Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Było już coś o tym? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Było już coś o tym?
Witam.
Sprawa która przewija się przez internet już od jakiegoś czasu, ale nie wiem czy tu była.
Co sądzicie o wizjach tej dziewczyny?
https://popularne.net/angelica-zambrano-mora-objawienie/?utm_source=Facebook&utm_medium=cpm&utm_campaign=net-pat
Tematu nie będę przepisywał ale kilka najważniejszych faktów: 18-latka z Ekwadoru rzekomo była martwa przez 23 godziny i podczas tego miała widzieć niebo i piekło, gdzie w tym ostatnim mieli przebywać m.in. Michael Jackson, słynni aktorzy Hollywood czy Jan Paweł II, a Bóg miał jej powiedzieć iż kult świętych i Maryi prowadzi do piekła, wszystkie objawienia maryjne są fałszem i zwiedzeniem a dusze niektórych ludzi są już za życia uwięzione w piekle.
Te wizje często wykorzystują fundamentaliści biblijni żeby zaprzeczyć możliwości zbawienia wyznawców KK.
Po przeszukiwaniu internetu powiem że jest tyle samo stron biorących jej wizje za pewnik, jak i tych demaskujących ich fałszywość na podstawie tego iż sama Zambrano Mora ma opowiadać rzeczy o których nie ma mowy w Piśmie Świętym, jak np. to że dusze mogą być uwięzione w piekle już za życia, albo to że wielu ludzi idzie do piekła za to że zgrzeszyli mimo iż szczerze żałowali i się poprawili, co jest niezgodne z Ewangelią wg. św. Jana.
Jednak wszystko to wygląda bardzo autentycznie, więc nie wiem co o tym myśleć.
Co o tym myślicie koledzy i koleżanki?
Stanowisko kolegów wyznania katolickiego jest raczej oczywiste, dlatego szczególnie ciekaw jestem wypowiedzi userów będących wyznawcami kościołów innych niż katolicki.


Wt sty 16, 2018 23:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Było już coś o tym?
To stare informacje.

Ale dlaczego pytasz nas, co myślimy na temat czyichś urojeń, w dodatku o idiotycznej treści?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 16, 2018 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Było już coś o tym?
To forum i mam prawo zadawać pytania. Tak samo wy moderatorzy, macie prawo je kasować jeśli uważacie je za głupie.
Dla większości z nas są to urojenia, ale wielu ludzi wierzy w tego autentyczność. I rodzą się pytania: Dlaczego? A co jeśli choć część tego jest prawdą? A jeśli nie jest, to wypadało żebyśmy podali argumenty na których opieramy fałszywość tego.
Te kwestie chciałbym omówić. Jednak nie chcę żeby to zmieniło się tylko w dyskusję na dwie osoby, tak więc dobrze by było by ktoś się tu jeszcze oprócz nas wypowiedział.
Pozdrawiam i zapraszam innych userów do dyskusji


Wt sty 16, 2018 23:54
Zobacz profil
Post Re: Było już coś o tym?
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Te wizje często wykorzystują fundamentaliści biblijni żeby zaprzeczyć możliwości zbawienia wyznawców KK.
Hehehe! Ładna mi Sola scriptura. Naprawdę idiotyczne rzeczy promujesz tutaj Grześku. Trochę mi Cię żal.


Śr sty 17, 2018 1:38

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Było już coś o tym?
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Dla większości z nas są to urojenia, ale wielu ludzi wierzy w tego autentyczność. I rodzą się pytania: Dlaczego? A co jeśli choć część tego jest prawdą? A jeśli nie jest, to wypadało żebyśmy podali argumenty na których opieramy fałszywość tego.

Kłamczuszka, dlaczego: chce wypłynąć i częściowo już się to jej udało, ma zwolenników.
Argumenty za tym że kłamie: choć to raczej ona powinna dostarczyć dowodów na swoją wizję, to choćby "Jan Paweł II w piekle" jest argumentem że kłamie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 17, 2018 3:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Było już coś o tym?
zefciu napisał(a):
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Te wizje często wykorzystują fundamentaliści biblijni żeby zaprzeczyć możliwości zbawienia wyznawców KK.
Hehehe! Ładna mi Sola scriptura. Naprawdę idiotyczne rzeczy promujesz tutaj Grześku. Trochę mi Cię żal.

Ja tego nie promuję, uważam to raczej za brednie.
Fundamentalizm jakikolwiek, religijny czy świecki jest dla mnie skrajnie kretyński i w życiu nie przyszło by mi do głowy by promować takie postawy.
Obejdzie się bez twojego żalu.


Śr sty 17, 2018 8:57
Zobacz profil
Post Re: Było już coś o tym?
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Ja tego nie promuję
Oczywiście że promujesz. Wiele osób na tym forum w ogóle by o tym nie usłyszało, gdyby nie Ty. Zatem promujesz.
Cytuj:
uważam to raczej za brednie.
Całą swoją działalność na forum poświęcasz bredniom. Czemu?


Śr sty 17, 2018 17:53

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Było już coś o tym?
To wszystko prawda , piekło i niebo naprawdę istnieja, to nie jest żadne bezprawie ,że ktoścoś mówi ap otem jest problem


Śr sty 17, 2018 20:58
Zobacz profil
Post Re: Było już coś o tym?
Takie wizje mogą pochodzić od szatana lub być wynikiem choroby. Nie może pochodzić od Boga coś, co nie jest zgodne z nauką Kościoła. Wierzyć możesz we wszystko- masz wolną wolę. tylko trzeba pamiętać, że każdy wybór ma konsekwencje. Tu naprawdę nie ma o czym dyskutować.


Pn lut 12, 2018 10:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Było już coś o tym?
Andy72 napisał(a):
Kłamczuszka, dlaczego: chce wypłynąć i częściowo już się to jej udało, ma zwolenników.
Argumenty za tym że kłamie: choć to raczej ona powinna dostarczyć dowodów na swoją wizję, to choćby "Jan Paweł II w piekle" jest argumentem że kłamie.


A skąd wiesz gdzie trafił Jan Paweł II?
Byłeś w Niebie i go tam widziałeś?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 09, 2018 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Było już coś o tym?
Soul33 napisał(a):
To stare informacje.

Ale dlaczego pytasz nas, co myślimy na temat czyichś urojeń, w dodatku o idiotycznej treści?


A to ci ciekawostka. :)
Rozumiem, że Soul i inni zebrani, mają podobne zdanie względem, chociażby, wynurzeń katolickiej 'mistyczki' od "śmierci klinicznej", Glorii Polo? :)
Czy jej zbożne wizje "jeziora spermy w czyśćcu" możemy już mianem "urojeń" tudzież "idiotycznej treści" określać, czy jeszcze nie ? ;)


Pt mar 09, 2018 12:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Było już coś o tym?
Prywatne świadectwa/objawienia nie są Bożym Objawieniem, a w związku z tym tym bardziej podane w nich obrazy nie są faktem. Bóg przez wieki też mówił w obrazach, które niekoniecznie są historyczne, ale przekazują treści dotyczące zbawienia człowieka i świata.
Nie ma obowiązku wiary w tego typu objawienia, a już na pewno wiary w rzeczywistość piekła, nieba czy czyśćca przedstawione przez mistyków.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt mar 09, 2018 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Było już coś o tym?
Iago napisał(a):
A to ci ciekawostka. :)
Rozumiem, że Soul i inni zebrani, mają podobne zdanie względem, chociażby, wynurzeń katolickiej 'mistyczki' od "śmierci klinicznej", Glorii Polo? :)
Czy jej zbożne wizje "jeziora spermy w czyśćcu" możemy już mianem "urojeń" tudzież "idiotycznej treści" określać, czy jeszcze nie ? ;)


Każdy wizjoner ma swoją własną wizje Nieba i piekła, więc najpierw musisz powiedzieć która z tych wszystkich jest prawdziwa?
A jest ich troche, bo jakby to dobrze policzyć, to tych wizji, może i kilkaset będzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 10, 2018 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL