Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy żal wam ludzi w piekle? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Małgosiaa napisał(a):
Warunek jest jeden: przykazanie miłości.


Dzienniczek 118 napisał(a):
Widziałam wiele dusz w przepaściach piekielnych za niezachowanie milczenia. Same mi to powiedziały, kiedy je zapytałam, co było przyczyną ich zguby. Były to dusze zakonne. Mój Boże, co za ból, że przecież mogłyby być nie tylko w niebie, ale i nawet święte.


Jest ich chyba trochę więcej...


N paź 21, 2018 12:51
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Teresse napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Warunek jest jeden: przykazanie miłości.


Dzienniczek 118 napisał(a):
Widziałam wiele dusz w przepaściach piekielnych za niezachowanie milczenia. Same mi to powiedziały, kiedy je zapytałam, co było przyczyną ich zguby. Były to dusze zakonne. Mój Boże, co za ból, że przecież mogłyby być nie tylko w niebie, ale i nawet święte.


Jest ich chyba trochę więcej...

To też grzech p-ko miłości, wszak składając śluby milczenia kierowały się miłością do Boga. Nie zachowanie ślubów było odstępstwem od Miłości.


N paź 21, 2018 13:18
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
No tak to wszystko można pod to przykazanie podciągnąć... :mrgreen:


Pn paź 22, 2018 0:15
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Teresse napisał(a):
No tak to wszystko można pod to przykazanie podciągnąć... :mrgreen:

Oczywiście - gdybym miał wszelką wiarę iżbym góry przenosił....mówił językami i aniołów.....znał wszystkie tajemnice....ciało swe wystawił na spalenie......rozdał majętność na jałmużnę.....a miłości bym nie miał, byłbym niczym.


Pn paź 22, 2018 7:43

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Z tym że można też zachowywać np śluby milczenia, na zewnątrz być mega pobożnym, przestrzegać zasad , ale nie robić tego z miłością, ani z miłości a tylko z poczucia obowiązku, lub wręcz poczucia 'co ludzie powiedzą', albo wręcz aby móc się chwalić swoją 'pobożnością'... Czy jest to coś warte? Może wręcz lepiej w drugą stronę, powiedzmy że pobłądzić w wierze, ale mimo to kierować się przykazaniem Miłości i autentycznie wprowadzać to w życie ? W końcu dla Boga liczy się bardziej 'serce' niż to co pokazywane na zewnątrz, no nie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn paź 22, 2018 11:58
Zobacz profil
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Odmawiam sobie Tajemnicę szczęścia i tam w 5 Tajemnicy jest coś takiego" (...)widziałeś zarazem wielkie tłumy skazanych, którzy szli na potępienie z powodu rozlicznych grzechów. Żal ci było tych nieszczęśliwych ludzi zgubionych i zrozpaczonych(...)" z tego wynika że Bogu ich żal...

Pytanie czemu ich nie uratuje skoro jest Wszechmocny...tego do końca nie rozumiem ( :? ), choć może w Tajemnicy 12 jest próba wyjaśnienia (...)"O niezmierna i totalna boleści, którą znosiłeś w swym dziewiczym Ciele z miłości ku nam. Jezu Chryste ci mogłeś nadto dla mnie uczynić? Czego jeszcze nie dokonałeś? (...)"


Wt paź 23, 2018 18:27
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Teresse napisał(a):
Odmawiam sobie Tajemnicę szczęścia i tam w 5 Tajemnicy jest coś takiego" (...)widziałeś zarazem wielkie tłumy skazanych, którzy szli na potępienie z powodu rozlicznych grzechów. Żal ci było tych nieszczęśliwych ludzi zgubionych i zrozpaczonych(...)" z tego wynika że Bogu ich żal...

Pytanie czemu ich nie uratuje skoro jest Wszechmocny...tego do końca nie rozumiem ( :? ), choć może w Tajemnicy 12 jest próba wyjaśnienia (...)"O niezmierna i totalna boleści, którą znosiłeś w swym dziewiczym Ciele z miłości ku nam. Jezu Chryste ci mogłeś nadto dla mnie uczynić? Czego jeszcze nie dokonałeś? (...)"

Żeby zostać uratowanym wpierw trzeba przyjąć ten ratunek......oczywistość nad oczywistościami.


Śr paź 24, 2018 7:11

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
A co tu jest do przyjmowania, to Bóg Ojciec razem z Radą Nieba decydują kto idzie do Piekła a kto do Nieba albo Czyścca.


Śr paź 24, 2018 11:48
Zobacz profil
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
A co z odpustem wieczystym za zmarłych?
Niedługo znów będzie oktawa wszystkich świętych. Przez osiem dni, pod pewnymi warunkami, można uzyskać odpust wieczysty za zmarłych.

Czy Bóg cofa raz uzyskany odpust wieczysty?


Śr paź 24, 2018 12:02
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Jeśli to to samo co odpust zupełny - to nie jest tak łatwo go uzyskać, bo jednym z warunków jest "wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego."...


Śr paź 24, 2018 12:10
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Teresse napisał(a):
Jeśli to to samo co odpust zupełny - to nie jest tak łatwo go uzyskać, bo jednym z warunków jest "wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego."...

Czyli, bycie w stanie łaski uświęcającej.
To jakiś problem?
W końcu kościołów w tym kraju jest pod dostatkiem.


Śr paź 24, 2018 12:13
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Ponieważ nie mogę edytować, dlatego dopisuję ściągawkę odpustową:
http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/odpusty.html


Śr paź 24, 2018 12:25
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Kapral135 napisał(a):
A co tu jest do przyjmowania, to Bóg Ojciec razem z Radą Nieba decydują kto idzie do Piekła a kto do Nieba albo Czyścca.

Swoim życiem, swoimi wyborami i ostatecznym w momencie śmierci decyduje człowiek......kto stworzył cię bez ciebie, nie zbawi cię bez ciebie, św Augustyn.

Believing napisał(a):
A co z odpustem wieczystym za zmarłych?
Niedługo znów będzie oktawa wszystkich świętych. Przez osiem dni, pod pewnymi warunkami, można uzyskać odpust wieczysty za zmarłych.

Czy Bóg cofa raz uzyskany odpust wieczysty?

Ten odpust tyczy jedynie przebywających w czyśćcu......brama piekieł otwiera się jedynie w jedną stronę.


Śr paź 24, 2018 12:39
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Alus napisał(a):

Believing napisał(a):
A co z odpustem wieczystym za zmarłych?
Niedługo znów będzie oktawa wszystkich świętych. Przez osiem dni, pod pewnymi warunkami, można uzyskać odpust wieczysty za zmarłych.

Czy Bóg cofa raz uzyskany odpust wieczysty?

Ten odpust tyczy jedynie przebywających w czyśćcu......brama piekieł otwiera się jedynie w jedną stronę.

Ten odpust jest za zmarłych.
Skąd masz dane, że są w czyśćcu?
Czy wszyscy zmarli muszą przebywać w czyśćcu?
Zmarli, którzy nie przebywają w czyśćcu nie są nim objęci?


Śr paź 24, 2018 12:43

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy żal wam ludzi w piekle?
Zmarli przebywający w piekle (potępieni) nie są objęci żadnymi odpustami.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr paź 24, 2018 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL