Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 13:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Wylanie Ducha Świętego .......... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post Re: Wylanie Ducha Świętego ..........
s.Elżbieta napisał(a):
Jakie mamy dziś DOŚWIADCZENIE w tej materii ? Nie chodzi mi o opracowania naukowe na ten temat ...ale jak to dziś przeżywamy...
Zostałem ochrzczony Duchem Świętym w listopadzie 2004. Byłem jeszcze wtedy katolikiem, jednak o chrzest modlił się protestant. Na początku miał wątpliwości, czy mnie chrzcić, skoro nie jestem z kościoła ewangelikalnego i dużo pytał o moje motywacje. Przekonałem go, mówiąc, że Duch Święty jest dla wszystkich. Otworzył Biblię i zaczął czytać fragmenty mówiące o wylaniu Ducha Świętego. Za prawie każdym razem natykał się na słowa "... i wszystcy zostali napełnieni Duchem", " Duch Święty zstąpił na wszystkich" itd. po 2-3 godzinach modlitwy z włożeniem łapek nie mówiłem jeszcze językami...

Następnego dnia poszełem do KRzK, przyjąłem komunię i wtedy zacząłem mówić językami...


Pn cze 05, 2006 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post Re: Wylanie Ducha Świętego ..........
Dar języków - to głupi dar - mówił Nam opiekun Wspólnoty
na rekolekcjach ewangelizacyjnych REO, trzeźwy duchem x.Robert.. :)
Miał rację.. niejednej osobie po Nim odbija szajba.. ;)
Jak to pisał św.Paweł: "starajci się posiąść dar proroctwa".. :)

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pn cze 05, 2006 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Głupi? Myślisz, że Duch Święty udzialałby głupich darów? To, że dar proroctwa jest większy i pożyteczniejszy, nie oznacza, że dar języków należy nazywać głupim. W końcu ten sam święty Paweł napisał: Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn cze 05, 2006 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 03, 2006 12:07
Posty: 6
Post 
"Szajba" moze odbijac, poniewaz pod wplywem Darow Ducha Sw apostolowie byli "pijani", a byla to dopiero godzina 3 :-D

No coz, ja sie dowiedzialem, ze na Dar Ducha Sw. trzeba sie otworzyc.
Ja od niedzieli nie mowie jezykami, no ale to jak widac roznie jest ...


Pn cze 05, 2006 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 03, 2006 12:07
Posty: 6
Post Re: Wylanie Ducha Świętego ..........
chrześcijanin napisał(a):
s.Elżbieta napisał(a):
Jakie mamy dziś DOŚWIADCZENIE w tej materii ? Nie chodzi mi o opracowania naukowe na ten temat ...ale jak to dziś przeżywamy...
Zostałem ochrzczony Duchem Świętym w listopadzie 2004. Byłem jeszcze wtedy katolikiem, jednak o chrzest modlił się protestant. Na początku miał wątpliwości, czy mnie chrzcić, skoro nie jestem z kościoła ewangelikalnego i dużo pytał o moje motywacje. Przekonałem go, mówiąc, że Duch Święty jest dla wszystkich. Otworzył Biblię i zaczął czytać fragmenty mówiące o wylaniu Ducha Świętego. Za prawie każdym razem natykał się na słowa "... i wszystcy zostali napełnieni Duchem", " Duch Święty zstąpił na wszystkich" itd. po 2-3 godzinach modlitwy z włożeniem łapek nie mówiłem jeszcze językami...

Następnego dnia poszełem do KRzK, przyjąłem komunię i wtedy zacząłem mówić językami...


A moge spytac, jakie to uczucie, wiedziec, ze mozesz modlic sie jezykami, jak to jest?
Slowa jakos same naplywaja, mozesz cos szerzej napisac?


Pn cze 05, 2006 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Pragnę dodać, że x.Robert chciał nauczyć pokory..
Wielu doświadczających Daru Języków - w tym samym
momencie doświadcza (jak NT neofici) wielu pułapek pychy..

Moimi ustami mówił Bóg przez języki..
A tylko raz byłem pewien do samego końca, iż pochodziło
to od Niego.. było to w momencie przyjęcia Ducha Świętego
do mojego serca.. po Komunii Świętej.. w Odnowie..

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt cze 06, 2006 6:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post Re: Wylanie Ducha Świętego ..........
and28 napisał(a):
A moge spytac, jakie to uczucie, wiedziec, ze mozesz modlic sie jezykami, jak to jest?
Slowa jakos same naplywaja, mozesz cos szerzej napisac?


Fajowe! Modlitwa językami jest całkowicie nieintelektualna - modli sie nasz duch (dusza) a nie umysł. Słowa rzeczywiście same napływają - ja ich nie wymyślam. Przy czym modlitwa językami nie jest jakąś formą transu - nie tracę kontaktu z rzeczywistością i mogę ją przerwać kiedy chcę. Podczas modlitwy czuję Bożą obecność i wiele pozytywnych emocji - niekiedy mały dreszczyk, niekiedy wewnętrzne ciepło. Nieraz modlę się krócej, nieraz dłużej. Po modlitwie na ogół jestem nieźle "naładowany". Kiedy nie miałem pracy modliłem się często w taki sposób - na przemian: trochę językami, trochę własnymi słowami, trochę psalmami wielbiącymi Boga (8, pół 9, 23 i jeszcze kilka innych). Modlitwa taka trwała ok. godzinę i bardzo mnie budowała - wierzyłem w Bożą łaskę i po 4 miesiącach dostałem pracę. ALLELUJA!

Zachęcam Cię do poczytania trochę na temat chrztu w Duchu Świętym - na przykład książka amerykańskiego księdza - Benedict Heron "Przyjdź Duchu Święty, naucz nas się modlić" - to po jej lekturze zdecydowałem się przyjąć Ducha Świętego...

Pozdrawiam!


Wt cze 06, 2006 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
cieplutki napisał(a):
Wielu doświadczających Daru Języków - w tym samym
momencie doświadcza (jak NT neofici) wielu pułapek pychy..


I tu się zgadzam! Przeciętny katolik ma o wiele więcej pokory od charyzmatycznego protestanta, (w ogóle od charyzmatyka).
Wraz z darami Ducha potrzebny jest równomierny wzrost. Nierzadko ludzie napełnieni Duchem Świętym czują się lepsi od innych - nie rozumiejąc, że "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą. " ( Łk 12,48 )


Wt cze 06, 2006 7:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
chrześcijanin napisał(a):
Nierzadko ludzie napełnieni Duchem Świętym czują się lepsi od innych.. ( Łk 12,48 )

No coż. Najwyraźniej wydaje im się, że są napełnieni Duchem Św, a zupełnie innego ducha przyjęli :diabel:

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


Wt cze 06, 2006 8:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Dar Ducha Świętego nie wystarczy do zbawienia..
Zdarza się, że zakopujemy Talenty, nie wiedząc o tym..
Zakopujemy Je w egoizmie..

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Wt cze 06, 2006 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
cieplutki napisał(a):
Dar Ducha Świętego nie wystarczy do zbawienia..


Pewnie! Dar Ducha Świętego nie ma nic wspólnego ze zbawieniem.


Wt cze 06, 2006 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Jeśli się maksymalnie postara otworzyć na dar Ducha Świetego, jeśli się modli, jak Jezus powiedział, ze Ojciec da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą, to można otrzymać pewne charyzmaty w sakramencie bierzmowania. Z resztą na Odnowie często po prostu otwiera sie na rzeczy już dane wcześniej, tylko wtedy człowiek ich nie chciał przyjąć, albo nie był gotowy... Wszystkie dary zgodnie z Bożą wolą mogą sie na nas wylać w tym sakramencie...Problem w tym, ze mało katolików do tego tak podchodzi...Mało w ogóle rozumie, na czym to polega, że to dar Osoby Ducha Świetego, Która umacnia, daje siłę do niesienia wiary.Miedzy innymi. Przede wszystkim. :-D

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Wt cze 06, 2006 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 3:31
Posty: 16
Post -
Do Kościoła Bożego w Chrystusie należą moja kuzynka i kuzyn.Modlili się kiedyś nade mną o wylanie ducha św..Ale nic się nie stało.Albo z nimi coś nie tak,albo ja taka beznadziejna.


Śr cze 07, 2006 5:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 4:20
Posty: 264
Post Re: Wylanie Ducha Świętego ..........
chrześcijanin napisał(a):
Kiedy nie miałem pracy modliłem się często w taki sposób - na przemian: trochę językami, trochę własnymi słowami, trochę psalmami wielbiącymi Boga (8, pół 9, 23 i jeszcze kilka innych). Modlitwa taka trwała ok. godzinę i bardzo mnie budowała - wierzyłem w Bożą łaskę i po 4 miesiącach dostałem pracę. ALLELUJA!

Nie wiem, czy nie palnę gafy, bo osobiście nigdy się nie modliłem językami, ani nikogo takiego nie widziałem, ale:
Czy modlitwa językami to nie znaczy, że osoba modląca modli się normalnie, a inni odbierają ją każdy we własnym języku - w tym wypadku potrzeba rzeczywiście interwencji Ducha Świętego (cudu), bo moje osobiste odczucie "modlitwy językami" nigdy (chyba) nie nazwałbym darem Ducha świętego - za małe mam rozeznanie w tym od kogo pochodzi taki duch...

_________________
Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera;


Śr cze 07, 2006 6:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 4:20
Posty: 264
Post Re: -
monika k-ów napisał(a):
Do Kościoła Bożego w Chrystusie należą moja kuzynka i kuzyn.Modlili się kiedyś nade mną o wylanie ducha św..Ale nic się nie stało.Albo z nimi coś nie tak,albo ja taka beznadziejna.

Polecam: List do Koryntian, rozdz. 13 (Hymn o Miłości)

_________________
Wszystkie rzeki płyną do morza, a morze wcale nie wzbiera;


Śr cze 07, 2006 6:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL