Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 21:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Proszę o pomoc... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 13:02
Posty: 3
Post Proszę o pomoc...
Witam,mam 14 lat
Jutro zamierzam pujść do spowiedzi ale wstydzę się powiedzieć ,,masturbowałem się,, czy mogę powiedzieć że złamałem VI przykazanie?Proszę o pomoc to pilne... :?


Wt kwi 19, 2011 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Proszę o pomoc...
czy mogę powiedzieć że złamałem VI ,to będzie ksiądz się pytał jaki to był grzech
i tak będzie się pytał
trzeba ponieść konsekwencje swoich czynów

słowa Jezusa do Faustyny

Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce moje, gdy oni wracają do mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną.


Wt kwi 19, 2011 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Proszę o pomoc...
damian0000 napisał(a):
ale wstydzę się powiedzieć ,,masturbowałem się,,
czy mogę powiedzieć że złamałem VI przykazanie?
"Na jednym z nich odczytałem napis: Szóste przykazanie.
Wskazując na niego, mój przewodnik tłumaczył:
Przekraczanie tego przykazania stało się powodem ruiny wiecznej bardzo wielu chłopców.
Czy nie chodzili do spowiedzi.
Owszem, przystępowali do niej, lecz albo grzechy zatajali, albo też wyznawali w sposób niewłaściwy.
Jedni ze wstydu podawali fałszywą liczbę grzechów.
Inni oddawali się tym występkom jeszcze w czasie swojego dzieciństwa,
a potem zabrakło im odwagi wypowiedzenia ich przed kapłanem lub też zrobili to niewystarczająco.
Część z nich nigdy naprawdę nie żałowała za swoje przewinienia w tym względzie
lub nieszczerze postanawiała unikać ich w przyszłości.

Nie brakowało i takich, którzy zamiast przebadać swoje sumienie i zrobić dokładny rachunek,
cały swój wysiłek skierowali na to, w jakie słowa ubrać swoje niecne czyny i oszukać spowiednika.
Każdy, umierając w takim stanie duszy, zdawał sobie dobrze z tego sprawę.
Teraz ponosi tragiczne następstwa przez całą wieczność."
(więcej: wizja piekła św. Jana Bosko)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt kwi 19, 2011 13:56
Zobacz profil
Post Re: Proszę o pomoc...
Idz do spowiedzi, powiedz : Mastrubowałem się (ile razy, jeśli nie pamietasz podaj liczbę w przybliżeniu), i cześć.
Dla księdza to chleb powszedni, szczęka mu nie opadnie, z kościoła cię nie wygoni, a ty będziesz miał spokój.

Jeśli ci to pomoże w wysłowieniu możesz użyć synonimów: Onanizm, samogwałt (najczęściej używany przez księży), ale nie idz na łatwizne. (patrz. Elbrus).


Ostatnio edytowano Wt kwi 19, 2011 14:32 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt kwi 19, 2011 14:24
Post Re: Proszę o pomoc...
...


Wt kwi 19, 2011 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proszę o pomoc...
Grzech masturbacji nie jest niczym nowym dla żadnego spowiednika i jestem przekonany że jest to jeden z najczęstszych grzechów jakie on słyszy, szczególnie od młodych osób. Oznacza to tyle że nie ma się co bać. Trzeba grzechy nazywać po imieniu i nigdy nie kombinować. Spowiedź ma Cie uwolnić, a nie być dla Ciebie udręką. Poza tym nieraz przychodzą tu ludzie którzy chcący, czy niechcący wyspowiadali się tak że niejasno określili swój grzech i maja wątpliwość czy spowiedź była dobra, ważna, czy raczej muszą iść jeszcze raz. Dobra spowiedź teraz to gwarancja że naprawdę poczujesz się wolny.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt kwi 19, 2011 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 13:02
Posty: 3
Post Re: Proszę o pomoc...
Poszłem do spowiedzi,na początku wyliczałem te lekie grzechy a tamto zostawiłem na koniec a gdy się zastanawiałem jakie mam jeszcze te lekkie grzechy spowiednik już zaczyął zadawać pokutę i tamtego nie powiedziałem.Czy taka spowiedzi się wugólę liczy?


Śr kwi 20, 2011 7:28
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Proszę o pomoc...
Myślę, że powinieneś pójść jeszcze raz i wyznać grzech i powiedzieć co się stało na ostatniej spowiedzi. Jakkolwiek będą się tu wypowiadali różni "mądrzy w wierze", to pełny spokój sumienia zapewni Ci ponowna spowiedź. Tak przypuszczam.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 20, 2011 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proszę o pomoc...
Kolejna nauka, wpierw wymieniaj ciężkie, potem lekkie. Nie wiem właściwie czemu zrobiłeś na odwrót, ale podejrzewam że jakiś powód ku temu był. Inna sprawa że spowiednikowi można powiedzieć że jest jeszcze coś, ani Tobie, ani jemu się nic nie stanie. Sam jednak nie lubię gdy spowiednik w ten sposób przerywa spowiedź i zastanawiam się czy w ogóle takie zachowanie jest dopuszczalne.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr kwi 20, 2011 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 13:02
Posty: 3
Post Re: Proszę o pomoc...
Tylko że ten spowiednik każdemu tak przerywa...
WIST nie wiedziałem z tą kolejnością...


Śr kwi 20, 2011 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 05, 2006 0:21
Posty: 228
Post Re: Proszę o pomoc...
mozesz powiedziec grzech samogwałtu, moze ci bedzie latwiej

_________________
Obrazek

Zły? Być może.. dobry? A czemu... nie tak wiele znów pychy we mnie...
Dajcie zyć po swojemu grzesznemu a i świętym żyć będzie przyjemniej.


Śr kwi 20, 2011 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Proszę o pomoc...
Damian0000 to nie jest kwestia wiedzy, ale raczej uporządkowania. Każdy się tego uczy więc nie jest to Twoja wina. Teraz staraj się stosować to, wtedy unikniesz zapewne podobnych sytuacji. Nie wiem skąd wiesz że ten spowiednik zawsze tak robi, bo zakładam że nie znasz wszystkich osób które się u niego spowiadają. Ale nie jest to tu tak istotne. Trzeba pamiętać że jak zaczynamy wymieniać lekkie, a może i nawet banalne grzeszki to spowiednik słucha tego i może dojść do wniosku że trzeba przerwać bo dalsze wymienianie to strata czasu i te niewymienione zostaną odpuszczone, bo spowiedź to coś więcej niż recytacja grzechów. Z lekkich spowiadać się nie trzeba, więc mógł to potraktować jako spowiedź właściwie z niczego. Dlatego też zaczynamy od tego co najważniejsze. Ale nie martw się, ja też miałem w życiu przynajmniej dwie nieprzyjemne sytuacje podczas spowiedzi gdy poczułem się po prostu źle a to za sprawą słów, lub zachowań spowiednika, który albo mnie nie zrozumiał, albo zwyczajnie nie wyczuł że ma do czynienia tylko z człowiekiem. Nie bój się spowiedzi, nie boj się mówić konkretnie, jasno i w miarę krótko, a jeśli starczy Ci odwagi to warto w takich sytuacjach spowiednika napomnieć. I odróżniam tutaj jasne postawienie sprawy przede mną, od zwykłego czepiania się. Pierwsze jest na otrzęsienie grzesznika, drugie po prostu może skrzywdzić. Nikt tu przecież nie jest świętą krową, czasem trzeba powiedzieć komuś że źle coś robi.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 21, 2011 0:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL