zwierzęcych”, czyli nasze
ciało upodobniło się do ciała zwierząt. Przed grzechem było inne."

Raj w dalszym ciagu istnieje tylko na razie nie mamy do niego dostepu. Po smierci czeka nas cos wiecej niz raj - nowe niebo.


So lip 28, 2018 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
wojtekmazan napisał(a):
wydaje mi się, że to co innego. W raju Adama i Ewy były dwie osoby. W Niebie mamy się spotkać i radować ze wszystkimi.



To wszyscy będą na nago, tak jak kiedyś Adam i Ewa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 28, 2018 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
Robek napisał(a):
wojtekmazan napisał(a):
wydaje mi się, że to co innego. W raju Adama i Ewy były dwie osoby. W Niebie mamy się spotkać i radować ze wszystkimi.



To wszyscy będą na nago, tak jak kiedyś Adam i Ewa?


Nad ołtarzem w Kaplicy Sykstyńskiej Michał Anioł malował Świętych nago. Poźniejsi artyści domalowali im ubrania, bo w następnych epokach nie wypadało już oglądać w Kaplicy fresków z nagimi Świętymi. Na innych obrazach na przykład na "Sądzie Ostatecznym" Hansa Memlinga, zmarlisą nadzy, a ubrania otrzymują przy branie do Nieba. Różne są więc wizje życia ostatecznego.

"9. W 1564 Sobór Trydencki stwierdził, że wizerunki co bardziej prominentnych postaci przedstawionych na freskach nie powinny być nagie. Wezwano malarza - Daniele da Volterra - i nakazno mu zamalowanie "czułych punktów" bielizną. Z czasem przylgnął do niego przydomek: Il Braghettone - "Majtkarz"." Źródło: https://www.deon.pl/po-godzinach/kultur ... jecia.html

_________________
MODERATOR


N lip 29, 2018 9:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Re: Czy raj po śmierci to ten sam od Adama i Ewy?
Cało napisał(a):
Chodzi mi o jakies oficjalne zdanie Kościoła na ten temat. Raj, z którego zostali wygnani Adam i Ewa, to już jest coś niepowracalnie utraconego, tak? Nie umiem znaleźć czegoś wiecej na ten temat.
To po smierci, ma przypomniać tamten raj? Czy to zupełnie, całkowicie inna rzecz, kompletnie niezwiązana?


oficjalne zdanie Kościoła na ten temat jest takie:
"(5): I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. [Biblia Tysiąclecia V, Ap 21]"

Jeżeli Bóg mówi że tworzy wszystko nowe, to to oznacza, że dosłownie wszystko, więc to nie będzie ten sam pierwotny raj, tylko całkiem nowy:)


Wt sty 01, 2019 21:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL