Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Kto idzie do piekła? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do piekła?
KotSyberyjski napisał(a):
He he. Fajnie tylko nie ma na to żadnego dowodu. Przekonanie, że wszystko powstaje w ludzkim mózgu jest rodzajem wiary - naukową religią.


Bardzo wielu ludzi kiedy śpi ma sny, ja również mam wtedy sny, i na tej podstawie uznaje że te sny są wytworem mojego mózgu.
No i tak samo stan śmierci klinicznej można porównać do sytuacji gdy śpimy, w końcu serce już nie pracuje, no ale mózg jeszcze przez jakiś czas działa, więc to co ludzie wtedy widzą, również można uznać za sny.
Oczywiście możesz sobie uznać że sny są dziełem UFO, a wizja w trakcie śmierci klinicznej jest dziełem Boga, to już jest twój problem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 28, 2018 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Kto idzie do piekła?
Robek napisał(a):
Osiris napisał(a):
Kto ma większe szanse na pójście do piekła: Katolik, który wypełnia przez całe życie nakazy Kościoła ale w pewnym momencie popełnia morderstwo którego żałuje czy ateista żyjący wg zasady traktuj bliźniego jak siebie samego ale nie wypełniający żadnych posług kościelnych?


Oczywiście że większe szanse ma ateista.


Heh, ty byś chciał żeby tak było...

BTW. Piekło istnieje tylko na ziemi


So lut 24, 2018 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do piekła?
Zajc napisał(a):
Heh, ty byś chciał żeby tak było...

BTW. Piekło istnieje tylko na ziemi


To jest jedynie twoje zdanie.
Bo nie sposób jest udowodnić, że chrześcijańskie czy tam katolickie piekło, nie istnieje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 24, 2018 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Kto idzie do piekła?
^^ katolickie piekło ? To idą tam sami katolicy ?


So lut 24, 2018 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto idzie do piekła?
Zajc napisał(a):
^^ katolickie piekło ? To idą tam sami katolicy ?


Jeśli by już to katolicka wizja piekła :twisted:
Bo z tego co sie orientuje, to w innych chrześcijańskich wyznaniach mają inne piekło, i tutaj katolickie piekło przewiduje że ludzie będą tam przebywać przez wieczność, natomiast gdzie indziej jest wizja że piekło to miejsce gdzie wszyscy zostaną spaleni(a więc śmierć) i na koniec z tego powodu, piekło bedzie puste.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 24, 2018 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Kto idzie do piekła?
^^^ no właśnie wizja piekła - " piekło przewiduje że ludzie będą tam przebywać przez wieczność " - co to w ogóle za osoby kótrym chodzą po głowie takie wizje piekła? Trzeba mieć naprawde wypaczony umysł....


N lut 25, 2018 14:48
Zobacz profil
Post Re: Kto idzie do piekła?
Benedykt XII napisał(a):
Mocą niniejszej nieodwołalnej Konstytucji oraz powagą apostolską orzekamy, że według powszechnego rozporządzenia Boga [...] dusze umierających w uczynkowym grzechu śmiertelnym zaraz po swej śmierci zstępują do piekła, gdzie doznają kar piekielnych.
Niemniej w dniu sądu wszyscy ludzie staną „przed trybunałem Chrystusa" w swoich ciałach, aby zdać sprawę ze swoich czynów, „aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe" (2 Kor 5,10).[Benedictus Deus]
O uczynkowym grzechu śmiertelnym i tym, czym różni się od powszedniego, dowiadujemy się z nauk św. Roberta kard. Bellarmin, biskupa i doktora Kościoła.


Wt lut 27, 2018 22:02

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Kto idzie do piekła?
Wydawać mi się może, że żydzi czy muzułmanie mają mniejsze ryzyko potępienia niż ateiści, wyznawcy religii Wschodu czy nawet niektórzy uważający się za chrześcijan. Tragedią jest to, że ludzkość jest podzielona religijnie, i to nawet monoteiści są podzieleni. Szkoda, że nie ma tylko jednej wiary na świecie, przynajmniej monoteistycznej.

Mam nadzieję, że błędnowiercy zostają przed śmiercią nawróceni.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 01, 2018 22:33
Zobacz profil
Post Re: Kto idzie do piekła?
niewazny12 napisał(a):
Wydawać mi się może, że żydzi czy muzułmanie mają mniejsze ryzyko potępienia niż ateiści, wyznawcy religii Wschodu czy nawet niektórzy uważający się za chrześcijan. Tragedią jest to, że ludzkość jest podzielona religijnie, i to nawet monoteiści są podzieleni. Szkoda, że nie ma tylko jednej wiary na świecie, przynajmniej monoteistycznej.

Mam nadzieję, że błędnowiercy zostają przed śmiercią nawróceni.

Na katolicyzm, czy na wiarę w Jedynego Boga, który niezależnie od nadawanych Mu imion, jest Bogiem wszystkich ludzi zgromadzonych w różnych "owczarniach".


N wrz 02, 2018 5:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kto idzie do piekła?
Najkrócej: ten, kto umiera w grzechu ciężkim (w pełni świadomym, w pełni dobrowolnym przekroczeniu Bożej woli w rzeczy ważnej). Dokładniej nie wiemy. Kościół o NIKIM nie powiedział, że został potępiony. Włącznie z Judaszem, Stalinem, Hitlerem. Kościół orzeka tylko o świętości. I modli się za wszystkich zmarłych o życie wieczne.

Przypomnę: zwykłą drogą rozgrzeszenia jest sakrament pokuty, ale żal doskonały gładzi grzechy ciężkie. Innymi słowy: to, że ktoś nie miał okazji uzyskać sakramentalnego rozgrzeszenia o niczym jeszcze nie świadczy.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 02, 2018 7:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kto idzie do piekła?
jo_tka napisał(a):
Najkrócej: ten, kto umiera w grzechu ciężkim (w pełni świadomym, w pełni dobrowolnym przekroczeniu Bożej woli w rzeczy ważnej).


Wychodziłoby, że Piekło grozi tylko wierzącym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 02, 2018 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto idzie do piekła?
Niewierzący żyją bez grzechu?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 02, 2018 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kto idzie do piekła?
Raczyłbyś przeczytać zacytowany fragment, do którego się odnoszę?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 02, 2018 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto idzie do piekła?
Odniosłem się. Czy niewierzący nie popełniają grzechów? Owszem, nie spowiadają się wiec umierają w nich. Grzech jest czyms obiektywnym.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N wrz 02, 2018 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kto idzie do piekła?
Niedowidzisz? Mowa o
Cytuj:
w pełni świadomym, w pełni dobrowolnym przekroczeniu Bożej woli w rzeczy ważnej

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 02, 2018 10:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL