Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Swołocz napisał(a):
Zwłaszcza do tego cytatu:
"Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych co tu stoją nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy" (Mk 9,1)

Odnośnik przy tym wersecie do Ewangelii Mateusza (16,28) - Chodzi tu o duchowe przyjście Jezusa i rozwój Jego królestwa - Kościoła, który się zacznie z upadkiem Jerozolimy w 70r.

:? Strasznie naciągane. Nigdzie Jezus nie nauczał o duchowym KB. Słowo: ujrzeć jest jednoznaczne.


Pn paź 21, 2019 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
"Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych co tu stoją nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy" (Mk 9,1)
Alus napisał(a):
Odnośnik przy tym wersecie do Ewangelii Mateusza (16,28) - Chodzi tu o duchowe przyjście Jezusa i rozwój Jego królestwa - Kościoła, który się zacznie z upadkiem Jerozolimy w 70r.

No, niestety, ale to tylko zgrabna interpretacja. Gdyż duchowe przyjście Jezusa nie następowało w mocy. Ma być królestwo przychodzące w mocy - a to sugeruje coś spektakularnego, a nie jakieś tam duchowe przyjścia.


Pn paź 21, 2019 10:57
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Przyszlo w mocy Ducha sw po Piecdziesiatnicy. Nie wiem co wy chcecie konkretnie ujrzec? Nowa Jerozolime?


Pn paź 21, 2019 11:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Kael napisał(a):
Przyszlo w mocy Ducha sw po Piecdziesiatnicy. Nie wiem co wy chcecie konkretnie ujrzec? Nowa Jerozolime?

To , zależy, jakie masz oczekiwania wobec KB. Czy w KB powinno być:zło, choroby, śmierć itd i to są weryfikowalne empirycznie kryteria. Wiemy, że w tym świecie i w każdej ludzkiej wspólnocie, również chrześciajńskiej - zło, choroby, smierć wystepuja. Jeśli nie ma jasnej, precyzyjnej definicji KB to robi się to misz-masz. KB jest to, co ja uważam, za KB, czyli czysty subiektywizm.


Pn paź 21, 2019 13:28
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Kael napisał(a):
Przyszlo w mocy Ducha sw po Piecdziesiatnicy. Nie wiem co wy chcecie konkretnie ujrzec? Nowa Jerozolime?

To , zależy, jakie masz oczekiwania wobec KB. Czy w KB powinno być:zło, choroby, śmierć itd i to są weryfikowalne empirycznie kryteria. Wiemy, że w tym świecie i w każdej ludzkiej wspólnocie, również chrześciajńskiej - zło, choroby, smierć wystepuja. Jeśli nie ma jasnej, precyzyjnej definicji KB to robi się to misz-masz. KB jest to, co ja uważam, za KB, czyli czysty subiektywizm.

Królestwo moje nie jest z tego świata, w świecie materialnym, nieprzemienionym obok królestwa Bożego w ludziach, którzy o nie zabiegają istnieje zło, choroby, śmierć.
Nowe niebo i nowa ziemia, zupełny brak zła, chorób, nieszczęść, śmierci, nastąpić ma po paruzji.


Pn paź 21, 2019 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus
Cytuj:
Królestwo moje nie jest z tego świata,

Jak to rozumiesz?
Cytuj:
w świecie materialnym, nieprzemienionym obok królestwa Bożego w ludziach,

Co to za byt?
Cytuj:
Nowe niebo i nowa ziemia, zupełny brak zła, chorób, nieszczęść, śmierci, nastąpić ma po paruzji.

Nowe niebo i nowa Ziemia to KB? Bo jeśli tak, to KB w tym doczesnym świecie nie ma, bo jest zło, śmierć itd.


Pn paź 21, 2019 13:50
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Alus
Cytuj:
Królestwo moje nie jest z tego świata,

Jak to rozumiesz?

Prosto - na ziemi nie ma królestwa Jezusa w sensie materialnym, istnieje królestwo duchowe.


Cytuj:
Co to za byt?

Wiara, miłość, ufność Bogu.

Cytuj:
Nowe niebo i nowa Ziemia to KB? Bo jeśli tak, to KB w tym doczesnym świecie nie ma, bo jest zło, śmierć itd.

Oskar Wilde napisał - każdy z nas nosi w sobie i niebo i piekło - i to do nas ludzi należy co wybieramy i czemu służymy.
Wybierzemy niebo, wybraliśmy królestwo Boże.
Kto wybiera piekło nigdy nie osiągnie królestwa Bożego, bo nie Bóg jest przewodnikiem, ale pycha, egoizm, zazdrość, nienawiść.


Pn paź 21, 2019 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Swołocz napisał(a):
Zwłaszcza do tego cytatu:
"Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych co tu stoją nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy" (Mk 9,1)

Odnośnik przy tym wersecie do Ewangelii Mateusza (16,28) - Chodzi tu o duchowe przyjście Jezusa i rozwój Jego królestwa - Kościoła, który się zacznie z upadkiem Jerozolimy w 70r.


To po 70 roku, Królestwo Boże przyszło w mocy, i ci ludzie przed śmiercią je widzieli? jak ono wyglądało?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 21, 2019 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus

Cytuj:
Prosto - na ziemi nie ma królestwa Jezusa w sensie materialnym,

Czyli w doczesnym świecie nie jest KB przedmiotem doświadczenia zmyslowego
Cytuj:
istnieje królestwo duchowe.

? Czyli są 2 królestwa: duchowe i Boże?



Cytuj:
Wiara, miłość, ufność Bogu.
Na podstawie czego tak twierdzisz? gdzie Jezus robi takie utożsamienie? Jaka/czyja to ma być wiara/miłość ufność Bogu? Czy wszystkie warunki muszą być spełnione, czy tylko jeden - który? Kto o tym decyduje i w jaki sposób?


Cytuj:
Wybierzemy niebo, wybraliśmy królestwo Boże.
Kto wybiera piekło nigdy nie osiągnie królestwa Bożego, bo nie Bóg jest przewodnikiem, ale pycha, egoizm, zazdrość, nienawiść.

W realnym życiu ludzie grzeszą. Czy zamyka im to dostep do Nieba? Czy Niebo=KB? Czy ateista wybierający miłość wybiera KB?


Pn paź 21, 2019 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Chociażby z Łk 17:20-21 oraz J 3:3 wynika, że Królestwo Boże nie jest czymś, czego może doświadczyć człowiek zmysłowy, lecz czymś co może "ujrzeć" tylko zrodzony z Ducha.
Jeśli teraz na Mt 16:27-28 spojrzymy przez pryzmat stwierdzenia Jezusa, że jego słowa są Duchem i życiem, to unikniemy niewłaściwych wniosków wynikających z literalnego podejścia.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn paź 21, 2019 21:04
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Cytuj:
Czyli są dwa królestwa: duchowe i Boże?

i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia - dusza zatem to Boże tchnienie życia. Dusza to intersfejs osobowości Boga w człowieku.




Cytuj:
Na podstawie czego tak twierdzisz? gdzie Jezus robi takie utożsamienie? Jaka/czyja to ma być wiara/miłość ufność Bogu? Czy wszystkie warunki muszą być spełnione, czy tylko jeden - który? Kto o tym decyduje i w jaki sposób?

Słowa Jezusa precyzują.

Cytuj:
W realnym życiu ludzie grzeszą. Czy zamyka im to dostep do Nieba? Czy Niebo=KB? Czy ateista wybierający miłość wybiera KB?

Przeczytaj Hymn o miłości - Tak więc trwają: wiara, nadzieja i miłość, te trzy - z nich zaś największa jest miłość.


Wt paź 22, 2019 6:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom
Cytuj:
Czyli są dwa królestwa: duchowe i Boże?

Alus
Cytuj:
i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia - dusza zatem to Boże tchnienie życia. Dusza to intersfejs osobowości Boga w człowieku.

Masz dziwną manierę nie odpowiadania na pytania.



proteom
Cytuj:
Na podstawie czego tak twierdzisz? gdzie Jezus robi takie utożsamienie? Jaka/czyja to ma być wiara/miłość ufność Bogu? Czy wszystkie warunki muszą być spełnione, czy tylko jeden - który? Kto o tym decyduje i w jaki sposób?

Alus
Cytuj:
Słowa Jezusa precyzują.

A coś konkretnego? Znowu nie odpowiadasz na pytanie - widzisz to?
proteom
Cytuj:
W realnym życiu ludzie grzeszą. Czy zamyka im to dostep do Nieba? Czy Niebo=KB? Czy ateista wybierający miłość wybiera KB?

Alus
Cytuj:
Przeczytaj Hymn o miłości - Tak więc trwają: wiara, nadzieja i miłość, te trzy - z nich zaś największa jest miłość.

Gdzie masz w tym Hymnie odpowiedz na moje pytania?


Wt paź 22, 2019 7:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Wybawiony napisał(a):
Chociażby z Łk 17:20-21 oraz J 3:3 wynika, że
Jeśli teraz na Mt 16:27-28 spojrzymy przez pryzmat stwierdzenia Jezusa, że jego słowa są Duchem i życiem, to unikniemy niewłaściwych wniosków wynikających z literalnego podejścia.

Kolejna osoba lubująca sie w skakaniu po wersetach. To niepoważne. W ten sposób każdą doktrynę można dowieść.
Łk, 17, 20-21
20 Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; 21 i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest».
J 3,3
3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie*, nie może ujrzeć królestwa Bożego»
Cytuj:
Królestwo Boże nie jest czymś, czego może doświadczyć człowiek zmysłowy, lecz czymś co może "ujrzeć" tylko zrodzony z Ducha.

Gdzie jest mowa o narodzeniu z Ducha - co to znaczy? Pan Jezus coś obiecał swoim uczniom
Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych co tu stoją nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy" (Mk 9,1) Analogicznych fragmentów jest więcej. To nie jest żadne duchowe KB, ale coś zmysłowego. Mam wrazenie, że niektórzy chcą na siłę zaprzeczyć zmysłowośći KB.


Wt paź 22, 2019 7:57
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Cytuj:
i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia - dusza zatem to Boże tchnienie życia. Dusza to intersfejs osobowości Boga w człowieku.

Cytuj:
Masz dziwną manierę nie odpowiadania na pytania.

A co jeszcze chciałbyś usłyszeć - gdzie materialnie w człowieku sytuuje się dusza?



Cytuj:
A coś konkretnego? Znowu nie odpowiadasz na pytanie - widzisz to?

Wielokrotnie miałeś wskazywane, ale Twoje przywiązanie do wizji królestwa Bożego w formie materialnej, nie pozwali Ci uznać innej optyki.

Cytuj:
Gdzie masz w tym Hymnie odpowiedz na moje pytania?

Oczywiście, że masz i mówi to Jezus - z miłości każdy będzie sądzony - konkretnie Mateusz (25,31-46).


Wt paź 22, 2019 9:02

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Proteom- są pytania na które gdy ktoś poda odpowiedź, bardzo trudno to pojąć, ale gdy sam poszukasz odpowiedzi odrzucając swoje założenia wszystko stanie się jasne i oczywiste. Po prostu aby zrozumieć pewne kwestie potrzebne jest odpowiednie doświadczenie. Niestety blokowane przez niektóre założenia...

Np. Ludzie szukają często sensu życia, odpowiedź ujęta w słowa z zasady jest nie do załapania, bo brzmi: sensem życia jest życie/przeżywanie.
Tak samo z 'lokalizacją' KB- Królestwo Boże jest w Was/ pomiędzy Wami. I nie chodzi o nasze fizyczne ciała, ale o Nas, dlatego pytanie: kim jestem a co jedynie mam/czego doświadczam jest tak istotne... Królestwo Boże jest królowaniem Miłości i zacząć trzeba od samego siebie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt paź 22, 2019 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL