Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem"



.
Cytuj:
Boże zbawienie dostępne są jest dla każdego człowieka, a to już od nas zależy czy skorzystamy czy nie...

Tylko pewne warunki muszą być spełnione:1. wiara w Boga 2. wiara w Boga objawionego w Jezusie.3. praktyczna realizacja tych reguł.
Co z tymi, którzy wierzą w Boga, ale nie mają potrzeby być zbawionym przez kogokolwiek. Np. brak poczucia grzechu. A nawet, jak to wszystko jest ; to wg jakich obiektywnych kryteriów oceni: zbawiony, czy potępiony? Kto ma to robić i z jakiego autorytetu.


Pt paź 11, 2019 0:06
Zobacz profil
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom napisał(a):
to wg jakich obiektywnych kryteriów oceni: zbawiony, czy potępiony?
Ale naszym zadaniem nie jest ocenianie, czy jesteśmy zbawienie, czy potępieni; tylko zabieganie o zbawienie. W nadziei, ale ze strachem. Święty Antoni Wielki patrząc na przechących ludzi mówił „wszyscy się zbawią, a ja będę potępiony”.
Cytuj:
Kto ma to robić i z jakiego autorytetu.
Chrystus. Z autorytetu boskiego.


Pt paź 11, 2019 6:47

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom napisał(a):
katon



Cytuj:
Przecież każdy z nas mógłby być tym grzesznikiem który miał pecha i trafił do piekła.

Tylko, to nie jest kwestia pecha, tylko wolnego i świadomego wyboru. Do piekła nikt nie dostaje się przez przypadek, zrządzeniem losu, predestynacją itp.
Wg KK
KKK 1033 Nie możemy być zjednoczeni z Bogiem, jeśli nie wybieramy w sposób dobrowolny Jego miłości. Nie możemy jednak kochać Boga, jeśli grzeszymy ciężko przeciw Niemu, przeciw naszemu bliźniemu lub przeciw nam samym: "Kto... nie miłuje, trwa w śmierci. Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego" (1 J 3, 14 c-15). Nasz Pan ostrzega nas, że zostaniemy od Niego oddzieleni, jeśli nie wyjdziemy naprzeciw ważnym potrzebom ubogich i maluczkich, którzy są Jego braćmi (Por. Mt 25, 31-46). Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem "piekło".
Rozumiesz problemy? To temat do większej dyskusji - jesteś na nią gotowy? Każde z tych zdań wymaga analizy.


Skoro nie przez przypadek to widocznie Bóg tak chciał skoro nie dał odpowiedniego czasu i warunków na nawrócenie.
Więc co z tym miłosierdziem?


Pt paź 11, 2019 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon


Cytuj:
Skoro nie przez przypadek to widocznie Bóg tak chciał skoro nie dał odpowiedniego czasu i warunków na nawrócenie.
Więc co z tym miłosierdziem?

Chrześcijanie wierzą, że Bóg chce zbawienia każdego człowieka i z każdym pragnie być w jedności w Niebie. Poza tym, bez zdefiniowania, czym jest dla Ciebie nawrócenie, trudno to wyjaśnić.


Pt paź 11, 2019 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
No to nawrócenie w tym sensie:
Prawdziwe nawrócenie jest nie tylko do Boga ale i do siebie samego i do ludzi. Jeśli coś z tego komuś brakuje to nawrócenie jest niepełne albo nieprawdziwe.


Pt paź 11, 2019 10:53
Zobacz profil
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Co z tym miłosierdziem - ano to, że skruchę, zal za grzechy dobrego łotra słyszeli obecni na Golgocie, a nikt z żywych nie usłyszy żali i skruchy ginącego nagle w ostatnich sekundach jego życia, czy odrzucenie Boga jak drugi łotr.
Więc bezsensowne dywagacje zbawiony, czy potępiony.


Ostatnio edytowano Pt paź 11, 2019 11:46 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt paź 11, 2019 11:40

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Jezus powiedział:
J 3:3-12: "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha. Odpowiedział Nikodem i rzekł do niego: Jakże to się stać może? Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jesteś nauczycielem w Izraelu, a tego nie wiesz? Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, co wiemy, to mówimy, i co widzieliśmy, o tym świadczymy, ale świadectwa naszego nie przyjmujecie. Jeśli nie wierzycie, gdy wam mówiłem o ziemskich sprawach, jakże uwierzycie, gdy wam będę mówił o niebieskich?"

Jeśli ktoś miłuje Boga będzie również miłował swojego bliźniego....


Pt paź 11, 2019 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon napisał(a):
No to nawrócenie w tym sensie:
Prawdziwe nawrócenie jest nie tylko do Boga ale i do siebie samego i do ludzi. Jeśli coś z tego komuś brakuje to nawrócenie jest niepełne albo nieprawdziwe.

To drążymy: co to jest nawrócenie do Boga, innych ludzi i siebie?


Pt paź 11, 2019 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
A nie chcesz zacząć tego drążenia? Przecież na pewno masz dobre doświadczenie w nawracaniu się.


Pt paź 11, 2019 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon napisał(a):
A nie chcesz zacząć tego drążenia? Przecież na pewno masz dobre doświadczenie w nawracaniu się.

Uciekasz od odpowiedzi - szkoda. Myślałem, że chcesz podyskutować. To, czy i jakie mam, to mam doswiadczenie w nawracaniu się to już moja sprawa. Staram się tylko zrozumiec innych, gdy piszą o nawracaniu.


Pt paź 11, 2019 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom
Cytuj:
Kto ma to robić i z jakiego autorytetu.

Zefciu
Cytuj:
Chrystus. Z autorytetu boskiego.

Tylko Chrystus nie dziala w sposób widzialny, bezpośredni. Oceniają omylni ludzie, powołując się na Jego autorytet np. Biblię, Tradycje. Którym i dlaczego mam wierzyć?


Pt paź 11, 2019 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom napisał(a):
katon napisał(a):
A nie chcesz zacząć tego drążenia? Przecież na pewno masz dobre doświadczenie w nawracaniu się.

Uciekasz od odpowiedzi - szkoda. Myślałem, że chcesz podyskutować. To, czy i jakie mam, to mam doswiadczenie w nawracaniu się to już moja sprawa. Staram się tylko zrozumiec innych, gdy piszą o nawracaniu.

To czym jest według Ciebie nawrócenie do siebie samego i do ludzi? A kto tu nawraca? Kto tu komu mówi że musi się nawrócić?


Pt paź 11, 2019 12:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon napisał(a):

To czym jest według Ciebie nawrócenie do siebie samego i do ludzi?

Proponuję spytać autora tych słów.


Pt paź 11, 2019 23:09
Zobacz profil
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom napisał(a):
Tylko Chrystus nie dziala w sposób widzialny, bezpośredni.
No jak to nie? Chyba po to właśnie przyjął ludzką naturę, aby dzialać w sposób widzialny.
Cytuj:
Oceniają omylni ludzie
No to niech sobie oceniają. Co Cię obchodzą ludzkie oceny?


So paź 12, 2019 5:31

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
proteom napisał(a):
katon napisał(a):

To czym jest według Ciebie nawrócenie do siebie samego i do ludzi?

Proponuję spytać autora tych słów.

Autor wszystko wyjaśnił.


So paź 12, 2019 8:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL