Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 lucyferyzm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post lucyferyzm
Znane są słowa Jezusa, że lepiej bez oka i bez ręki wejść do Królestwa Bożego niż całym zostać wrzuconym w wieczny piekielny ogień.
A co mówi szatan? - ty chcesz iść do nieba?? Co za egoizm!! Powinieneś chcieć iść do piekła, więc będziesz popełniał grzechy i widział jak jesteś wielki, WIEELKI, nie potrzebujący Boga.
To typowy lucyferyzm.
Ta myśl ("jestem tak wielki że stać mnie na odrzucenie Boga") stała się obsesją szatana. Nie stać go by ją odrzucił, bo by w swoich oczach musiał stać się mały.
Tymczasem Jezus mówi:
44) Podobne jest Królestwo Niebios do ukrytego w roli skarbu, który człowiek znalazł, ukrył i uradowany odchodzi, i sprzedaje wszystko, co ma, i kupuje oną rolę. (45) Dalej podobne jest Królestwo Niebios do kupca, szukającego pięknych pereł, (46) który, gdy znalazł jedną perłę drogocenną, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

polecam również "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" gdzie to piękna dziewczyna mająca wszystko jednak zdobywa Skarb.
Chęć zdobycia Skarbu Prawdziwego to nie chciwość a dzielność.
Tymczasem diabeł uważa Skarb za "kwaśne winogrona". Sam wybiera pychę i chciwość "bycia wielkim na swój sposób" w oderwaniu od Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So maja 05, 2018 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: lucyferyzm
Jak myślisz, szatan sam powstał, czy Bóg dołożył się do jego powstania?


Pn maja 07, 2018 8:14
Zobacz profil
Post Re: lucyferyzm
Dobrze, Andy. A o czym mamy dyskutować w tym wątku?


Pn maja 07, 2018 8:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: lucyferyzm
Był czas piętnaście lat temu, gdy walczyłem z Bogiem, podając podobne argumenty jak nolda. Doprowadziło mnie to do choroby psychicznej. Choroba spowodowała u mnie pokorę. Można tylko życzyć pokory tym, którzy dziś walczą z Bogiem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 07, 2018 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: lucyferyzm
Choroba psychiczna, to wiele mówi, ale nie wszystko.


Pn maja 07, 2018 12:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: lucyferyzm
george45 napisał(a):
Jak myślisz, szatan sam powstał, czy Bóg dołożył się do jego powstania?

A sądzisz, że Bóg stworzył Szatana mówiąc: niech to będzie ten, kto będzie cały czas występował przeciwko mnie i człowiekowi?
Na jakie podstawie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 08, 2018 8:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: lucyferyzm
Jeśli go nie stworzył - to istnieje jakiś inny stwórca oprócz Boga.


Wt maja 08, 2018 8:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: lucyferyzm
Przykro mi, ale w tym dziale dyskutujemy o prawdach wiary.
Czyli, jak w dodatku do regulaminu napisano:
Cytuj:
Ponieważ źródłem wiary Kościoła jest Objawienie, dyskusja o prawdach wiary wymaga przyjęcia Objawienia jako podstawy do dyskusji. Innymi słowy - w tym dziale nie rozważamy punktu widzenia ateistycznego, nie kwestionujemy Pisma Świętego jako Słowa Bożego i nie rozważamy jego historyczności, ani też innych kwestii obocznych.


Jeśli chcesz w tym dziale rozprawiać o tym skąd wzięło się zło w świecie to tylko na podstawie Biblii i nauczania Kościoła, a nie na podstawie własnych teorii. Zawsze możesz znaleźć miejsce na taką rozmowę w innym temacie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 08, 2018 9:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: lucyferyzm
Psalm 148 wzywa wszelkie stwo­rzenie do chwalenia Pana i w tym kontekście wspomniani są także aniołowie: „Chwalcie Go, wszyscy Jego aniołowie, chwalcie Go, wszystkie Jego zastępy! Chwalcie Go, słońce i księży­cu, chwalcie Go, wszystkie gwiazdy świecące. Chwalcie Go, nieba niebios i wody, co są ponad niebem: niech imię Pana wychwalają, On bowiem naka­zał i zostały stworzone”(Ps 148, 2-5).

Czy powyższy zapis może świadczyć o stworzeniu szatana. Co prawda nie ma tu mowy bezpośrednio o szatanie, lecz jak naucza nas pismo, szatan to zbuntowany Anioł.


Wt maja 08, 2018 9:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: lucyferyzm
Ale nikt nie przeczy, że Aniołowie, w tym także ten, którego nazywamy Szatanem (nazwa własna więc wielką literą) zostali stworzeni przez Boga.
Twierdzimy tylko, na podstawie Objawienia, że nie jest prawdą, jakoby Bóg stworzył niektórych Aniołów w celu występowania przeciwko Bogu i człowiekowi (w celu czynienia zła)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 08, 2018 9:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: lucyferyzm
Słowo „szatan” (pisane małą literą) może też być rozumiane jako ogólne określenie każdego upadłego anioła (diabła, demona), tym samym jest dopuszczalne. Poza tym ten termin tłumaczy się czasem jako symbol, personifikację zła (to tak wg/ wiki).
Nie sądzę żeby zrobił to specjalnie, ale być może nie przewidział skutków. Chociaż mam tu również pewne wątpliwości (chyba nie naruszę regulaminu mając je):
W Księdze Rodzaju Bóg oceniał wszystko co stworzył i gdy stwierdzał, że to jest dobre, pozostawiał.


Wt maja 08, 2018 10:21
Zobacz profil
Post Re: lucyferyzm
george45 napisał(a):
W Księdze Rodzaju Bóg oceniał wszystko co stworzył i gdy stwierdzał, że to jest dobre, pozostawiał.

Był stworzony jako dobry, ale jednocześnie posiadał wolną wolę. Samo wyposażenie stworzenia w wolną wolę nie jest złem.


Wt maja 08, 2018 10:53

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: lucyferyzm
Ani nie wystarczy, by zło powstało. Musi ono zostać w jakiejś formie stworzone.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 08, 2018 11:16
Zobacz profil
Post Re: lucyferyzm
To Ty decydujesz jak z wolnej woli korzystasz. Np. gdy sąsiad kupuje nowy samochód, to Ty albo możesz razem z nim cieszyć się jego szczęściem, albo dopuścić do zakiełkowania i rozwinięcia w swoim sercu zazdrości co następnie uczyni Cię nieszczęśliwym. W obu przypadkach czynisz użytek z wolnej woli, ale rezultaty dla Ciebie są już diametralnie różne.


Wt maja 08, 2018 11:29

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: lucyferyzm
feelek napisał(a):
To Ty decydujesz jak z wolnej woli korzystasz.


Naturalnie. Tylko wyjaśnij mi proszę: jaką miałbym mieć motywację do robienia czegoś złego będąc otoczony wyłącznie dobrem i poddawany oddziaływaniu wyłącznie dobra?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 08, 2018 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL