Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Powołanie-wypełnić ,kiedy ,gdzie??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 16:13
Posty: 15
Post 
Sądzilam ze na tym forum są jedynie osoby wierzące.
Wiem mam zaburzenia lekowe,ale nie tylko pod wzgledem wiary.
Mialam je juz kiedyś.Bylam na rekolekcjach,w domu Pana wiesz bylo mi lepiej,strach jakby odszedł.
Mozliwe ze to nie moja droga,dzieki ci za chęci,zapewne w jakiś sposob chcesz mi pomoc.ALe ja wierze w Boga i w powolanie,tylko nie wiem czy to to.Ale nikt tego na 100 proc.nie wie.


Śr lut 14, 2007 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
ania135 napisał(a):
Ja prosilam o pomoc ludzi,ktorzy tez cos takiego czuli co ja,moze odpwoiedzialaby osoba duchowna itp.
Twoja osoba jakos mi nie pomaga.

Enigma napisał(a):
@ania: w takim razie trzeba było na początku zastrzec, że interesują Cię wypowiedzi jedynie osób, które też mają czy miały to powołanie.
Ja Cię próbuję odwieść o tego pomysłu zrujnowania sobie życia. Wiem, że nie pomagam, bo Ty chcesz usłyszeć słowa otuchy i poparcia: "tak, Aniu, Bóg Cię kocha, idź...".
Nie. Ode mnie nigdy tego nie usłyszysz. [...] p

Ania w założonym przez siebie temacie chce uzyskać wskazówki i rady odnośnie powołania (i z pewnością oczekuje takich odpowiedzi osób ktore rozumialy by drogę powołania zakonnego, coś podobnego odczuwały i pomogły jej w rozeznaniu powołaniu) a wypowiedzi Enigmy są sprzeczne z założeniem autorki tematu w związku z czym myślę że do tej sytuacji odnosi się ten punkt regulaminu:
Cytuj:
§ I,6Autor tematu ma prawo do określenia jego charakteru (np. tematy rozważaniowe, dzielenie się doświadczeniem, rozważanie konkretnych wypowiedzi autorytetów lub dokumentów, czy konkretne pytanie w którym autor oczekuje odpowiedzi zgodnej ze swoim światopoglądem ); może również w pewnym stopniu określić założenia konkretnej dyskusji (np. może wyrazić życzenie, aby w tym temacie dyskusja była prowadzona z punktu widzenia katolika czy chrześcijanina) albo zechcieć, aby w dyskusji np. na tematy etyczne nie odwoływać się do argumentów biblijnych, a jedynie naukowych (z oczywistych powodów to ostatnie ograniczenie nie może dotyczyć zagadnień, które są przedmiotem wiary). Takie ograniczenie powinno być szanowane. Nie może ono jednak nigdy dotyczyć wypowiadania się w danym temacie jednej osoby lub grupy osób, a jedynie założeń światopoglądowych.

[...]Akacja, moderatorzy nie mieszkaja na forum i maja prawo nie dostrzec czego natychmiast - pedziwiatr


Śr lut 14, 2007 21:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
@akacja:
Cytuj:
§ I,6Autor tematu ma prawo do określenia jego charakteru (np. tematy rozważaniowe, dzielenie się doświadczeniem, rozważanie konkretnych wypowiedzi autorytetów lub dokumentów, czy konkretne pytanie w którym autor oczekuje odpowiedzi zgodnej ze swoim światopoglądem );


No ślicznie, czyli muszę udawać, że jestem (mocno) wierzącą i (nazbyt) praktykującą, tylko dlatego, bo założycielka taka jest? Ciekawe, ciekawe.

Cytuj:
może również w pewnym stopniu określić założenia konkretnej dyskusji (np. może wyrazić życzenie, aby w tym temacie dyskusja była prowadzona z punktu widzenia katolika czy chrześcijanina) albo zechcieć, aby w dyskusji np. na tematy etyczne nie odwoływać się do argumentów biblijnych, a jedynie naukowych (z oczywistych powodów to ostatnie ograniczenie nie może dotyczyć zagadnień, które są przedmiotem wiary).


A teraz grzeczna akacja mi pokaże paluszkiem, w którym miejscu autorka tematu SAMA wyraziła życzenie, bydyskusja była prowadzona z punktu widzenia, np. katolika?

Cytuj:
Takie ograniczenie powinno być szanowane.


To, że mam inne zdanie, nie znaczy, że nie szanuję zdania Ani. Opanuj się, kobieto.

Autorka chciała, byśmy jej poradzili, co powinna zrobić, więc jej poradziłam. Mam zagrawantowaną wolność słowa, myśli i sumienia. Udzielilam rady: może będzie lepiej, jak nie pójdziesz.

Ale co tam? Złamałam regulamin! [...] p [list=][/list]

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Cz lut 15, 2007 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Jak widać regulamin daje prawo założycielowi do określenia charakteru tematu, który mają szanować uczestniczący w dyskusji.

Może potrzeba wczytać i wyczuć jakich odpowiedzi oczekuje Ania, czego w temacie oczekuje. Autorka poprosiła o wskazówki i rady, co ma czynić. Za inne wypowiedzi dziękowała. A po Twoich odpowiedziach powiedziała, że nie takich odpowiedzi szukała i jej nie pomagają. Napisała to w tej wypowiedzi, którą poprzednio zacytowałam.

Według regulaminu więc Ania ma prawo do wyrażenia życzenia, z jakiego punktu ma być prowadzona dyskusja w założonym przez siebie temacie i jakich odpowiedzi w nim oczekuje. I do tego mają się dostosować osoby odpowiadające na jej pytanie.


Cz lut 15, 2007 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Tak dla uscislenia, dzial powolaniowy sluzy do dzielenia sie swoimi spostrzezeniami, doswiadczeniami, radosciami i lekami zwiazanymi wlasnie z powolaniem, dlatego posty majace na celu osmieszenie odczuc innych bede bezwzglednie usuwane. Wypowiedzi nie maja byc przyklaskiwaniem wszystkiemu, co inni napisza, ale musza byc napisane z szacunkiem dla osoby i jej przekonan.
Jednak, ze wzgledu na rozmaitosc powolan, nie ma tutaj zastrzezenia, ze w tym dziale powinny sie wypowiadac tylko osoby wierzace. Powolanie do zycia w rodzinie, w malzenstwie, czy powolanie do zycia samotnego nie jest okreslone takim warunkiem, dlatego nie bedziemy ograniczac mozliwosci wypowiadania sie nikomu. Jedynym warunkiem jest szacunek osoby, jej przekonan i uczuc. I tego sie trzymajmy.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Cz lut 15, 2007 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 16:13
Posty: 15
Post 
Juz mineło troche czasu od mej ost.wypowiedzi na temat pytania ktore zadałam.
duzo sie teraz zmieniło u mnie,rowniez od wielu osob nasłuchalam sie rzeczy.
Strach,lek zawsze mi towarzyszył.Podobno nawet postulatki sa niekiedy zalęknione,nie wiedza co mowić,sa w stresie,ale jest to ponoc rzecz normalna.
Mysle by wstapic.Teraz obawiam sie o mature ,w szkole idzie mi coraz gorzej.Tylko mysl czy wstapic czy nie chodzi mi po głowie.


Cz lut 22, 2007 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 26, 2007 18:46
Posty: 786
Post 
@ania: a może by tak właśnie najpierw szkołę skończyć? ;)

_________________
"Doch gestohlen ist er wertlos,
Und dann brauch' ich ihn nicht"


Cz lut 22, 2007 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 16:13
Posty: 15
Post 
no wlasnie nie wszystkim dane jest to aby pojąc czym jest powolanie i co znaczy ten głos w sercu ktory wzywa i wzywal apostolow,,zostaw wszystko co masz i pojdz za mną''
Ja go slysze choc to dziwne ale tak jest.Powolanie jest o wiekow.
Chce skonczyc szkole i tak zrobie tylko me mysli biegna w jedym kierunku


Cz lut 22, 2007 23:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL