Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2019 11:37

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Bóg I przeznaczenie chorującego na schizofrenie. 
Autor Wiadomość

Post Bóg I przeznaczenie chorującego na schizofrenie.
Witam. Choruje na schizofrenie I jestem pod opieką lekarską. W chwili obecnej modle się o moją dusze dla królestwa niebieskiego I ziemskie potrzeby miłość, szczęście,uzdrowienie I zdrowie, męstwo a szczególnie litanie do Witolda Pileckiego. Mam 21 lat I jestem cały czas na drodze w samotności. Małżeństwo I zakon mnie zainteresowało po tylu latach życia bardziej niż kiedyś. Choroba jest przeszkodą na drodze małżeństwa I zakonu. Myślałem o małżeństwie z kimś kto ma też jakiś problem związany na tyle poważny co mój. Nie mogę nikogo na razie znaleźć I jestem samotnikiem. Jestem poprostu taki jak Bóg mnie stworzył od urodzenia, ale kiedy zostałem pełnoletni zdiagnozowano mi chorobe i musze nieść krzyż.Każdego dnia walcze z głową I myśle o Jezusie I świętych żeby dobro zwyciężyło zło. Możecie podać mi przykłady świętych, którzy nie byli konsekrowani ani nie żyli w małżeństwie a w samotności z chorobą psychiczną zostali wyniesieni na ołtarze? Oczywiście mogą być przykłady zbliżono podobne. Pomogło by mi to wytrwać na mojej drodze codziennej. Dziękuje I bóg zapłać wszyskim za rady. Pozdrawiam

Wt kwi 02, 2019 16:09

Post Re: Bóg I przeznaczenie chorującego na schizofrenie.
Jest bardzo dużo świętych, którzy żyli w samotności...natomiast z chorobą psychiczną to już jest ten problem, że to raczej nie jest fakt z życia kandydata na ołtarze, który się wyraźnie eksponuje w oficjalnych biografiach np. z wywiadu o bracie Albercie Chmielowskim:

Cytuj:
(...) W dotychczasowych publikacjach zwykle pomijano lub kwitowano bardzo krótko te fakty z jego życia, które nie pasowały do wizerunku świętego. Np. jego choroba psychiczna, pobyt w szpitalu psychiatrycznym w Kulparkowie koło Lwowa.

https://plus.dziennikpolski24.pl/brat-albert-chmielowski-czlowiek-z-krwi-i-kosci/ar/12790732

Z tego co wiem brat Albert cierpiał na depresję...

Co do małżeństwa kościelnego, to schizofrenia go nie wyklucza...jak jest z zakonem, jeśli naprawdę chcesz, to pytaj w zakonach...zawsze zostaje droga trzeciego zakonu tzw. tercjarstwa...

Śr kwi 03, 2019 7:21

chwałabogu napisał(a):
Witam. Choruje na schizofrenie I jestem pod opieką lekarską. W chwili obecnej modle się o moją dusze dla królestwa niebieskiego I ziemskie potrzeby miłość, szczęście,uzdrowienie I zdrowie, męstwo a szczególnie litanie do Witolda Pileckiego. Mam 21 lat I jestem cały czas na drodze w samotności. Małżeństwo I zakon mnie zainteresowało po tylu latach życia bardziej niż kiedyś. Choroba jest przeszkodą na drodze małżeństwa I zakonu. Myślałem o małżeństwie z kimś kto ma też jakiś problem związany na tyle poważny co mój. Nie mogę nikogo na razie znaleźć I jestem samotnikiem. Jestem poprostu taki jak Bóg mnie stworzył od urodzenia, ale kiedy zostałem pełnoletni zdiagnozowano mi chorobe i musze nieść krzyż.Każdego dnia walcze z głową I myśle o Jezusie I świętych żeby dobro zwyciężyło zło. Możecie podać mi przykłady świętych, którzy nie byli konsekrowani ani nie żyli w małżeństwie a w samotności z chorobą psychiczną zostali wyniesieni na ołtarze? Oczywiście mogą być przykłady zbliżono podobne. Pomogło by mi to wytrwać na mojej drodze codziennej. Dziękuje I bóg zapłać wszyskim za rady. Pozdrawiam

Litania do Witolda Pileckiegp :o ...a nie lepiej do Boga samego w Ojcze nasz, lub do Jezusa np. w Koronce?

Śr kwi 03, 2019 9:43

Modle się do niego, bo to był dobry człowiek I wiele przeżył. Oczywiście,że się modle do Boga.

Śr kwi 03, 2019 14:04

ChwałaBogu, schizofrenia to nie wyrok. Niewątpliwie byli święci chorzy na tę chorobę. Jak wiesz, jest stosunkowo niedawno rozpoznana (choć w poprzednich wiekach opisywano jej symptomy).
Sam wiesz, ilu było noblistów i wielkich ludzi chorujących na tę chorobę (schizofrenicy są często wybitni - nie tylko w przedmiotach scisłych, ale i sztuce). Dziś ta dolegliwość jest w większości wypadków do utrzymania w ryzach pod warunkiem regularnego brania leków.
Jedno mnie zaniepokoiło: litania do Witolda Pileckiego. Bardzo szanuję tego człowieka (pisałem o nim zresztą w "Kościele oskarżonym"), jednak nie jest wyniesiony na ołtarze i nie powinno się modlić za jego wstawiennictwem.

Śr kwi 03, 2019 17:15
Zobacz profil WWW

A czy nie jest tak, że największe łaski dostaje się dzięki tym błogosławionym, którzy nie są jeszcze uznani? następuje cud, by zostali uznani. Ja na przykład odmawiałem nowennę do Wenantego Katarzyńca.

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Śr kwi 03, 2019 17:25
Moderator

Andy72 napisał(a):
A czy nie jest tak, że największe łaski dostaje się dzięki tym błogosławionym, którzy nie są jeszcze uznani? następuje cud, by zostali uznani. Ja na przykład odmawiałem nowennę do Wenantego Katarzyńca.

Kanałem wszelkiej łaski jest Bóg, zatem nie ma znaczenia, czy modlisz się o wstawiennictwo weterana czy kandydata na ołtarze. Może za Bożym natchnieniem trafiłeś akurat na Wenantego Katarzyńca?

Śr kwi 03, 2019 20:34

Można się bezpiecznie modlić do kandydatów na ołtarze. Ale modlenie się do osób tak po prostu zmarłych rodzi poważne niebezpieczeńśtwo.

Śr kwi 03, 2019 21:04
Zobacz profil WWW

Od kiedy można przyjąć, że dana osoba staje się kandydatem na ołtarze?
I czy żeby stała się takim kandydatem, nie musi już być otoczona kultem wiernym choćby lokalnym?

Cz kwi 04, 2019 10:12

Teresse napisał(a):
Od kiedy można przyjąć, że dana osoba staje się kandydatem na ołtarze?
I czy żeby stała się takim kandydatem, nie musi już być otoczona kultem wiernym choćby lokalnym?

Od kiedy lokalny Kościół rozpocznie proces beatyfikacyjny i poinformuje o tym Watykan.
Ludzie to mogą sobie otaczać kultem oszustów, jak choćby słynnego Jana od Boga.

Cz kwi 04, 2019 10:34

Tylko co jest impulsem dla Kościoła do podjęcia procesu na szczeblu lokalnym? Czy aby nie min.cuda i łaski doświadczane za przyczyną danej osoby?

Cz kwi 04, 2019 13:01

Teresse napisał(a):
Tylko co jest impulsem dla Kościoła do podjęcia procesu na szczeblu lokalnym? Czy aby nie min.cuda i łaski doświadczane za przyczyną danej osoby?

Impulsem jest ocena życia danej osoby. Cud jest wymagany do ogłoszenia błogosławionym, czy świętym.

Cz kwi 04, 2019 15:21
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ]