Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
Że tak jak wola Boga spełnia się w niebie - to naturalne, niebo to Jego teren, tak samo prosimy, aby jego wola spełniała się na ziemi (gdzie niestety nie zawsze to się dzieje).


A to co ja chce nie ma znaczenia? wszystko ma się dziać, według woli Boga?

proteom napisał(a):
Na podstawie czego tak twierdzisz?


Jezus mówił że dopiero ma przyjść Królestwo Boże, więc jak to mówił, to wtedy tego królestwa jeszcze nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 31, 2019 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
Że tak jak wola Boga spełnia się w niebie - to naturalne, niebo to Jego teren, tak samo prosimy, aby jego wola spełniała się na ziemi (gdzie niestety nie zawsze to się dzieje).
Robek napisał(a):
A to co ja chce nie ma znaczenia? wszystko ma się dziać, według woli Boga?

To co Ty chcesz ma znaczenie. Te słowa modlitwy rozumiem w ten sposób, że Bóg zawsze chce Twojego szczęścia (to jest Jego wola), więc jak będzie Jego wola na ziemi, to będzie uwzględnione Twoje szczęście.


Cz paź 31, 2019 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
To co Ty chcesz ma znaczenie. Te słowa modlitwy rozumiem w ten sposób, że Bóg zawsze chce Twojego szczęścia (to jest Jego wola), więc jak będzie Jego wola na ziemi, to będzie uwzględnione Twoje szczęście.


A jak z charakteru lubie być nieszczęśliwy, to wtedy to też będzie uwzględnione?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 31, 2019 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):

Jezus mówił że dopiero ma przyjść Królestwo Boże, więc jak to mówił, to wtedy tego królestwa jeszcze nie było.

Pan Jezus też nauczał: Oto bowiem królestwo Boże pośród was( w was) jest (Łk 17,20–21). Polecam nauczanie KKK http://www.teologia.pl/m_k/kkk1k11.htm
Cytuj:
A jak z charakteru lubie być nieszczęśliwy, to wtedy to też będzie uwzględnione?

W to nie uwierzę. Chyba, że jesteś chory psychicznie. Zresztą, gdybyś poznał, czym jest prawdziwe szczęście=Bóg, to byś nigdy nie chciał z Niego zrezygnować. Dlaczego? Bo dopiero w Bogu poprzez Jezusa może być w pełni spełniony: jako ukochany syn Boży.


Pt lis 01, 2019 0:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
To co Ty chcesz ma znaczenie. Te słowa modlitwy rozumiem w ten sposób, że Bóg zawsze chce Twojego szczęścia (to jest Jego wola), więc jak będzie Jego wola na ziemi, to będzie uwzględnione Twoje szczęście.
Robek napisał(a):
A jak z charakteru lubie być nieszczęśliwy, to wtedy to też będzie uwzględnione?

Myślę, że tak.


Pt lis 01, 2019 8:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Pan Jezus też nauczał: Oto bowiem królestwo Boże pośród was( w was) jest (Łk 17,20–21). Polecam nauczanie KKK http://www.teologia.pl/m_k/kkk1k11.htm


Teraz to już zamotałeś do reszty, bo przecież przez te 8 stron, przy pomocy cytatów z Biblii, udało się ustalić, że Królestwo Boże jest "w nas" a więc to stan umysłu, i właśnie przyjście tego stanu umysłu zapowiadał Jezus, a ty tu mówisz o tym że wtedy już Królestwo Boże było, więc skoro już było, to o czym Jezus mówił? przyjście czego zapowiadał?

proteom napisał(a):
W to nie uwierzę. Chyba, że jesteś chory psychicznie. Zresztą, gdybyś poznał, czym jest prawdziwe szczęście=Bóg, to byś nigdy nie chciał z Niego zrezygnować. Dlaczego?


Każdy nieszczęśliwy człowiek jest chory psychicznie?

proteom napisał(a):
Bo dopiero w Bogu poprzez Jezusa może być w pełni spełniony: jako ukochany syn Boży.


A jak ktoś nie ma ochoty w pełni się spełniać, to co wtedy?

Swołocz napisał(a):
Myślę, że tak.


To w Niebie będą się znajdować ludzie, z wyboru nieszczęśliwi, i to przez wieczność?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lis 01, 2019 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek
Cytuj:
Teraz to już zamotałeś do reszty, bo przecież przez te 8 stron, przy pomocy cytatów z Biblii, udało się ustalić, że Królestwo Boże jest "w nas" a więc to stan umysłu, i właśnie przyjście tego stanu umysłu zapowiadał Jezus, a ty tu mówisz o tym że wtedy już Królestwo Boże było, więc skoro już było, to o czym Jezus mówił? przyjście czego zapowiadał?
Skąd wiesz, że KB to stan umysłu? KB=Królestwo Ojca - już istnieje: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzcie w Boga?
I we Mnie wierzcie. W domu Ojca Mojego jest mieszkań wiele... Gdy odejdę
i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem
” (J 14,1-3).
Cytuj:
Każdy nieszczęśliwy człowiek jest chory psychicznie?
Gdzie tak twierdzę?
Cytuj:
A jak ktoś nie ma ochoty w pełni się spełniać, to co wtedy?
Jak poznasz Boga, to zechcesz się w Nim spełniać, jako wolna i świadoma istota stworzona do Miłości i Prawdy. tu nie chodzi o samorealizację np. robienie to, na co ma się ochotę. Być wolnym do trwać w Miłości i Prawdzie, czyli Bogu.


Pt lis 01, 2019 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Skąd wiesz, że KB to stan umysłu? KB=Królestwo Ojca - już istnieje: Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzcie w Boga?
I we Mnie wierzcie. W domu Ojca Mojego jest mieszkań wiele... Gdy odejdę
i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem
” (J 14,1-3).


Skoro mówisz że Królestwo Boże już istnieje, i jest to coś materialnego

Cytuj:
W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.
A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.


Jezus nie przyszedł, więc to pokolenie jeszcze nie przeminęło? oni cały czas żyją po dzisiejszy dzień?

proteom napisał(a):
Jak poznasz Boga, to zechcesz się w Nim spełniać, jako wolna i świadoma istota stworzona do Miłości i Prawdy. tu nie chodzi o samorealizację np. robienie to, na co ma się ochotę. Być wolnym do trwać w Miłości i Prawdzie, czyli Bogu.


Wolność to jest stan kiedy jest sie wolnym, a stanie w miłości i prawdzie to już jest przymus.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 02, 2019 7:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):
Wolność to jest stan kiedy jest sie wolnym, a stanie w miłości i prawdzie to już jest przymus.

Najwyraźniej nigdy tego stanu nie doświadczyłeś, skoro piszesz takie rzeczy

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lis 02, 2019 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek- jak definujesz Wolność?
Czy gdy akceptuję Prawdę i wybieram Miłość to otrzymuję Wolność czy przymus?
Czy gdy kogoś potrzebuję, bo go kocham tracę Wolność?
Czy gdy twierdzę, że kogoś kocham, bo go potrzebuję to mam Wolność?
A gdy boję się Miłości i jej unikam to mam Wolność?
Kiedy mam więcej wolności- gdy akceptuję rzeczywistość i jej prawa, których nie da się złamać i korzystam z nich dla swojego dobra, bez krzywdzenia innych, bo wiem, że te prawa sprawiają, że krzywdzenie się nie opłaca? Czy gdy nie akceptuję tych praw, nawet nie chcę uznać ich istnienia i ich poznać i ciągle sabotuję realizację własnych pragnień bo walczę z czymś z czym wygrać się nie da a co zaakceptowane i mądrze użyte będzie moim sojusznikiem.
Prawa duchowe są analogiczne do praw fizycznych- nie da się ich złamać, a walka z nimi i brak akceptacji ich działania to zwykła głupota, bo robi się sobie krzywdę. Złamać prawa grawitacji się nie da, ale uwzględnienie go i innych praw fizyki pozwala na budowę samotów...
Tak samo jest z prawami duchowymi, które macie zawarte w nauczaniu Jezusa, w Biblii, we własnym 'sercu' -wystarczy zacząć je uwzględniać a kwestia Królestwa Boga sama się rozjaśni...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 02, 2019 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Wybawiony napisał(a):
Robek napisał(a):
Wolność to jest stan kiedy jest sie wolnym, a stanie w miłości i prawdzie to już jest przymus.

Najwyraźniej nigdy tego stanu nie doświadczyłeś, skoro piszesz takie rzeczy


Bo wolność to obowiązki to jest kula u nogi? tak to sobie rozumiesz?

IrciaLilith napisał(a):
Robek- jak definujesz Wolność?


To jest możliwość robienia co się chcę.

IrciaLilith napisał(a):
Czy gdy akceptuję Prawdę i wybieram Miłość to otrzymuję Wolność czy przymus?


Jeżeli sama to wybrałaś, to wtedy jest wolność.

IrciaLilith napisał(a):
Czy gdy kogoś potrzebuję, bo go kocham tracę Wolność?


Nikt cie nie zmusił do tej potrzeby, więc jest to wolność.

IrciaLilith napisał(a):
Czy gdy twierdzę, że kogoś kocham, bo go potrzebuję to mam Wolność?


W sensie potrzebujesz kogoś, i z tego powodu go kochasz? to wtedy mamy wolność, w końcu nikt cie do potrzebowania tej osoby, nie zmusił.

IrciaLilith napisał(a):
A gdy boję się Miłości i jej unikam to mam Wolność?


Wolność polega na tym, że możesz unikać kogo tylko chcesz.

IrciaLilith napisał(a):
Kiedy mam więcej wolności- gdy akceptuję rzeczywistość i jej prawa, których nie da się złamać i korzystam z nich dla swojego dobra, bez krzywdzenia innych, bo wiem, że te prawa sprawiają, że krzywdzenie się nie opłaca? Czy gdy nie akceptuję tych praw, nawet nie chcę uznać ich istnienia i ich poznać i ciągle sabotuję realizację własnych pragnień bo walczę z czymś z czym wygrać się nie da a co zaakceptowane i mądrze użyte będzie moim sojusznikiem.


Więcej wolości masz gdy nie akceptujesz tych praw, bo niby sabotujesz realizacje pragnień, no ale właśnie na tym polega wolność, że możesz coś takiego zrobić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 02, 2019 16:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):
To jest możliwość robienia co się chcę.

Czyli możesz bezkarnie kraść, zabijać, ubliżać, bo jesteś wolny? To jest samowola. Człowiek wolny respektuje wolność innego człowieka, a jeśli robi co chce, nastaje na wolność drugiej osoby.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 02, 2019 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Małgosiaa napisał(a):
Robek napisał(a):
To jest możliwość robienia co się chcę.

Czyli możesz bezkarnie kraść, zabijać, ubliżać, bo jesteś wolny? To jest samowola. Człowiek wolny respektuje wolność innego człowieka, a jeśli robi co chce, nastaje na wolność drugiej osoby.


Respektując wolność innego człowieka, samemu się tej wolności pozbawiam, bo wcześniej mogłem kraść i zabijać, a teraz już nie mogę.
I skąd pomysł, że jeśli zabronimy sobie pewnych rzeczy(kradzieże, morderstwa) staniemy się wolni? przecież to nie ma żadnego sensu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 02, 2019 20:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
No to wyobraź, że ten drugi człowiek też jest wolny i o wolności myśli tak samo jak Ty. Jak widzisz swoją wolność wobec tej wolności drugiego pojmowanej w ten sam sposób, w jaki Ty pojmujesz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 02, 2019 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Małgosiaa napisał(a):
No to wyobraź, że ten drugi człowiek też jest wolny i o wolności myśli tak samo jak Ty. Jak widzisz swoją wolność wobec tej wolności drugiego pojmowanej w ten sam sposób, w jaki Ty pojmujesz?



On ma prawo mnie zaatakować, tak samo jak ja, mam prawo jego zaatakować, tutaj wszyscy jesteśmy równi, każdy posiada wolność, z której korzysta.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 02, 2019 22:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL