Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy rozwój jest potrzebny do zbawienia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Czy rozwój jest potrzebny do zbawienia?
chwat napisał(a):
Jedni i drudzy. Ci którzy doświadczają Objawienia i ci, którzy je weryfikują. Cały przekaz musi być spójny.


A co daje weryfikatorom kompetencje do weryfikowania Objawienia?

Cytuj:
Nie wskazuje. Upadanie w grzech, czy wychodzenie z grzechu, to postępowanie tej samej kategorii, tylko w różnych kierunkach. O jednym i drugim myśli się w kategorii wyboru.


Nie myśli się, tylko Ty myślisz. Ja nie myślę o nich w tej samej kategorii. Nawet sam język tę różnicę podchwytuje.

Cytuj:
Bóg nie stwarza człowieka dobrym, człowiek (w dobrym Bożym świecie) popada dalej w zło (musi). Jeśli człowiek zakończy życie w takim stanie, to nie osiągnie nieba. Winny będzie automatycznie Bóg, skazujący człowieka de facto na potępienie. Czyli Bóg nie jest dobry, tylko jest zły


No widzisz, nic dziwnego, że wychodzi Ci nonsens, skoro ja powiedziałam A (wedle mojej teorii), a Ty dopowiadasz sobie B (wedle Twojego wyznania). Ja żadnego potępienia nie uznaję. Na tej samej zasadzie nie uznaję żadnego pośmiertnego jednostkowego zbawienia. Człowiek, który umiera, nie osiągnąwszy świętości (doczesnego zbawienia), co prawda jednostkowo nie dotarł do wrót Raju, ale w toku jednostkowego rozwoju przyczynił się do rozwoju ludzkości w ogóle. Na planie Bożym nikt nie ponosi porażki, bo gramy do tej samej bramki.

Cytuj:
Nie jest moralnie dobre, nie ma wolnej woli. Jedynym elementem posiadającym wolną wolę w świecie, jest człowiek. Może jest dobre w jego kontekście.


Nie wydaje Ci się dziwne, że w takim stanowiącym jednak pewną wyodrębnioną całość fragmencie Biblii paralelnie pojawiające się pojęcie dobra występuje w różnych znaczeniach?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Śr lip 11, 2018 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy rozwój jest potrzebny do zbawienia?
towarzyski_pelikan napisał(a):
A co daje weryfikatorom kompetencje do weryfikowania Objawienia?
Obiektywnie nic. Chodzi o prawdopodobieństwo posiadania racji jednostkowej i potwierdzonej wielokrotnie.

Cytuj:
Nie myśli się, tylko Ty myślisz. Ja nie myślę o nich w tej samej kategorii. Nawet sam język tę różnicę podchwytuje.
To tylko Twoje subiektywne wrażenie.

Cytuj:
Ja żadnego potępienia nie uznaję. Na tej samej zasadzie nie uznaję żadnego pośmiertnego jednostkowego zbawienia. Człowiek, który umiera, nie osiągnąwszy świętości (doczesnego zbawienia), co prawda jednostkowo nie dotarł do wrót Raju, ale w toku jednostkowego rozwoju przyczynił się do rozwoju ludzkości w ogóle. Na planie Bożym nikt nie ponosi porażki, bo gramy do tej samej bramki.
Posługujesz się mechanizmem wypierania nieprzyjemnych zdarzeń. Jest logicznie uzasadnione, że zło ma w przyszłości złe konsekwencje, a dobro dobre. Ty zbudowałaś sobie asymetryczną wizję, gdzie zło nie jest złem i nie skutkuje złem, ale dobro już tak. To oszukiwanie samego siebie i ucieczka przed realiami.

Cytuj:
Nie wydaje Ci się dziwne, że w takim stanowiącym jednak pewną wyodrębnioną całość fragmencie Biblii paralelnie pojawiające się pojęcie dobra występuje w różnych znaczeniach?
Nie w różnych, tylko w jednym, to antropomorfizm. To typowy sposób wyrażania, przyjęty w języku i zrozumiały, że oceniamy walory otoczenia przez pryzmat podmiotu, bo to on jest jedynym kryterium.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr lip 11, 2018 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Czy rozwój jest potrzebny do zbawienia?
chwat napisał(a):
Jest logicznie uzasadnione, że zło ma w przyszłości złe konsekwencje, a dobro dobre. Ty zbudowałaś sobie asymetryczną wizję, gdzie zło nie jest złem i nie skutkuje złem, ale dobro już tak. To oszukiwanie samego siebie i ucieczka przed realiami.


A co sądzisz o tym?
https://www.youtube.com/watch?v=UZw6byj2KC8

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Cz lip 12, 2018 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy rozwój jest potrzebny do zbawienia?
Dlaczego miałoby mi się chcieć otwierać jakiś filmik?

Myślę, że mając coś do powiedzenia, powinnaś to powiedzieć.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 12, 2018 10:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Czy rozwój jest potrzebny do zbawienia?
chwat napisał(a):
Dlaczego miałoby mi się chcieć otwierać jakiś filmik?

Myślę, że mając coś do powiedzenia, powinnaś to powiedzieć.


Tylko że jak ja to powiem, to stwierdzisz, że jestem sama ze swoim doświadczeniem i najprawdopodobniej mam zwidy albo coś wypieram. Więc wysłałam filmik.

A Ty chyba tak bardzo chcesz zdewaluować w swojej głowie moje doświadczenie, że nawet filmiku nie chce Ci się otwierać.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Cz lip 12, 2018 13:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL