Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Alus

Cytuj:
Jezus Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał.
Masz prawo do takiej kreatywnej egzegezy nauki Pana Jezusa w kwestii K.B. Czy ktoś poza Tobą tak ją interpretuje np. jakichś biblista katolicki? Nauczanie KKK raczej twojej interpretacji nie potwierdza, bo może dlatego, że samo jest niejasne https://www.teologia.pl/m_k/kkk1k11.htm


Nagle powołujesz się na nauczanie KK? kiedy jest ci to wygodne?


Pt gru 11, 2020 9:18

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Jesteś królem, jesteś królem śpiewają katolicy, członkowie Królestwa Bożego.
Jezus Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał.

Alus, śpiewać każdy może, ale nie jest to argument mówiący o umiejscowieniu Królestwa Bożego.
Również, nie jest argumentem, że Jezus, jak piszesz „Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał ”. Dokonywać, nie znaczy dokonać.


Pt gru 11, 2020 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus


Na taką "kreatywną" egzegezę mogę podać fuul linków, ale ograniczę się do jednego
https://pl.aleteia.org/2016/12/05/franc ... o-czescia/

Chodzi o to samo radosne głoszenie: nadchodzi królestwo Boże, jest wręcz bliskie, jest pośród nas! To niejasne zdanie Papieża Franciszka. Nadchodzi K.B., czy już jest pośród ludzI? Co to znaczy? Jakich ludzi?


Pt gru 11, 2020 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Jesteś królem, jesteś królem śpiewają katolicy, członkowie Królestwa Bożego.
Jezus Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał.

Alus, śpiewać każdy może, ale nie jest to argument mówiący o umiejscowieniu Królestwa Bożego.
Również, nie jest argumentem, że Jezus, jak piszesz „Królestwo Boże umiejscawiał jako rząd dusz, a nie ciał ”. Dokonywać, nie znaczy dokonać.

Ale dobrą nowiną, jaką przynosi nam Jezus, a którą Jan antycypuje – jest ta, że królestwa Bożego nie musimy oczekiwać w przyszłości: przybliżyło się, w pewien sposób jest już obecne i już od teraz możemy doświadczać mocy duchowej.

„Królestwo Boże jest pośród was” – powie Jezus. Bóg przychodzi, aby ustanowić swoje panowanie w naszej historii, w naszym codziennym życiu. A tam, gdzie jest ono przyjęte z wiarą i pokorą, rodzi się miłość, radość i pokój. Warunkiem, by stać się częścią tego królestwa, jest dokonanie zmiany w naszym życiu, to znaczy nawrócenie się.

Nawrócić się każdego dnia, codziennie nieco naprzód. Trzeba opuścić drogi wygodne, ale mylące, bożków tego świata: sukcesu za wszelką cenę, władzy kosztem najsłabszych, pragnienia bogactwa, przyjemności za wszelką cenę. Trzeba natomiast otwierać drogę dla Pana, który przychodzi: On nie odbiera naszej wolności, ale daje nam prawdziwe szczęście.
https://pl.aleteia.org/2016/12/05/franc ... o-czescia/
Rozumiesz cos z tego?


Pt gru 11, 2020 19:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
@proteom
Jak to jest: tu viewtopic.php?p=1068791#p1068791 nie umiesz prawidłowo zacytować, a w kojenym poście już cytujesz poprawnie? Kolejny post taki jak ten zalinkowany przeze mnie, będzie usunięty do kosza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 11, 2020 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Małgosiaa napisał(a):
@proteom
Jak to jest: tu viewtopic.php?p=1068791#p1068791 nie umiesz prawidłowo zacytować, a w kojenym poście już cytujesz poprawnie? Kolejny post taki jak ten zalinkowany przeze mnie, będzie usunięty do kosza.
Zakręciłem się - do chyba z niedospania. Wstaję od kilku dni o 5 rano. :)


Pt gru 11, 2020 21:31
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Alus


Na taką "kreatywną" egzegezę mogę podać fuul linków, ale ograniczę się do jednego
https://pl.aleteia.org/2016/12/05/franc ... o-czescia/

Chodzi o to samo radosne głoszenie: nadchodzi królestwo Boże, jest wręcz bliskie, jest pośród nas! To niejasne zdanie Papieża Franciszka. Nadchodzi K.B., czy już jest pośród ludzI? Co to znaczy? Jakich ludzi?

"Gdzie miłość wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga żywego" - Bóg jest Miłością, gdzie ludzie żyją miłością, tam właśnie jest Królestwo Boże. Stąd św Łukasz pisze objaśniając czym jest królestwie Bożym pośród nas, nie zmaterializowane, ale duchowe.


So gru 12, 2020 8:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus



-
Cytuj:
Bóg jest Miłością, gdzie ludzie żyją miłością, tam właśnie jest Królestwo Boże.
W K.B. jest zło, śmierć, cierpienie? Czy ateista, jak żyje miłościa, to jest w K.B.?


N gru 13, 2020 16:06
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus zapomniała o chlebie, a tam, gdzie nie ma chleba jest zło, cierpienie i w końcu śmierć. Proteom, jeśli założysz, że ateista jest syty i w dodatku nie żyje samym chlebem, ale i miłością, gdzie może być?


N gru 13, 2020 20:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
nolda napisał(a):
Proteom, jeśli założysz, że ateista jest syty i w dodatku nie żyje samym chlebem, ale i miłością, gdzie może być?
Tam, gdzie chce być? Dla niego milość nie jest tożsama z K.B. Co mnie, nie dziwi, bo dla mnie w K.B. nie ma zła ( fizycznego, psychicznego, moralnego) i smierci, a na Ziemii, w tym KK - istnieje.


N gru 13, 2020 22:45
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
nolda napisał(a):
Proteom, jeśli założysz, że ateista jest syty i w dodatku nie żyje samym chlebem, ale i miłością, gdzie może być?
Tam, gdzie chce być? Dla niego milość nie jest tożsama z K.B. Co mnie, nie dziwi, bo dla mnie w K.B. nie ma zła ( fizycznego, psychicznego, moralnego) i smierci, a na Ziemii, w tym KK - istnieje.

Taki stan będzie po paruzji.
Nie uwzględniasz przekazu Chrystusa Królestwo Boże jest pośród was, pośród nas żyjącyc, po paruzji będzie nowa ziemie i nowe niebo.

proteom napisał(a):
nolda napisał(a):
Proteom, jeśli założysz, że ateista jest syty i w dodatku nie żyje samym chlebem, ale i miłością, gdzie może być?
Tam, gdzie chce być? Dla niego milość nie jest tożsama z K.B. Co mnie, nie dziwi, bo dla mnie w K.B. nie ma zła ( fizycznego, psychicznego, moralnego) i smierci, a na Ziemii, w tym KK - istnieje.

Śmierć wszystkich istot jest wpisana w ich istnienie. Śmierć, głód, choroby mają zniknąć po paruzji.
O ateistach trafna wypowiedź papieża Franciszka Paradoks polega na tym, że niekiedy ci, którzy deklarują się jako niewierzący, mogą żyć wolą Bożą lepiej niż osoby wierzące.


Pn gru 14, 2020 8:40

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że Jezus chciał założyć nową, uniwersalistyczną religię, a nie po prostu głosił "zreformowany" przez odnowę moralną judaizm mesjanistyczny, z sobą w centralnej roli.

Zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18) - gdzieś Ci umknęło...masz rację trzeba czytać ze zrozumieniem, nie pomijając wersów, które nie pasują do koncepcji.
Ale wiesz, że Jezus ani ewangeliści nie mówili po polsku? Tam w ogóle nie ma słowa "Kościół", wskazującego na chrześcijaństwo, na nową religię, odmienną od judaizmu. Tam jest słowo "ekklesia", odpowiednik hebrajskiego "kahal": zgromadzenie.


Wt gru 15, 2020 9:07
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
stuck napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że Jezus chciał założyć nową, uniwersalistyczną religię, a nie po prostu głosił "zreformowany" przez odnowę moralną judaizm mesjanistyczny, z sobą w centralnej roli.

Zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18) - gdzieś Ci umknęło...masz rację trzeba czytać ze zrozumieniem, nie pomijając wersów, które nie pasują do koncepcji.
Ale wiesz, że Jezus ani ewangeliści nie mówili po polsku? Tam w ogóle nie ma słowa "Kościół", wskazującego na chrześcijaństwo, na nową religię, odmienną od judaizmu. Tam jest słowo "ekklesia", odpowiednik hebrajskiego "kahal": zgromadzenie.

A wiesz, że "Kościół" to wspólnota, zgromadzenie wierzących w Jezusa Chrystusa?"


Wt gru 15, 2020 11:49

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
stuck napisał(a):
Alus napisał(a):
Zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16,18) - gdzieś Ci umknęło...masz rację trzeba czytać ze zrozumieniem, nie pomijając wersów, które nie pasują do koncepcji.
Ale wiesz, że Jezus ani ewangeliści nie mówili po polsku? Tam w ogóle nie ma słowa "Kościół", wskazującego na chrześcijaństwo, na nową religię, odmienną od judaizmu. Tam jest słowo "ekklesia", odpowiednik hebrajskiego "kahal": zgromadzenie.

A wiesz, że "Kościół" to wspólnota, zgromadzenie wierzących w Jezusa Chrystusa?"
A wiesz, że chociaż każdy pies jest ssakiem, to nie każdy ssak jest psem?


Wt gru 15, 2020 15:19
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Cytuj:
Ale wiesz, że Jezus ani ewangeliści nie mówili po polsku? Tam w ogóle nie ma słowa "Kościół", wskazującego na chrześcijaństwo, na nową religię, odmienną od judaizmu. Tam jest słowo "ekklesia", odpowiednik hebrajskiego "kahal": zgromadzenie.

Cytuj:
A wiesz, że "Kościół" to wspólnota, zgromadzenie wierzących w Jezusa Chrystusa?"

Cytuj:
A wiesz, że chociaż każdy pies jest ssakiem, to nie każdy ssak jest psem?

Przeogromna wiedza :brawo: :brawo:


Śr gru 16, 2020 8:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL