Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Każdy człowiek może podjąć decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu tej doskonałej miłości Boga a to powoduje określone konsekwencje.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So paź 26, 2019 7:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Całe nauczanie Jezusa było o królestwie Bożym. Wskazuje na to Marek 1,15: "Czas się wypełnił i przybliżyło się królestwo Boże. Zmieniajcie myślenie i wierzcie w dobrą nowinę!" Co jest dobrą nowiną? Zbliżające się królestwo Boże. Czyli oczekujemy na królestwo Boże, bo ono się przybliżyło, czyli ma niedługo przyjść. I dlatego właśnie mamy zmienić myślenie (nawrócić się), aby do niego wejść, gdy nadejdzie.

Że u Jezusa tak rozumiane królestwo Boże było w centrum jego myśli i nauczania, świadczy prośba z modlitwy "Ojcze Nasz": "Przyjdź królestwo Twoje". To jedna z pierwszych próśb tej modlitwy.


So paź 26, 2019 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Tak Swołocz- kluczem jest 'zmieniajcie myślenie'... Daj szansę opcji, że Królestwo Boże jest nie z tego świata i że jest w nas, czyli także w Tobie... i przeczytaj modlitwę Ojcze nasz interlinearnie i dobrze przemyśl.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So paź 26, 2019 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
IrciaLilith napisał(a):
i przeczytaj modlitwę Ojcze nasz interlinearnie i dobrze przemyśl.
Przeczytałem i nic nie zauważyłem.


So paź 26, 2019 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Ok, jak rozumiesz słowa - zmieniajcie myślenie?

Oraz gdzie i kiedy ma przyjść KB o którym mowa w Ojcze nasz?

Nie zauważyłeś ciekawych różnic w tłumaczeniach?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So paź 26, 2019 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Królestwo Boże - to idea. Czym jest królestwo - to zbiór osób, które podlegają pod jednego króla. Królestwo Boże to zbiór osób, które chcą naśladować Chrystusa. Wejść do niego - to znaczy podzielać idee, które głosił Chrystus. Królestwo Boże jest w nas - bo w nas rodzą się idee.


So paź 26, 2019 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
IrciaLilith napisał(a):
Ok, jak rozumiesz słowa - zmieniajcie myślenie?

Oraz gdzie i kiedy ma przyjść KB o którym mowa w Ojcze nasz?

Nie zauważyłeś ciekawych różnic w tłumaczeniach?


https://synopsa.pl/modlitwa-ojcze-zosta ... lumaczona/


N paź 27, 2019 0:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
IrciaLilith napisał(a):
Ok, jak rozumiesz słowa - zmieniajcie myślenie?

Można to rozumieć dosłownie - jako przemianę swojej świadomości, inne patrzenie na świat i rzeczy. To by bardziej pasowało do Twojego podejścia. Ale można też na to patrzeć ze świadomością, że "zmieniać myślenie" to grecki odpowiednik religijnego "nawracać się". Takie też tłumaczenie przyjęto w głównych tekstach Biblii.
Cytuj:
Oraz gdzie i kiedy ma przyjść KB o którym mowa w Ojcze nasz?

To zależy od optyki patrzenia na ewangelię Jezusa. Jeśli patrzymy apokaliptycznie, to KB miało przyjść niedługo, w wyniku interwencji Boga, tutaj na ziemię. Jeśli zaś patrzeć duchowo, to królestwo ma przyjść niejako do ludzkich serc, choć to trochę dziwna konstrukcja. Zwykle mówimy "przyjdź królestwo", gdy rozumiemy to dosłownie, że ono naprawdę przychodzi z zewnątrz. Inaczej byłoby w modlitwie: "niech Twoje królestwo narodzi się w naszych sercach".
Cytuj:
Nie zauważyłeś ciekawych różnic w tłumaczeniach?

Zauważyłem, ale nie dotyczą one królestwa.


N paź 27, 2019 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Ok, na czym polega nawrócenie? Co się przez to zmienia?

Jak rozumiesz tekst: jako w niebie tak i na ziemi? Czym jest niebo?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N paź 27, 2019 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
IrciaLilith napisał(a):
Ok, na czym polega nawrócenie? Co się przez to zmienia?

Nawrócenie, to - jak pamiętam definicję podaną w przypisie w Biblii - całkowita zmiana kierunku życia, polegająca na całkowitym zwróceniu się ku Bogu w swoim życiu, zarówno w wymiarze duchowym, jak i etycznym. Co się zmienia? No takie napięcie powstaje - muszę być czysty przed Bogiem, nie mogę w żadnej chwili popełnić żadnego grzechu.
Ale też może być nawrócenie bardziej luźne - po prostu człowiek wszystko odnosi do Boga, do jego woli, często o Nim myśli i często się modli.
Cytuj:
Jak rozumiesz tekst: jako w niebie tak i na ziemi? Czym jest niebo?

Że tak jak wola Boga spełnia się w niebie - to naturalne, niebo to Jego teren, tak samo prosimy, aby jego wola spełniała się na ziemi (gdzie niestety nie zawsze to się dzieje).
Niebo to siedziba Boga, aniołów i ludzi, którzy po śmierci poszli do nieba.


N paź 27, 2019 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
To zależy od optyki patrzenia na ewangelię Jezusa. Jeśli patrzymy apokaliptycznie, to KB miało przyjść niedługo, w wyniku interwencji Boga, tutaj na ziemię. Jeśli zaś patrzeć duchowo, to królestwo ma przyjść niejako do ludzkich serc, choć to trochę dziwna konstrukcja. Zwykle mówimy "przyjdź królestwo", gdy rozumiemy to dosłownie, że ono naprawdę przychodzi z zewnątrz. Inaczej byłoby w modlitwie: "niech Twoje królestwo narodzi się w naszych sercach".


Powiedzmy że faktycznie Królestwo Boże, to jedynie konstrukcja duchowa, która miała pojawić się w ludzkich umysłach, i wtedy Jezus przepowiadał że, nie przeminie to pokolenie a Królestwo Boże się tutaj pojawi, no ale czy wcześniej za życia Jezusa, nie było nikogo kto byłby w stanie Królestwa Bożego? trochę to dziwne.

IrciaLilith napisał(a):
Ok, na czym polega nawrócenie? Co się przez to zmienia?


Nawrócenie to taki wyraz który ma zmobilizować, do dalszego działania, tutaj nie ma jakiejś konkretnej definicji, w końcu zamordowałeś kilkanaście osób, tak nie można nawróć się, nie byłeś w Niedziele w kościele nawróć się, żyjesz w konkubinacie, nawróć się.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N paź 27, 2019 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Myślę, że Królestwo Boże tworzą wszyscy, którzy żyli sprawiedliwie, niezależnie od tego kiedy się urodzili.
Żydzi wierzyli, że nadejdzie Mesjasz, który stworzy na ziemi Królestwo Niebieskie w sensie dosłownym - zbuduje nam tu Raj czy coś.
Tymczasem Jezus pokazał nam drogę - On jest bramą, ale to my sami musimy zdecydować, czy przez nią przejdziemy.


N paź 27, 2019 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Dżery napisał(a):
Myślę, że Królestwo Boże tworzą wszyscy, którzy żyli sprawiedliwie, niezależnie od tego kiedy się urodzili.
Żydzi wierzyli, że nadejdzie Mesjasz, który stworzy na ziemi Królestwo Niebieskie w sensie dosłownym - zbuduje nam tu Raj czy coś.
Tymczasem Jezus pokazał nam drogę - On jest bramą, ale to my sami musimy zdecydować, czy przez nią przejdziemy.


To za życia Jezusa nie było nawet jednego sprawiedliwego człowieka? w matce boskiej nie było Królestwa Bożego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 28, 2019 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Robek napisał(a):


To za życia Jezusa nie było nawet jednego sprawiedliwego człowieka? w matce boskiej nie było Królestwa Bożego?
Na podstawie czego tak twierdzisz?


Cz paź 31, 2019 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Ja chciałbym jeszcze o królestwie Bożym. Pamiętacie, jak pisałem, że decydujący jest fragment z Marka, 1,15. Otóż ja widziałem w tym fragmencie potwierdzenie apokaliptycznej wizji królestwa Bożego. Skoro bowiem Jezus mówi w nim, że "przybliżyło się" królestwo, to znaczy, że jest ono w stanie nadchodzenia: przybliża się, przybliża się, aż w końcu nadejdzie.

A jeżeli rozumieć te słowa Jezusa nie apokaliptycznie, ale duchowo - to jak pogodzić słowo "przybliżyło się" z rozumieniem duchowym? Czyżby dopiero w czasach Jezusa przybliżyło się królestwo w taki sposób, że można do niego duchowo wejść? Wcześniej ludzie nie mieli takiej możliwości? Dopiero od nadejścia Jezusa nastąpiła bliskość królestwa?


Cz paź 31, 2019 17:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL