Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Cytuj:
Uważasz, że stworzenie ludzi było złą rzeczą? Bóg stworzył człowieka, który w momencie stworzenia nie był grzeszy. Ale też Bóg dał mu wolną wolę i człowiek wybrał niewłaściwie i stał się nieposłuszny wobec Boga.

Przepraszam bardzo ale ja osobiście niczego nie wybierałem przynajmniej jak dotychczas w swoim życiu chyba, że Bóg stosuje jakąś metodykę pokoleniową to wtedy może tak.
Cytuj:
A odpowiadając na drugą kwestie odnośnie słów użytkownika Kapral135 to Bóg od dawna miał to w swoim planie, że Jezus przyjdzie na ziemię by umżeć za grzechy ludzi. W wielu miejscach w starym testamencie było to już zapisane. A Jezus przyją cierpienia dobrowolnie... I nie musiał by go Bóg wyposażac w jakieś kule ogniste czy inne dziwne rzeczy, bo w chwili pojmania w ogrodzie Getsemane sam Jezus mówi do ucznia:

Ok, umarł za grzechy ludzi ale ludzie nadal grzeszą nawet są sakramenty w Kościele Świętej Spowiedzi to gdzie tu sens ?


Pn paź 07, 2019 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Kapral135 napisał(a):
Przepraszam bardzo ale ja osobiście niczego nie wybierałem przynajmniej jak dotychczas w swoim życiu chyba, że Bóg stosuje jakąś metodykę pokoleniową to wtedy może tak.

Ok, umarł za grzechy ludzi ale ludzie nadal grzeszą nawet są sakramenty w Kościele Świętej Spowiedzi to gdzie tu sens ?


Wybieramy codziennie, wszyscy- czy będziemy posłuszni Bogu i postąpimy tak jak Jemu się podoba czy będziemy żyć po swojemu i tak jak nam wygodnie. A co do tamtego wyboru to przez nieposłuszeństwo pierwszych ludzi grzech wszedł na świat...

Rz 5:12,14-15: "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli; … Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść. Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa."

Natomiast jeśli chodzi o sens śmierci Jezusa, On umarł za grzechy wszystkich ale to już od każdego z nas osobno zależy czy " skorzystamy ". Trzeba uwierzyć w to że Jezus zmarł osobiście za nasze grzechy, pojednać się z Bogiem i wtedy człowiek będzie zbawiony. A Ci którzy nie uwierzą będą potępieni.

Mk 16:16: "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."


Pn paź 07, 2019 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem napisał(a):
Uważasz, że stworzenie ludzi było złą rzeczą?


Tak.

IśćzaJezusem napisał(a):
Bóg stworzył człowieka, który w momencie stworzenia nie był grzeszy. Ale też Bóg dał mu wolną wolę i człowiek wybrał niewłaściwie i stał się nieposłuszny wobec Boga.


Jak mógł wybrać niewłaściwie? miał wolną wole i wybrał co chciał, gdzie tu widzisz problem?

IśćzaJezusem napisał(a):
A Ci którzy nie uwierzą będą potępieni.
Mk 16:16: "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."


Czyli dziesiątki miliardów ludzi z ateistycznej Azji, trafią do piekła.
No i ja jestem ochrzczony, wierzący, więc trafie do Nieba :aniol: a ta moja rozpusta, nie ma znaczenia, w końcu wszystko to kwestia chrztu i wiary.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 08, 2019 0:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon

Cytuj:
Czego? Przecież jakby posługiwać się Twoją logiką to zawartość wszystkich tzw Św Ksiąg to czysta prawda już musi być.

Gdzie tak napisałem? Z jakiej mojej(?) przesłanki wyciagasz takie dziwne wnioski?
Cytuj:
To Ty musisz uzasadnić skoro to Ty mnie zarzucasz że stosuję chwyty erystyczne.

Ja nic nie muszę. To Ty postawiłeś tezę o niewiarygodności Ewangelii; próbowaleś ją uzasadniać argumentem z milczenia - okazał się kruchy. Nie pisali o Jezusie, bo Go nie znali. Wierzę w wiarugodność Ewangelii i nie mam potrzeby jej uzasadniać.


Cytuj:
To się odnosi do pewnego rodzaju podejścia żeby się tylko nie przyznać do czegoś. Bo co by się stało? Bóg by zle na Ciebie spojrzał? Często w wierze trzeba się oszukiwać, nieprawdaż?

Proponuję mówić za siebie.



Cytuj:
Owszem stosuję. To może przytocz takiego historyka który by stwierdzał że to co jest w Ewangelii jest dobrze udowodnione. No przecież pełno takich być musi.

To ich szukaj: Szukajcie, a znajdziecie. Nie mam zamiaru wyręczać Ciebie w tym wysiłku.


Wt paź 08, 2019 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Robek napisał(a):
No i ja jestem ochrzczony, wierzący, więc trafie do Nieba :aniol: a ta moja rozpusta, nie ma znaczenia, w końcu wszystko to kwestia chrztu i wiary.

Napisane jest, źe Bóg nie da się z siebie naśmiewać, tak więc sorry Robek, ale z nieba raczej nici :(
No chyba, że się nawrócisz i uwierzysz w Ewangelię...

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 08, 2019 7:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Wybawiony napisał(a):
Napisane jest, źe Bóg nie da się z siebie naśmiewać, tak więc sorry Robek, ale z nieba raczej nici :(
No chyba, że się nawrócisz i uwierzysz w Ewangelię...


Napisane jest że jak ktoś uwierzy zostanie zbawiony, a więc trafie do Nieba :aniol: gdzie ty tu widzisz problem? no i co mają do tego moje grzechy? to jedynie ludzie niepopełniający grzechów, trafiają do Nieba? w ten sposób to widzisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 08, 2019 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Wybawiony napisał(a):
Napisane jest, źe Bóg nie da się z siebie naśmiewać, tak więc sorry Robek, ale z nieba raczej nici :(
No chyba, że się nawrócisz i uwierzysz w Ewangelię...


Napisane jest że jak ktoś uwierzy zostanie zbawiony, a więc trafie do Nieba :aniol: gdzie ty tu widzisz problem? no i co mają do tego moje grzechy? to jedynie ludzie niepopełniający grzechów, trafiają do Nieba? w ten sposób to widzisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 08, 2019 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Jak widać na załączonym obrazku (twój awatar), nie tylko uwierzyłeś, ale także przyjąłeś odpowiednią pozycję. Chyba jest to szturmująca Niebo? A znasz inne pozycje (np pokory)? Jako grzesznik powinieneś również wiedzieć i to, że same pozycje nie gwarantują efektu :(

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Wt paź 08, 2019 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom napisał(a):
Gdzie tak napisałem? Z jakiej mojej(?) przesłanki wyciagasz takie dziwne wnioski?

Przecież napisałeś:
''No i co z tego, że poganie mało pisali o Jezusie? Nie znali Go, to i nie pisali. Masz Ewangelie i tam o NIm czytaj ze zrozumieniem. Jeśli kwestionujesz wiarygodność Ewangelii, to trzeba to dowieść.''

Muzułmanin dokładnie to samo może powiedzieć. Jak kwestionujesz wiarygodność Koranu to musisz to dowieść.
I też Ci powie że no i co z tego że mało pisali o Mahomecie.

Buddysta też mógłby tak powiedzieć.

proteom napisał(a):
Ja nic nie muszę. To Ty postawiłeś tezę o niewiarygodności Ewangelii; próbowaleś ją uzasadniać argumentem z milczenia - okazał się kruchy. Nie pisali o Jezusie, bo Go nie znali. Wierzę w wiarugodność Ewangelii i nie mam potrzeby jej uzasadniać.

Jak kogoś posądzasz bezpodstawnie że stosuje chwyty erystyczne to musisz tego dowieść, albo przyznać się do niesłusznego osądu.
A skoro nie pisali o Jezusie jak sam twierdzisz to nie pisz że:

''Wiemy, że Pan Jezus umarł na krzyżu - to jest fakt historyczny.''

Muzułmanin zaś mógłby powiedzieć:
Wiemy że wizyty Mahometa w jaskini Hira są faktem historycznym.

Więc jedynie możesz sobie wierzyć. Muzułmanin też może sobie jedynie wierzyć.
I powie:
Wierzę w wiarygodność Koranu i nie mam potrzeby tego udowadniać.

proteom napisał(a):
Proponuję mówić za siebie.

Ciebie to się tyczy.
proteom napisał(a):
To ich szukaj: Szukajcie, a znajdziecie. Nie mam zamiaru wyręczać Ciebie w tym wysiłku.

Nie można znalezć czegoś czego nie ma. Jeśli potrafisz udowodnić jak napisałeś że:
''Wiemy, że Pan Jezus umarł na krzyżu - to jest fakt historyczny.'' to proszę bardzo dawaj śmiało, albo przyznaj się do błędu. Pokorni ponoć to potrafią.


Wt paź 08, 2019 8:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Robek napisał(a):

Napisane jest że jak ktoś uwierzy zostanie zbawiony, a więc trafie do Nieba :aniol: gdzie ty tu widzisz problem? no i co mają do tego moje grzechy? to jedynie ludzie niepopełniający grzechów, trafiają do Nieba? w ten sposób to widzisz?


Uwierzyć to jest początek drogi... Trzeba uwierzyć i postępować zgodnie z tym czego uczy Pan.

Hbr 12:14: "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"


Bez grzechu był tylko Jezus, ale Ci którzy uwierzyli starają się iść za nim i również nie grzeszyć, dążyć do świętości... A jeśli pojawią się coś nie tak w ich życiu starają się to naprawić.

Izrael też przykładowo mówiąc " uwierzył" ....

1Kor 10:1-12: "A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli, I wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu, I wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli, I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus. Lecz większości z nich nie upodobał sobie Bóg; ciała ich bowiem zasłały pustynię. A to stało się dla nas wzorem, ostrzegającym nas, abyśmy złych rzeczy nie pożądali, jak tamci pożądali. Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich; jak napisano: Usiadł lud, aby jeść i pić, i wstali, aby się bawić. Nie oddawajmy się też wszeteczeństwu, jak niektórzy z nich oddawali się wszeteczeństwu, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące, Ani nie kuśmy Pana, jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli, Ani nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali, i poginęli z ręki Niszczyciela. A to wszystko na tamtych przyszło dla przykładu i jest napisane ku przestrodze dla nas, którzy znaleźliśmy się u kresu wieków. A tak, kto mniema, że stoi, niech baczy, aby nie upadł."


Wt paź 08, 2019 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Robek napisał(a):
[
No i ja jestem ochrzczony, wierzący, więc trafie do Nieba :aniol: a ta moja rozpusta, nie ma znaczenia, w końcu wszystko to kwestia chrztu i wiary.


I jeszcze jedno:
Jk 2:17-20,22: "Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie. Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą. Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa? … Widzisz, że wiara współdziałała z uczynkami jego i że przez uczynki stała się doskonała."

Jak zobaczyć, że ktoś ma wiarę? Pełni określone uczynki i zachowuje się w dany sposób... Mówisz że wierzysz, a swoim postępowaniem zapierasz się Boga to i tak ta wiara nic nie pomoże w Twoim życiu...


Wt paź 08, 2019 9:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon
''

Cytuj:
Muzułmanin dokładnie to samo może powiedzieć. Jak kwestionujesz wiarygodność Koranu to musisz to dowieść.

Już Ci pisałem - nic nie muszę. Nie interesuje mnie wiarygodność Koranu. Interesuje mnie wiarygodność Nowego Testamentu


Cytuj:
Buddysta też mógłby tak powiedzieć.

To niech sobie mówi.


Cytuj:
Jak kogoś posądzasz bezpodstawnie że stosuje chwyty erystyczne to musisz tego dowieść, albo przyznać się do niesłusznego osądu.

Cytuj:
Masz Koran i tam czytaj o Mahomecie ze zrozumieniem. Jeśli kwestionujesz wiarygodność Koranu to trzeba to dowieść.
Masz też święte księgi innych religii i jak kwestionujesz ich wiarygodność to trzeba to dowieść.

To jest erystyka. Oczekiwanie, że będę dowwodzić niewiarygodności jakichś ksiąg.
Cytuj:
A skoro nie pisali o Jezusie jak sam twierdzisz to nie pisz że:

''Wiemy, że Pan Jezus umarł na krzyżu - to jest fakt historyczny.''

Flawiusz pisał o Jezusie.
Publiusz Korneliusz Tacyt, w Rocznikach (Annales), roku 115, omawiając prześladowania chrześcijan za cesarza Nerona podaje:


:Atoli ani pod wpływem zabiegów ludzkich, ani darowizn, albo ofiar błagalnych na rzecz bogów nie ustępowała hańbiąca pogłoska, lecz wierzono, że pożar [Rzymu] był nakazany. Aby więc ją usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiusza skazany był na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata; a przytłumiony na razie zgubny zabobon znowu wybuchnął, nie tylko w Judei, gdzie się to zło wylęgło, lecz także w stolicy, dokąd wszystko, co potworne albo sromotne, zewsząd napływa i licznych znajduje zwolenników
Tacyt nie mógł więc napisać o chrześcijanach więcej, niż pozwalałby mu na to charakter jego dzieła. Jego wzmianka jest jednak doniosła, ponieważ jest to pochodzące już z początku II wieku niechrześcijańskie i niezależne potwierdzenie istnienia Jezusa oraz skazania Go na śmierć przez Piłata.
Cytuj:
Muzułmanin zaś mógłby powiedzieć:
Wiemy że wizyty Mahometa w jaskini Hira są faktem historycznym.

Niech sobie wierzy.

Cytuj:
Nie można znalezć czegoś czego nie ma.

Nie ma, czy nie znalazłeś dowodów - to różnica. Co czytałeś? Polecam na początek: http://apologetyka.org/wiarygodnosc-nt- ... graficzny/
Znajdziesz tam historyków uznających wiarygodność Ewangelii.
Cytuj:
Jeśli potrafisz udowodnić jak napisałeś że:
''Wiemy, że Pan Jezus umarł na krzyżu - to jest fakt historyczny.''

Tacyt o tym pisal.


Wt paź 08, 2019 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Fajnie że wreszcie skorzystałeś z moich wcześniejszych wskazówek co do Tacyta i Flawiusza jednak to są bardzo skąpe informacje dlatego trudno tu mówić o fakcie historycznym.


Wt paź 08, 2019 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem napisał(a):
I jeszcze jedno:
Jk 2:17-20,22: "Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie. Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą. Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa? … Widzisz, że wiara współdziałała z uczynkami jego i że przez uczynki stała się doskonała."


I co tak kręcisz? najpierw dajesz cytat

Cytuj:
Mk 16:16: "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."



Więc potępiony będzie jedynie ten co nie uwierzy, kwestia tego czy wiara jest martwa czy żywa, nie ma znaczenia.

proteom napisał(a):
Flawiusz pisał o Jezusie.
Publiusz Korneliusz Tacyt, w Rocznikach (Annales), roku 115, omawiając prześladowania chrześcijan za cesarza Nerona podaje:


115 rok!!! to ma być dowód? chociaż żeby było ze 3 ludzi którzy by byli przy ukrzyżowaniu, i by je opisali, wtedy to były jakiś dowód, a jakim jest dowodem to o czym mówi Flawiusz? przecież go przy ukrzyżowaniu nie było, on opisuje legende którą mu opowiedzieli jacyś ludzie, a czy tak na serio było to tego Flawiusz nie dał rady sprawdzić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 08, 2019 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Robek napisał(a):
przecież go przy ukrzyżowaniu nie było, on opisuje legende którą mu opowiedzieli jacyś ludzie, a czy tak na serio było to tego Flawiusz nie dał rady sprawdzić.

Ci jacyś ludzie to pewnie chrześcijanie.


Wt paź 08, 2019 18:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL