Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 O końcu świata i nawiedzonych ludziach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Witam. Tym razem nie będę dawał linków by nie zostać posądzonym o spamerstwo.

Wiele razy spotkałem się z opinią że w Piśmie Świętym znajduje się data powtórnego przyjścia Chrystusa i że jest ona ukryta, a tylko prawdziwi chrześcijanie są w stanie ją rozszyfrować, poznac i dobrze się przygotować. Oczywiście w necie wiele jest świadectw ludzi którym miało się to rzekomo udać i poznali oni daty dzienne a nawet godzinę z dokładnością co do minuty, w której Chrystus przyjdzie ponownie na świat by sądzić żywych i umarłych. A niektóre hardkory głoszą takie rzeczy że nawet ich tu nie przytoczę bo zarobię bana.
Od siebie dodam tylko że nie raz i nie dwa się spotkałem z takiego typu twierdzeniami i zawsze ogarnia mnie pusty śmiech jak czytam że ktoś znowu "odgadnął datę apokalipsy to za dwa lub trzy tygodnie następnego miesiąca tego lub przyszłego roku!!!!1111" i zadaję sobie pytanie czy tym wszystkim "ciężko oczytanym w Biblii" nie umknął jeden lub kilka fragmentów. W Piśmie stoi jak wół: ""


Pt kwi 27, 2018 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Przepraszam, post mi się urwał. Piszę z telefonu, więc osunął mi się palec, chciałem zapisać kopię roboczą ale niechcący nacisnąłem Wyślij i nie dało się tego odkręcić. Spróbuję wyedytować post w domu


Pt kwi 27, 2018 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
No cóż, mojego postu nie da się edytować, więc będę kontynuował tutaj:
W Piśmie stoi jak wół: "Jezus powiedział do swoich uczniów: W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec". (Mk 13, 24-32)
Więc jak w świetle tego cytatu z Marka mają się twierdzenia "wielkich posiadaczy wiedzy tajemnej, którzy rozszyfrowali Biblię i poznali datę końca świata"? Nie jest to czysty absurd? Bóg musiałby być kłamcą i zwodzicielem, by zastosować taki trik że w swoim słowie zaszyfruje datę końca świata a potem każe Swojemu Synowi powiedzieć że nikt nie zna tej daty, nawet On (Syn) lecz jedynie Jego Ojciec. A Bóg nie może być ani kłamcą, ani oszustem, bo nie byłby wtedy Ojcem Prawdy.
Poza tym, zakładając że jacyś fanatycy teorii spiskowych spróbowali szukać poszlak na potwierdzenie teorii o szyfrze, i pewnie znaleźliby jakieś wystarczające by siać ferment w internecie, to przecież wynikające z tego wnioski są absurdalne: Bóg Ojciec powierzyłby ludziom informację i sekret jakiego nie powierzyłby nawet Swojemu Synowi? Przecież to kłóci się z logiką. W czym czytelnicy Pisma Świętego są lepsi od jego Autora, że powierza się im tajemnicę o której wie tylko On Sam, a Jego Syn już nie? Czy ktoś próbuje zadać kłam prawdziwości niceańskiegmu kanonowi Pisma Świętego? Albo wmawiać Jezus się mylił? Czyżby ktoś implikował że nie był on Synem Boga? Czy ktoś kto tak twierdzi może być nazwany chrześcijaninem?
Nie mogę więc uznać tych twierdzeń za prawdziwe, jednak uznaję, że wciąż z Biblii płynie ogólne przesłanie by mieć się na baczności bo nie wiemy kiedy przyjdzie Dzień Sądu. Może przyjść za 150, 50 lat, może nadejść za miesiąc a może się zdarzyć jeszcze dziś. Dlatego należy dziękować Bogu za każdy dzień jaki nam daje. A jeśli Bóg zdecyduje któregoś dnia że czas kończyć...cóż jako chrześcijanin powiem, że to Jego wola ma się dziać, nie moja. A więc pies gonił moje plany ziemskie, zbawienie ważniejsze.
Czy popełniam w tym rozumowaniu jakiś błąd? Jeśli tak to jaki? Jak wam się wydaje, co powoduje ludźmi którzy sieją w internecie zamieszanie na bazie takich "prób odkrywania zakrytego" typu "Ten dzień to musi być ta data, a ta liczba to musi być liczba dni...tak więc ta data + x dni pomnożyć przez y miesięcy odjąć z lat i przejść na inną skalę...o kurde! Jutro Dzień Sądu Ostatecznego!!!!!11111oneone"? Jak reagować? Jak polemizować? Czy w ogóle reagować? Czekam na komentarze i z góry przepraszam za format w jakim wyszedł ten post.


Pt kwi 27, 2018 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Czekam na komentarze
Komentarze? Komentarze na co? Jeżeli nigdzie nie ma podanej daty końca świata, a jak wiadomo nie ma, to jakich komentarzy Grzesiek oczekuje? Czy Grzesiek oczekuje komentarzy tego, czego nie ma?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 27, 2018 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
chwat napisał(a):
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Czekam na komentarze
Komentarze? Komentarze na co?

Komentarze na to:
Grzesiek_S-ec napisał(a):
[...] co powoduje ludźmi którzy sieją w internecie zamieszanie na bazie takich "prób odkrywania zakrytego [...]

Grzesiek_S-ec napisał(a):
Jak reagować? Jak polemizować? Czy w ogóle reagować?


Pt kwi 27, 2018 17:36
Zobacz profil
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Oczywiście w Biblii masz odpowiedź - czuwajcie, bo nie znacie dnia, ani godziny.


So kwi 28, 2018 8:12

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
No wiadomo. Moim zdaniem jeszcze dochodzi do tego chęć wyszukania sensacji - wszak koniec kwietnia i początek maja to dla wielu start sezonu ogórkowego - a także próba wypromowania się. No i widzę tutaj próbę naganiania naiwnych zagubionych owieczek sektom. Majówka to dla sekt próba generalna przed wakacjami i rozpoczynaniem operacji wielkiego poławiania zagubionych ludzi.
Tak teraz sobie przypomniałem pytanie, które chciałem zadać już w poście otwierającym:
Autor owych wypocin mówi, że datę końca świata odszyfrował na podstawie długoletniego studiowania Biblii. Tak się zastanawiam: co zrobi, jeśli jego data się nie potwierdzi? Zarzuci Biblii kłamstwo? Podważy jej autentyczność? Pozwie Boga do sądu tak jak to zrobił gość w jednym filmie?


N kwi 29, 2018 14:29
Zobacz profil
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Wiesz co – jeśli chodzi o werbunek do organizacji szermujących datami końca świata, to ten gość po ludzku i dość dobrze tłumaczy, jak takie organizacje werbują, jak się potem w takich organizacjach żyje i dlaczego nie jest to fajna sprawa, trafić do takiej organizacji, że wygryźć się z niej logicznie jest ciężko, a po wygryzieniu się zaczyna się jazda jak na detoksie.

Dość przeraźliwie się ten kanał nazywa, bo Nieszpory Odwykowe, ale chłop jest w porządku, choć jedzie równo, np. rozważając jak głupi powinien być chrześcijanin. O.


N kwi 29, 2018 16:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 01, 2018 14:45
Posty: 14
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Witam. Tym razem nie będę dawał linków by nie zostać posądzonym o spamerstwo.

Wiele razy spotkałem się z opinią że w Piśmie Świętym znajduje się data powtórnego przyjścia Chrystusa i .. tylko prawdziwi chrześcijanie są w stanie ją rozszyfrować"


Wydaje mi się, że to nadinterpretacja. Co to za tajemna zagadka możliwa do rozszyfrowania tylko przez chrześcijan.:)

Teorie spiskowe i wszelkie "niewiarygodne" rzeczy w dzisiejszych czasach - Youtuba - są bardzo popularne. Sama lubie sobie pooglądać, ale tylko z czystej ciekawości. Wniosek mam jeden - fantazja ludzka nie zna granic :)

_________________
Polskie kolędy --- Kolędy dla dzieci --- Kolędy karaoke


Wt gru 04, 2018 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Grzesiek nikt nie zna dnia ani godziny i w Piśmie Świętym jest też napisane że powstanie wielu którzy będą zwodzić ludzi że koniec będzie tu albo tam.


So lis 12, 2022 21:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Posty niezgodne z nauczaniem Koscioła zostały przeniesione do archiwum.

@logika
Proszę zapoznać się z regulaminem działu "Prawdy wiary" i nie pisać tu nic, co nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 19, 2022 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
A co sądzicie o tych słowach z Biblii Kościoła Katolickiego .
Mateusza 24:3

,,...A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: "Powiedz nam; kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?"...,,

Jezus nie podaje konkretnego dnia i godziny ale mówi tak:
Mateusza 24:32-39

,,... A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo. Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato.
Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.
Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.
Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.
A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,
i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego
....,,

Czy to nie oznacza , że mamy jednak coś obserwować.
Jak sądzicie ?


Pt lis 25, 2022 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Logika
Ależ oczywiście że mamy wszystko obserwować i gdy się chmurzy to może padać i jak było za dni Noego tak może być później, ale to nie zmienia tego że nikt nie zna konkretnej daty i godziny jak mówi Jezus, św. Jehowy natomiast wyznaczają konkretną datę i godzinę wyciągają ją z Pisma Świętego posługując się datą upadku Babilonu są mądrzejsi od Jezusa , który cotam będzie im gadał o tym że nikt tego nie wie.


N lis 27, 2022 8:18
Zobacz profil
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
logika napisał(a):
Mateusza 24:32-39

,,... A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo. Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato.
Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.

Cztery pory roku.

Z Koheleta
Cytuj:

Nic nowego pod słońcem

3 Cóż przyjdzie człowiekowi z całego trudu,
jaki zadaje sobie pod słońcem?
4 Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi,
a ziemia trwa po wszystkie czasy.
5 Słońce wschodzi i zachodzi,
i na miejsce swoje spieszy z powrotem,
i znowu tam wschodzi.
6 Ku południowi ciągnąc
i ku północy wracając,
kolistą drogą wieje wiatr
i znowu wraca na drogę swojego krążenia.
7 Wszystkie rzeki płyną do morza,
a morze wcale nie wzbiera;
do miejsca, do którego rzeki płyną,
zdążają one bezustannie.
8 Mówienie jest wysiłkiem3:
nie zdoła człowiek wyrazić [wszystkiego] słowami.
Nie nasyci się oko patrzeniem
ani ucho napełni słuchaniem.
9 To, co było, jest tym, co będzie,
a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie:
więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=570


Pomyślałeś o sobie jak o trybiku w cyklu życia Ziemi? Jesteś częścią wszechświata, swoim światem, życiem, które podtrzymuje słońce. Podobnie, jak każde inne życie. Kiedy wydasz ostatni oddech, będziesz wiedział. Teraz możesz tylko domniemywać.


N lis 27, 2022 8:46

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: O końcu świata i nawiedzonych ludziach
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika
Ależ oczywiście że mamy wszystko obserwować


Zachodzi pytanie co konkretnie Jezus kazał obserwować.
Wiesz może?


Pn lis 28, 2022 19:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL